Dog.bg Форуми : Важни периодични изследвания

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Важни периодични изследвания една идея

#21 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 20 December 2011 - 03:02 PM

Показване на мнениетоJohn, в 19 December 2009 - 07:18 PM, написа:

Грахче,благодаря ти за подкрепата.Това за,периодичните изследвания е наистина вана тема .Защо? Защото нашите приятели натрупват заедно с годинките и проблеми които,в началото са били дребни,но се натрупват и...получавате един много черен джакпот.А,много кучовци могат да се порадват заедно с нас още някоя и друга година без особени проблеми.
Тъй като,съм много изморен/това е н-та редакция/само ще спомена няколко неща,обещавам по-подробна информация другата седмица/ако,някой вет го заинтересува темата моля да допълни/:
1.Пълна кръвна картина
2.Биохимия
3.Креатинин и урея.
Изавинявам се но си лягам,подробности по-нататък,това което пиша сега и подробностите са консултирани с вет.лекар/.
Лека нощ и много радост със стареите.


Искам да попитам биохимията не се ли включва също в ПКК?

d-r Bobadova написа:

Биохимията включва креатинин и урея. Обикновено се пускат те, както и чернодробни ензими, с което става приблизително ясен здравословният статус на животното. Освен ПКК е хубаво да се пуска и ДКК, което е диференциално броене на левкоцитите, видовете левкоцити, а това дава доста важна информация. Аз самата съм собственичка на 13 годишно куче. Последните 5 години й взимам кръв поне 1 път в годината, което съчетавам с чистене на зъбен камък и изобщо "пълна промяна" :))
упойка=> зъбен камък, рязане на нокти, чистене на уши, жлези ако се налага, взимане на кръв, преглед на очите, стави за подвижност (тазобедрени и колянни).


И това ДКК как се води на английски, разбирам че пак е кръвно изследване, но специално за левкоцити, различно от ПКК.

Предстои ни годишен преглед. Досега сме правили кръвна картина с биохимия, която явно не е била цялостна, защото сега на друго място ни предлагат пълна кръвна картина, която е почти на тройна цена. Нямам идея какво включва и какво да търся. Възможно ли е да включва и ДКК и затова да е такава цената? Как се отбелязват чернодробните ензими на кръвната картина?
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Paskova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 19-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Balchik

Публикувано: 20 December 2011 - 09:10 PM

Относно зъбния камък на кучетата ми, си го махам сама и без упойки.
Използвам инструменти за махане на зъбен камък при хора. Лесно могат да се намерят. Едното ми куче скоро ще стане на 11 години и е с прекрасни бели и в пълен комплект зъби. Кучетата ми са свикнали да им чистя зъбния камък. Правя го поне 2 пъти в годината.
User's Signature

PASKOVA BORZOI
http://paskova.com

#23 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 18 July 2012 - 02:54 PM

Ние ще правим 10 и също може да се похвалим с чудесни зъби! :if_147: Махам зъбният камък сама и мия зъбите на кучетата, когато мия и моите- минимум 2 пъти на ден! Зъбите на кучето не са различни от тези на човека- искат грижи и поддръжка.
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни