Dog.bg Форуми : Специална тема

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Специална тема

#141 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 November 2014 - 01:14 PM

Момичето не разбира че кремаво чау-чау трябва да се храни не по същия начин, като рижаво червено, например (red). Има храни с висок процент на кератино-съставките които засилват червения цвят, а при окраска "крем" като правило стопаните искат да запазят повече по-светлите нюанси на космената покривка. Спецификата в храната на нашата порода според окраската и здравето е доста тънка. Всъщност, кремавите кучета, наричани в народа "бели", са силно осветлени рижави такива. Тоест те не са чисто бели (чисто бели и чисто черни животни в природа няма, белите са само албиноси, което е отклонение). За това, ако храним кремаво куче (напомням, те може да изглеждат като бели, но генетично изобщо не са) с храна, съдържаща висок процент кератино-съдържащи вещества, то с времето то от храната може да "прецъфти " и да потъмнее, предобивайки ефекта на така наречен "мръсен крем" - то есть става бледо-рижаво. Храната с по-висок процент на кератина подпомага пигментацията на рижавите кучета, моето Рижаво Сърце почина на 11 години и до последно имаше чудесна окраска на рижавата му козина, имам и свидетели тук във форума, тоест не говоря напразно. Докато неправилно подбрана храна при рецисивните окраски - цинамон, синьо и крем - могат да докарат на кучето не само здравословни проблеми, но и да докарат промяна в оцветяването на козината. Не че е фатално, разбира се, но защо ли е нужно?

Надявам се да съм била изчерпателна.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#142 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 25 November 2014 - 04:06 PM

Показване на мнениетоIA---, в 24 November 2014 - 07:08 PM, написа:



asensi_85


Как са те приели и какво ти е мнението за форума си е твоя работа. Тук интриги не толерираме.
Много ми е интересно ми е интресно как ще реагира Оливър, ако ви послуша за тази храна и кучето му се покрие цялото в рани. Защото храната е със страшно много протеин, напълно не подходяща за нашата порода. Направете си труда и прочетете за специфичното хранене на чау, и тогава му давайте съвети.




Само доказвате казаното от мен. И както виждате ветеринарния лекар е препоръчал храната и ми се струва, че е малко по-подходящо потребителката да послуша него, а не форумните писачи. Никъде не виждам да съм дал съвет, така че моля ви, научете се да четете правилно и не ми слагайте думи в устата. Казах само, че Аплаус е хубава храна и толкова! Ако според вас на породата й трябва невисокопротеинова диета и пренебрегвате мнението на хората, дето са учили по 20 години, за да имат звание "доктор" си купувайте гранули от Кауфланд, Лидъл, Била и тем подобните търговски вериги. Изобщо не разбирам дебилността, докачливостта, заядливостта и глупостта ви. Абсолютно никой няма право да тълкува другояче точно и ясно написани думи, за да ги използва за някаква негова изгода. Ей затова тоя форум е дъно и помия. Влизам тук само и единствено, за да разбера за новите марки храни и тенденции към храненето.

Това, че вие самата предлагате храни за продажба говори достатъчно кой е с финансовия интерес в цялата ситуация. Толкова от мен. Мир вам!

http://virbac.bg/med...s/JuniorDog.pdf

Дехидратирано месо (от какво животно е месото?), царевица, пшеница, животински мазнини (от какво животно са мазнините?), пулпа от захарно цвекло, семена от соя, царевичен
протеин (по какъв начин е изолиран този безполезен за кучето растителен протеин?), ленено семе, пшенични трици, дехидратирана
риба (какъв вид риба? цаца, скумрия?), фруктоолигозахариди (0,2 % ), яйчен прах, дрождени
бета- глюкани, пасифлора, валериана и минерали.
Сепиолит/ Монтморилонит (смектит).
Антиоксиданти, одобрени от ЕС. (липсва информация какви точно са)
Без изкуствени оцветители и овкусители.

#143 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 November 2014 - 04:20 PM

asensi_85
Кел файда че са учили 20 години като ръсят глупости? За нашата порода категорично противопоказано да се дава високопротеинова храна. Не сте ли чували простотии от вет-лекари за "заплождане за здраве"? Не сте ли срещали стажанти, които се пускат да оперират очите на кучето без нужда за да се упражняват? Като не сте - защо се позовавате на ветове, които много често нанасят вреда на здравето на животното и пробутват храна, която в момента пласират дори това да се отрази зле? Ветеринари, които държат животните да са здрави, в днешно време се броят на пръсти, ако не знаете.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#144 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2014 - 05:43 PM

asensi_85

Само гледай до какви простотии стигнахте , защото едно момче ви Благодари и ви написа, че не се интересува от вашето мнение.
Сто пъти казах ,че не се толерират интриги тук. За да не се пълнят темите с глупости и да може човек като му потрябва нещо да го намери. Обаче явно сте без работа, или някой луд шеф ви плаща залудо, тъй като вие висите из форумите. Като се пънете, че едва ли не повече разбирате от нас. Тези дори които не развъждат , а са гледали по едно чау, са в пъти по компетентни по темата от вас, проумейте го. За това цялата тази драсканица ще бъде изместена в специална тема.

Не ме наричайте форумен писач. Ясно ли е??? Работя дълго и упорито за усъвършенстване на породата си. Разбрахте ли ме добре??? Не случайно съм и международен съдия и имам най големият развъдник в бг за чаута. Както и основах Клуба, защото не съм безразлична.Спазвам всички обходими и необходими правила. Сиреч да ви светна правя изследвания на кучетата си които не са обходими за развъдната ми дейност, а просто за себе си ,за да съм наясно какъв е здравословният статус на притежаваните от мен съкровища. Смея да твърдя че се справям сравнително добре, просто хората които ме познават ще го кажат. Препоръчвам неща само които са пробвани. пак казвам за нашата порода. Не си въобразявайте ,че защото срещу вас седи жена, вие сте нещо повече само защото сте мъж. Аман от комплексирани такива, дето пръстите и изпреварват мозъка по форумите.

Не ми обяснявайте ,че един доктор разбира повече от един развъдчик ,за начина на отглеждане на определена порода. Всичко което знам за породата си, е събрано в главата ми от комуникация с много развъдчици по света. Никой не изземва функциите на веторете, нито казва че са некомпетентни. Но има неща които не знаят, и това е факт. Иначе нямаше да ми звънят по телефона. Следващият път когато го направят, ще и откажа, защото така сте казали вие ,хахаха. Много ще ми е интересно да видя вет да определя храненето според спецификата на породата. Че те нашите не смеят да ги пипнат, страх ги е .И не на последно място с огромна тъга ще спомена, че само от миналата година до сега от лекарска грешка , има починали 5 чаута от съфорумците тук.

Това да ти говори нещо, защо така реагираме.

Почти не познавам човек тук който да не е страдал от вет.
Първо кучето има кожно възпаление, почват да блъскат инжекции, без са сменят начина на хранене.
Второ, текат очи,няма заболяване. Да кажем ентропион екстропион, трети клепач или друго.Не знаят, веднага анабиотични капки. А, могат просто да сменят храната
Трего, проблемен стомах- изписват се всякакви лекарства, а просто магат да сменят храната. И така нататък. Да не говорим за окраската ,това което Фурия ви обясни.Всяко куче в различен етап се нуждае от различни неща. При мен всичките кучета се хранят по различен начин.Да не обяснявам подробно без причина.

Така че , следващият пък когато наречеш някой форумен драскач, се позамисли малко да не би да станеш смешен.Храната я вземам на едро и то развъдни серии, които ги няма по магазините нито при ветове. Надценка не слагам. Бизнес си имам.


#145 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 25 November 2014 - 06:07 PM

"Казах само, че Аплаус е хубава храна и толкова!", а Вие започнахте да обиждате и да се нахвърляте. Браво за собствения Ви бизнес, на мен заплатата не ми я плаща никой луд шеф (отново някакво безпочвено нахвърляне), защото съм достатъчно луд, че да бъда шеф на себе си. Браво също, защото малко хора биха се били в гърдите какво са направили за породата - обяснение, което не помня да съм искал, но благодарим за посвещението. Иначе и на мен ветеринари ми звънят, по простата причина, че имам необходимата квалификация да помагам за лечение и определяне на болест при влечугите (във Ваш стил малко и аз да се направи на хай).

#146 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2014 - 06:18 PM

Луд умора нямаКачена снимка Тогава що решихте ,че влечутите са като чаутата?
Я, прочете внимателно кой първи обясняваше, какви сме вълци и калко сме не компетентни форумни дръскачи.
За това си позволих и да ви опровергая.
Избивайте си комплексите другаде. Не пълнете темите с глупости.
Отделих ви достатъчно време..........................

Л.Л. Те и онези които умориха 5- те ни чаута, имаха нужната квалификация............


#147 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 November 2014 - 06:35 PM

Показване на мнениетоasensi_85, в 25 November 2014 - 04:07 PM, написа:

"Казах само, че Аплаус е хубава храна и толкова!", а Вие започнахте да обиждате и да се нахвърляте. Браво за собствения Ви бизнес, на мен заплатата не ми я плаща никой луд шеф (отново някакво безпочвено нахвърляне), защото съм достатъчно луд, че да бъда шеф на себе си. Браво също, защото малко хора биха се били в гърдите какво са направили за породата - обяснение, което не помня да съм искал, но благодарим за посвещението. Иначе и на мен ветеринари ми звънят, по простата причина, че имам необходимата квалификация да помагам за лечение и определяне на болест при влечугите (във Ваш стил малко и аз да се направи на хай).

Господине, на Люси са единствени чау-та стойностни в България за момента, други просто НЯМА, повярвайте ми като на човек, който следи породата в цялата източна Европа от 10 години, виждала съм кучета й с очите си, пипала съм ги и не говоря ей така просто да й се подмазвам. Храната може да е добра, но не задължително за нашата конкретна порода. То от всяко дърво не става свирка. Млади кучета, стари кучета, бремени женски, кучета с диагнози - всички трябва да се хранят по различен начин съобразно здравословното им състояние, спрямо възраст и движение, което им се осигурява. Това е аксиома. Брей, кучето е заедно с човека от хиляди години, и тогава нямаше гранули сега ще правим холивар за една храна, която я пласира някакво дете, което ви прави реверанси. Стига глупости, моля Ви.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#148 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 25 November 2014 - 06:47 PM

Изобщо не подлагам на съмнение знанията на горецитираната госпожа, нито методите й на хранене. Имам претенция само към обидите по мой адрес. А това, че последното ми мнение беше изтрито говори достатъчно.

#149 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 November 2014 - 06:54 PM

Показване на мнениетоasensi_85, в 25 November 2014 - 04:47 PM, написа:

Изобщо не подлагам на съмнение знанията на горецитираната госпожа, нито методите й на хранене. Имам претенция само към обидите по мой адрес. А това, че последното ми мнение беше изтрито говори достатъчно.

Не видях нещо да е изтрито, просто всичко е преместено тук, в специалната тема. Вие също ни обидихте като се разфучахте че сме глутница вълци и форума дъно и помия, извинете. При това обидихте жени, което за един кавалер и джентълмен е недопустимо. Много мъжка постъпка, няма що. Така че на Вас ви го върнаха съвсем заслужено, не виждам от какво се възмущавате.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#150 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 25 November 2014 - 08:55 PM

Фурия, обикаляш темите за всички породи и четеш. Хайде посочи ми кога веднъж някой нов нещо попита във форума и не стана жертва на обида или заяждане на поне един от по-старите потребители във форума? Не знам защо винаги тук е пълно с кавги и грозни неща. Мъж, жена, дете - няма значение, аз не деля хората по пол, а на добри/лоши. Видях, че темите са разделени и има мое изтрито мнение в отговор на ИА с многото тирета. Явно не е угодно на някого. Когато обидя някой ЛИЧНО има пълното право да ме направи на нищо. Но случая беше такъв. Това, че някой се разпозна в думите ми е показателно. Никога, ама НИКОГА не съм влизал в конфликт без причина. И в случая не бих казал, че не постъпвам мъжки, след като се опитах да защитя една жена, която ОТНОВО беше нападната. И то грозно от останалите!!!

И възмущението ми идва от това, че някаква си ... (сори за определението)... ме подхваща от нищото и започва да обижда лично - че шефа ми бил луд да ми плаща да обикалям форумите, че аз съм луд, че имам комплекси. И да всичкото отгоре да ми слага думи в устата! Аз пак ще напиша, че жълта книжка нямам, шеф също нямам, защото работя за себе си, а комплекса е само в нейната изпушила глава. Ами, да, ще обиждам, защото ми омръзна някакви малоумни лелки-бизнесменки да ми обясняват колко са по-по-най, а всъщност клавиатурата, дето си изхабих струва повече от акъла им. Пошло е!

#151 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2014 - 09:04 PM

Ех, Фурия ,не само моите са сладки, но ти благодаря все пак. Виж на Енджи на Ани и Ирина, каква сладка мецана е .

А, що се отнася до господина по горе. Ако исках да трия коментари нямаше да направя тази тема.
Дано да разбере,че тук не страва въпрос на кой му е по по голям, а за съвсем други неща.
Камули да нападат нов член на нашият форум, който постояно търси информация.
И да вземе да прочете, какво е написъл първи той. И колко пъти предупредих,че не се тролства в нашият форум.
И както казах отделих достатъчно време на това.

#152 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 25 November 2014 - 09:08 PM

IA--- в случая беше редно да видите, че момичето, което писа в другата тема гледа немска овчарка, вместо да се нахвърляте по подобен начин! Можеше преспокойно да обясните тезата си, вместо да раздавате правосъдие, нали? Не беше трудно, само малко уважение към себеподобните. Амин.

#153 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 November 2014 - 09:30 PM

asensi_85
Човек, защо правите драма от нищо? Влезе потребител Оливър с кремаво бебе чау-чау, попита за храната, и му препоръчаха абсолютно неподходяща за породата ни марка храна. И то препоръката дойде от дете без грам опит, което дори няма куче и не може правилно да напише породата ни.
Като си некомпетентен/ некомпетентна, защо се вреш с рекламите? Спрете се малко като не разбирате, и то от примитивните породи. Вие имате две питбулчета - аз давам ли ви акъл как да ги гледате?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#154 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 25 November 2014 - 09:50 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 25 November 2014 - 09:30 PM, написа:

asensi_85
Човек, защо правите драма от нищо? Влезе потребител Оливър с кремаво бебе чау-чау, попита за храната, и му препоръчаха абсолютно неподходяща за породата ни марка храна. И то препоръката дойде от дете без грам опит, което дори няма куче и не може правилно да напише породата ни.
Като си некомпетентен/ некомпетентна, защо се вреш с рекламите? Спрете се малко като не разбирате, и то от примитивните породи. Вие имате две питбулчета - аз давам ли ви акъл как да ги гледате?


Разбирам, но за съжаление съм единствен. Така, както го обяснихте сега можеше и да го напишете в другата тема, без никой от нас да пали фитила. Да, имам 2 АПБТ, преди това имах 2 НОК-а. Живи и здрави ми изкараха по 14 години само на натурално хранене. Но тогава собствениците на НОК бяхме една шепа хора и кучетата ми се ползваха с доста добър рейтинг в киноложките среди. Тогава отглеждането на родословно куче не беше комерсиално, нито имаше толкова огромни бизнес интереси, каквито са сега.

#155 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 November 2014 - 09:54 PM

asensi_85
Ами ето, вижте че можело) Аз също съм фен на натурално сурова храна с ориз варен. Абсолютно всяка една порода е твърде специфична от към хранене, хеле пък нашите с рецесивни окраски. Момичето се изказало неподготвено, няма нужда да прави междузвездни войни, просто ни е омръзнало тук да воювами с невежество, нали разбирате?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#156 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 25 November 2014 - 10:12 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 25 November 2014 - 09:54 PM, написа:

asensi_85
Ами ето, вижте че можело) Аз също съм фен на натурално сурова храна с ориз варен. Абсолютно всяка една порода е твърде специфична от към хранене, хеле пък нашите с рецесивни окраски. Момичето се изказало неподготвено, няма нужда да прави междузвездни войни, просто ни е омръзнало тук да воювами с невежество, нали разбирате?


Разбирам напълно. Всичко тръгна от моя реплика, че храната "Аплаус" е хубава (демек от висок клас) и от там се почна едно нареждане... Все едно кой знае какво стана. За съжаление напоследък нямам време да храня кучетата натурално и се доверявам на гранулите. Но при първа възможност бих се върнал на естественото хранене, защото по-добро от това няма.

#157 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 26 November 2014 - 08:09 AM

Не, вие не разбрахте. Нищо не започна от една храна, всеки има правото да си препоръчва каквото иска. И да го обсъждаме.
Проблема стана ,че вие ни нарекохте първо вълци, после форумни писачи. А на нас до гуша ни е дошло от разни епитети, за това и вече не пишем много тук, а подържаме лични контакти. Даже и някой от новите се свързват на лични с нас.

За начина на хранене съм напълно съгласна.
Много хора не отчитат дори проблема, че доста чаута ги дразни да нараства гранулата в стомахчето им. За това се препоръчва от повечето развъдчици, да се дава накисната, особено при стомашни проблеми.Качена снимка

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни