Dog.bg Форуми : Изолатор ДИМИТРОВГРАД

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор ДИМИТРОВГРАД те чакат

#21 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 28 December 2010 - 10:15 PM

Ехеей,браво!Дано са попаднали на добри хора!Качена снимка
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 December 2010 - 01:33 AM

Уха! Страхотно!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#23 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 04 February 2011 - 06:31 PM

Лоши новини. РВМС Хасково затваря изолатора. То така и трябва да бъде, защото не отговаря на нито едно от условията, но за кучетата, които са вътре и че няма да има кастрации, никак не е добре. Страхувам се, че ще започнат хората да се справят сами, не, че сега не го правят. Обадих се в общината в отдел земеделие и ... да питам имат ли подготвена друга база, разбира се, че нямат, ама нямало в общината нищо подходящо, ама сега се надявали на договор с някаква друга община, че да направят нещо по-голямо... Пълни глупости! Моля ви, ако знаете нещо повече за собствеността на сградите на приютите във вашите общини, пишете ми, под наем ли са, съсобственост, ако има с нещо да ги подсетим, пък и да ги накараме да се поразмърдат малко.
После ще пусна снимки и на кучовци.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#24 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 07 February 2011 - 08:29 PM

Ето и обещаните снимки.
Това момче пред мен го Прикачена снимка
доведоха стопаните му и
го оставиха, не го искали
вече. Той се мяташе докато
го вържат, а те гледаха
през оградата.

Момче, изоставен от стопанина
си, защото е болен от Прикачена снимка
демодекоза. Поръчахме му
лекарства, дано да се подобри
преди да го изгонят и от
изолатора.

Кастрирана кучинка, осиновена
преди време от изолатора, Прикачена снимка
сега върната обратно.

Добродушна кучица, която
целия блок храни, само на
едно семейство пречи, щяла Прикачена снимка
да нахапе децата им.Прибират
я за втори път, но където и да
я пуснат, тя се връща.

Четири 40-дневни изхвърлени
кученца, едно е взето, остана- Прикачена снимка

лите чакат. Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка

Бездомните, които чакат да ги
кастрират, защото в момента
няма конци за операциите. Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#25 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 11 February 2011 - 10:17 PM

Конци вече има и продължават да кастрират, но 28.02 наближава и не ми е ясно после какво ще правим. Бялата кучица в къщичката е успяла да се измуши и да избяга, добре, че е кастрирана. От бебетата е останало само едно, едничко, най-дребното е умряло, другите са взети.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#26 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 16 February 2011 - 10:42 PM

Преди да дойде 28.02 и да се случи това, днес неочаквано изолаторът беше изпразнен! Бездомни, бивши домашни, всички вън! Успях да намеря подслон за бялото момче и за двете останали бебета в една фирма. Бясна съм, че момчето болно от демодекоза, което бяхме почнали да лекуваме е изхвърлено на улицата, а бях се уговорила да бъде прибран.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#27 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 21 February 2011 - 01:10 AM

И болното момче е намерено и прибрано. Продължаваме лечението, но се уговорих с доктор да мине да му вземе проба за изследване, че не ми се вижда "чиста" картинката, явно първата диагноза не е съвсем точна.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#28 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 February 2011 - 01:20 AM

Показване на мнениетоtuty, в 21 February 2011 - 12:15 AM, написа:

И болното момче е намерено и прибрано.

Браво на вас!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#29 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 14 March 2011 - 09:36 PM

Здравейте!
Въпреки, че изолаторът е бил изпразнен, бих искала да знам дали хората, които сте се грижили за него досега, имате желание да вземете участие
във фестивала. Бихте могли да направите брошури, в които да разкажете каква е ситуацията, да се възползвате от възможността за гласност и набиране на поддръжници.

#30 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 15 March 2011 - 09:51 PM

Приветствам идеята и много благодаря за поканата, но не ми е възможно да участвам. Нямаме група доброволци, сама съм. Още една жена помага понякога, но и двете сме се ангажирали и с бездомни на улицата и силите не стигат. Успех, с вас сме!
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#31 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 17 March 2011 - 08:42 PM

Повече от месец след закриване на изолатора, новият "приют" изглежда така:
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Звъня на шефа на отдела в Общината, познайте дали някой отговаря. Из града започнаха да щъкат нови кучета и кученца, но това ли им е грижа?
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#32 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 27 March 2011 - 08:34 PM

Ето и пинчерчето в новия й дом. Сега се казва Мими, има си и приятелка. Много обича да си похапва, много е послушна и не прави никакви бели и вкъщи и на разходка.
Преди Прикачена снимка Прикачена снимка
и сега Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#33 Потребителят е офлайн   nellidi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1139
  • Регистрация: 06-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Skype:

Публикувано: 28 March 2011 - 09:10 AM

:be_107: Супер, край на веригите :)
User's Signature

Качена снимка


#34 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 20 April 2011 - 04:23 PM

Община Димитровград най-сетне се размърда и започват работа по построяване на приют. Разполагат с мястото и с малка постройка от две стаи. Искат да видят нещо готово и да се приспособява за нашите условия. Днес разговаряхме, но аз освен Богров, не съм чувала за друг читав приют. Помагайте! Има ли някъде в България приют, който да отговаря на изискванията на закона и наредбите? Много ми се иска да им се даде нещо за пример, че да не сътворят някакво недомислие.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#35 Потребителят е офлайн   princess22 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 04-March 10
  • Gender:Female

Публикувано: 26 April 2011 - 11:05 PM

Здравейте на всички .По въпроса за приют - мисля ,че приюта в Казанлък е на добро ниво.Приютът е Българо- Австрийски.Нямам база за сравнение/това е единственият в който съм влизала/, но очаквах нещо доста по-отчайващо.В сравнение с изолатора, който е съществувал в Димитровград-мястото е направо рай.Явно мястото е стара къща с двор-кучетата са в оградени малки дворчета с къщички, има и затворени помещения, кабинет и други стаи.Надявам се да е полезна информация.Къде ще се намира този приют в Димитровград и наистина работи ли се по него.

#36 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 30 October 2011 - 09:33 PM

След толкова много загубено време заради бавнодействието на нашата община или въпреки това, имаме вече проекта за приют!!! И то благодарение на един човек от този форум! mil_, ти си този голям човек, обичам те, горда съм с теб, възхищавам ти се, благодаря ти!
Изискванията на общината - минимални разходи, да се използва сграда от 60кв.м. Сигурно като мен си мислите, че не може, но Мил го може! С нейно съгласие публикувам тук снимките на проекта и моля за мнения и коментари.
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимка
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#37 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 30 October 2011 - 09:49 PM

Показване на мнениетоtuty, в 30 October 2011 - 07:33 PM, написа:

След толкова много загубено време заради бавнодействието на нашата община или въпреки това, имаме вече проекта за приют!!! И то благодарение на един човек от този форум! mil_, ти си този голям човек, обичам те, горда съм с теб, възхищавам ти се, благодаря ти!
Изискванията на общината - минимални разходи, да се използва сграда от 60кв.м. Сигурно като мен си мислите, че не може, но Мил го може! С нейно съгласие публикувам тук снимките на проекта и моля за мнения и коментари.
Прикачен файл приют3.jpgПрикачен файл приют1.jpg
Прикачен файл приют2.jpgПрикачен файл приют4.jpg
Прикачен файл приют.jpg
:rc_036: Прекрасно е да прочете такъв пост човек!Благодаря ви! :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 October 2011 - 10:00 PM

Наистина страхотни новини!
:rc_036: на всички замесени :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 31 October 2011 - 12:12 AM

В другата тема съм го написала, но тук - не. Мил подари проекта на общината! Е, ние си знаем, че подаръкът е за кучовците и затова и те бързат да се строят :dog:
:dog: :dog: :dog:
:dog: :dog: :dog:
и сърцето си да й поднесат!!! :hb_027: :hb_027: :hb_027: :dog: :dog:
:dog:
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#40 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 01 November 2011 - 06:12 PM

Мил, :rc_036:
дано бъде и изпълнен :ae_085: :ba_025:

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни