Dog.bg Форуми : Специална тема

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Специална тема

#21 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 December 2009 - 10:48 PM

Цитат(milenkaaaaaaa @ Dec 13 2009, 08:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Оставам без коментар dry.gif само добавям този цитат ab_041.gif

Цитат(tanito @ Dec 4 2009, 08:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
проблем ли има че мойто куче тежи 43 килограма
аз не съм член на никой клуб
а за изложбите затова че съм го водила само 4 пъти е заради това че нямаме много свободно време той си има родословие има си всичко


ПС Не мисля че пишем в правилната тема. Моля МОД да прехвърли ненужните постове в говорилнята smile.gif

ще ги прехвърли, не берете грижата на мода, и те са хора - имат работа, личен живот, ще ги оправят темите.

на 12.12 говорих с някои от съдиите и просто запознати около изложбените екземпляри V-та група хора. това куче никой по никакви изложби не е виждал. Камо ли с първа награда. А понеже знам как именно изглежда 40-кг екземпляр, и то изложбен такъв у нас няма как да се загуби - и без това нямаме изложбени чау освен три на брой.

Играта и фантазиите не са лошо нещо, виждам че даже и наивниците се хващат, но поне други хора да не лъже.

Тъжно ми е да чета как историята се повтаря, как едни кученца стават заложници на чужди лъжи и болни амбиции.

Към Breas
Ако искате точно чау - вземете си кученцето от Гордан, щом вече сте се разбрала със стопанката, и си го гледайте като домашен любимец и си му се радвайте. Моя Лео няма родословие - в основата на всичко все пак е кучето и удоволствието от живота с него.
А не болните амбиции на неграмотни хора, които се самоутвърждават за сметката на кучето.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#22 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 14 December 2009 - 09:02 PM

Цитат(sara92 @ Dec 14 2009, 08:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Трябва да попитате стопаните с какво са го захранили, трябва да е захранено. Има кучешко мляко идентично с майчиното което е над 40 лева килограма, не вярвам да се наложи това да давате. Дано да са давали "Стартер", това е отлична храна.

Кученцето, което ще го "донесат в края на януари на възраст 2 месеца от Москва от развъдник с родословие" ще е бебето на Гордан на танито.
за това седя и чакам то въобще да се появи. До края на януари има време.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#23 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Икона за мнението  Публикувано: 14 December 2009 - 09:18 PM

Оооооо, бързала съм и не съм видяла за какво става въпрос /основно/. Дори да се роди януари, на два месеца не може да дойде ако е от чужбина....всички знаят защо...!!!! И Танито пиши нормално, не карай модовете да пишат под всеки твой пост, дори за останалите потребители почва да става досадно..... wb_052.gif



#24 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 14 December 2009 - 09:34 PM

sara92
За мен най-гнусното в цялата история е факта че пълни на потенциалните стопани главата с глупости относно "изложбената" дейност на Гордан и им гарантира родословие. Подробностите са в говорилнята.

Лъжите и фантазии на един нереализиран човек някак мога да ги приема без обида. Но това което прави си е вече жива измама, на която доверчиво се хващат наивници.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#25 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Икона за мнението  Публикувано: 14 December 2009 - 11:08 PM

Много гадно поведение, много се застъпвах.....обаче "светеца" бил "дявол".....и туку виж напакостил на някого сериозно. Това ако продължи може да се реши по-логичен начин!! mg_062.gif

#26 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 December 2009 - 11:34 AM

Цитат(gerry_22 @ Dec 2 2008, 04:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
май пак става въпрос за Лео на furia_s.ей много плодовит тоя Лео,спор няма ;D.


Има някаква грешка - Лео от Пловдив не е на Фурия:-)))
А Лео на Фурия е от София, от зоомагазин, никога нее давал поколение и няма да дава - вече е кастриран и съжалявам че не го направих по-рано:-) Аз съм против един мъжки с родословие - или като моя без такова - да запложда всички женски, де що ги има, но това е отделна тема.

Относно храната - смятам след новата година пак да минем на натурална храна, като си доизяде чувала с Роял Канин. Отгледан е на натурална храна: обезмаслено кисело мляко, обезмаслена извара, ориз варен с една супена лъжица зехтин, рибено масло, желтък суров, витамини, от месото - само телешко и то шол, шкембе - сурово и непочистено, сурово телешко сърце - леко попарено, гръкляни и дроб не давам, от "кокали" - само пилешки шийки, но той от тях се дръгне - нашите пилета ги блъскат с хормони, което веднага му осигурява екземи на моя пес. Отгледах го на системата BARF, май ще се върнем към нея.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#27 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 15 December 2009 - 05:45 PM

Цитат(Furia_S @ Dec 15 2009, 11:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(gerry_22 @ Dec 2 2008, 04:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
май пак става въпрос за Лео на furia_s.ей много плодовит тоя Лео,спор няма ;D.


написано с известна ирония,както се вижда(а може би не се вижда...),злоупотребява се с имена на кучета,затова го написах,без да обидя никого,разбира се.крадат се снимки,както на моите кучета,така и на вашите,качват се по обяви и се пише-това е майката,а това е таткото...................................
аз варя на мойте често пил.шийки и фенери,и забелязах,че сега откакто са 98% само на гранули нямаме и една екзема ea_103.gif .явно и на нас ни действат тия ''пилешки-кучешки''деликатеси.

#28 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 15 December 2009 - 06:14 PM

Тонито, мисля,достатъчно ти давахме възможност да корегираш начина си на общуване.Предопредих те за лъжите и не спазването на правилата във форума.Рекламирай другаде потомството на твоят уж родословен Гордан.Разбрах ме вече, че всичките ти лъжи са да вдигнеш цената на малките. dry.gif Първо вземи да го срешеш и изкъпеш, че грехота е такова сладко куче да изглежда мърляво и не подържано.Не е попаднало горкото на стопани.Няма куче във форума,дори неродословно да е толкова занемарено.А имаш наглоста да го изтъкваш като родословен.Ние да не би да пасем патки на село ea_103.gif .Ето ти правило от форума :

6. Недоговорени рекламни теми, скрити и явни реклами. Забранено е и развиването на търговска дейност във форумите. За недопустими се считат:

б) обяви за търсене на партньори за нерегламентирано развъждане;

в) обяви за продажби на извънклубни кучила;


Breas или по скоро ivilina един потребител с два профила.Много удобно не мислиш ли ab_041.gif Ето ти правило от форума :
13. Забранена е регистрацията и активното използване на повече от едно потребителско име от един и същи потребител.
Какво да кажа ,никога не съм вярвала че може да има такива хора като вас.Обикаляш из всички подфоруми и си търсиш малки,какво ще ги правиш като имаш вече три по твои думи.Ще ги продаваш , развъждаш или други ужасяващи неща.........
Първият ти пост под профил Breas,обяви ,че имаш малко чау после че ще ти го докарат роднини от Русия. ab_041.gif Ама колко си права,РОДНИНИ, приличате си със танито като две капки вода.Вие състезание по надлъгване ли правите eg_033.gif На края даже се опита да направиш на гърба на танито интрига,но не ти се получи.Да не говорим,че пускаше два поста един след друг през две минути вместо да корегираш първият.Предопреждавах те ти продължи.
Под профила на ivilina търсиш Английски Бултериер ,лабрадора от който ще ти дават бебче ,от добри родители майката е французойка бащата германец .Колкото чауто което чакаш от Русия-родословно ab_041.gif Ротвайлер също те интересуват и даже са ти направили забележка серьозна, че пипаш за цена dry.gif Ето и цитат от друг твой пост /Искам да попитам, някой от форума има ли бебета болонки и на каква цена ? /Боже ама ти и за доберман мечтаеш ab_041.gif Що за човек си eg_033.gif А всъщност искаш /малко , късокосместо за пазач , който да е верен приятел ... / af_089.gif а си имаш /Аз имам 3 кучета - един птичар и две гончета - бараци /БОЖЕ........ zz_020.gif АМА ТОВА СИ Е СЪПУНЕН СЕРИАЛ-НЕ МИСЛИШ ЛИ cd_045.gif Но най ме кефи мечтата ти за чау,няма лошо ама първо си сложи в ред мислите.


И така за да не занимавам повече другите потребители на форума с глупавите ви прояви спирам до тук .

Офицялно ви уведомявам,че достапа ви до подфорума вече е отграничен .Като представям още една част отправилата зада не се учудвате.

Ако нарушите правилата ...

Наказанията при нарушаване на горните правила са разделени в две групи – предупреждения и временно или постоянно отстраняване от форума. Предупрежденията са максимум три, а временното отстраняване от 3 до 30 дни.

Потребителите могат/биват предупреждавани максимум 2 пъти за спам, обиди, писане на латиница, неспазване на Нетикет и др. Ако се наложи 3-то предупреждение то ще последва и временен бан (забраняване на достъпа до форумите за определен период от време по решение на модератор или администратор.

Внимание! При сериозни нарушения модераторите имат право да спрат достъпа до форума на даден потребител и без той да е преминал през процедурата на предупреждаване.

1. Администрацията и модераторите имат право да преместват, изтриват и модерират темите, следвайки целите и редакционната политика на сайта. Безсмислени съобщения, снимки и флъд ще бъдат изтривани без предупреждения и обяснения. Ако нямате какво да кажете по разискваните теми – по добре не пишете. Администрацията на форума има правото (и ще използва това право) да отстрани от форума всеки потребител, отнасящ се с неуважение към форума и неговите потребители, както и за системни нарушения на Правилата. Модераторите си запазват правото да променят, преместват или да премахват постинги по тяхна преценка. За меродавна се счита тяхната преценка, а не тази на потребителите.


2. Споренето с и/или обиждането на Модератор или Администратор по повод предупреждение е недопустимо.
Потребители, които смятат, че са несъобразно или некоректно предупредени от Модератор, трябва да се свържат с някой от Администраторите.
Ако Администраторът счете, че потребителят е бил предупреден неуместно (от Модератор), Модераторското предупреждение може бъде отменено.
Последното мнение има Администратор, който може да ограничи всеки, чието държане или присъствие в форума сметне за неуместно.

3. Всеки опит да се заобиколи временния бан ще бъде последван с постоянен бан. Това включва регистрацията на нов акаунт и писане от чужд акаунт.

4. Сериозни административни нарушения:
а) Спречкване с Аминистратор или Модератор, след получаване на предупреждение, води моментално до повторно предупреждение.
б) Публично оспорване на модераторска намеса, от страна на нарушител или друг потребител няма да бъде толерирана и ще бъде наказана с предупреждение.
с) Всеки опит за подминаване на временния бан ще води до постоянен. Опит за подминаване на бан включва нова регистрация, смяна на IP адреса, регистрация на нов мейл.
д) Потребителят, публикувал мнение с обиден и вулгарен характер по адрес на друг потребител, модератор или аминистратор, получава директен постоянен бан.
е) Регистриране на повече от един акаунт на един и същ потребител е абсолютно забранено. Акаунтите ще бъдат изтривани без уведомление, а нарушителите предупредени



Айде лека вечер и със здраве.

#29 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 December 2009 - 07:07 PM

Мда......
Цитат
Под профила на ivilina търсиш Английски Бултериер ,лабрадора от който ще ти дават бебче ,от добри родители майката е французойка бащата германец .Колкото чауто което чакаш от Русия-родословно Ротвайлер също те интересуват и даже са ти направили забележка серьозна, че пипаш за цена Ето и цитат от друг твой пост /Искам да попитам, някой от форума има ли бебета болонки и на каква цена ? /Боже ама ти и за доберман мечтаеш


Сега да видя дали правилно схващам цялата ситуация:
Breas казва че ще внася кученце от Танито от развъдник от Москва. Като същевремено Breas и ivilina са едно и същото лице. Като ivilina търси по други форуми и подфоруми и другите кученца, без значение от какви породи са те.
Типично поведение за един прекупвач.
И нашата наивница Танито се хваща на въдицата и почва да предлага с цялата си глупост бебета на един прекупвач.


Сега...
Че и двете дами трябва да се блокират - трябва. Но тук изниква един друг проблем: самите стопани осигуряват кученцата в ръцете на прекупвачите.
Докато хората, заплождащи женските си по градинките, съществуват, такива хора като Танито или прекупвачи или зооборси няма да изчезнат никога.
Моля ви, оставете работата върху породата на професионалистите. Кой от тях е нескопосан а кой струва то времето ще покаже. Но поне вие, стопани на женски, дето ви сърби да заплодите женската, или вие, стопани на мъжките, дето ги пускате на всичко живо дето се движе - СПРЕТЕ.

Всички знаем че вашето куче е най-прекрасно на света. Това не значи че то трябва да има малки. Защото и без това положението в породата е трагично. Повече от трагично.

Не правете това, което ходи по изложби:
Прикачена снимка

Създавайте това, ако имате нужните знания и пари, тези кучета са известни, направете разликата между изложбено на горната снимка и изложбено тук, долу:
Прикачена снимка

Прикачена снимка

Но спрете, моля ви, да плодите кучетата си защото освен каприза ви няма друга причина.
Кучетата си живеят щастливо и спокойно и без да раждат.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#30 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 December 2009 - 07:22 PM

gerry_22
Цитат
крадат се снимки,както на моите кучета,така и на вашите,качват се по обяви и се пише-това е майката,а това е таткото...................................


На моя Лео, световно неизвестен му се крадат снимките???????????????????? къде????
Направо зяпнах.

То че се крадат снимките като практика го знам, но пък точно на моя пес? Срещала ли сте го като снимка, посочен като производител? Къде ? Има ли линк?

Леко се шашнах. Ще ми мине.
Ние отново ще минем на БАРФ системата - BARF. И наистина ще изключа всичко пилешко освен шийките веднъж седмично и то малко. Кучето няма нужда от разнообразно меню, това го научих веч))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#31 Потребителят е офлайн   gerry_22 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 609
  • Регистрация: 28-March 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 15 December 2009 - 08:38 PM

злоупотребява се с имена на кучета,затова го написах,без да обидя никого.не съм казала за конкректни снимки.

#32 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 December 2009 - 08:42 PM

Цитат(gerry_22 @ Dec 15 2009, 08:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
злоупотребява се с имена на кучета,затова го написах,без да обидя никого.не съм казала за конкректни снимки.

Ама какви обиди?)))))))) Недейте така с лошото, просто исках да уточня за да сложа точките над i че моят Лео не е онзи. Нищо повече)))
Държа да не ме бъркат с онези стопани, дето пускат своят мъжки където им плащат. Няма обиди, недейте така))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#33 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 December 2009 - 07:38 PM

танито,не се обиждай,всички ние,защитниците на чистопородното развъждане сме гадни и заядливи и само дебнем такива като теб в интернет пространството за да започнем с обидите!

Колкото да ivilina за мен тя не е прекупвач,а точно копие на танито и другите лъжещи за да привлекът вниманието на хората!

Деца,разберете така не става!
Единственото,което ще получите са подигравката и насмешката на Хората,четящи глупостите ви!


П.С.Извинявам се,че така се намесвам във форума ви! smile.gif
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 December 2009 - 08:14 PM

Цитат(Breas @ Dec 16 2009, 07:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Извинете хмм ... два профила единия не е мой :) ,а на мой роднина ab_041.gif а за Ивилина тя следи цените и си прави някаква анкета там ,но не я знам честно казано dry.gif За нас не се безпокойте гледайте си ваште работи Моля .

Аз лично изобщо не се безпокоя за Вас, а за другите наивници, които после ще дойдат тук и ще изреват "Кучето ми е болно", "То не прилича на чау!", "То цялото се изрина, какво да правя?!" или "Ми то има родословие".
Кварталните развъждачи и лъжещи такива за родословията изобщо не предизвикват съчуствие у мен, ще прощавате. Защото резултат от това го имам вкъщи - и все го лекувам. Изобщо не ми говорете как не трябва да не се притеснявам от резултата на това което правите - първо четет и мислете, поучете се от чуждите грешки, ако ще взимате чау, да ги нямаме такива после как и него ще го заплождате за да лекува резултата от заплождането му някъде някой ужасен стопанин, поболял се от мъка, като гледа как му се разболява кучето за нанайсти път.
Изобщо не е смешно това, не ви го пожелавам да го видите и да го изживеете.
Отношението си към кварталното развъждане си го описах много подробно, дадох ви линк. Ако искате домашен любимец пет-класа си вземете кученцето на Гордан, и си живейте с вашия любимец, но какво родословие, какви клубни кучила? Дадох ви и линк на два пъти към клуба, и най-накрая "гледайте си работа", браво-браво, колко показателно.
Аз моят инвалид си го гледам благодарение на такива като Танито, мерси. Знаете ли как ни наричат, нашата порода? "Мечтата на ветеринара".
Замислете се поне малко, всичко това не е игра или глупава фантазия - то е болка, операции, мъка и живо вечно болно куче.
Не е смешно. Никак.

Цитат(Breas @ Dec 16 2009, 08:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Разбирам Ви прекрасно !Макар и да е от зоомагазин и да се разболява вашия кучо е страхотен , завиждам Ви ,че имате такъв страхотен мечо !

Разберете, той е такъв защото съм хвърлила адски много труд. ТРУД, пари и знания, които трябваше да научавам в движение. За това, ако не сте готови да го направите за вашият чау - сто пъти помислете, наистина. Защото никой няма да ви каже за тези проблеми, освен стопанин който е наясно какви рискове крие подобна постъпка, която сте тръгнали да извършите. Първо ви казват че кученцета ще са с родословие, после ви казват че бебето ще го носят от Москва. Аз съм внасяла кученце от Москва, аз знам какво е това, не позволявайте да ви лъжат.
Не се самозалъгвайте и вие, това състояние в което се намира моят Лео се дължи на адски много усилия, докато едно здраво куче си живее щастливо и не знае що е екзема, алергия, скъсана връзка и т.н.

Цитат(Breas @ Dec 16 2009, 08:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Макар и да си взема кученце (поне имаме пари да го лекуваме,ако се разболее) , може ли да Ви питам за въпроси ?

Според мен е по-правилно първо да решите за какво ви е един чау? Ако е само за домашен любимец, то
си вземете това, което вече сте се разбрали. Обичайте го, решете го, къпете го, обучавайте го и му се радвайте. Но ако е за разплод - то въпроса е друг и къде-къде по-сложен. Един домашен любимец може да си живее добре без да бъде пускан за разплод, изобщо не е задължително да ражда/да бъде пускан на женска. Вие трябва да обмислите какво точно искате - пол, цвят и предназначение.
Ако взимате един домашен любимец без той да дава потомство - то нещата са къде по-простички:-)

И не ни се сърдете за острия тон - темата е болезнена, за това хората съвсем обяснимо реагират остро на моменти.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#35 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 December 2009 - 09:01 PM

Вие хубаво имате пари да го лекувате,а за самото животно мислите ли?
Стреса,който би изживяло животното при всяко едно посещение при вета?
Некомфорта от това,да не се чувства добре?
Стреса за вас?

Не си мислете,че "като иамте пари да го лекувате",живота ви,на вас и кучето ще е безгрижен!

Може би не ви се случвало,а ви пожелавам да не го изпитате,но е много тежко да гледаш,как любимото ти създание се мъчи,и как парите не са средството с което ще му олекне!
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 December 2009 - 09:13 PM

[quote name='Breas' post='733796' date='Dec 16 2009, 09:04 PM']Искаме го за домашен любимец , може да го кастрираме или пък да си живее животинката без кастрация ,а може ли вашия скайп или нещо по което да общуваме (на ЛС) ?[/quote]
Като го искате за домашен любимец, не е необходима кастрацията - стига да не позволявате да има поколение. В къща с двор с още кучета ли ще живее? Можете ли да го изолирате, ако имате други кучета и то ще се разгони -ако е женско - или някое от кучетата ви ще се разгони ако имате женски, а вашият чау е мъжки? Ако имате само мъжкари и взимате мъжки бъдете готова към изясняването на отношенията. Ако нямате други кучета - какъв пол ще е кучето чау, което искате да вземете?

Защото освен всичко останало чау имат и доста сериозен характер, представете си нещо като кавказка овчарка, но в по-малка опаковка.

[quote name='Breas' post='733805' date='Dec 16 2009, 09:18 PM']С още едно куче , мъжко , то не се бие отбягва боевете :) мечо искам да бъде момченце и къщата е голяма ,но ще бъде в къщаа , не на двора ..[/quote]
Значи ако искате мъжко имайте впредвид че те имат склонности към силно изразена териториална охрана и към самоутвърждаване. Знам едно семейство, което си взе чау мъжко, в къща с двор, където вече имаше мъжкар. Мъжкият който е по-голям изобщо не е бил побойник, но дойде бебе-чау в къщата и при всеки удобен случай се опитваше да спуха оня в двора. Аз самата имам доминантен и обичащ побоя мъжкар, знам за какво говоря. Ще трябва да го имате впредвид - много е голяма вероятността те да се бият, изяснявайки отношенията си. готова ли сте за това?

[quote name='Breas' post='733822' date='Dec 16 2009, 09:47 PM']Аз съм готова да положа всякакви усилия за едно малко същество ! Лятото до климатика - зимата до печката ab_041.gif[/quote]
Ок, чудесно, стига да имате и това впредвид че може да имате проблем с дворно куче)))

[quote name='Breas' post='733830' date='Dec 16 2009, 09:59 PM'][quote name='Furia_S' post='733828' date='Dec 16 2009, 09:54 PM'][quote name='Breas' post='733822' date='Dec 16 2009, 09:47 PM']Аз съм готова да положа всякакви усилия за едно малко същество ! Лятото до климатика - зимата до печката ab_041.gif[/quote]
Ок, чудесно, стига да имате и това впредвид че можеда имате проблем с дворно куче)))
[/quote]
He вярвам ,защото другото куче е в голяма клетка ae_085.gif А бихте ли ми дали скайпа си ,защото не ми отговаряте на ЛС ab_041.gif
[/quote]
Ами щом не ви отговарям на ЛС, значи има защо, нали?)))) Явно не искам да ви давам скайпа си, нито пък кюто))) Уважавайте нежеланието на събеседника си да не споделя точно с вас личните си координати, моля)))

Дворното куче живее в клетка...хъм... Волиерно куче, а това за вкъщи ще е чау. И двете мъжки.
Няма лошо, стига да сте подготвена за изненади.

[quote name='Breas' post='733864' date='Dec 16 2009, 10:27 PM']Хахх .. ще съм подготвена за неучакваното ... а това навънка ,като го вкарам в къщи ми яде китките и тормози котките ab_041.gif Извинявам се ,можехте да кажете поне едно не ae_085.gif[/quote]
Аз все още не съм решила дали да ви кажа твърдо "Не"))) Времето ще покаже.

Кучето в двора коя порода е? На коя възраст е? Ако искате да вземете мъжко чау към него то това не са празни въпроси.

[quote name='Breas' post='733877' date='Dec 16 2009, 10:36 PM']Курцхаар , на нашите близки ,ще остане за около година фокато дойдат да го вземат. wub.gif[/quote]
А защо решихте да вземете точно чау? визията ли ви привлича? Или танито ви обеща кученцето от гордан?

Все още докато имате време - разгледайте темите около здравето. Наистина. Оставете ги парите - никой нормален стопанин не може спокойно да гледа как кучето му се мъчи. И не се оставяйте да ви лъжат за родословието. Има разлика: един художник да ви нарисува лична карта или МВР да ви издаде този документ. Помислете.

[quote name='Breas' post='733889' date='Dec 16 2009, 10:59 PM']Честно казано вашия форум ме привлече , снимките на вашите мечета , характера им и това ,че са добри приятели ! Танито няма нищо общо ae_085.gif Просто стана дума за тях и си разговаряхме и така стигнахме до този момент когато ми предложи мече smile.gif Мерси много , ще надникна в "здравословни проблеми на нашите мечета" be_107.gif dog.gif[/quote]
Имайте впредвид и характера - те са много сериозна порода, която е била използвана за охрана и лов от 2000 години, а хората се мъчат да ги направят декорация от тях последните сто години. Често доминират, проявяват агресия и ако не ги възпитавате правилно може и ухапване да отнесете. Ако все още нямате деца - имайте го впредвид. А ако имате малки деца - дайте си ясната сметка че трябва да възпитате децата си така, че да не третират кучето като плюшена играчка.

помислете. Успех.

[quote name='Breas' post='733899' date='Dec 16 2009, 11:13 PM']Охх имам дете на 12 години ,но за сега не съм я забелязала да тормози животинка ab_041.gif Аз мисля ,че дъщеря ми е отговорна и няма да третира мечо ... ae_085.gif Мерси и на вас Ви пожелавам късмет и по-малко да се разболявате ![/quote]
А, ще го третира, ще го третира, ще му се радва и ще го мачка - чау имат този проблем подвеждащ, изглеждат като плюшена играчка, а имат зъби. Много е вероятно в един момент мъжкия като порасне ще се опита да ви строява цялото семейство- не е задължително, но е често срещнато като сценарий, имайте го впредвид. И повечето ветеринари са хапани точно от чау, питайте ги моите, те ще ви кажат.

Опитвам се да го държа здрав моят инвалид, ама... Кварталното развъждане, мамка му... Ей ся днес го ресах и зад ухото видях новата екзема. Аман.

[quote name='Breas' post='733906' date='Dec 16 2009, 11:22 PM']Олее ... май някой ще царува в къщата ab_041.gif А за сресването с каква чентка и какво е екзема , лесно ли се лекува ?[/quote]
моя има поне десет четки. Не, екземата не се лекува лесно ако не се премахне първоначалната причина - при кожни проблеми, които се предават по наследство, трябва да се определи първопричината. мажеш едната то до нея излиза другата. гадост.

[quote name='Breas' post='733911' date='Dec 16 2009, 11:27 PM']Твоя мечо май доста се разболява и се мъчи животинчето ... А как изглежда , ако се срещнем с нея ?[/quote]
С коя "нея"?

[quote name='Breas' post='733915' date='Dec 16 2009, 11:32 PM']болеста ... извинявам се ,но няма да пиша защото имам някакво предупрядение ,че съм пускала два поста ..[/quote]
ааа, екземата. червената точка, хот спот. Кучето се почесва, дръгне се, непрекъснато се чеше по едно място, а ако е там където може да го оближе - разлизва се. И за нула време като се разлизва от размера на петаче за няколко часа това петно става на левова монета поне. Лео, докато го влачих по ветеринари, си е разлизвал хълбоците до размери колкото дланта ми. Трябваше ми време да се науча да му слагам ветеринарна яка и да изолирам дразнителя от храната. Беше ужасно.
Отделно че го купих с куп болежки като микроспория и стафилокок.

Дерматите на нервната основа са друг въпрос.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#37 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 16 December 2009 - 11:38 PM

[quote name='Breas' date='Dec 16 2009, 07:40 PM' post='733739']
Извинете хмм ... два профила единия не е мой :) ,а на мой роднина ab_041.gif а за Ивилина тя следи цените и си прави някаква анкета там ,но не я знам честно казано dry.gif За нас не се безпокойте гледайте си ваште работи Моля .
[/quot

Ще си гледам работата , права си .Следващият път кагато ми отнемеш време да приправям постовете ти.Ще взема по серьозни мерки.Престани да пускаш еднакви постове .И не ми разправяй тава с роднината ,че е смешно, коментарите са ви през минути, да не се изчаквате на компа.Пак казвам от един комп са и двата профила.Май свикнах те да правите хората на глупаци или вземате лош пример един от друг.


#38 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 17 December 2009 - 08:06 AM

Бях решила да изтрия всички коментари покрай Танито и Ивилина, но преглеждайки ги по внимателно, установих, че в повечето има и полезна или поучителна информация.
За това, скъпи мой, моля пренесете споровете и критиките (които са съвсем оправдани) в тази тема!
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 December 2009 - 11:09 AM

Цитат(Норита @ Dec 17 2009, 08:06 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Бях решила да изтрия всички коментари покрай Танито и Ивилина, но преглеждайки ги по внимателно, установих, че в повечето има и полезна или поучителна информация.
За това, скъпи мой, моля пренесете споровете и критиките (които са съвсем оправдани) в тази тема!

Разумно решение - така ще има всички мнения за измами и лъжи и разясненията около тях събрани на едно място.
Пък барем някой новак прочете и разбере как НЕ трябва да се прави.

Добра работа:-)))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#40 Потребителят е офлайн   Имаме мечка вкъщи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 24-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia, Bulgaria
  • Interests:чау-чау , пътешествия , кулинария и др.

Публикувано: 13 November 2011 - 10:01 PM

Много зле, ама хипер зле...просто незнам какво да кажа...как да разбера защо ние сме на 2ро място,какво да оправим, можем ли да го оправим, изобщо представители ли сме на породата...няма братче!! " 85 номер ЦАЦИБ, 84....абе ай да влиза следващия"?!?!?!?! :eg_033: е кво ние да хо'име да се гръмнем освен?! Изобщо да не коментирам пристрастия и тем подобни! Дълго чакане ли? Да бе да.... :ud_009:
User's Signature

Качена снимка

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни