Dog.bg Форуми : Представяне

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Представяне Кой какъв е и от къде е дошъл...

#41 Потребителят е офлайн   mimety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 393
  • Регистрация: 03-March 08
  • Gender:Female

Публикувано: 02 April 2010 - 04:37 PM

Да се представим и ние. Това е Самара и е на 2 месеца.
Нямаме си история, защото е подарък от родителите ми af_089.gif
Ако имате идеи за "породата" ни споделяйте ae_085.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

В цялата история на света има едно нещо което неможе да се купи с пари...и то е-размахването на една кучешка опашка!
                                    Джош Билингс

#42 Потребителят е офлайн   natalu Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 25-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 02 April 2010 - 05:15 PM

Ето я и нашата лакомница - казва се Тами и е на 5 месеца..май.Струва ми се че е по-голяма.Прикачена снимка

#43 Потребителят е офлайн   Radostin_39 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 02 April 2010 - 05:53 PM

А това е Боби...Това че е с три крачета не му пречи да тича по бързо от мен.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#44 Потребителят е офлайн   Radostin_39 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 02 April 2010 - 05:55 PM

Тука вече е пораснал...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#45 Потребителят е офлайн   PETIA75 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 07 April 2010 - 07:13 PM

привет и от нас.моето куче се казва Рошко.той е на 6 години,и е много мил.подариха ми го едни приятели.за нас Рошко е повече от приятел,той е второто ни детенце.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#46 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 07 April 2010 - 07:19 PM

Добре дошли на всички!!! Страхотни, красиви и уникални кучовци си имате! wub.gif Да са ви живи и здрави и много да се радвате!

#47 Потребителят е офлайн   Lubomira Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 30-April 10

Публикувано: 30 April 2010 - 11:35 AM

Здравейте!Много са сладки всички кученца на снимките :)Това е моето осиновено кученце Дейзи.Тя е вече на 2 годинки.Намерих я в София.Беше най-малката от трите и лекарите казаха,че може да не оживее,но тя се оказа борец :))Много е любвеобилна и нито за момент не сме съжалили,че е при нас.Имаме още едно,по-голямо куче и двамата се разбират идеално.За съжаление се наложи да я кастрираме,но това не се отрази на характера й.Прикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимка

#48 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 30 April 2010 - 11:39 AM

Кастрацията е добро нещо, хич не съжалявайте.
А в БГ е наложителна направо.
:smile:

#49 Потребителят е офлайн   Lubomira Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 30-April 10

Публикувано: 30 April 2010 - 11:55 AM

Другото ни куче е мъжко и след "инцидент" Дейзи забременя и според ветеринарят нямаше да издържи бременността,затова се наложи кастрация.Иначе ние нямахме такова желание.Още повече,че мъжкият ни е вече на 7 години и още не е имал бебенца.

#50 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 30 April 2010 - 12:00 PM

А за какво трябва да ги има?
Малко ли са по улиците?
И моите кучета не са имали и няма да имат, кастрирани са.
Защото ако имат, не мога да съм сигурна, че един ден тези бебета (или техните бебета) не се озоват на улицата, под гумите или на селска верига. Не, мерси, не искам да съм отговорна за такова нещо.
:)

#51 Потребителят е офлайн   Lubomira Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 30-April 10

Публикувано: 30 April 2010 - 12:07 PM

По тази логика никое куче не трябва да има поколение,защото може някой от поколението да умре??Относно веригата,съм съгласна,просто по-внимателен избор на стопани.Аз никога не бих дала кученце на хора,които ми се струват жестоки.Но си обичам животните и искам да имат поколение.

#52 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 30 April 2010 - 12:12 PM

Да, в условията на свръхпопулация колкото по-малко кучета раждат, толкова по-добре.
Ето - някой искал неговото куче да роди.

А отговорните хора са невероятна рядкост тук. Повярвайте.

И още нещо - Защо тук се държи на кастрацията.

#53 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 April 2010 - 01:05 PM

Абе стига очовечавахте животните бе кучето не му е нужно нито да ражда нито да става баща,на него биологично не му тиктака часовника като при хората.Запложда се само куче с родословие,т.е доказан произход и това се прави само от развъдчик.Стига с тия махленски скачки,достатъчно нещастници по улиците.Хората освен жестоки Любомира са и безотговорни в един или друг етап от живота си.Прочетете темите за Сеславци и за всички други изолатори ето там попадат кученцата на такива като вас :eg_033:
Боже няма край прибери си вересиите :dry:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   PETIA75 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 01 May 2010 - 11:17 AM

привет Любомира,добре си дошла.кучовците ти са много хубави.да са ви живи и здрави.а отностно бебенцата-съглстна съм,че при много правилен избор,няма лошо.не съм съгластна,че само породисти кучета трябва да се развъждат.аз лично пари за куче не давам.защото за мен това не е стока,а приятел,още един член на семейството ни.
веси трябва да си решава сам за себеси.

#55 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 02 May 2010 - 08:06 AM

Точно в този раздел очаквах да има повече съпричастност с реалните проблеми на бездомните животни в БГ и изобщо да не става дума за размножаване. Нали точно нашите кучета са едни от малцината, имали нищожният шанс и щастие да имат дом. Да, всеки решава сам за себе си - без да се замисли, без да е наясно и без да го е грижа за последиците от неговите действия! Това е толкова егоистично и безотговорно, че може да го пожелае само някой, който се интересува само и единствено от добруването на собствените му любимци и не му пука за умиращите постоянно около него. Аз не деля кучетата на породни и безпородни, но виждам как умират и едните и другите по улиците и изолаторите. Слепи ли сте или просто не искате нито да виждате, нито да чувате?
Какво поколение при тази свръхпопулация?
Кучето не изпитва нужда да създава поколение, няма желание да "прави секс", нито изпитва удовлетворение от тези си действия - прави го защото има инстинкт за продължаване на рода. Женската се разгонва 2 пъти в годината, през останалото време, тя не се сеща изобщо за тия работи. Кастрацията променя единствено и само това, липсва разгонването и съответно нагона, задоволяващ само тоя инстинкт (и при 2та пола).
Развъждането и размножаването при всички домашни животни, където природата за съжаление няма своята дума, трябва и е нужно да се прави с ясна цел - подобряване на търсените качества на кучето, Кучето - такова каквото е нужно на човека, който го е създал. При това от хора, достатъчно образовани и заинтригувани от тази, да кажем наука (Кинология). Това е труд, който е достоен за уважение и се ПЛАЩА. За това са създадени и породите, за нашите нужди - и при кучето и при кравата, ако щеш. В нашата държава, повечето съществуващи кучета са ненужни и нежелани. Колко още искате да създадете, задоволявайки собствените си глупави капризи?
Виждали ли сте ТАЗИ тема? Харесват ли ви тези кадрите по-долу (от същата тема са)? Смятате ли че е нормално? Задавате ли си въпроса от къде идват всички тия животни и как умират? По-различни ли са те от нашите любимци? Защо не си вземете бебета оттам, вместо да създавате нови със същата неясна или по-скоро обречена съдба?
Как изобщо не проумявате кой е изворът на всички тия нещастни същества...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#56 Потребителят е офлайн   PETIA75 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 03-December 08
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 02 May 2010 - 10:08 AM

привет и от нас.
аз не обичам да влизам в спорове и категорично отказвам да го правя.изказах своето мнение,така както всеки има право да го прави.само искам да доуточня,че на мен категорично не ми харесва да гледам бездомни и умиращи кучета,затова казах-при правелен избор на стопани.така както направиха нашите приятели,когато ни подариха Рошко.съгластна съм също ,че безплатен обяд няма и всеки труд се заплща,но аз лично не изкам да третирам любимеца ни като стока.затова не искам да купувам.затова може би сме си взели и не породисто.като такова-дане би да е по-грозно,по-безполезно,по-невъзпитано.по-лош приятел?
дано сте ме разбрали правилно,какво искам да кажа.пак казвам-нежелая да влизам в спорове.мисля,че всеки може да споделя мнение без да е нужно да се "караме",или "налагаме мнение" все пак всички сме спопани на красиви домашни любимци.и това е форум в който всеки е добре дошъл и може да намери съвет,подкрепа,да сподели емоций.поне аз така го разбирам.
лек ден на всички.дно не съм досадила,с моето мнение.ако е така-моля да бъда извинена.

#57 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 02 May 2010 - 11:16 AM

Здравей, Петя и добре дошла при нас. Никой тук не иска да обиди теб или Любомира и наистина не става въпрос за спорове, а за изграждане на разумна позиция по отношение на всички онези обикновени, грозни,съвсем невзрачни на външен вид, умиращи от глад, блъснати, тровени, стреляни, болни от краста и какво ли още не кученца (или иначе наречени "помияри"), които ежедневно умират пред очите ви, стига да имате желание и очи да го забележите, които с нищо не са по-лоши от всяко едно друго куче.
И ако едно на хиляда извади късмет и намери временни стопани, то в най-добрия случай стои месеци наред при тях, докато някой реши че иска да осинови "помиярче" за постоянно. Просто има твърде много кучета по улиците,за да добавяме нови и нови, или съзнателно да създаваме такива, при положение, че съзнателните стопани на "помиярче" са многократно по-малко от нуждаещите се животни.
Не зная дали ме разбирате, но най-общо казано вашият Рошко е извадил късмет, както и кучетата на хората, които пишат тук. За сметка на това хиляди други не са, а и никога няма да имат това щастие да заспят нахранени и на топло, просто защото кучетата са твърде много, а желаещите за такава "порода" се броят на пръсти. И ако все още не ми вярвате, приберете следващата малка животинка от улицата и се опитайте да й намерите дом.
Позволявайки на вашето животно да роди, вие СЪЗНАТЕЛНО убивате поне още толкова улични бебета. Това аз не искам да тежи на моята съвест. Вие си преценете за себе си...


Еми - едно от хилядите кученца, което имаше късмет да попадне на временен стопанин и което за разлика от тях ще живее...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#58 Потребителят е офлайн   Lubomira Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 30-April 10

Публикувано: 02 May 2010 - 11:20 PM

Shibumi girl,извинете,но нямате никакво основание да ме сравнявате с хората виновни за наличието на улични кучета,защото 1)никога през живота си не съм изоставила животно и 2)бебетат,които споменах ,че искам кучето ми да има ,не са за подаряване или продаване(и в никакъв случай за изоставяне!!),а искаме ние да си ги гледаме.

Sinioku4e,мисля че е доста крайно да се каже,че е егоистично и безотговорно да обичаш любимеца си толкова,че искаш да имаш негови кучета,когато него го няма вече.Напротив на мен ми се струва странно Вашето дистанцирано и неемоционално мнение по въпроса и оставам с впечатление,че едва ли не трябва да се отгледа кучето,докато го има,после се минава на следващото??Лично за мен отглеждането на животно е свързано с голямо привързване и отдаване.Съжалявам,но не мога видя нещата от Вашата гледна точка.Колкото до породите,другото ни куче е породисто,не сме го купували,беше ни подарено.Смятаме,че е много красив и много го обичаме и затова искаме да имаме бебета,но не държим на породата.Толкова е просто.

Не виждам защо толкова много хора се развълнуваха от това,което казах.Особено неуместни намирам обвиненията и сравненията и пълното с упрек "хора като вас",защото аз нямам НИЩО с общо с този тип хора!!!Пак повтарям,че искаме ние да си ги гледаме,което не смятам за "СЪЗНАТЕЛНО УБИЙСТВО".Относно снимките,мисля,че всеки,който обича кучетата и особено хората осиновили изоставено такова е наясно с положението в изолаторите и размера на изоставените животни.
В крайна сметка, човек не може да осинови всички кученца,но може да се грижи максимално добре за тези,които има и да ги дарява с цялата си любов и внимание.

От друга страна се учудвам,че точно в този форум,където предполагах,че са най-милосърдните и състрадателни хора,всъщност намерих основно такива с готовност за спор и нападки,склонност към крайни и остри обвинения срещу някой,когото дори не познават.Съжалявам,ако съм засегнала нечие чувство за справедливост с желанието си да гледам бебетата на кучето ми.

#59 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 03 May 2010 - 09:06 AM

Така добре там е проблема че всъщност не осъзнавате проблема.Тук всички се борим против свръх популацията.Колко кучета може да гледате вие,когато вашето куче роди 6-8 всичките ли ще ги гледате,съмнявам се.Плюс това даже има и законова разпоредба за броя на домашните животни колко на брой имате право да отглеждате.За всеки град явно е различен.Второ тук подкрепяме породното развъждане.Тоест ако имате чистопородно куче което искате да има поколение се отива в клуба,развъдника,вадят се документи,кучето минава през изложби мисля(който е по запознат да обясни по подробно) и чак тогава може да бъде допуснато до разплод.Не искам малки от кучето си защото макар и с негова кръв те са НЕГО.При нечистопородно куче това е създаване на още 9-10 маймунчета приличащи на някаква порода.За мен няма да има разлика между децата на кучето ми и друго куче.Те са различни и нямат нищо общо независимо от това дали кучето ми му е баща/майка.Сравнявам ви е силно казано,98% от домашно развъдените кученца свършват там.За съжаление киноложката ни култура е ниска.Хората тук реагират така ,защото ни е писнало тема след тема някой с домашно развъдени кученца които се подаряват,достатъчно има по изолаторите и повярвайте повечето са домашно развъдени,защото повечето улични са кастрирани.ОК щом не държите на породата,вземете си от улицата не създавайте нови.Обясниха ви го толкова просто кучето не изпитва нужда от секс и от това да има бебета.Всико е инстинкт.Но вашето желание не разбирам кучето ви да остави поколение.На крачка сте да имате ''нещо'' общо с тези хора.Тук хората взимат,лекуват,търсят временни домове и изпращат кучета от улицата и изолаторите в чужбина с техни средства.Така обезмисляте действията им.В чужбина единствено място от където можете да си вземете куче е развъдник или приют.Защо обаче приюта ви го дава кстрирано?Някой да ме допълни.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   prizmo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 08-February 09
  • Gender:Female
  • Location:sofia

Икона за мнението  Публикувано: 03 May 2010 - 09:28 AM

Ето ни и нас,това е Нора.Взехме я от обява"подарявам кученце"и в последната година и нещо е най-голямата ми радост(изключвам двата обезумели тийнейджъра)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни