Dog.bg Форуми : Говорилня - обща тема за хрътки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Говорилня - обща тема за хрътки

#61 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 06 May 2012 - 06:11 PM

Остава по-малко от месец до специалката и текат приготовления.
Тази стойка е направена от Нели Чаворска, на нея ще стоят победителите за снимка със съдията и наградите - точно в американски стил.

Качена снимка


И награди специално направени от световноизвестния холандски сайт StripDuke Int'l Dogazine.

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 01 September 2012 - 11:28 AM

Имам питане към хръткарите.
Обадиха ми се, че в кв. Смирненски (Пловдив) е намерено куче, което по описанието прилича на хрътка (борзой). Понеже още не са ми пратили снимка, а няма как да задържат дълго кучето на мястото, на което е открито, побързах да пусна съобщение тук.
Ако знаете, че някой е изпуснал борзоя си или може да помогне с временно настаняване докато намерим собственика, моля да ми позвъни - 0889 602301

В момента, в който разполагам със снимка ще поместя повече информация. Разбира се, съществува вероятност хората да са объркали породните белези, но ако все пак има изгубена хрътка е възможно да спестим време.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#63 Потребителят е офлайн   PHILIPOPOLIS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 727
  • Регистрация: 28-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:irish wolfhounds
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2012 - 12:44 AM

Показване на мнениетоDessyD, в 01 September 2012 - 11:28 AM, написа:

Имам питане към хръткарите.
Обадиха ми се, че в кв. Смирненски (Пловдив) е намерено куче, което по описанието прилича на хрътка (борзой). Понеже още не са ми пратили снимка, а няма как да задържат дълго кучето на мястото, на което е открито, побързах да пусна съобщение тук.
Ако знаете, че някой е изпуснал борзоя си или може да помогне с временно настаняване докато намерим собственика, моля да ми позвъни - 0889 602301

В момента, в който разполагам със снимка ще поместя повече информация. Разбира се, съществува вероятност хората да са объркали породните белези, но ако все пак има изгубена хрътка е възможно да спестим време.


ПРИЯТЕЛ НА АНТОАНЕТА ПАСКОВА СИ ГО ТЪРСЕЛ
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS -IRISHWOLFHOUND KENNEL /BG

#64 Потребителят е офлайн   PHILIPOPOLIS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 727
  • Регистрация: 28-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:irish wolfhounds
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2012 - 12:47 AM

СПЕЦИАЛКАТА НА ХРЪТКИТЕ ЗА 2013 ЩЕ Е В СОФИЯ НА 8 МИ ЮНИ
ЦАЦИБ НИШ Е НА 17 МАЙ
СВЕТОВНОТО В УНГАРИЯ ОТ 16-19 МАЙ
ЕВРОПЕЙСКОТО ЗА ХРЪТКИ 2013 18 МАЙ БУДАПЕЩА
СПЕЦИАЛКА КОМПЛЕКТ КЪМ ЕВРОТО ЗА ХР- 17МАЙКачена снимка
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS -IRISHWOLFHOUND KENNEL /BG

#65 Потребителят е офлайн   PHILIPOPOLIS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 727
  • Регистрация: 28-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:irish wolfhounds
  • Skype:

Публикувано: 01 March 2013 - 11:16 PM

ЧЛЕНСКИЯТ ВНОС 2013 ЗА НАЦИАОНАЛЕН КЛУБ "хРЪТКИ " Е 26 ЛЕВА И ТРЯБВА ДА ИЗПРАТИТЕ НА ПРЕДСЕДАТЕЛКАТА НИ Г-ЖА ГАЛИНА ТОДОРОВА ! ПОСЛЕДЕН СРОК ЗА ЗАПЛАЩАНЕ НА ЧЛЕНСКИЯ ВНОС ЩЕ СЕ ПЛАЩА НА МЯСТО НА КЛУБНАТА СПЕЦИАЛКА В СОФИЯ НА 8 МИ ЮНИ ПРЕДИ ЗАПОЧВАНЕТО НА САМАТА ИЗЛОЖБА ,НЕ ЗАПЛАТИЛИТЕ ЩЕ СЕ СЧИТАТ ЗА НЕ ЧЛЕНОВЕ НА КЛУБА !!!!!!
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS -IRISHWOLFHOUND KENNEL /BG

#66 Потребителят е офлайн   PHILIPOPOLIS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 727
  • Регистрация: 28-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:irish wolfhounds
  • Skype:

Публикувано: 09 December 2013 - 11:06 PM

ЧЛЕНСКИЯ ВНОС ЗА 2013 ИЛИ НА САМАТА ГАЛЯ ТОДОРОВА КОЯТО ЩЕ СЪДИ НА ЯНУАРСКИТЕ ИЗЛОЖБИ 2014 ИЛИ ПО ЗАПИС НА МЕН ГАРО ПАПАЗЯН 4000 ПЛОВДИВ 26 ЛВ
ДО ПОИСКВАНЕ
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS -IRISHWOLFHOUND KENNEL /BG

#67 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 21 December 2013 - 01:01 AM

Ще поръчвам от зоофаста тази храна и търся някой от Пловдив да си разделим по един чувал от 13,6кг храна "TASTE OF THE WILD High Prairie Canine Formula"

ето и линк http://www.zoofast.b...36-p-28295.html



Едния чувал излиза 85,20 ст. което мисля,че е доста добре :)

За връзка - ЛС :) :re_037:
Поздрави от Французите :)
User's Signature

Качена снимка

#68 Потребителят е офлайн   Бандит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 07-December 11
  • Gender:Male

Публикувано: 05 April 2014 - 01:39 PM

Здравейте, имам питане относно коя порода хрътки е най - подходяща за дворно отглеждане? Аз отглеждам САО и ми се иска да имам хрътка/и , за да играят и тичат с азиатците и така да ги вкарвам във перфектна форма.

#69 Потребителят е офлайн   beti_1004 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 72
  • Регистрация: 04-April 12
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 05 April 2014 - 03:32 PM

Здравей. Ще ти отговоря с две думи" хрътките не са дворни кучета"не стават изобщо за двор,по добре си вземи куче което ще издържи на външните атмосферни условия от рода на северните породи или друга порода куче което няма да има проблем с живота на вън. Съветвам те ако искаш куче за двор не си взимай хрътка само ще изтормозиш животното.

#70 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 05 April 2014 - 05:05 PM

Здравей и от мен!
Напълно съм съгласна с Бети. Хрътките са последните кучета, които биха могли да живеят изцяло на двора, вместо това им се полагат меки легла и дивани и топли завивки в къщата до стопанина.
Относно използването им като "фитнес инструктори" на по-големи и/или мудни породи - освен 5 уипета имаме Голдън ретривър и Нюфаундленд. Когато взехме първата си уипетка в кръга на шегата си казвахме, че ще ги вкара в добра форма докато се опитват да я догонят. Ами не, след точно 5 минути опити да я настигнат разбраха, че такава опция няма и просто спираха и се въртяха в кръг, за да не я изпуснат от поглед или сядаха и я наблюдаваха от далече. Сега, 5 години по-късно, нищо не се е променило. Същото нещо се случва всеки път когато на поляна куче различно от хрътка се опитва да догони хрътка - опитите продължават няколко минути и след това кучето се отказва. Но пък перфектното упражнение на една хрътка е да има друга хрътка наоколо, понеже тичането може да продължи мнооого дълго и никой не се отказва.
Затова аз бих предложила да се насочиш към коренно различни породи. А относно вкарването на азиатците в перфектна форма, по-добре да се насочиш към друг тип упражнение. :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   Бандит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 07-December 11
  • Gender:Male

Публикувано: 05 April 2014 - 05:24 PM

Ами по-косматите хрътки не издържат ли навън? Или проблема не е само в козината, защото много други голи кучета нямат проблем да живеят навън. Преди години имах боксер, който живееше отвън и от инат никога не си влизаше в колибата, няма сняг, няма дъжд даже на -20 градуса спеше на цимента пред колибата и това куче никога не се разболя.

#72 Потребителят е офлайн   beti_1004 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 72
  • Регистрация: 04-April 12
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 05 April 2014 - 07:05 PM

Съгласна съм с Ади хрътките не стават за тренажор другите кучета много бързо се отказват да ги преследват.
Която и да е хрътка не е за живот на вън както и много голяма част от породите макар хората да ги гледат в двор само измъчват животните така,все пак се казва"домашен любимец", тоест не са за двор.
Има породи като хъски,немска овчарка и много други породи които изискват много повече разходки и тичане от хрътките,а и ще си паснат с САО. По-добре обмисли вариант с друга по-подходяща порода за тренировка на твоите кучета. Много добре познавам хрътките и ти казвам че като цяло не са добра комбинация с САО.

#73 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 06 April 2014 - 02:38 PM

Бандит, ако се фокусираме върху понятието "издържат" навън - има разлика между това едно куче да може да живее навън, защото чудесно се приспособява към тези условия, и между това едно куче някак си да се справя с живота навън защото не му е предоставен друг избор. В случая хрътките спадат към втората група. Тоест, няма да направиш никакво добро на кучето дори и то да е с дълъг косъм.

Относно примера с боксера, който си дал - хрътките трудно се сравняват с други породи. Както казах в предния си пост "вместо това им се полагат меки легла и дивани и топли завивки в къщата до стопанина." Това не са дворни кучета... И пак ще се повторя, ако искаш хрътка, защото мислиш, че може да вкара азиатците в добра форма ще останеш разочарован. И ако оставим тази идея настрана, защо си се насочил към тези кучета?
User's Signature

Качена снимка

#74 Потребителят е офлайн   Бандит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 07-December 11
  • Gender:Male

Публикувано: 06 April 2014 - 05:04 PM

Насочил съм се към хрътка, защото ми харесва тяхната бързина и излъчването им като цяло. Интересно ми е хората, които са използвали хрътки за лов на зайци, дали са ги отглеждали вътре на леглото?

#75 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 06 April 2014 - 07:52 PM

По времето когато хрътки са били използвани за лов едва ли голям процент от кучетата като цяло са се радвали на условията, които собствениците им осигуряват сега.
Вече попита дали могат да живеят навън и ние като хора изключително добре запознати с хрътките дадохме своя отговор със съответните аргументи - не, няма как да се случи и едновременно с това кучето да се радва на хубав живот. Ако толкова ти харесват тези кучета решението е простичко - вземи си, но не като дворно куче.
User's Signature

Качена снимка

#76 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 07 April 2014 - 08:50 AM

Бандит, само ще вметна, че лова с хрътки в България е забранен, поне допреди години беше така. Не знам закона да е променян скоро. В този смисъл забележката ти за тях като за "работещи" кучета също отпада. И още нещо относно темата "легло". Винаги ми е било интересно защо хората задават такива въпроси за кучетата, но не ги задават за хората. Ми те и хората са живели в пещери, а после в землянки и къщи без ток, вода, централно отопление.... и сега могат да живеят така, ама нещо не искат. Защо нашия живот да изисква подобрения, а този на кучетата не?! А относно хрътките - да, повечето хрътки, дори "работещите" са отглеждани вътре. Има достатъчно исторически сведения, които просто трябва да се прочетат, както и да се погледнат картини на класици. Да не говорим, че например, грейхаундите, борзоите и арабските хрътки са пренасяни до мястото на лова точно за да се използват максимално качествата им в бързия лов. Развитието на една порода не е само по отношение на работни качества и екстериор, а опира и до отношение към самата нея. Азиатците макар да предпочитат да живеят навън не означава, че трябва да живеят без обгрижване по отношение на хигиената и начина им на живот. За съжаление, повечето хора считат, че така кучетата се "обучавали", което е пълна глупост. Едно куче се обучава когато собственикът му има ментална връзка с него и се грижи за него и няма значение от каква порода е.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#77 Потребителят е офлайн   Бандит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 07-December 11
  • Gender:Male

Публикувано: 07 April 2014 - 10:13 AM

Деси, аз не съм ловец, но какво правим например ако се разхождам в гората и пред хрътката изскочи заек? Не се заяждам, а го давам като пример. И аз съм против това работни породи да се превръщат в декоративни, разглезени кучета за галене и мачкане. И това, че отглеждам кучетата си на двора не означава, че не полагам грижи за тях. ;) Ако се направи клетка от тухли и само една страна със мрежа и къщичката също е тухлена със изолации, пак ли няма да вирее хрътка?

#78 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 07 April 2014 - 11:59 AM

И аз не се заяждам, Бандит. Като изскочи заек пред което и да е куче какво мислиш става?! Гони го и ако може го хваща. Това, че е хрътка не я прави автоматично прекрасен ловец. А колкото до дворното отглеждане ще ти кажа следното, пак без заяждане. Всичко може - и с лоша храна, и с малко вода, и без разходки и т.н. Моята баба имаше една много хубава приказка по въпроса - зорлем се живее, зорлем се не умира. Ако теб те поставят в екстремни условия и ти ще живееш колкото силите ти стигат. През войните, във военнопленническите лагери, хората са живели в ужасно тежки условия и са оцелявали. Въпросът не е дали кучето ще може или няма да може да живее в тухлено ограждение с мрежа и къщичка. Въпросът е дали е необходимо и къде си ти в цялата тази ситуация като собственик. Първо това следва да си задава като въпрос собственикът на кучето, а после да мисли за порода и т.н. Кучетата са одомашнени преди ние да създадем цивилизациите си и да претендираме за първенство сред видовете. Това, че през тези хиляди години не осмисляме отношението си към тях и към света не означава винаги да е така. Кучетата не са селскостопански животни, чието отглеждане изисква дистанция поради фактори в начина им на живот. Те не са просто пазачи, ловци и домашни любимци. Изобщо не говоря за "разглезване". Те са социален ангажимент и в този смисъл са част от личния ни кръг, от личното ни пространство, а личното ни пространство не включва двора и дистанцираното общуване. Не говоря и за това да им се вменяват човешки качества, напротив, твърд противник съм на това. Говоря за реализация на едно общуване, което няма как да се осъществи дистанционно. Да не говорим, че хрътките са интровертни кучета. Те имат собствен начин на емоционално изразяване и тази им характеристика ги е отделила от останалите кучета и ги е обособила в самостоятелна група. Не случайно те са кучетата, попадащи във владетелския кръг, защото царят в нито една култура никога не е бил овчар или охранител. Той никога не общува с всички и никога не изразява емоциите си открито. Няма да коментирам, че в арабските страни хрътката не се счита за куче и винаги е в палатката при бедуина, лежаща в скута му или на възглавницата до него. Това не й пречи да хваща газелите и антилопите.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни