Dog.bg Форуми : Кучето само у дома

Към съдържанието

 
 
 
  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето само у дома Оцени темата: ***** 2 Гласове

#21 Потребителят е офлайн   danissa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 541
  • Регистрация: 24-April 05
  • Gender:Female
  • Location:Sf

Публикувано: 17 April 2006 - 04:05 PM

Като беше малък не сме го затваряли. Но излезем ли , още преди асансьора го чувам да вилнее и влачи нещо. Гризането на стени, кабели , вестници, т. хартия, цветя ми е много познато.
Започнах да го затварям в една стая за известно време, първоначално лаеше и скимтеше, след мое `Не`-млъкваше. Сега-година-две след първите опити по `отделянето` му в друга стая или коридор нещата са по-спокойни. Друг е въпросът , че няма как да разбера дали лае/вие,скимти/ след като изляза навън/седяла съм ,слухтейки до външната врата,усеща ме /.
В момента е в кухнята, при затворена врата, тишина и спокойствие b) ..
За протокола: 1super ротвайлер, 5 годишен.
User's Signature

В тъгата потънах самичка, неразбиране в смях се обръщаше,[br]моята стара усмивка от бездушие се поглъщаше..[br]В скута ми леко потъна лапа,а поглед човешки с топлина ме обгърна...[br]`Само хората правите грешки`.

#22 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 17 April 2006 - 04:16 PM

Цитат

В момента е в кухнята, при затворена врата, тишина и спокойствие b) ..

Достатъчен показател, че проблемът е решен bravoS

#23 Потребителят е офлайн   Skarlet Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 09-May 05
  • Location:София

Публикувано: 04 May 2006 - 10:58 AM

Здравейте,

Имам голям проблем по тази тема - кучето ми е боксерка на 1г. и близо 2 м. Гледам я от малко бебе. Още от мъничка я обграждах с цялата си любов и внимание, единствения човек в семейството, който се грижи за нея съм аз. Винаги съм я хранила само с първокласни храни, няма и една нощ, която да е прекарала извън моето легло, дори и сега, когато е над 50 кг. Научила съм я на основните команди доколкото мога. Изобщо, когато е с мен - било то навън или вкъщи - е куче с прекрасен характер, или поне аз съм си доволна от нея. Разбира ме и без думи. Да не говорим че когато се е случвало да съм болна и да не мога да стана от леглото и тя не мърда от там, може и дни да и се наложи да стои до мен. Просто не иска да стои, да се занимава или да играе с никой друг. Големият проблем обаче е болезнената и привързаност към мен, за която имам огромна вина. Не я свикнах да стои самичка от малка. Когато сме вкъщи тя не ме изпуска от поглед - непрекъснато стои до мен с широко отворени очи и ме следва из стаите като сянка. Непрекъснато търси да я гушна. n) Ако се наложи да изляза за по-дълго време ( защото вече нямам възможност да си стоя само вкъщи ) и я оставя при семейството, нито яде, нито пие вода, само си лежи на нейното място ( а иначе е много енергично куче ) и нищо не признава. Майка ми казва че не е виждала живо същество така да тъгува. s) Дотук добре, макар и не много.....Лошото е, когато е съвсем сама вкъщи. Картинката от първия постинг с боксера и разхвърляната къща е нищо в сравнение с това, което заварвам, като се прибера n) Да кажем че и това не ме притеснява толкова - преживях след основен ремонт да се върна две години назад заради нея. Съседите обаче ще ме изселят от блока, или ако не мен - то със сигурност нея. Как си покажа носа навън, и всеки който ме срещне, започва да се оплаква, правят ми забележки, карат се..... s) Става все по-страшно. Изчела съм всичко из форума за проблема - прилагала съм го на практика. И до днес няма резултат. Ако съм вкъщи всичко е наред - като и кажа На място си отива на мястото, казвам и Там и не мърда като се разхождам из стаите, затварям я в друга стая да стои сама, пак няма проблем, но тя просто знае че съм си вкъщи. При съседите на етажа като отида някак разбира че съм там, макар нарочно да се обличам и оправям уж за дълго излизане, уж се качвам в асансьора, после се връщам тихомълком - с часове съм седяла при тях за да я слушам, нищо. Когато изляза за повече от 30 мин. извън блока обаче се започва един сърцеразирателен вой - в началото им беше жал, сега вече се сърдят и аз ги разбирам, особено ако ми се наложи да позакъснея вечер не могат да спят. Какво да правя? Ако съберат подписка могат ли да ме принудят да си махна кучето? Толкова много съм дала от себе си за нея, да не говорим малкия ми син как ще го преживее s) . Вече ни се карат и пред него и той е уплашен да не ни я вземат. Другия ми въпрос е къде и как мога да получа помощ в това отношение? Съжалявам за объркания постинг, но такова ми е състоянието в момента s) . Знам, че грешката е в мен, но ( само ) обвиненията няма да ми помогнат. Търся решение, което да изключва напълно варианта раздяла с нея.....
Друго, което си мисля е, ами ако тръгна на море, лекарите на сина ми настояват, защото той има дихателни проблеми - мислила съм да я взема с нас, но детето ми е малко, иска грижи, разходка, плаж, а за боксера знам че горещините не са много препоръчителни. И да измоля да я пуснат в хотела, ще унищожи всичко там. Приятелите ми са ангажирани, работят. Родителите ми са възрастни, не могат да се справят с нея - особено с разходките навън, както споменах тя не признава никой друг, освен мен. Варианта е само да я оставя в добър хотел за кучета - как ли ще го преживее? Няма ли да се травмира много?
Винаги съм живяла с куче вкъщи - последното ми беше пак боксерка, но такова чудо никога не е било..... s)

#24 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 May 2006 - 11:40 AM

Мога да ти помогна със съвет, относно хотела за кучета.
Можеш да я оставиш на хотел за една нощ - оставяш я привечер, и я взимаш на другия ден, примерно по обяд. Този първи престой ще е много показателен за това, как ще понесе раздялата.
Болезнено привързаните кучета, наистина понасят трудно престоя на чуждо място, но ... има го и момента със смяната на обстановката. Кучето има нови задачи - да се запознае с новата обстановка, с миризми, хора, евентуално (ако се разбира) с други кучета.
Според реакцията й, ще се мисли как да се действа по-нататък. Има много варианти - да се опитва пак, и пак, докато разбере, че след всяко оставяне - отново ще бъде с любимите си хора. Има голяма вероятност и да не й се отрази зле, да го понесе като "гостуване".
За съжаление има и кучета, които наистина НЕ понасят раздялата. Но от моя опит мога да кажа, че досега това са били само 2 кучета, от всички, които са минали през нас.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#25 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 04 May 2006 - 05:44 PM

Skarlet, наистина е трудно и не се самообвинявай.
Малко ме учудва, че докато усеща твоето присъствие, макар и в друга стая или у съседите, е спокойна. Обикновено е точно обратното: в този момент започват да "те викат" с лай и вой най-настойчиво.

Знам колко е трудна описаната в началото терапия, но това е начинът. Серии планирани излизания. То не става само с "опитване", а с методична работа, която изисква време. Посвещавали ли ли сте на тези опити няколко часа през почивните дни? Казано е, че може да се наложат междувременни мерки като медикаменти.
Възможно ли е да й се е случило нещо лошо при твое отсъствие? При моето куче знам как точно стана: първият път, когато беше оставен съвсем сам за цял ден се случи най-голямата лятна буря за последните пет години, не бяхме затворили всички прозорци, а човеците нямаше как да се приберем по-бързо, кой в задръстване, кой под някой навес ... То не бяха светкавици, не бяха гръмотевици! А по принцип няма страх от гърмежи, представям си ако имаше ...

За морето не се притеснявай, не бих лишила кучето си от това изживяване. В горещината - ами, има море, мокро куче от горещо не се бои. Има чадър. Те си копаят грамадни дупки в пясъка и се настаняват на хладно. По-скоро изберете не Слънчев бряг, а някой по-бохемски курорт и не ходете юли-август, а юни или септември. Изберете бунгало, а не хотел. Нужни са някои компромиси b)

Идеята на Бушката с пробното оставяне за една нощ е много разумна.

#26 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 16 May 2006 - 08:49 AM

Заб. на модератора на Вет.форума: Тази тема е "разделена" от темата за Токовия удар, тъй като "зави" в интересен офтопик спрямо токовия удар, но пък в полезна според мен насока...

bl) bl) bl) Господи, Мила!!! Иглика нещо ми спомена за токов удар в събота, ама аз не схванах. И как да схвана - понятие си нямах. Леле малкият ще те побърка. Божичкоооо, колко съм удивена. Ах сърцето ми още хлопа от ужас. Жив да ти е - на рожданната му дата май трябва всяка година курбан да правиш, че дяволът май няма мира. Ах жив и здрав да ти е bl) Ама ти на лекарства ще минеш покрай него. Ох, ох, ох. Шашната съм тотално. Добре че си реагирала бързо и адекватно. Браво. Браво на късмета и съдбата. Ах немирникът a). Аз Кора винаги я оставям с намордник у нас. Тя си свикна - все е дно е каишката й. И неотдавна си викам - порасна поуспокои се, послушна е и кротка... Айде без намордник един ден - И ПОСЛЕДЕН!!! Същата работа - кабела на хладилника. Е - беше поиграла и малко с черженце, цветя, расад на майка ми, балатум - голяма веселба е паднала... но като видях зад хладилника кабела bl) bl) bl) Аха, аха - до жичка. Как само се радвах и я прегръщах и благодарих на който й да е, че не е станало нещо страшно. Как се упреквах и се ужасявах от възможността да я намеря опържена ouu oleeee ouu s) Ще се види без намордник следващия път чак на девет години. a)
Ох, колкото й да внимаваш само Господ да ги пази - никога няма да си способна да ги опазиш, ако им дойде някоя гениална идея. Боже, Мила, добре че се е разминало - а дано повече никога не посегне и да му е за урок. Слава Богу, че е жив.

#27 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 16 May 2006 - 08:58 AM

Дияна, нямаш представа каква чудесна идея ни даваш с тоя намордник! bravoS Най-сърдечно благодаря, още тия дни тичам до магазина и Шели да му мисли! Ей това е решението!

А не се ли пробва сама да си го махне? И най-важното не успява ли?
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#28 Потребителят е офлайн   RozaLiq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 05-May 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 May 2006 - 09:11 AM

Качена снимка

Относно намордника много пъти съм го мислила като вариант - не за вкъщи, а за навън, за да спре да яде всякакви буклуци, НО точно защото после има възможност тъпкано да ми го върне не го и направих! Мисля, че това действа по-зле, защо кучето да не си израстне нормално без да се тормози с намордник и да разбере кое може и кое не, а не цял живот с намордник, ' щото "Охоооо, тая днеска ми го махна - е са кфо ще и направя къщичката". Относно Шели, моя съвет е НЕДЕЙ! Това е дакел, най-ужасното инатесто куче, ще направи сичко само и само да ти съсипе живота в мига в който махнеш това "чудо" от муцунката и l) Вервай ми! Вече за лабрадорите не знам, нямам наблюдения r)

#29 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 16 May 2006 - 03:54 PM

Ами малкко излизаме от темата, ама Кора от малка я свикнах. Ако кучето е голямо - не знам?

#30 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 16 May 2006 - 11:28 PM

Какви са тия наморници??????? bl)
Дияна, я да го махаш!!!!!!!!! a)
Не наказвай куч така!!!! Тя трябва да се научи. Ти представяш ли си ако някой ден забравиш да го сложиш???
Намери начин, обезвреди каквото те притеснява, нека някой да я наблюдава като го махнеш, пробвай може би през почивните дни и не го слагай повече! Така куч ще прави още повече бели!
Лабрадорите са чувствителни същества и УМНИ, те знаят, че не бива това и онова! Надявам се само наморника да няма общо със случката ви на улицата! Нека Кора да се чувства като у дома си у вас!!!
И да я нацелуваш от брат й и бъдещия и мъж!!! w)

А за всеки случай се консултирай с някой компетентник за тоя наморник!

#31 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2006 - 06:51 AM

Защо вместо вариянт намордник не пробвате с клетка! Да, не е ефтина но се копува веднъж, а кучето свиква с нея като със собствено убежище. Просто гледайте клетката да е достатъчно голяма и все пак кучето да не прекарва целия ден вътре. Клетката не е затвор за кучето, както хората си мислят, а е предпазна мярка за собствена безопасност на кучето. Ние сме обезопасили една стая в къщи и кучетата седят само там когато са сами.
Инцидента с Танго е станал докато е имало хора в къщи, просто трябва повече внимание къде са и какво правят кучетата ти. Иначе от нищо не можем да ги предпазим на 100%.

#32 Потребителят е офлайн   кремена76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 08-March 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 May 2006 - 09:00 AM

Идеята с намордника нещо не ми се връзва... Отиваш на работа, оставяш кучо цял ден сам, жега, лято, кучо му се пие вода, иска да си плезне езиче да се поохлади, ама с тоя намордник... Според мен тормозиш животинката. Идеята на Иглика по ми допада- да обезопасиш една стая за него - и стопанина спокоен, и кучето Вярно, аз никога не съм имала такива проблеми с моя хубостник, освен когато си сменяше зъбките и изяде храната на рибите и едно шише течен парафин. Два дена ака в тревисто зелено- като храната.
Но според мен това е изхода - обезопасена стая.

#33 Потребителят е офлайн   alanvi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 20-April 06
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv

Публикувано: 17 May 2006 - 10:15 AM

мила здравей!прочетох за инцидента с контакта,радвам се че твоя сладур се е отървал без последствия и е жив и здрав,дотук добре!но искам да взема отношение по другия въпрос,който се обсъжда в темата в момента,а именно за намордника-според мен всеки уважаващ себе си и своето куче стопанин на домашен любимец,трябва да отдели нужното време и средства за възпитанието му,а не да го овързва с намордници и да го затваря в "обезопасени " стаи.както едно куче можеш да го научиш,кога и къде ще се храни,кога и къде ще се разхожда и всички други неща,които трябва то да знае,за да живеем в мир и хармония,така би следвало да го научум и кое е опасно и вредно за него и следователно забранено.защото пак според мен,повтарям това елично мнение и не искам да го налагам на никой,не мисля,че ако обичаш някой просто му слагаш,намордник или го заключваш,някъде,когато те няма.....така правят само в лудницата.не мисля,че е достатъчно само кучетата да се водят по изложби и да се показва,че могат да стоят в стойка или да тичат в кръг,когато се приберете в къщи и никой вече,не го гледа(дом.любимец)да му слагате намордник и да го зат варяте някъде....някакси не ми се вразват нещата bash
User's Signature

[B][U][COLOR=blue][SIZE=3][FONT=Arial]ако не можеш да помагаш на другите,поне не им пречи

#34 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2006 - 12:12 PM

b) Ами да - жега пек - аз дори и на балкона я връзвам. И то с къса верига, за да не може хич да мърда, а намордника е от тези железни маски дето цялата глава обхващат и за да съм сигурна че няма никакъв шанс да пие вода цъм сложила широка метална плочка отпред. И не се прибирам с дни bash worthy ouu

#35 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 May 2006 - 12:43 PM

хехе...абе хора като детска градина сте понякога! ама не бъдете такива буквалисти, четете и между редовете.....как си представяте някой , който има куче , което обича да го положи на светата икнвизиция...ми мислете малко!
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#36 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2006 - 01:06 PM

w) Мерси, mamaZu.
Ама, за да успокоя всички тук, че не си малтретирам кучето ще допоясня. Намордник й слагам от малка, защото се возим в градския. Свикнала е с него колкото и с повода. Колкото садистично да ви изглежда едно детенце да е вързано и дърпано за врата по улиците, толкова е и повода на нашите питомци, такъв е случая и с намордника.
Остава сама в къщи не повече от един, два пъти седмично и то за по два-три часа, през което време просто спи, както прави и по цял ден де.
Самият намордник й е много широк и е от пластмасовите - нито я спарва, нито й пречи, нито я убива. Има дупки отвсякъде и не само може да пие вода, но и да яде, ако и подавам отпред лакомство.
Купата за вода й е достатъчно дълбока и широка и винаги пълна с чиста вода.
Единствено не може да лапа неща, които не съм й подала. А това е и основното предназначение на намордника. Така Кора може да си щъпури навсякъде и на балкона да си излиза ако иска да си зяпа, и в стаята си да си ходи да спи, и в банята да си пие вода, и в антрето да спи на хладно. Само не може да лапа вреднотии. А спете спокойно.

#37 Потребителят е офлайн   кремена76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 08-March 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 May 2006 - 02:00 PM

Извинявай, ако съм те обидила, не съм искала, просто не можех да си представя ситуацията. Все ми се струва, че намордника пречи на кучетата, но ти най-добре знаеш твоя кучо как се чувства. А в това, че го обичаш и се грижиш за него никой не се съмнява. Моето куче никога не е имало наклонности да яде нещо, което не е за ядене и може би затова реагирах така, но наистина е по-добре да постои два-три часа с намордника, отколкото... Донякъде те разбирам, сега правя връзката-Рекс понякога гони пчели и веднъж се наложи на морето да гълта хапчета, защото от ухапването носът му беше станал като круша-масловка. Ех, да са ни живи и здрави, нали всичко правим за тяхно добро.
Дано го разберат някой ден и да ни слушат повече.

#38 Потребителят е офлайн   insomnia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1061
  • Регистрация: 03-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2006 - 02:28 PM

Искам само да добавя, че дори и да не сте забелязали кучето ви да дъвче кабели, това не означава, че не го прави тайно, възприемайки го като забранено удоволствие.И е хубаво да си изградите навика добре да оглеждате кабелите на ел.уредите преди да ги включите, защото на мен на 2 пъти ми гърмяха уреди в ръцете докато кучето ми беше малко.
User's Signature


It is true that Pitbulls grab and hold on. But what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm.

#39 Потребителят е офлайн   кремена76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 08-March 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 May 2006 - 03:13 PM

Цитат

Искам само да добавя, че дори и да не сте забелязали кучето ви да дъвче кабели, това не означава, че не го прави тайно, възприемайки го като забранено удоволствие.И е хубаво да си изградите навика добре да оглеждате кабелите на ел.уредите преди да ги включите, защото на мен на 2 пъти ми гърмяха уреди в ръцете докато кучето ми беше малко.

Единсвеното, което би си похапнал с удоволствие, ако го намери е крем за ръце. И то само този, който използваме със съпруга ми. Явно му напомня на нас b) . Никога не е имало надъвкани кабели и т.н.нито вкъщи, нито у свекървата като сме го оставяли, дано така и да продължава.

#40 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 May 2006 - 03:31 PM

ние пък умираме да дъвчем метли и всичко сламено...може да се сетите какво намирам на няколко пъти след работа в къщи...апартамента като декор за филм от 17 век...иначе щастлив поглед !! w) b) ...ква е таз страст към сламата не знам...убедена съм че не е коза b)
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни