Dog.bg Форуми : Предупреждение

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Предупреждение сложните отношения между възрастите

#1 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 December 2009 - 05:01 PM

Сетих се сега за този разговор воден съвсем наскоро и ми се ще да предупредя собствениците на възрастни мъжки кучета и на бебета и подрастващи за една съвсем реална опасност в тяхното съвместно общуване.

Мъжките кучета, когато поостареят /съвсем като събратята си мъже/ стават малко по-саможиви и много държат да им се оказва необхосимото уважение и да се пази здравословен периметър около тях. Това е един вид, да го наречем, достолепно поведение.

Мъниците пък, от своя страна хич не си дават сметка за тия особености на възрастта и смело минават в атака с разни закачки и покани за игра. Тук точно понякога се появява едно недоразумение, което най-често се оправя с едно изръмжаване от възрастния, но... срещат се и по-упорити младежи, които не схващат от първия път. Тогава могат да се случат неща, които ще травмират не само физиката, но и психиката на кутрето.

Нападението на възрастния може да бъде наистина лошо. Трябва да се каже, че той едва ли цели да убие малкото, но съвсем не си дава сметка за неговата крехкост и едно захапване на по-масивна челюст може да доведе до ужасни последствия, които никой не иска.

Пиша го основно, защото сред населението битува мнението, че кучетата не закачат малките. Вярно е... ако те не им досаждат. Затова, колеги кучкари, внимавайте. Малко повече предпазливост никога не вреди.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 17 December 2009 - 05:13 PM

Тук искам да попитам,ако кучето е женско,полово зряло вече,но дребно(няма и 2 кг) грози ли го опасност и могат ли примерно да го сбъркат с котка .Имам такава госпожица и все се бута при големи кучета,в чуденка съм да ли да позволявам подушване на муцуна и дупе(за игра няма как да стане,въпреки че се закачаме,де ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#3 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 December 2009 - 05:16 PM

не мисля, че има подобна опасност ab_041.gif
стари не стари, мъжките добре разпознават женската пък и вярвам на нея акълеца и е повече от на едно пале и лесно ще отличи позитивното от негативното отношение
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   чери Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 606
  • Регистрация: 09-March 09
  • Gender:Female

Публикувано: 17 December 2009 - 05:38 PM

Винаги съм се чудела как да реагирам като се разхождаме и срещнем едро куче- веднага и двете кучета се устремяват едно към друго,а аз в началото докато се престраша вдигах мойта на ръце dry.gif Докато тя самата успя да ме изненада и на няколко пъти сама осъществи контакт ab_041.gif Сега си имаме едри "приятели",но с непознати пак ме е страх,особено сега зимата като е облечена.Но често виждам дребни,съвсем несоциализирани спрямо други кучета(предимно пинчерчета),които се страхуват дори и от дребосъци като Тайра.Тя пък се има за съвсем нормално куче и се бута сред другите"барабар Петко с мъжете" ab_041.gif А аз съм все като на тръни dry.gif
User's Signature

Качена снимка

Чери живее в сърцето ми ......и не спира да боли.........

http://www.youtube.c...h?v=3j3Zyu69lpA

#5 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 December 2009 - 02:08 PM

Цитат
Тя пък се има за съвсем нормално куче

ама тя е съвсем нормално куче и правилно си се смята за такова ab_041.gif . При кучетата разликата в размерите не обуславя разлика в "кучешката им същност" - те се разбират чудесно когато са подходяща комбинация от пол и възраст. Малката принцеса има привилегията да бъде дама /това много помага/, но все пак я пазете от женски, които имат по-агресивно поведение. За съжаление има доста груби дами, които избиват комплексите на стопаните си.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни