Dog.bg Форуми : ГРАНУЛИРАНИ СУХИ ХРАНИ (ПРЕПОРЪКИ И ОЦЕНКИ)

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ГРАНУЛИРАНИ СУХИ ХРАНИ (ПРЕПОРЪКИ И ОЦЕНКИ)

#1 Потребителят е офлайн   mrn87 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 20-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Varna

Публикувано: 20 December 2009 - 08:08 AM

В тази тема ще представя впечеленията си от сухите храни на едни от водещите марки в България и не само. Нека всички които имат впечетления и желание да ги сподели.

Пре ди да започна ще подчертая че кучето ми по принцип няма никаквъв апетит и трябва да го лъжа с какво ли не зада си изяде гранулите.
Започнах да храня кучето си от 35-тия ден до 8-мия месец с ROYAL CANIN giant puppy и след това до около 1 година и 1-2 месеца с ROYAL CANIN giant junior. След това реших да пробвам друга храна PRO PLAN. Храната е PRO PLAN Puppy Large Athletic, хранех го с нея до 21-22 месец и от тогава до сега това е около месец и нещо с EUKANUBA Adult Large Breed.
Храня предимно със суха храна когато не иска да яде мешам с кренвирши, месо, орис черен дроб и т.н.
Ще споделя плюсовете и минусите на всяка от храните.

Ще започна с ROYAL CANIN като цяло.
ПЛЮСОВЕ:
+Кучето се чувства видимо много добре.
+Много добра мускулатура
+Много енергично
+Много издръжливо
+Изхвърля много малко изпражнения като количество, твърди и тъмни. Всичко това говови че храната е усвоена много добре.
+Добра козина
+Кучето се нужда е от средно количество от храната
+Среден интерес към гранулите

МИНУСИ:
-единстрения минус на тази храна е че кожата на кучето става каточели по дебела и стои леко мазна и плаваща.

Втората храна е PRO PLAN
ПЛЮСОВЕ:
+Единсвения плюс на тази храна спрямо ROYAL CANIN е че кожата не е така дебела и плаваща.
Няма други плюсове.

МИНУСИ:
-За да изглежда добре кучето трябва да яде много голямо количество храна, не е желателно да се пълни стомахът му с толкова много храна.
-Заради голямото количесатво храна кучето изхожда огромно количество изпражнения, и много често неса трърди и тъмни това също говори ще храната не се усвоява добре (голям минус)
-Козината е не достатъчно добра. Козината се замърсява много по-бързо защото косъм не добър и задържа мръсотията.
-Не е изобщо енергично (мога да кажа мързеливо)
-Не е изобщо издръжливо
-Не достатъчно добра мускулатура
-Без значение дали кучето е дебело или слабо съм забелязал че се получава леко провисване на корема и кожата около него (говоря за мъжките)
-При формулата с риба дъхът на кучето мирише ужасно, което е проблем ако живее в апартамент.
-никакъв интерес към гранулите (яде ги насила та да не умре от глад)
-Кучето буквално спи по 22часа в денонощието

И последната храна но не на последно място е EUKANUBA (честно казано не съм очаквал такива резултати но съм очарован едвали ще си помисля за друга храна някога но да не казвам голяма дума)

ПЛЮСОВЕ:
+Кучето изглежда много добре физически
+Много издръжливо
+Много Енергично (игриво)
+Много добра мускулатура
+Много добра кожа и козина
+Кучето яде много малко количесто храна за да изглежда добре и изхвърля много малко изпражнения изглеждащи много добре, трърди и тъмни (много добра усвояемост на храната)
+За мое голямо учудване кучето яде храна с удоволствие и не оставя трухичка (дори проверя купичката от време на време дали няма нещо останало. Изобщо не се налага да му прибавям нещо с гранулите да го лъжа да ги изяде).

МИНУСИ:
За сега не съм забелязъл нищо нередно!!!!!!!!

И КРАЙНОТО КЛАСИРАНЕ С ТОЧКИ ОТ 1 ДО 10
1 GOLD MEDAL: EUKANUBA точки: 9
2 SILVER MEDAL: ROYAL CANIN точки: 7.5
3 БЕЗ МЕДАЛ! PRO PLAN точки: 4

Чесно казано бях привържаник на ROYAL CANIN докато не пробвах EUKANUBA и останах очарован, никога не съм имал очаквания от тази храна, препоръчвам на вески да опита. Забелязох разликите още след 15-20 ден(това прозвуча като реклама за крем за лице но е така). Що се отнася за PRO PLAN.......нямам думи.

Не ангажирам никой с мойте оценки това е мое лично мнение, базирано на това че съм наблюдавал много кучета не само моето.

И в заключение ще добавя че общо взето едно куче може да израстне с каквато и да било храна. Аз имах стахотна кавкаска овчарка беше всон от Русия казваше се ПИРАТ, цял живот е ял само Ярма за тези който незнаят какво е това (зърнен фураж с вода) и беше 80кг бик. Всяко куче може да стане голямо и дебело както много от уличните пумияри който ядът какво ли не, но изобщо не е качествена храна така че когато хранимм кучето си с дадена храна в случая висок клас трябва да искаме много повече от това да стане голямо на размер.

Пожелавам на всички да се грижат добре за любимците си и да им се радват и да са им живи и здрави!
Надявам се да съм бил полезн на много начинаещи в бранша и не само.

Поздрави!
Мартин
User's Signature

Никоя порода не представя по-добре човешкото желание за създаване на перфектното куче... от Дого Аржентино.

Cazador de Varna Huracan (PRIMO)

#2 Потребителят е офлайн   seniorita^^^ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 253
  • Регистрация: 17-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2009 - 11:26 AM

Някой ден ако на кучо му писне и EUKANUBA може да пробвате Nutra Nuggets.


#3 Потребителят е офлайн   galin_f Икона

  • ЛУД ЗА ВРЪЗВАНЕ!!! :D
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 1142
  • Регистрация: 30-May 06
  • Gender:Male
  • Location:СТАРА ЗАГОРА
  • Skype:

Публикувано: 20 December 2009 - 12:03 PM

Марто супер пост. Най-същественият поне от месец ae_085.gif

Цитат(seniorita^^^ @ Dec 20 2009, 10:26 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Някой ден ако на кучо му писне и EUKANUBA може да пробвате Nutra Nuggets.


Виж как старателно и перфектно го е представил Мартин! Трябват аргоменти момиченце smile.gif fs_158.gif fc_026.gif

П.П. Сега не ми е до дълги постове. Но със сигурност ще намеря време и желание да напиша моите впечатления. Аз не съм експериментирал толкова с марките, но каквито са ми наблюченията ще ги кажа.

#4 Потребителят е офлайн   daos Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 83
  • Регистрация: 20-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Добрич

Публикувано: 20 December 2009 - 12:54 PM

Здравей :) кучето ми е женско дого около 43кг. на 2 години и 2 месеца. Кучето ми не е претенциозно към храна, яде всичко каквото му дам, просто като прахосмукачка ab_041.gif даже вчера докопа едни орехи в двора! Яде ябълки, моркови круши,череши, пипер и т.н. ab_041.gif Лакома работа!
Започнах в същия хронологичен ред както колегата с Роял канин, като и при мен бях същите наблиюдения, като Мартин, като недостатък бих добавил и цената която също е важен фактор! Спрямо други храни от висок клас роял канина си е скъп.
После преминах на на Про план, но много зле ни действаше на стомаха кучето ми ходеше все посрано ab_041.gif . Регистрирах и наличие на кръв в урината, правехме изследвания,проблеми, но се оказа че като сменихме храната се всичко се оправи.
Оправихме се с с Hill's понеже е лечебна и бях се стреснах от тия симптоми , Hill's-a е много добра храна, просто без забележка освен за цената :( .
После продължих с Адванс ( Advance), също много добра храна висок клас, от тая храна съм много доволен! Не можах да намеря няколко пъти от нея в търговската мрежа и ...
От там взех Еукануба, много добра храна, страшно много енергия, но видимо трупа маса ама яко, като културист, май малко са прекалили с протеина smile.gif Но все пак хранех с Еукануба до скоро. И наскоро пробвах PRO PAC. Засега съм много доволен кучето ми е около 43кг. давам му около 350гр. гранули на ден, много енергично вече не е тлъсто и тромаво, изпражненията са твърди и тъмни и малко като количество, това означава добра усвояемост, и не се товари кучето. Тая храна е отскоро на БГ пазара и тепърва навлиза, има една статия за храненето в Моя Приятел Кучето ( тоя брой с Амиго) Там има ревю на Pro Pac. Направи ми впечатление че е пройзведена в Щатите, съдържа ленео масло, DHA, Протеина в храната е изцяло от животински произход извлечен, а не от царевица и други зърнени кулури, както други храни. Супер-премиум клас е, а и цената и е с 25 до 35лв по-надолу от Роял канина, Еукануба, и с доста повече от Hill's :) Така че ето и моята лична класация според моите наблюдения последните 2 години) от 1 до 10:
1) Pro Pac ( Като Хилс по качество и на много достъпна цена) оценка 9
2) Eucanuba (оценка 7.5)
3) Advance (оценка 6)
4) Hill's ( Хилса го слагам на 4то място заради цената, не заради качеството!) оценка за качество 9
5) Royal Canin (оценка 5)
6) Pro Plan ( Лично аз и без пари да ми я дават не бих хранил с нея кучето си) Без оценка!!! просто нестава!
Това си е лично мое мнение, предвид личен опит.

Поздрави
Георги ae_085.gif


#5 Потребителят е офлайн   mrn87 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 20-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Varna

Публикувано: 20 December 2009 - 06:00 PM

Благодаря на всички, че приехте сериозно инициативата!! Наистина мисля че тази тема ще е от позлза на много хора за да могат да хранят с най-хубата храна за парите който даваме за нея. Опитът който всеки може да сподели ще е от ползана на всички и особенно на начинаещите. Надявам се да ги насочим правилно с примери за плюсовете и минусите на дадена храна за да могат да не грешат като мен например. Въпреди че преди да взема кучето си бях се ровил много из нета за сериозна информация огромния маркитинг на дадени марки ме заблоди много (представяйки се като най-добрите) това е нормално за всяка фирма зада си продава стоката но опита който можем да споделим ще е най-безпристрастен и полезен надявам се. Цената на тези храни е горе долу една и съща с 10-сетина лева разлика в този магазин има голямо разнообразие от храни и цените са много добри. Всички може да ги разгледа да види каква е разликата в цеанта им www.zoomagazin.eu

Има една храна Orijen има я и в този сайт. До колкото знам от скоро се внася, четох из чужди сайтове че е много добра, това ме заинтригува доста и ще се радвам ако някой я е пробвал да сподели впечетления.

Ще дам един съвет на начинаещите!! не се хващай те на увлекателните рекламни книжки на която и да е храна, в тях така е описано всичко с какви ли не иновационни технологити като че кучето ви ще стане безсмъртно. В някой от тях има интерсна информация за правилното хранене и отглеждането на вашия любимец но нищо повече, останолото са сладки приказки за да ви омаят да си купите храната им.
И още нещо разликата в качеството на храни с една и съща цена може да бъде огромна така че избирайте внимателно за най-добри резултати. А и още нещо, характеристиките на повечето храни нямат нищо общо с истината, говоря за витамини, протеини, мазнини и всичко останло което пишат на етикетите. По-добре да се доворите на компетентен приятел с опит от колкото да вярвате на етикетите на храните.

Всеки който има желание да сподели впечетленията си от която и дабила храна независимо от класа и цената нека го направи. Сигорен съм че всеки ще е полезен на някого.

Пожелавам на всички да прекарат весели празници!
User's Signature

Никоя порода не представя по-добре човешкото желание за създаване на перфектното куче... от Дого Аржентино.

Cazador de Varna Huracan (PRIMO)

#6 Потребителят е офлайн   paloma_blanka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 377
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 20 December 2009 - 07:03 PM

Много хубава тема. Ще си позволя да напиша и моя скромен опит с храните, като малко по-късно ще допълня. Използвала съм Royal Canin, Nutra Gold, Вrit Care и Orijen. Моята подредба е както следва:

1) Orijen
2) Royal Canin
3) Вrit Care
4) Nutra Gold

И от 4-те марки храни съм доволна, като имах проблеми с козината с Nutra Gold и се наложи да давам добавка за козина. Orijen е страхотна храна, за мен с класи над другите, и наистина поне на моето куче се отразява страхотно... но няколко пъти имахме проблем с намирането и се наложи да минем пак на Royal Canin. Ако си оправят дистрибуцията Orijen, не бих я заменила за никоя друга. smile.gif
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   daos Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 83
  • Регистрация: 20-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Добрич

Публикувано: 20 December 2009 - 10:50 PM

Говорих с приятел който е ветеринарен лекар, относно Orijen, и ми каза че е страхотна храна, но не ми я препоръча за всекидневна употреба! Заради количеството и качеството( от какви продукти е извлечен) протеина. Каза ми, че кучето ми може да има проблем с бъбреците след време, ако го храня само с нея! Иначе била страхотна храна! Лично още не ми е попадала, но и не ми се експериментира със собственното ми куче ea_103.gif smile.gif


#8 Потребителят е офлайн   seniorita^^^ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 253
  • Регистрация: 17-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2009 - 10:52 PM

Цитат(galin_f @ Dec 20 2009, 10:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Виж как старателно и перфектно го е представил Мартин! Трябват аргоменти момиченце smile.gif fs_158.gif fc_026.gif

Простете за невежестото ми. rc_036.gif beer.gif
Та да се аргументирам тогава, кратко и ясно - добра цена; твърдо и тъмно ако, много по-малко газове и много рядко; добра форма без затлъстяване; козината е перфектна без гъбични заболявания.
Галине....... не си губи времето в критики, а пускай нови снимки на Артуро db_046.gif

#9 Потребителят е офлайн   bum-bum Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 05-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 22 December 2009 - 10:23 AM

BELCANDO- някой може ли да ми каже мнението си за тази храна? Един търговец се опитва да ме убеди ,че дори била с по добри качества от ROYAL CANIN, най вече за подрастващи кучета.

#10 Потребителят е офлайн   daos Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 83
  • Регистрация: 20-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Добрич

Публикувано: 28 December 2009 - 05:02 PM

Цитат(bum-bum @ Dec 22 2009, 09:23 AM) <{POST_SNAPBACK}>
BELCANDO- някой може ли да ми каже мнението си за тази храна? Един търговец се опитва да ме убеди ,че дори била с по добри качества от ROYAL CANIN, най вече за подрастващи кучета.


За тази храна ми направи впечатление че е произведена в Румъния! Но като за среден клас... ще я видим smile.gif

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни