Dog.bg Форуми : Изолатор ДИМИТРОВГРАД

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор ДИМИТРОВГРАД те чакат

#41 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 01 November 2011 - 06:47 PM

Абе хора, аз ги виждам малки и нечетливи, вие виждате ли какво пише? Щеше ми се да го погледнете откъм практичната страна като функционална организация.
Tuty, много ти благодаря за хубавите думи :rc_036:

#42 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 01 November 2011 - 06:49 PM

малки са
явно такива са качени
300х211

аз си свалих и зумвах и стана ...

#43 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 01 November 2011 - 06:51 PM

Това е съществуващото положение:
проба
Прикачена снимка
Тук има два варианта, които не се различават съществено. Идеята е да не се налага пристрояване на първо време, но да се осигурят всички необходими помещения:
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Идеята ми е, че в бъдеще манипулационната може да се разшири, като заеме и помещението за болни, а за болните да се направи пристройка. Те са наместени в тази сграда, защото за тях се иска отопление до 15 градуса, сградата така или иначе трябва да се отоплява, а за другите - само дежурно - до 5 градуса.
Също приготвянето и складирането на храната може да се изнесе при боксовете, а сегашното помещение да стане за почивка на персонала. На първо време персоналът ще ползва офиса за почивка.
В манипулационната има лята мивка. Ако се ползва подвижна стълбичка, могат да се къпят кучета. В първия вариант всички води са събрани на едно място, за да не се налагат дълги разводки на водопровод и канал. Във втория пък входното преддверие е обединено, защото иначе като влезеш едва ще се завъртиш. Само не знам тази дебела стена по средата да не се окаже с някаква носеща роля, но по това, което имам не е, защото си има греда отгоре, но все пак конструктор трябва да каже.

Ето и генералния план, единият блок боксове си го има, трябва да направят един с карантинни клетки, а в бъдеще могат да добавят нови модули. Може да не са монолитни като сегашните.
Прикачена снимка
Това са сегашните боксове, по квадратура отговарят за по 2 кучета:
Прикачена снимка
Прикачвам и обяснителната записка, за да е ясно кое защо е направено.
Прикачен файл  Zapiska.pdf (314.46K)
Брой сваляния: 294

Моля ви, погледнете го критично и кажете ако виждате нефункционални неща.

#44 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 27 June 2012 - 09:02 PM

При нас се задават черни облаци.
Хайката по залавяне на бездомни кучета, която преди седмица от градската управа заявиха, тръгва вдругиден от паркинга зад сградата на Общината. За скорошния старт на кампанията потвърди днес PR-ът Кремена Борисова. По нейни думи, в 7:30 ч. сутринта екип на пловдивското общинско предприятие "Зоооветеринарен комплекс" ще поеме из кварталите на Димитровград. Улиците ще се прочистват едва по една от присъствието на безстопанствени четириноги. Както информирахме миналата седмица, те ще бъдат отведени в града на тепетата, за да се ваксинират, кастрират, маркират и обезпаразитят.

На 144 лева с включен ДДС възлизат харчовете по манипулациите за всяко едно от уловените кучетата. В сумата са калкулирани и разходите по престоя им, с включени транспорт и храна.

Снимка © Архив www.DGPAZAR.eu
Всички права запазени!
My link
Опитахме се да предложим други варианти, но не успяхме. Проблемът е там, че в града има кастрирани кучета, които нямат трайна маркировка и женските не могат да бъдат разпознати. Пък и да ме извинят в Пловдив, но не се ползва с добро име техния приют. Софийският кмет не се хвана, но нашия - да.
Много моля, ако има някой от Пловдив, да отиде до приюта в събота или неделя и да снима нашите кучета, защото те уж ще бъдат върнати в понеделник. Всички тук знаете от какво се страхуваме.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#45 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 28 June 2012 - 10:16 PM

Лошото се случи. Днес бяха уловени 10 кучета. С техния бус имаше човек от общината, а ние карахме след тях, за да следим да не ловят кастрираните. Бяхме с тях до деветото, осем ние им ги хванахме, за да не ги упояват, използваха стреличка само за едно. Десетото им го е хванал човека, който го гледа, така каза човека от общината. Било е заловено в 10,30ч. В 15,30ч. ми звъни доктор Дулев от Пловдив да ми каже, че понеже ние сме забавили екипа им, 3 от кучетата били умрели по пътя и те щели да ни дадат на прокурора, защото екипа им се върнал в Пловдив в 14,30!!!!! Аз вече се уговорих с адвокат и в понеделник ние ще пуснем жалба срещу тях, но дали ще успеем като няма да имаме протокол от аутопсия? По мнение на един вет, топлинен удар не можел да се докаже с аутопсия. Моля, давайте идеи и съвети!
Вижте тук My link
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#46 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 29 June 2012 - 10:31 AM

Това звучи като пълен абсурд.
Отговорността за превоза на животните си е тяхна. Превозното им средство трябва да е оборудвано в съответствие с един куп изисквания съгласно Европейските регламенти.
Не мисля, че имаш основание за притеснение. Те са тези, които не са осигурили безопасен превоз.
Жалко за кучовците.

#47 Потребителят е офлайн   Hera_mp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 293
  • Регистрация: 08-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 29 June 2012 - 11:49 AM

Този раздрънкан малък бус го виждам всеки ден тук в Пловдив, нищо чудно да са се задушили кучетата. Както казва

mil_ Превозното им средство трябва да е оборудвано в съответствие с един куп изисквания съгласно Европейските регламенти.



Преди около месец имаше такъв бус от някаква английска организация за международен превоз на кучата. Ми какво да кажа онемях. Ние в градския транспорт нямаме такива удобства.

#48 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 29 June 2012 - 02:48 PM

Имах разговор с кмета, обясних му, че искаме да прекратят договора си с пловдивския приют. Той отказа, защото били имали много жалби и какво да чакал той, да нахапят някой като в София ли? И какво ние сме предлагали по въпроса. Казах му да побързат с приюта, че това е тяхно задължения.
Мисля да пусна жалба до ОДБХ Хасково и Пловдив, да проверят случая и да издадат постановление може ли да продължава лова и транспортирането в това транспортно средство.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#49 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 29 June 2012 - 02:56 PM

Нали е неизгоден финансово договорът, на това трябва да се наблегне. Кметът какво мисли, да им намали бройката транспортирайки ги по този начин!?
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 29 June 2012 - 09:02 PM

Цитат

Нали е неизгоден финансово договорът

На фона на софийските 300лв., това си го смятат направо за евтинийка! Пък и някой да не би да ги е задължавал да го подписват?
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#51 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 02 July 2012 - 03:02 PM

Всичките ни 10 кучовци са живи! Днес присъствах на връщането им по места. На въпроса, защо са ни дали такава информация, отговориха, че трите кучета лежали с изплезени езици и ги помислили за умрели, после не знам какво им правили и те се свестили!? Горките кучовци сигурно сами са си се свестили и добре, че е било навреме, иначе щяха да ги замразят във фризера! Така мисля, защото докторът първо кой знае от къде ми е издирвал телефона, аз не съм им го давала, да ми звъни, а може и да е решил да пробва как ще реагираме. Тази гавра ми скъси живота с не знам колко! Жалбите ги бях дала на хора днес да ги занесат в Хасково и Пловдив, а третата щях да пращам с обратна разписка до Войнов. Извиних се и на адвоката, че отменям уговорката ни.
Направихме снимки, но всичките не са в моята камера. Ще пусна каквото имам след малко.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#52 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 02 July 2012 - 03:14 PM

Това е гавра, мислели са да ги убият или хвърлят някъде, но като се е размирисало и са се оказали живи. Късмет милички! Тути, представям си как си се чувствала, да ги товариш сама и да ти кажат такъв резултат, важното е сега да гледате операциите как са.
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 02 July 2012 - 04:32 PM

Дано да са наред операциите, че не ми се мисли!
Малко снимки от залавянето и връщането.
Залавянето.Прикачена снимкаПрикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимкаПрикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
Връщането.Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимкаПрикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни