Dog.bg Форуми : Как оцеляват моите питомци...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как оцеляват моите питомци...

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 January 2006 - 04:15 PM

Имам си 2 патици. Бяха сладки, малки, жълти пухчета. Станаха големи и красиви мъжкари.
Имат си езеро на двора - да плуват на воля.
Тези дни като настана една психоза за студа -25 градуса.... Питах съседките дали патките могат да измръзнат, а те, естествено ми се изсмяха. Кой ти се грижи толкова за птиците. Така или иначе ще свършат в тенджерата! a)
Та, напълних аз "ваната" и ги прибрах в банята. Заради студовете не се бяха къпали в езерото от много време. И сега, като усетиха хладката водичка...леле! Такъв кеф! Шляпане и къпане, цапане на цялата баня.... l) Голям майтап!

Качена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 24 January 2006 - 04:21 PM

Когато моите деца бяха малки, искаха да си вземем патица. И кученце. И делфинче. И слонче. И кон. Ама по две от всеки вид - да не им е скучно. За отглеждане бяха отредили банята - да си плуват делфинчетата с патиците... Разсмя ме - сетих за тези идеи. Голяма веселба!
П.С. Само за уточнение - живеем в апартамент, 80 кв. м, 12 етаж... Но пък кой ти пречи да си помечтаеш...
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 January 2006 - 04:29 PM

Цитат

Когато моите деца бяха малки, искаха да си вземем патица. И кученце. И делфинче. И слонче. И кон. Ама по две от всеки вид - да не им е скучно. За отглеждане бяха отредили банята - да си плуват делфинчетата с патиците... Разсмя ме - сетих за тези идеи. Голяма веселба!
П.С. Само за уточнение - живеем в апартамент, 80 кв. м, 12 етаж... Но пък кой ти пречи да си помечтаеш...

Е, аз поне съм в къща и затова пробвам да осъществя моите детски мечти, които не се различават много от тези, на твоите деца. b)
Иначе, банята, която превзех се ползва от сина ми и той, колкото и да се кефи и да седи при патките, катеорично отказва да влезне да използва да ползва тоалетната l) Миришело, казва и това не е лъжа! l)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 24 January 2006 - 10:32 PM

Забележително! l)
Добре, че си ги прибрала, защото можеше наистина да измръзнат. Само че може би би било по-добре да ги прибереш в гаража, вместо в банята, където разликата с темепературите навън сигурно е драстична.
Аз винаги съм искала да взема патици, имаме малко езерце (микронно) в двора, но ме е страх от котките - ти как се справи с този проблем!?
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 January 2006 - 11:08 PM

Цитат

Забележително!  l)
Добре, че си ги прибрала, защото можеше наистина да измръзнат. Само че може би би било по-добре да ги прибереш в гаража, вместо в банята, където разликата с темепературите навън сигурно е драстична.
Аз винаги съм искала да взема патици, имаме малко езерце (микронно) в двора, но ме е страх от котките - ти как се справи с този проблем!?

Гаража ни е тъмен и няма място за къпане, а това се оказа най-ценното за тях!
И аз се сетх, че не трябва да свикват на топло, затова прозореца на банята е леко отворен. Точно, колкото да е студено за нас, но за тях да е ок.
За котките - опасни са, докато патетата порастнат. Аз ги взех рано пролетта (когато на пазара излизат първите люпила) и до август живяха в хола, в една големичка клетка. Когато и те станаха толкова големички, че стояха само наведени в клетката - ги изведох на двора. Вече бяха по-едри от котка и ми казаха, че вече не биха ги нападнали. Нападат ги нощем разни белки, и други такива "подлички" същества, но за това имат къща, която се затваря задраво, щом се мръкне. Единствения ми проблем е, че докато бяха малки ги хранех с котешка, гранулирана храна, макарони и разни глезории и сега, като им дадеш жито или царевица са готови да умрат от глад, но не и да се държат като патки. Искат си котешката храна и това е! l)
А да, езерото е с ограда, заради кучетата. Обаче, когато дойде на хотел един дакел, разбрах, че оградата ми не струва... За секунди издълба дупка под нея в желанието си да ги докопа. Една седмица след това копаех изкопи и изливах бетон (сам - сама! b) ) и бетонирах цялата ограда отдолу и около 10 см. в земята. Когато същия дакел дойде пак у нас го пуснах и с наслада гледах, колко добре съм си свършила работата! Не можа да прокопае от никъде! l)

п.п. Най-редовно виждам котки, които нагло си хапват от храната им, патките само разтревожено крякат. После котака си отива.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 24 January 2006 - 11:12 PM

Чудно b)
Но ме отказваш. Нямам капацитет за повече любими твари, май. Поне не и двукраки с пера. Преди време ми бяха връчени 2 патета, които обаче подарих на зоопарка да си шляпат в голямото езеро. Не можах да се разбера с роднините, че патиците са по-важни от хубавата трева.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 January 2006 - 11:27 PM

Цитат

Чудно  b)
Но ме отказваш. Нямам капацитет за повече любими твари, май. Поне не и двукраки с пера. Преди време ми бяха връчени 2 патета, които обаче подарих на зоопарка да си шляпат в голямото езеро. Не можах да се разбера с роднините, че патиците са по-важни от хубавата трева.

Ааа, не се отказвай! b) Винаги има място, което се загражда само за тях - около езерото. Нужна им е и малка къщичка. Това е. А ако знаеш каква чудна гледка са когато се къпят във водата, когато правят "кросчета" по повърхността, размахвайки крила!
Аз съм почти спец по обезопасяване на патки и охрана на двора от съсипване, така че - винаги мога да помогна!
Голямата ми мечта е ето това - но там е малко по-сложно - искат по-специфични условия, но не е невъзможно!
Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 24 January 2006 - 11:29 PM

Мандарин ли се казваше тази патка, или се лъжа? Голяма красота е.
Чудя се как оцеляват патетата в Южния парк, вчера ги чух да крякат от крайното езеро.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 January 2006 - 11:32 PM

Мандаринки са, да! Невероятно са красиви! Ако ги видиш на живо...леле!!!
Еми, онези в парка са си диви патета и какво да правят - гушат се, ровят се в шумата, така.
По-чудно ми е как не са ги гръмнали до сега.... a)
Не мога да се сдържа...: (и като гледам ледовете отзад - няма да имат проблем със студа!)
Качена снимка

още красоти
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#10 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 January 2006 - 12:52 PM

Това за котешката храна ме разби super

Всъщност, има ли възможност да отлетят ?

#11 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 25 January 2006 - 05:14 PM

Чувала съм, че зоопарка продава вкл. и на частни лица когато имат в повече животни, особено птици. Мои познати си бяха купили някакви фазани оттам.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 January 2006 - 06:11 PM

Цитат

Това за котешката храна ме разби  super

Всъщност, има ли възможност да отлетят ?

ИмаШЕ опасност - заставаха на едно място и размахваха крила - започваха като хеликоптери да се отделят малко от земата. Резнах им най-дългите пера на крилата, само в крайчеца и вече не могат b)


papyy и на пазара на Подуене имаше (специално Мандаринки), но бяха 200 лв. двойката bl) . Намерих през нета хора, които казаха, че ще намерят по-евтино, но в Пловдив.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#13 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 25 January 2006 - 07:37 PM

И мойте гълъби са луди за гранули - бият се с кучето за тях b)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 January 2006 - 07:42 PM

Цитат

И мойте гълъби са луди за гранули - бият се с кучето за тях b)

Патките обаче ги ядат накиснати b)
Къде храниш гълъби? На вън? И не се плашат от кучетата?!

п.п. Смених снимките в първия пост - патки на лов за плуващи гранули b) Сега можете да видите колко са красиви super
(ако искате увеличено изображение - цъкнете на снимката)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#15 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 June 2006 - 08:47 PM

Тия дни стана един супер гаден инцидент.
Забавлението на едно куче е да тича покрай оградата на патките и да ги лае, а патките отвътре - също търчат и се опитват да го клъвнат. Само че, единия глупав паток - успял да си вкара главата през дупката на мрежата и кучето го захапа. Добре, че бях на двора и веднага реагирах - щеше да му изяде главата. Та спасихме го. Обаче - човката му е сцепена от долната страна, а от горната има и цепка (голяма) и липсва парче. Това беше преди седмица. Сега нараненото някак си загрубява (като белег на кожата-нали става уплътняване), но ме притеснява, че е нараненото е черно по краищата.
Разпитвах и стигнах до д-р Боби Велев. И сега съм ей-така b) .
Човека се занимава с птици и явно е,че много разбира. Каза ми неща за патките, които отдавна съм искала да питам, а не е имало кого. Всичко ми обясни за човката. Получихме лекраство за локално приложение, калций - за бърза регенерация и витамини, от които имах нужда отдавна, защото патките ми ядат много еднотипна храна. Най-удивителното е, че човката ще се възстанови, демек - отчупеното пак ще порастне За мен е много странно-не знаех, че е възможно.Може да снимам патката -да ви я покажа сега и да покажа после - живот и здраве - като се оправи.
И така - мноооого съм доволна от него -вече съм сигурна, че ако имам проблем с пернатите ше има кой да ми помогне!
Да го знаете и вие, ако някой друг ви попита за проблем с птици.

Ето една снимка от преди време - документиран взаимен интерес. Този в центъра е хищникът b) :
Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#16 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 14 June 2006 - 11:44 PM

Е-е-е, д-р Велев е върл канаровъд, той ли няма да знае за човките!
Стискам палци да ти се оправи красавецът! И пускай снимки, ще ти завиждаме с мярка l)
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 June 2006 - 09:04 AM

Eто една снимка с наръфаната човка - липсват парчета и е сцепена по дължина:
Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#18 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 15 June 2006 - 10:36 AM

Ух. А има ли чувствителност там?
На моята финка и режа редовно човката и не усеща нищо. Но патешката ми изглежда някак... месеста. n)
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 June 2006 - 11:48 AM

Цитат

Ух. А има ли чувствителност там?
На моята финка и режа редовно човката и не усеща нищо. Но патешката ми изглежда някак... месеста. n)

Не е месеста. Снимката е много лоша. Иначе е като ... нокът. Днес като я мазах с лекарството се дърпаше, но не знам дали я боли...май ще трябва да питам.
За човките на папагалите знам, че има едни "блокчета' - направени, за да ги чоплят и да си изпиляват човките - иначе порастват и както казваш - трябва да се реже връхчето. За финката няма ли нещо подобно?
Можеш да видиш тук - може да има нещо полезно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#20 Потребителят е офлайн   Poli Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2262
  • Регистрация: 13-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 15 June 2006 - 12:59 PM

дано се оправи.Като има нова човка може пак да опита да си пъхне главата l)
User's Signature

Качена снимка
Бъдещето принадлежи на тези , които вярват в красотата на мечтите си ...!

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни