Dog.bg Форуми : Сериозно за сериозните неща

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сериозно за сериозните неща как да изпратим своя приятел

#21 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 04 January 2010 - 09:34 PM

tey4e, много съжалявам.
Била е щастлива с вас толкова години, жалко е, че животът им е по-кратък ....
Но през времето, което са с нас дават ни толкова много.
Поплачете си и нека след време спомените предизвикват много нежни усмивки.

#22 Потребителят е офлайн   Jarrita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-January 08

Публикувано: 20 March 2010 - 05:28 PM

Днес, на 17 години и 4 месеца, си отиде нашата Макси.
Обичаме те и ще ни липсваш! Никога няма да те забравим!





#23 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 March 2010 - 09:44 PM

dh_188.gif
много красива, много мила, много незабравима
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Хамър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 13-June 09
  • Gender:Female
  • Location:България

Публикувано: 27 May 2010 - 06:49 PM

От няколко дни състоянието на моят Макс се влушава...чета тук какво сте споделили,как е по-добре да не се мъчи кучето и не се чака да умре в агония,но и незная дали е дошъл момента да прекъсна мъките му..незная нищо страшно съм объркана..не мога да преценя дали е рано или закъснявам с решението си.
User's Signature

"Забравила бях, че да не съм перфектна е част от това коя съм. И част от това да съм истинска, автентична, жива. И понеже забравям, все още лесно се разочаровам и трудно си прощавам."

#25 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Публикувано: 27 May 2010 - 06:53 PM

Показване на мнениетоХамър, в 27 May 2010 - 06:54 PM, написа:

От няколко дни състоянието на моят Макс се влошава...чета тук какво сте споделили,как е по-добре да не се мъчи кучето и не се чака да умре в агония,но и не зная дали е дошъл момента да прекъсна мъките му..не зная нищо страшно съм объркана..не мога да преценя дали е рано или закъснявам с решението си.

Консултирайте се с ветеринар.Той ще ви каже кое е най-добре за вашия любимец.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 27 May 2010 - 06:59 PM

Показване на мнениетоgngpaint, в 27 May 2010 - 06:58 PM, написа:

Показване на мнениетоХамър, в 27 May 2010 - 06:54 PM, написа:

От няколко дни състоянието на моят Макс се влошава...чета тук какво сте споделили,как е по-добре да не се мъчи кучето и не се чака да умре в агония,но и не зная дали е дошъл момента да прекъсна мъките му..не зная нищо страшно съм объркана..не мога да преценя дали е рано или закъснявам с решението си.

Консултирайте се с ветеринар.Той ще ви каже кое е най-добре за вашия любимец.


Не съм съгласна,момента се усеща,просто...в един миг решаваш че трябва до го направиш,за да не се мъчи животното.Може би трябва да дадете повече информация за вашият любимец.Влошава се заради заболяване,от старост...или комбинация?
Както казах и преди,аз бях категорично против евтаназия,но...не издържах да го гледам последната вечер в несвяст...между двата свята,нито беше в съзнание,нито в безсъзнание.Ветеринаря няма нищо общо с вашето решение.Вие решавате кога.
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Хамър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 13-June 09
  • Gender:Female
  • Location:България

Публикувано: 27 May 2010 - 07:19 PM

Много Ви благодаря за бързите отзиви на вас разчитам з аподкрепа!То точно по ветове ходим от дни и го тъпчат с антибиотици,аналгини и подсилващи организма инжекций,той е на 12 години тежи 30 кг. кръстоска м/у коли и немка овчарака.Всекидневна температура по 40градуса,пълен отказ от храна,мъчително изправяне и след това залюляване влачене на лапи...нещо ужасно е да гледам моето пъргаво момче да линее така.Сподред кръвните изследвания се съмняваме за бъбречна недостатъчност,има силни хрипове на бял дроб и му тече гной и понякога кръв от нослето.Просто незная кога е момента,не мога да го определя толкова ми е трудно едва пиша това,а може би е рано или не??Оххх трябва да съм силна!
User's Signature

"Забравила бях, че да не съм перфектна е част от това коя съм. И част от това да съм истинска, автентична, жива. И понеже забравям, все още лесно се разочаровам и трудно си прощавам."

#28 Потребителят е офлайн   Ina Gencheva Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 863
  • Регистрация: 05-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2010 - 08:12 PM

Мила Хамър,
много е тежко, да. Мога да разкажа моя опит съвсем накратко, и след толкова време нямам сили да говоря за това, но вярвам, че може да е от полза на някого, когато трябва да вземе решението. Съвет не мога да дам.

Моята любима Шина, кокерка, си отиде преди повече от 4 години, почти на 13 години. Месеци наред се влошаваше, загуби слух и зрение, после се почна едно ходене по доктори, с различни диагнози - сърце, дробове..., много хапчета, инжекции, схеми. Последните дни кучето отказа съвсем да яде, не можеше да се надигне. Заведохме я да я приспят, но докторът даде напразни надежди, че ще я "вдигне" и нали удавник и за сламка се хваща... 3 Дни по-късно я приспахме, като и спестихме едва няколко часа повече мъки. Продължавам да се обвинявам, че се страхувах и я задържах егоистично при себе си колкото се може повече време. Можех да и спестя последните седмици напълно непълноценен живот в болка.

#29 Потребителят е офлайн   Хамър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 13-June 09
  • Gender:Female
  • Location:България

Публикувано: 27 May 2010 - 08:22 PM

Точно това е.Дали си заслужават мъките му,дали тези няколко дни са временни или сега идва краят?Не искам да го боли,да е тъжен,да страда...Тялото му е вече уморено,а той милият... :dh_188: Искам да му помогна,но няма как.Чудя се дали да направя тази крачка и да не го тормозя,а от друга страна дали не е временно????Миличкият ми
User's Signature

"Забравила бях, че да не съм перфектна е част от това коя съм. И част от това да съм истинска, автентична, жива. И понеже забравям, все още лесно се разочаровам и трудно си прощавам."

#30 Потребителят е офлайн   Хамър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 13-June 09
  • Gender:Female
  • Location:България

Публикувано: 29 May 2010 - 07:34 PM

Макс вече не е сред нас..Ще те помня винаги малкият ми..обичам те безкрайно!Ти беше и ще си останеш най-добрият ми приятел от детството ми до сега.Бахме с теб на много места,видяхме толкова много,преживяхме толкова много,а така за кратко..надявам се да съм те направила щаслив както ти ме правеше.Почивай в мир! http://www.facebook....100000055405215
User's Signature

"Забравила бях, че да не съм перфектна е част от това коя съм. И част от това да съм истинска, автентична, жива. И понеже забравям, все още лесно се разочаровам и трудно си прощавам."

#31 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2010 - 10:59 PM

Съжалявам за загубата ти. Вярвам, че Макси ще те чака и пази от своето местенце в момента. А понякога ще идва да те навестява в сънищата ти, за да си поговорите и потичате отново заедно.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 31 July 2010 - 02:26 AM

http://vimeo.com/8191217

Обичайте инстиските си приятели безрезервно! Както те Ви обичат!
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#33 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 November 2010 - 08:04 PM

Звучи като абдикация,но в по-горен пост се засягаше момента,който ти подсказва...за края.Сега милото ми същество гасне до мен.А е млад-на 2.8 год.Чернодробна фиброза.Единствените лекарства за тази болест не дават резултат.Утре отиваме на вет,но знам какво ще ми каже.Аз познавам погледа на любовта ми-той е лишен от живот.Изглежда и се чувства като пътник.Дори не желае да излиза,да яде,да го докосвам....Дъщеря ми го нарича "брат".Сълзите ми се леят вече седмица,още преди да го е прегледал лекар и по нищо външно да не личеше,че не е добре.Очаквам утре присъдата и си мисля,че след нея поне ще знам какво следва по-нататък и поне за него мъката ще е приключила.Да,ще имам друго куче-защото знам какво носят любимците ни.И това донякъде е утеха за боледуващото ми сърце.Ей Богу-така да го обичам,сякаш ми е син.Аз агонизирам с него.Ям колкото и то.Ужасно е!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#34 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2010 - 06:14 PM

Съжалявам, Ариел. Никога не можем да сме подготвени за тези моменти, винаги част от нас умира заедно с любимото същество :dh_188: Сбогувайте се подобаващо. Поне болката можем да им спестим, а за нас остава болката че не сме могли да ги задържим по-дълго до нас :dh_188:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2010 - 06:41 PM

Ние хората сме чудни животни, аз самата не мога да разбера как е възможно някои така да обичаме, а някои така да мразим кучетата. Как аз ще плача за умиращото чуждо куче, а собственият му стопанин ще го отмине или изхвърли като парцал.

Може би все пак сме други хора, различни. Dog persons които просто са вникнали в кучешкото. Не е вярно, че кучетата приличат и разбират хората. ВСъщност е точно обратното, хората започват да разбират и да приличат на кучетата, да мислят техните мисли и да усещат техните емоции. Тогава се получава тази магия на невероятното човеко-кучешко приятелство. И минеш ли веднъж отвъд видовете различия, ставаш dog person завинаги. И винаги преживяваш загубата на приятеля си ужасно, точно като на някой който те е обичал и те обича до последния си дъх.

И все пак, имате в предвид, че за тях е различно когато глутницата не ги изостави, а остане до тях дори когато паднат и вече не могат да бъдат от полза. Това е различното в човешката ни природа, ние не оставяме /или не би трябвало да оставяме/ тези, които обичаме дори когато те са болни, сакати и краят им е близо.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 November 2010 - 09:58 AM

Не смея да се похваля дори,но на другия ден Арес бе почти като нов,Все пак вета го прегледа,успокои ме,че всички симптоми са от лекарствата,да продължаваме с тях,понеже корема е спаднал и жълтеницата постепенно се избистря кат цвят.Аз се радвам на всеки светнал в синьо негов поглед и съм на стендбай,ако наново се влоши.Не смея наистина да се радвам предварително,но дори и храната колкото врабче,която приема за деня,ми дава малка надежда.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#37 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2010 - 10:35 AM

ех, че хубавооо
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2010 - 11:38 AM

Радвам се, Ариел. Дано се пребори момчето, има още много време да сте заедно.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   strugel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 356
  • Регистрация: 22-October 10
  • Gender:Male
  • Location:България, Правец
  • Interests:Възпитание, обучение и спорт със немско овчарско куче

Публикувано: 09 November 2010 - 01:26 PM

Ариел пожелавам ти всичко да се оправи с кучо, да бъдете щастливи и много любов :ba_025:
User's Signature

If you wanna' be the best, first, you've gotta' take out the best..

#40 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 November 2010 - 02:45 PM

Дано се оправи момчето всички вкъщи му стискаме палци и лапички :ba_025:
Ариел пишете има ли подобрение .
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни