Dog.bg Форуми : Каква е ролята на председателя

Към съдържанието

 
 
 

БКК Английски Бултериер - форум за породата и истинските фенове

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Каква е ролята на председателя или поне каква трябва да бъде според вас

#1 Потребителят е офлайн   Буленабайсер Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 30
  • Регистрация: 26-November 09

Публикувано: 11 December 2009 - 06:29 PM

Поставям тази тема, за да се види кой какво мисли и какви очаквания и разбирания има за гореспомената длъжност.




#2 Потребителят е офлайн   animal Икона

  • САМОЗВАНЕЦ
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1188
  • Регистрация: 05-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 14 December 2009 - 04:07 PM

Цитат(Буленабайсер @ Dec 11 2009, 05:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Поставям тази тема, за да се види кой какво мисли и какви очаквания и разбирания има за гореспомената длъжност.

Мога да ти кажа за почетния председател - да се подпирана на бастуна, който ще му бъде връчен за спомен... smile.gif
User's Signature

WWW.EVILDOGS.NET


"I'm hated by many, liked by few, respected by all" Mike Tyson
Ум царува,Ум робува - Ум,белия делфин

#3 Потребителят е офлайн   jockitch Икона

  • PALACHA
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1569
  • Регистрация: 21-August 07
  • Gender:Male
  • Location:DARK SECTOR
  • Interests:A.P.O.C.A.L.Y.P.T.O
  • Skype:

Публикувано: 14 December 2009 - 08:17 PM


1. Да представи всички клубни кучета!
2. Кое с кое си подхождат! защо? и обратно ae_085.gif
3. Да кове закони, който членовете на клуба одобряват smile.gif
4. Да не гледа собствените си интереси щот има дърво за бастун ab_041.gif

#4 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2009 - 09:50 PM

Цитат(jockitch @ Dec 14 2009, 06:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
1. Да представи всички клубни кучета!
2. Кое с кое си подхождат! защо? и обратно ae_085.gif
3. Да кове закони, който членовете на клуба одобряват smile.gif
4. Да не гледа собствените си интереси щот има дърво за бастун ab_041.gif

Боже Джокич, пълни глупости!!! На председателя изобщо не му е работа да представя клубните кучета!
Първо, имате форум имате и тема, в която всеки може да си представи кучето, ако иска разбира се!
Второ, цялата отговорност относно развъждането носят ГОРД и развъдната комисия! Те са хората, които трябва да съблюдават за спазването на правилника за СР. Ако някой иска да развъжда и не е наясно как и с кой, то той трябва да се обърне точно към тях, а не към председателя. Но даже и те-ГОРД и развъдната комисия, могат да си позволят само да дадът съвет, ако им се поиска, но не и да задължат!!! Последен думата има развъдчикът!!! Дали ще вземе най-правилното решение, си е негова работа, /ще кажеш, че пак си дъвча едно и също /, но именно той си дава името на създаденото поколение, той го отглежда, той поема цялата отговорност за това, което е създал, а не Клуба и в частност ГОРД, и развъдната комисия. Всеки един развъдчик е длъжен, преди да заплоди своето куче, да се обади на ГОРД,/ а не на председателя/, само за да обяви връзката си, а не да получи одобрението му!!!
Трето, законите се ковът от УС, а не само от председателя! Тези закони се разглеждат и приемат, с гласуване от УС, който след това ги предлага на ОС и ако последното ги приеме, то тогава се записват и всички са длъжни да ги спазват!
Председателят е представителната фигура на Клуба. Негово задължение е, да свика УС, ОС, да даде отчет пред ОС за работата на Клуба през годината, да представя Клуба пред БРФК и да защитава неговите членове и интереси. Това са общо взето задълженията на един председател, той не може да взема никакви решения самостоятелно, а заедно с УС. Отчет за развъждането през годината, броя на произведените кучила, начинът на полаганите грижи към бебетата от всеки един развъдчик и т.н., пред ОС се прави от ГОРД, защото той е човека с най-голямата отговорност за тази дейност в КЛУБА!
В един Клуб, никой не може да взема самостоятелни решения. Затова има създаден УС и развъдна комисия и накрай най-вишият орган на Клуба-ОС!
В развъждането на който и да било развъдчик, дори и на най- неопитният, никой не може да се намесва /ако той не желае това разбира се/, стига да работи по съответният правилник за СР! В противен случай, ще вземете най-ценното на един развъдчик, неговият избор и неговото виждане за типа кучета, които той харесва и иска да развъжда. Това вече, няма да е демократично и нито един развъдчик няма да работи с желание и страст, ако изобщо иска да работи по този начин...

...айде сега, ме оплюйте, че си казах мнението..., във вашият форум и не съвпада с вашето

#5 Потребителят е офлайн   jockitch Икона

  • PALACHA
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1569
  • Регистрация: 21-August 07
  • Gender:Male
  • Location:DARK SECTOR
  • Interests:A.P.O.C.A.L.Y.P.T.O
  • Skype:

Публикувано: 15 December 2009 - 06:21 AM

Цитат(StyleBullet @ Dec 14 2009, 08:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(jockitch @ Dec 14 2009, 06:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
1. Да представи всички клубни кучета!
2. Кое с кое си подхождат! защо? и обратно ae_085.gif
3. Да кове закони, който членовете на клуба одобряват smile.gif
4. Да не гледа собствените си интереси щот има дърво за бастун ab_041.gif

Боже Джокич, пълни глупости!!! На председателя изобщо не му е работа да представя клубните кучета!
Първо, имате форум имате и тема, в която всеки може да си представи кучето, ако иска разбира се!
Второ, цялата отговорност относно развъждането носят ГОРД и развъдната комисия! Те са хората, които трябва да съблюдават за спазването на правилника за СР. Ако някой иска да развъжда и не е наясно как и с кой, то той трябва да се обърне точно към тях, а не към председателя. Но даже и те-ГОРД и развъдната комисия, могат да си позволят само да дадът съвет, ако им се поиска, но не и да задължат!!! Последен думата има развъдчикът!!! Дали ще вземе най-правилното решение, си е негова работа, /ще кажеш, че пак си дъвча едно и също /, но именно той си дава името на създаденото поколение, той го отглежда, той поема цялата отговорност за това, което е създал, а не Клуба и в частност ГОРД, и развъдната комисия. Всеки един развъдчик е длъжен, преди да заплоди своето куче, да се обади на ГОРД,/ а не на председателя/, само за да обяви връзката си, а не да получи одобрението му!!!
Трето, законите се ковът от УС, а не само от председателя! Тези закони се разглеждат и приемат, с гласуване от УС, който след това ги предлага на ОС и ако последното ги приеме, то тогава се записват и всички са длъжни да ги спазват!
Председателят е представителната фигура на Клуба. Негово задължение е, да свика УС, ОС, да даде отчет пред ОС за работата на Клуба през годината, да представя Клуба пред БРФК и да защитава неговите членове и интереси. Това са общо взето задълженията на един председател, той не може да взема никакви решения самостоятелно, а заедно с УС. Отчет за развъждането през годината, броя на произведените кучила, начинът на полаганите грижи към бебетата от всеки един развъдчик и т.н., пред ОС се прави от ГОРД, защото той е човека с най-голямата отговорност за тази дейност в КЛУБА!
В един Клуб, никой не може да взема самостоятелни решения. Затова има създаден УС и развъдна комисия и накрай най-вишият орган на Клуба-ОС!
В развъждането на който и да било развъдчик, дори и на най- неопитният, никой не може да се намесва /ако той не желае това разбира се/, стига да работи по съответният правилник за СР! В противен случай, ще вземете най-ценното на един развъдчик, неговият избор и неговото виждане за типа кучета, които той харесва и иска да развъжда. Това вече, няма да е демократично и нито един развъдчик няма да работи с желание и страст, ако изобщо иска да работи по този начин...

...айде сега, ме оплюйте, че си казах мнението..., във вашият форум и не съвпада с вашето


А ясно ab_041.gif той е маникена ОК да си напише той кво е правил и кво трябва smile.gif ама общо взето всичко е пълен МИХЕС tb_195.gifама развъдчик си има принципно ab_041.gif ако не на всяко то през изречение af_089.gif "Развъдна политика" нямаме и няма и да имаме понеже сме се наредили Опенхаймер-Килпатрик-Опенхаймер-Стенли-Опенхаймер като в оня стар филм "...роднина-милиционер-роднина-милиционер..." много се смях на това ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif

#6 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2009 - 11:33 AM

Цитат(jockitch @ Dec 15 2009, 05:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
А ясно ab_041.gif той е маникена ОК да си напише той кво е правил и кво трябва smile.gif ама общо взето всичко е пълен МИХЕС tb_195.gifама развъдчик си има принципно ab_041.gif ако не на всяко то през изречение af_089.gif " много се смях на това ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif

Развъдчик има във всяко едно изречение, защото един Клуб се крепи и развива благодарение на работата на развъдчиците!!!
Не ми перефразирай изказването, относно председателя ab_041.gif - никъде не съм написала манекен, а представителна личност, което означава, че той е човекът, който представлява Клуба навсякъде! Колкото и да ти е неприятно, всички негативи, които искаш да препишеш на председателя, не зависят само от него, а от цялото ръководство, което вие сте си избрали, защо- писах по-горе- има УС и гласуване!
А колкото до развъждането, той /председателят /наистина там няма думата! Там думата има ГОРД! Хубаво е, когато един председател, е И развъдчик, защото ще е наясно с този процес, ще познава добре породата, ще има мнение за развитието й, но това за него / да е развъдчик / не е задължително. Докато за ГОРД и членовете на развъдната комисия, е задължително да са развъдчици! Цялата отговорност за развъждането носи ГОРД. Например в племенната книга /ПК/на федерацията, единствено ГОРД е човекът, който има право да впише кучило. Председателят няма това право! Всеки, който иска да развъжда, задължително се обажда на ГОРД, след раждането на бебетата, също се уведомява ГОРД. Пак той е длъжен /или член от разв. комисия/, да приеме кучилото. Не, че председателят не може да види кученцата и да изкаже мнение, но той няма право да се подпише под акта за прием на кучилото. Това е нормалното и демократичното в работата на един Клуб. Всеки да си знае работата и да си поема отговорностите.
Сега да се върнем на:
Цитат
Развъдна политика" нямаме и няма и да имаме понеже сме се наредили Опенхаймер-Килпатрик-Опенхаймер-Стенли-Опенхаймер като в оня стар филм "...роднина-милиционер-роднина-милиционер..."

...и това не е така, защото всеки развъдчик си има своята развъдна програма и когато в БГ се свършат интересуващите го мъжки кучета, той ще отиде да заплоди навън или пък ще внесе мъжкар, с "кръв", която го интересува. Съвсем нормално е, всеки собственик на женско куче, да иска да заплоди, с най-доброто според него мъжко куче! Така че, мъжки разплодници винаги могат да се намерят, по- важното е да има желаещи да развъждат... ae_085.gif
...а иначе, ти си се смей, смехът е здраве...лошо няма ab_041.gif , само че, ако станеш и развъдчик, тогава нещата ще си дойдат на мястото /специално при тебе/ и няма да ти толкова смешно, когато отгледаш едно кучило! ae_085.gif

това е мнението ми на развъдчик, не адвокатсвам на никой, ако случайно някой, така го възприеме

#7 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 December 2009 - 01:17 PM

Цитат(jockitch @ Dec 14 2009, 07:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
1. Да представи всички клубни кучета!
2. Кое с кое си подхождат! защо? и обратно ae_085.gif

4. Да не гледа собствените си интереси щот има дърво за бастун ab_041.gif


Това е просто трагикомично !

#8 Потребителят е офлайн   animal Икона

  • САМОЗВАНЕЦ
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1188
  • Регистрация: 05-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 15 December 2009 - 01:31 PM

Цитат(StyleBullet @ Dec 15 2009, 09:33 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Сега да се върнем на:
Цитат
Развъдна политика" нямаме и няма и да имаме понеже сме се наредили Опенхаймер-Килпатрик-Опенхаймер-Стенли-Опенхаймер като в оня стар филм "...роднина-милиционер-роднина-милиционер..."

...и това не е така, защото всеки развъдчик си има своята развъдна програма и когато в БГ се свършат интересуващите го мъжки кучета, той ще отиде да заплоди навън или пък ще внесе мъжкар, с "кръв", която го интересува. Съвсем нормално е, всеки собственик на женско куче, да иска да заплоди, с най-доброто според него мъжко куче! Така че, мъжки разплодници винаги могат да се намерят, по- важното е да има желаещи да развъждат... ae_085.gif


Първия абзац са мои думи, както ти казах в друг пост : "Обори ме де!"
Втория абзац е пълна безсмилица...защото ако можеш посочи ми кои развъдчици имат програма, посочи ми и кои имат осъществена програма smile.gif
А ако не можеш да напишеш нещо друго освен пламенни априлски слова, виж какво съм те попитал в "Недоволство"...
User's Signature

WWW.EVILDOGS.NET


"I'm hated by many, liked by few, respected by all" Mike Tyson
Ум царува,Ум робува - Ум,белия делфин

#9 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2009 - 05:10 PM

animal, мислиш ли, че точно тук във форума е мястото да дискутираме, това, което си ме попитал в темата "Недоволдство", защото аз мисля, че не му е тук мястото, най-малкото, защото не е коректно да се обсъжда кучето на колега във форума, а и не е коректно да обсъждам куче, което съм съдила преди година и половина, а сега,да го коментирам само по снимка. Нали не мислиш, че мога да си спомня всички детайли около това куче, след като съм го видяла, само за 5 мин., преди толкова време. Нямам нищо против обаче, ако собственикът му пожелае разбира се, да го доведе и двамата с тебе да го огледаме и да го коментираме. Искам да те попитам обаче, ти сигурен ли си, че това, което ни описваш при Саймън, като недостатъци, не е придобито, от лошото му гледане? Защото, ако е придобито, то няма да се предава в поколението. Ако обаче, ги носи като генетика, това означава, че при него са се свързали тези рецесивни гени от двамата родители и са се проявили във фенотипа му. Да, но Саймън е роден брат на твоето куче. Това означава, че и твоето куче може да ги носи тези рецесивни гени и при някоя връзка, ако женската ги има същите недостатъци във фенотипа си, 100% много от родените кученца, ще са със същите недостатъци. Ако пък ги няма във фенотипа си, но ги носи в генотипа си, то пак ще има бебета, с такива недостатъци. Саймън има много впечатляваща глава, това е първото нещо което ми направи впечатление, когато го видях на изложбата, отлична замускуленост и отличен характер. Единствено, което тогава не ми хареса, това бяха отпуснатите предни лапи /което за мен е придобито/ и частичната депигментация на носната гъба, което е генетично! Това е което си спомням. За останалото, за което ми говориш, наистина нямам спомен! Както казах обаче, според мен, не му е тук мястото да го обсъждаме.
Сега относно вторият абзац- ти колко поколения до сега си развъдил и отгледал? Извинявай за въпроса, но не те познавам, а те питам, за да съм наясно, доколко имаш опит в развъждането. Защо смяташ, че развъдчиците във вашият клуб, нямат виждания относно породата и съответно развъдна програма? Аз смятам, че Марио, Котоф, Илиян, Лина, Катя, Васил Горолов, Назъров, човека от Пловдив с ник Whitebul, Виктория, това просто е на прима виста, дано не изпускам някой, са много в час с нещата и породата и едва ли биха се съгласили, някой да им наложи с кого да заплождат и да се съобразяват с вижданията за развъждането, на който и да било. Сега..., сигурно на тези, които сега започват да се занимават с породата и развъждането, ще им е трудно и няма да са много наясно, но нали имате развъдна комисия, която да помага. И въпреки всичко, пак продължавам да смятам, че в края на краищата, последната дума, трябва да има този, чието име ще носи създаденото поколение!
Ама били са наредили -
Цитат
Опенхаймер-Килпатрик-Опенхаймер-Стенли-Опенхаймер като в оня стар филм "...роднина-милиционер-роднина-милиционер...

ми ще се наредят, кво лошо има,... щом си заслужават на този етап, ...пък като се изчерпат, ще се заплоди навън или ще се внесе нещо ново и хубаво като "кръв", което ще си заслужава да се продължи с него.
Лично аз например, съм внесла за 7 год. 6 мъжки кучета, които ме интересуват като кръвни линии, 5 от които са си лично мои и живеят при мен. Когато видя, че те вече не ме интересуват, ще внеса друго или ще отида да заплодя на мъжкар в чужбина или тук, ако представлява интерес за мен разбира се. Да тръгна да заплождам обаче с кучета, които не харесвам, само и само за да не се получи: " милиционер - роднина, милиционер- роднина" - просто е абсурдно, въпреки че в Клуба има кучета отговарящи на правилниците за СР!

моля те, в кое точно от изказването ми видя пламенни априлски слова?
защото, това което ти предлагаш, обща развъдна политика на Клуба, ми прилича повече, на начертаване на партийна априлска линия....



#10 Потребителят е офлайн   animal Икона

  • САМОЗВАНЕЦ
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1188
  • Регистрация: 05-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 15 December 2009 - 05:25 PM

Цитат(StyleBullet @ Dec 15 2009, 03:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
animal, мислиш ли...

Аз не мисля, не ми отива smile.gif
Дали е придобито, дали е вродено - кучето не е за отличен на екстериорна изложба!Пропуснал съм я тая лекция на съдийския курс.
Кой колко разбира от развъждане в клуба по-добре да не коментирам - "по делата им ще ги познаете...", цитат от билбията.Има една тема "развъждането сега и за в бъдеще" там виж кой е писал нещо и кой не е.
3 поколения съм "развъдил" и 2 "отгледал", друго?Първото, неотгледаното поколение беше от Булит.
Какво лошо има ли - ем след 5-6 години ще видим къде по изложбите в Европа ще има кучета БГ производство...
Регистриран развъдник + N броя произведени кучила не е равно на развъдчик.Равно е на собственик на раждаща/и кучка/и ea_103.gif
User's Signature

WWW.EVILDOGS.NET


"I'm hated by many, liked by few, respected by all" Mike Tyson
Ум царува,Ум робува - Ум,белия делфин

#11 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2009 - 05:34 PM

Цитат(animal @ Dec 15 2009, 04:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(StyleBullet @ Dec 15 2009, 03:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
animal, мислиш ли...

Аз не мисля, не ми отива smile.gif
Дали е придобито, дали е вродено - кучето не е за отличен на екстериорна изложба!Пропуснал съм я тая лекция на съдийския курс.
Кой колко разбира от развъждане в клуба по-добре да не коментирам - "по делата им ще ги познаете...", цитат от билбията.Има една тема "развъждането сега и за в бъдеще" там виж кой е писал нещо и кой не е.
3 поколения съм "развъдил" и 2 "отгледал", друго?Първото, неотгледаното поколение беше от Булит.
Какво лошо има ли - ем след 5-6 години ще видим къде по изложбите в Европа ще има кучета БГ производство...
Регистриран развъдник + N броя произведени кучила не е равно на развъдчик.Равно е на собственик на раждаща/и кучка/и ea_103.gif

От Булит?...значи се познаваме, но по този ник не зная кой си. Пък и надявам се, не мислиш, че Булит /лека му пръст/ е причината, за неотгледаното поколение!?
След 5-6 год. е и малко, и много време, да е живот и здраве ще видим, аз пък мисля, че ще има и то не малко!
С последното ти изречение, съм напълно съгласна и никога не съм била на друго мнение!!!

#12 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2009 - 05:44 PM

Цитат(animal @ Dec 15 2009, 04:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Дали е придобито, дали е вродено - кучето не е за отличен на екстериорна изложба!Пропуснал съм я тая лекция на съдийския курс.

Не е едно и също, защото ако е придобито, няма да се предава в поколението. А след като съм му дала отлична оценка, значи така съм преценила. Това дали си съгласен или не, е друг въпрос и не е необходимо да го обсъждаме, просто твое мнение и толкоз. Затова се ходи при различни съдии smile.gif А дали собствениците му, ще го използват за развъждане, при своите кучета, си е също техен проблем, защото те ще си носят отговорността.

#13 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2009 - 06:07 PM

Цитат(Буленабайсер @ Dec 15 2009, 05:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ти докато не ОТГОВОРИШ през коя година се самоуби съдийска ти съвест, не е коректно да пишеш тук.

ba_025.gif ac_007.gif ac_007.gif ac_007.gif

#14 Потребителят е офлайн   jockitch Икона

  • PALACHA
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1569
  • Регистрация: 21-August 07
  • Gender:Male
  • Location:DARK SECTOR
  • Interests:A.P.O.C.A.L.Y.P.T.O
  • Skype:

Публикувано: 15 December 2009 - 08:11 PM

Цитат(StyleBullet @ Dec 15 2009, 10:33 AM) <{POST_SNAPBACK}>
и няма да ти толкова смешно, когато отгледаш едно кучило! ae_085.gif


Tи май се пообърка ab_041.gif на мен ли говориш smile.gif защо мислиш, че не съм!?!?

#15 Потребителят е офлайн   animal Икона

  • САМОЗВАНЕЦ
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1188
  • Регистрация: 05-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 16 December 2009 - 11:48 AM

Цитат(StyleBullet @ Dec 15 2009, 04:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(animal @ Dec 15 2009, 04:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(StyleBullet @ Dec 15 2009, 03:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
animal, мислиш ли...

Аз не мисля, не ми отива smile.gif
Дали е придобито, дали е вродено - кучето не е за отличен на екстериорна изложба!Пропуснал съм я тая лекция на съдийския курс.
Кой колко разбира от развъждане в клуба по-добре да не коментирам - "по делата им ще ги познаете...", цитат от билбията.Има една тема "развъждането сега и за в бъдеще" там виж кой е писал нещо и кой не е.
3 поколения съм "развъдил" и 2 "отгледал", друго?Първото, неотгледаното поколение беше от Булит.
Какво лошо има ли - ем след 5-6 години ще видим къде по изложбите в Европа ще има кучета БГ производство...
Регистриран развъдник + N броя произведени кучила не е равно на развъдчик.Равно е на собственик на раждаща/и кучка/и ea_103.gif

От Булит?...значи се познаваме, но по този ник не зная кой си. Пък и надявам се, не мислиш, че Булит /лека му пръст/ е причината, за неотгледаното поколение!?
След 5-6 год. е и малко, и много време, да е живот и здраве ще видим, аз пък мисля, че ще има и то не малко!
С последното ти изречение, съм напълно съгласна и никога не съм била на друго мнение!!!

Причината е, че през 1995 година лекуването на бебешка инфекция беше доста по-трудно - няма връзка, няма лекарства, няма адекватна диагноза...Казах Булит, та да си направиш сметка кога съм започнал...Опит имам колко трябва.Познания още повече...

Цитат(StyleBullet @ Dec 15 2009, 04:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(animal @ Dec 15 2009, 04:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Дали е придобито, дали е вродено - кучето не е за отличен на екстериорна изложба!Пропуснал съм я тая лекция на съдийския курс.

Не е едно и също, защото ако е придобито, няма да се предава в поколението. А след като съм му дала отлична оценка, значи така съм преценила. Това дали си съгласен или не, е друг въпрос и не е необходимо да го обсъждаме, просто твое мнение и толкоз. Затова се ходи при различни съдии smile.gif А дали собствениците му, ще го използват за развъждане, при своите кучета, си е също техен проблем, защото те ще си носят отговорността.

Така де - така си преценила ab_041.gif
Едно време и Христо Тотев преценяше така...по приятелски... ud_009.gif
"Да познаваш старото, означава да разбереш новото.Старото, новото - всичко е въпрос на време"
ГИЧИН ФУНАКОШИ
User's Signature

WWW.EVILDOGS.NET


"I'm hated by many, liked by few, respected by all" Mike Tyson
Ум царува,Ум робува - Ум,белия делфин

#16 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 December 2009 - 02:13 PM

Цитат
animal
...Опит имам колко трябва.Познания още повече...

...с две изкарани и отгледани поколения, едва ли опитът ти е достатъчен, но щом смяташ..., не искам да споря, всеки си има мнение. За познания..., сигурно имаш, но само познания без практика е крайно недостатъчно smile.gif ...мнението ми се базира на дългогодишната ми практика и знания, като все още съм на мнение, че имам, още много неща за научаване, от колеги с повече практика от мене, а също и от продължаващата ми за в бъдеще работа. Казваш, всеки се смятал за № 1, може и да си прав, но като чета изказванията ти, виждам, че и ти също се смяташ за №1! Нищо лошо в това, хубаво е човек да е със самочуствие, само че не разбирам, защо държиш всички останали да имат твоите виждания за развитието на породата и развъдната политика на Клуба? Не смяташ ли, че е крайно недемократично, да се диктува на развъдчиците- кой кога, как и къде? Твоите предпочитания и виждания, за развитието на породата, могат да не съвпадат, с тези на другите и ще е крайно обидно, да се наложи политика на подчинение, във връзка с развъждането на всички останали! Тогава няма да има развъдчици, а ще има един развъдчик - и това ще бъде избраната от вас развъдна комисия, състояща се предполагам от 3 -ма човека, които реално ще развъждат в този Клуб, според техните виждания, за правилното развитие на породата в БГ. За останалите не остава нищо друго или ще се подчиняват, или няма да им се допускат кучетата до развъждане и няма да им се издават документи. Това започва да ми прилича на работата, на един друг роден териер клуб.

Цитат
Така де - така си преценила
Едно време и Христо Тотев преценяше така...по приятелски...

Мислех, да не го коментирам това твое изказване, защото за мен е абсолютно безмислено, но ти продължаваш...
С г-н Хр. Тотев, през онези години, за които говориш, не само че не сме били приятели, но не съм го и познавала. Аз бях един обикновен редови член на Ам.Стафа и Бултериер Клуба, с председател Ваньо Митев. С г-н Хр. Тотев, станахме добри познати / не приятели/ мн. по-късно, когато бях станала вече съдия, но пък тогава вече не развъждах бултериери. Освен това, за годините, за които ти говориш, кучетата Doktor's, не печелиха само при г-н Хр. Тотев, а и при чуждестранните съдии, а така също и извън страната. Затова, дай да спрем с тази тема, и да не вдигаме кокалите на отдавна отишли си от този свят кучета.
...и да,... Така съм преценила..., Това е,... останалото си е твое мнение! Когато ти си съдията, имаш пълното право да отсъдиш според това твое мнение и бъди сигурен, че не бих си позволила да ти оспорвам съдийството във форума.

#17 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 December 2009 - 02:26 PM

Цитат(StyleBullet @ Dec 16 2009, 02:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Така съм преценила..., Това е,... останалото си е твое мнение! Когато ти си съдията, имаш пълното право да отсъдиш според това твое мнение и бъди сигурен, че не бих си позволила да ти оспорвам съдийството във форума.


ba_025.gif ba_025.gif ba_025.gif

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#18 Потребителят е офлайн   animal Икона

  • САМОЗВАНЕЦ
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1188
  • Регистрация: 05-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 16 December 2009 - 04:08 PM

Цитат(StyleBullet @ Dec 16 2009, 01:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат
animal
...Опит имам колко трябва.Познания още повече...

...с две изкарани и отгледани поколения, едва ли опитът ти е достатъчен, но щом смяташ..., не искам да споря, всеки си има мнение. За познания..., сигурно имаш, но само познания без практика е крайно недостатъчно smile.gif ...мнението ми се базира на дългогодишната ми практика и знания, като все още съм на мнение, че имам, още много неща за научаване, от колеги с повече практика от мене, а също и от продължаващата ми за в бъдеще работа. Казваш, всеки се смятал за № 1, може и да си прав, но като чета изказванията ти, виждам, че и ти също се смяташ за №1! Нищо лошо в това, хубаво е човек да е със самочуствие, само че не разбирам, защо държиш всички останали да имат твоите виждания за развитието на породата и развъдната политика на Клуба? Не смяташ ли, че е крайно недемократично, да се диктува на развъдчиците- кой кога, как и къде? Твоите предпочитания и виждания, за развитието на породата, могат да не съвпадат, с тези на другите и ще е крайно обидно, да се наложи политика на подчинение, във връзка с развъждането на всички останали! Тогава няма да има развъдчици, а ще има един развъдчик - и това ще бъде избраната от вас развъдна комисия, състояща се предполагам от 3 -ма човека, които реално ще развъждат в този Клуб, според техните виждания, за правилното развитие на породата в БГ. За останалите не остава нищо друго или ще се подчиняват, или няма да им се допускат кучетата до развъждане и няма да им се издават документи. Това започва да ми прилича на работата, на един друг роден териер клуб.

ХАХХАХА, НОМЕР ЕДНО ЩЕ СТАНА КОГАТО ПОЧНА ДА РАЗВЪЖДАМ smile.gif
Засега съм номер никой...Учил съм се от най-добрия, ако смяташ, че 6 отгледани бултериера са малко опит - здраве му кажи ea_103.gif
Колкото до развъдчиците - ми да си въдят, като има шкарто едно полупосредствено куче ще блести, а народа ще точи лиги като разглежда годишниците(английските годишници).
Тука идва момента да ти кажа - в БГ имаше една порода, която точно с работата на един човек със съществуващото поголовие даде няколко завидни екземпляра!Завидни - разбирай на световно ниво.
Не, на мен работата почва да ми прилича на един друг териерски клуб - председателя е номер едно, председателя е недосегаем, неангажиран с нищо(там май беше обратното), председателя обяснява как неговото производство е номер едно - може, ама като излезе на изложба навън и се класира, като на няколко изложби тука направи същото така се доказва тоя пусти му номер едно!
Истината е, че в момента в клуба има макс 10 кучета, от които може да се тръгне, ама защо ли само 2-3 се опитват?
Истината е, че председателя не е обединяваща и водеща фигура, щом като е решил, че други ще му вършат работата а той ще седи като паметник на бултериер клуба, то точно както си подреди нещата, така ще седи после...И точно толкова работа ще му се свърши!

Цитат(StyleBullet @ Dec 16 2009, 01:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Мислех, да не го коментирам това твое изказване, защото за мен е абсолютно безмислено, но ти продължаваш...
С г-н Хр. Тотев, през онези години, за които говориш, не само че не сме били приятели, но не съм го и познавала. Аз бях един обикновен редови член на Ам.Стафа и Бултериер Клуба, с председател Ваньо Митев. С г-н Хр. Тотев, станахме добри познати / не приятели/ мн. по-късно, когато бях станала вече съдия, но пък тогава вече не развъждах бултериери. Освен това, за годините, за които ти говориш, кучетата Doktor's, не печелиха само при г-н Хр. Тотев, а и при чуждестранните съдии, а така също и извън страната. Затова, дай да спрем с тази тема, и да не вдигаме кокалите на отдавна отишли си от този свят кучета.
...и да,... Така съм преценила..., Това е,... останалото си е твое мнение! Когато ти си съдията, имаш пълното право да отсъдиш според това твое мнение и бъди сигурен, че не бих си позволила да ти оспорвам съдийството във форума.

Кой сега е номер еднооооо??? af_089.gif ea_103.gif
Айде да видим на кои изложби навън са печелили...Щом са много, кажи поне 5.
Времето, за което аз говоря е точно когато ти беше вече съдия...Гарван гарвану око не вади!Народа за да я измисли тая пословица значи има доста гарвани...Corvux corax.
Лично от Христо-ти Тотев съм го чувал аз, пък ти пак ми обяснявай кое куче какво е било...По-добри кучета имаше в ринга, ама нейсе ab_041.gif ea_103.gif
Щом такова отсъждане смяташ за коректно, то разбираш защо аз не водя кучето си на други изложби освен специализирани ab_041.gif Не, че то е върховен мъжки и супер ценен изложбен участник, ама понеже ми е любимия дявол в къщи, та малко си го уважавам(ма малко) ab_041.gif
А аз пък понеже не съм лицемер и на кривото не мога да кажа право - ти оспорвам съдийството във Форума!
User's Signature

WWW.EVILDOGS.NET


"I'm hated by many, liked by few, respected by all" Mike Tyson
Ум царува,Ум робува - Ум,белия делфин

#19 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 December 2009 - 05:53 PM

Цитат(animal @ Dec 16 2009, 03:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ХАХХАХА, НОМЕР ЕДНО ЩЕ СТАНА КОГАТО ПОЧНА ДА РАЗВЪЖДАМ smile.gif
Засега съм номер никой...Учил съм се от най-добрия, ако смяташ, че 6 отгледани бултериера са малко опит - здраве му кажи ea_103.gif

Да де и аз точно това имах в предвид,... кога ще можеш да станеш №1 smile.gif Но даже и да почнеш да развъждаш, пак ще трябва да мине доста време, за да станеш №1..., което разбира се не е сигурно, но поне ще е добре, че ще опиташ! Но да искаш да станеш №1, задължавайки останалите да се съобразяват с твоите виждания или давайки им ценни съвети /според теб разбира се/, в развъждането е меко казано не почтенно. Ами, ако твоите виждания се окажат погрешни, тогава какво!?

6 отгледани бултериера!?!... извинявай, мислих, че са повече.......
Най-добрият казваш..., това е добре...., ще споделиш ли за него и с нас? ...както казах, винаги съм отворена за нещо повече и по- ценно, което ще ми бъде в полза, в моята бъдеща работа smile.gif
Цитат
Кой сега е номер еднооооо???
Айде да видим на кои изложби навън са печелили...Щом са много, кажи поне 5.

...ми кой е №1,... аз не знам rc_111.gif , ти ме цитираш..., не знам защо реши, че се смятам за №1 !?!....., това че мои кучета са печелили на изложби, в никакъв случай не ме кара, лично мен, да се мисля за №1 !!!
Искаш много от мен, да ти цитирам дати от изложби, в които кучета Doktor's, са печелили навън! От тогава са минали повече от 12-15 год. ..., може и повече, няма как да помня......Още повече, това бяха кучета, собственост на други хора, проявили желание, да ги покажат и извън БГ..., е не много далеч- в Сърбия, но все пак не ги е съдил г-н Тотев.
Пък и къде видя, да съм писала "много"?
Цитат
Лично от Христо-ти Тотев съм го чувал аз, пък ти пак ми обяснявай кое куче какво е било...

...едва ли си го чувал от г-на Христо -ти Тотев, даже съм сигурна, че си го "изобразяваш" в момента ab_041.gif , но нейсе... ab_041.gif
smile.gif
Цитат
По-добри кучета имаше в ринга, ама нейсе...

отново чисто твое мнение..., май наистина се имаш за голям капацитет wb_052.gif ba_025.gif ...но аз в никакъв случай, не ти го оспорвам... ae_085.gif... няма как, не те познавам wb_052.gif ...пък и в таз БГ, всеки е и експерт и капацитет...
Цитат
Щом такова отсъждане смяташ за коректно, то разбираш защо аз не водя кучето си на други изложби освен специализирани

...никога не съм си задавала този въпрос-що ти не си водиш кучето на изложби!?!... пък и не ми е работа, това си е твоят избор- демокрация, знаеш... smile.gif
Цитат
А аз пък понеже не съм лицемер и на кривото не мога да кажа право - ти оспорвам съдийството във Форума

...ма моля те, да съм казала някъде, да не го оспорваш!?!...,продължавай, щом те влече,... само подчертах, че аз не бих оспорвала твоето съдийство... bb_032.gif ТУК във Форума smile.gif...и то не от лицимерие... mc_004.gif

#20 Потребителят е офлайн   Laikata Икона

  • MOD
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1629
  • Регистрация: 24-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 16 December 2009 - 07:48 PM

Елена,не те разбирам,защо спориш с някакъв ник.,Който мисли ,че разбира се представя първо кой е и застава зад думите си?! rc_036.gif
User's Signature

ХУКНАЛ ДЖОНИ НАШ ДА ПИТА,КАК ДА СВИКНЕ СЪС ТРУДА,
НО СЕ СПЪНАЛ И ПОЛИТНАЛ,ЗЪРНАЛ МРАВКАТА В ПРАХА.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни