Dog.bg Форуми : Сериозно за сериозните неща

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сериозно за сериозните неща как да изпратим своя приятел

#41 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 09 November 2010 - 02:50 PM

Дано се оправи куч! И ние стискаме лапи всичко да е наред! :ba_025:

#42 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 November 2010 - 08:35 PM

Момичета и момчета-непознати за мен,а толкова близки и съпричастни!Писала съм като първолак с лапсуси,което достатъчно индикира моята неадекватност допреди ден.Кучо проявява желание дори да поиграем,захитря и на пастета се мръщи,знаейки какво съм скрила в него.Давам му лекарства,които го правят неадекватен и се чувства зле,и му признавам как понякога веселушкото изплува над въздействието им.В края на месеца все пак сме на пълни изследвания,за да се установи дали има развитие на процеса,или сме успяли да го застопорим.Грахче,аз съм плакала повече за чужди кучета,отколкото на погребението на собствената ми баба-да ме прости Господ!За мен душата си е душа,без значение дали е в човешка или животинска опаковка и....за невинните и страдащите-страдам и аз.И тук съм ревала на глас-мисля беше за Марк-НОК.И не само за него.Изпращала съм собствени различни по вид домашни любимци до последния им дом и...тъгата и спомена за тях не си отива.Равнимо е като да жалееш дете,майка,баща,брат....А аз и съм неговата майчица-на мене уповава.И дог персонс (дори енимал персонс) пак ще изкрещи в мен:"не си завършена без душичка,която да огледаш и да даряваш с любов".С това човек се ражда-с него и си отива.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#43 Потребителят е офлайн   dog_lover87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 05-November 10
  • Gender:Male
  • Location:In the middle of nowhere
  • Interests:Физика, послушание и обучение на куче,борба срещу насилието над животните и всичко свързано с котки,кучета и птици.

Публикувано: 09 November 2010 - 09:04 PM

Относно това с приспиването-погледнете го от гледна точка на кучето-какво ли си мисли то?Може би знае,че не му остава много и иска допоследно да ви се радва и да ви вижда.Чара искаше да излезе на двора-пуснахме я.Тя продължи до външната врата(обикновено си свършваше работата и се прибираше),аз усетих,че нещо не е наред и я последвах.Тя легна пред вратата,аз застанах до нея.Известно време ме гледа в очите,а след малко си сложи главата на крака ми и ги затвори.Кучето би искало да се порадва на последните си мигове,кучето е готово да страда,за да е със стопанина си,допоследен дъх.Така,че моето куче беше много старо-отраснали сме заедно,играхме всеки ден заедно,имам толкова незабравими спомени с това куче и никога няма да го заменя.Прави сте на човек сърце не му дава да приспи животното,което обича,а защо тогава не послушате веднъж и сърцето си.Вие му скъсявате миговете с любимия стопанин,защото то страда.Но то страда единствено за Вас!

#44 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 09 November 2010 - 10:32 PM

Показване на мнениетоdog_lover87, в 09 November 2010 - 08:09 PM, написа:

Относно това с приспиването-погледнете го от гледна точка на кучето-какво ли си мисли то?Може би знае,че не му остава много и иска допоследно да ви се радва и да ви вижда...............................................Вие му скъсявате миговете с любимия стопанин,защото то страда.Но то страда единствено за Вас!


Уважавам изживяванията и чувствата на всички, защото те са нещо лично и неповторимо, но с тези две-три изречения не мога да съглася. Писаното от Вас показва, че не сте изпадали в ситуация, в която да се налага да вземате подобно решение. Дано да не Ви се налага, а всичките Ви животинки да си отиват просто от старост, поглеждайки ви за последно и заспивайки завинаги.
Животните не приемат смъртта като хората. За тях тя е просто част от кръговрата на живота. Те не драматизират и не изпадат в ужас, защото са наясно, че това, което следва е част от непрекъснат процес. Затова в природата обикновено умират сами (разбира се, ако успеят да достигнат до този момент ). Кучетата съхраняват този праисторически инстинкт, без значение, че са одомашнени преди повече от 10000 години. Няма живо същество, което да желае да умре в агония и болка. Всички искат да умрат достойно, просто представите за това "достойно" се различават при хората и при животните. Това не означава, че животните нямат "душа", каквото и да разбираме под това понятие. Това не означава, че не трябва да ги обичаме така, както се обича живо същество. Това означава, че просто трябва да ги приемем такива, каквито са и да не им вменяваме човешка същност или мисли. Когато те боли силно страданието е реално и физическо, а не страдание по близък човек и това е смъсъла на решението да помогнеш на това живо същество да не го боли. Не става въпрос да се взема решение още при поставянето на диагнозата, говоря за момента, когато това, което виждаш е само болка и страдание и те отемат възможността на твоя четирикрак приятел да изпитва каквото и да било друго чувство и да бъде това, което е бил. Когато някой ти е дарил най-доброто от себе си и е бил до теб в добро и лошо, обичал те е безрезервно, въпреки всички твои недостатъци и глупави постъпки, той заслужава да си отиде достойно и най-малкото, което можеш да направиш за него е да му помогнеш да го направи, колкото и да те боли.
Мисля, че в случая Ариел е съвсем наясно какво и кога би трябвало да направи и се надявам да не й се налага да взема каквото и да е решение скоро.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#45 Потребителят е офлайн   dog_lover87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 05-November 10
  • Gender:Male
  • Location:In the middle of nowhere
  • Interests:Физика, послушание и обучение на куче,борба срещу насилието над животните и всичко свързано с котки,кучета и птици.

Публикувано: 10 November 2010 - 09:28 AM

1.Не ми се е налагало да я приспивам заради здравословни проблеми,тя беше много стара.Напочти 14 год.
2.Големите кучета живеят сравнително по-малко от по-дребните породи.
3.След 10-та година на Чара тялото и започна да се изменя.
Аз не бих приспал кучето си.Ето човекът как владее природата,според мен трябва да оставим тя да направи своето,а не да си играем със законите и.

#46 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 November 2010 - 09:42 AM

Дано не ти се налага никога повярвай ми.Предишното ни куче болонка имаше рак в много напреднал стадий с метастази въпреки,че и правихме операция нищо не помогна нито лекарствата нищо.Не можеше да излиза вършеше бели вкъщи(пишане,акане),не можеше да се изправи падаше и залиташе както лежи и така се напишва.Виждах учудването и болката в очите и съжалението че го е направила не където трябва.Скоро след това спря да се храни ,хранихме я със спринцовка със някакво лекарство с много витамини.Както стоеше започваше да скимти явно е изпитвала болка.Сърце не ни даваше да я приспим.Измъчихме я цяла седмица докато решим,че това е най-доброто за животното,а не за нас.Повярвай болката да гледаш как любимото ти същество страда е неописуема,колко си нищожен и с нищо не можеш да му помогнеш.Когато я заведохме във ветеринарната и влязохме още едва на вратата зашпочна да плаче и с последни сили да се мята-не искаше да влиза повече,какво ли си е мислела в този миг пак системи и бодежи.Сложиха я на масата забиха и инжекцията и доктора едва натиснал спринцовката с лекарството,което да я накара да заспи-тя почина.Толкова е била изтощена,че съвсем малко количество от лекарството беше достатъчно да сложи край на мъките й.Пиша това и плача в този момент изминаха 7 години,а болката е все още толкова силна.
Приятелю дано не ти се налага да взимаш това решение,защото е толкова трудно,но понякога е най-правилното нещо,което можеш да направиш за последно за твоето любимо същество.....................
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 November 2010 - 06:05 PM

Моя приятелка имаше пекинез,който след 9-та си година закъса със здравето.Слушах я как го водеше по лекари,някои били дори объркали диагнозата,съответно и лечението,то ослепя,почна да получава припадъци,озлоби се,не даваше да го докоснат,пикаеше вече напук в обувките,скимтеше при докосване и опит да бъде гушнато.Така близо две години кучето се водеше по лекари,лекуваше се без подобрение,не искаше да излиза на разходки,загуби желание за живот и накрая и зададох въпроса защо не го остави да си иде,а само го мъчи.Не можела да го остави,понеже имала отговорности към него.Казус!Имаше пари да го лекува и знам,че каквото са можели лекарите и тя-направили са го и фактите говореха,че подобрение не само че няма,ами и че състоянието му се влошава.Последните месеца тя буквално медикаментозно го поддържаше жив,но що за живот бе неговия?Накрая ми се обади да ми каже,че е решила и да бъда с нея в тежкия момент.А той бе за нея малък ад.Аз я поздравих,че е избрала не смърт,а избавление за мъките му.Когато го видях за последно,кучето се давеше в собствните си сокове,трудно дишаше,бе неадекватен и се тресеше като от треска.Колко ли време и бил така...Вместо да страдам наравно с нея,а се радвах,че мъките му най-сетне ще секнат.Изборът е труден,но в подобни ситуации е наложителен и трябва да игнорираме собственото си желание любимецът ни колкото се може повече време да е с нас,ако това му коства почти агонизиращо и болезнено съществувание.Няма да оставя кучето си да се мъчи излишно.Имам с него достатъчна връзка,че с поглед да надникна в душата му,да усетя,че то вече предпочита да се отърве.В този смисъл за мен изборът няма да е труден,защото ще знам,че правя добро за него,след като другите варианти са изчерпани.Предишното ми куче (НОК) умря в съня си на 12 год.Де този късмет за всяко.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#48 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 November 2010 - 05:28 PM

Днес приспах моето мило.Любовта ми от пръв поглед,щастието ми,щом само го погледнех.Той вече не се мъчи-той поне не.В разцвета на живота си,никому нищо не сторил (само една котка не успяхме да спасим,понеже я взе за бисквитка).За година и 3 месеца с мен ми дари само хубаво.В момента,в който разбрах,че се мъчи и не можем да надвием тази страшна и толкова рано споходила го болест,аз повече не можех да чакам момента,за да го освободя от мъките му.И в колата на път за клиниката,милото за пръв път от боледуването си поиска да се гушне в пазвата ми,сякаш да ми благодари.Или почвам вече да си въобразявам.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#49 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 17 November 2010 - 05:35 PM

Ариел, безкрайно съжалявам. Надявах се, че няма да се случи, четох и стисках палци.

Той вече е спокоен и нищо не го мъчи. А вие ще го помните и той ще живее в мислите и сънищата ви. Много, много съжалявам.



#50 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 November 2010 - 05:45 PM

Ариел толкова много съжалявам :dh_188: И ние ви стискахме палци,взели сте правилното решение да не го мъчите повече :rc_036:
Болката е силна...лекува се с времето....и с нов домашен любимец,който да дарявате и да ви дарява с любов.
Нека почива в мир!!!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   tigi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 363
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 November 2010 - 06:05 PM

Любимото ми момче...Сякаш знаеше къде го водим...
Така ми липсваш, Арес!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка
"В най-ледената нощ,когато звездите изчезнат от небето и мрак поледи самотното иглу,само бялото куче с очи като полярен лед ще премине през прага на душата ти и човешкото зло ще те напусне...Завинаги."

#52 Потребителят е офлайн   tigi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 363
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 November 2010 - 06:09 PM

в памет....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка
"В най-ледената нощ,когато звездите изчезнат от небето и мрак поледи самотното иглу,само бялото куче с очи като полярен лед ще премине през прага на душата ти и човешкото зло ще те напусне...Завинаги."

#53 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 17 November 2010 - 11:03 PM

Съжалявам! А толкова исках да не се стигне до тук. Толкова много вярвах, че той е достатъчно силно момче и ще се пребори! .................................................
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#54 Потребителят е офлайн   Делфин Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 16-July 10

Публикувано: 19 November 2010 - 11:57 AM

Ариел, искрено ти съчуствам и не мога да повярвам, че е истина и че вече няма да те срещна с това прекрасно куче. Само мога да си представя какво ти е и да се надявам никога да не ми се налага да взимам такова трудно решение. Наистина безкрайно съжалявам......
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 November 2010 - 10:10 PM

Решението не го взех трудно.Трудно ми бе да го гледам как се мъчи под настояването на вета да го лекувам.Усещах,че нещата не са наред и след аутопсията се оказа,че са били много по-зле,отколкото той е изглеждал,Истината е,че виждах в погледа му молба да приключа,исках го и аз,но се притеснявах дали все пак лекарят няма да е прав и аз да съм прибързала.Но последната вечер нервите ми не издържаха да го гледам изгасващ и мълчаливо страдащ,казах му тихо ,че ще сме до тук и...тогава заспах по-спокойно,като не броим многото пъти,в които ставах да почистя след него повърнато,напикано и оакано.Той самият не се чувстваше добре,че се налага да се изпуска в нас.И накрая,в колата,ми благодари за последния път към избавлението му.Разделих се с него преди да ме е налегнала страшната болка-не исках да го усеща.Сякаш просто отивах на работа и му казвах да ме изчака.Спестих му собствената ми невроза и за последно демонстрирах,че всичко е наред.Бях спокойна,че не аз съм го приспала,а съм изпълнила последното му желание.Ще ме виждаш,и още как.Не мога без всички вас-вие ми станахте като семейство.Утре си взимам котенце,за да дам огромната чакаща и напираща в мен любов на друго същество,а напролет чакам Белла да забременее и да стана наново "онази проклета и устата кучкарка,дето си няма друга работа,ами анализира акитата на кучето си".Просто хъски няма да е-за мен по-красив,по-прекрасен и чаровен от Арес не съществува и всеки ще губи при сравнението с него.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#56 Потребителят е офлайн   John Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 22-December 05
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 21 November 2010 - 09:29 PM

Ариел,съжалявам за загубата.Знам че,решението е лесно ,пътят до него е ужасен.Съжалявам за загубата.Да ,загубиш приятел,не от старост а,така в началото е жестоко. :rc_036:
User's Signature

Няма лошо куче,има лош стопанин.

#57 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 November 2010 - 12:54 AM

Ох, сладки сънища, Арес. Поздрави на всички, които сме загубили и ни чакат на моста. Тичай и играй на воля, и пази твоята майчица отгоре. Сладки сънища :dh_188:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 November 2010 - 09:13 PM

Благодаря за съчувсвтвието на всички знайни и незнайни за мен тук.Арес ме навести преди 3 дена в съня ми,излая в тъмното като за разходка и...сякаш ми се обаждаше,че е с мен и че при него всичко си е ОК.Сега се правя на въпитател с котенце-ха ха,с хъски е по-лесно,да знаете.Знаех и теперех от самото начало,в което той заживя с мен,че един ден ще се наложи да се разделим.Шокът ме свари неподготвена толкова скоро и неочаквано,едва съзрял като снажен красавец.За това не бях подготвена,а и кой ли е всъщност?
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#59 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 December 2010 - 09:41 PM

Имам вече малко и игриво коте.Избягвам филми от рода "8 героя".И днес попаднах на нещо,качено от щерка ми.До там бях....Боже мой,колко ми липсва.....

Това мнение е редактирано от Ариел: 08 December 2010 - 09:56 PM

User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#60 Потребителят е офлайн   John Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 22-December 05
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 08 December 2010 - 10:13 PM

Ариел,загубих първото куче преди 11години при нещастен случай,второто/синът и/ се наложи да го приспя заради рак на бъбреците.Как мислиш?Дали не ги сънувам,виждам ги през ден в съня си.
Не знам,дали ще имам сили да преодолея някой ден загубата на двете бабички които гледам сега.Май ми омръзна да губя най-добрите си приятели.Но,не мога да си представя и къщата без бясно махаща се опашка при влизане/8 герои и аз не искам да го гледам повторно/.
User's Signature

Няма лошо куче,има лош стопанин.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни