Dog.bg Форуми : Кучето само у дома

Към съдържанието

 
 
 
  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето само у дома Оцени темата: ***** 2 Гласове

#41 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2006 - 07:55 PM

Кремена, ти си късметлийка с такъв спокоен куч!!! Истината е, че и Диана много работи с Кора - кучето слуша чудесно! Изпълнява всички команди от общо послушание има правила в къщи от бебе и т.н Същото е и с нашите кучета - мъжа ми е е инструктор в училището за лабрадори и двете ни кучета слушат много. Но си имат и характери. Баркли - големия мога да го оставям сам навсякъде за него правилата важът дори и когато ни няма. Друг случай обаче е малката. Тя се подмазва и слуша докато сме в къщи и само мисли каква беля да направи когато ни няма. А когато е съвсем сама ( и без мъжкия) спретва такива отмастително-разрушителни купони, че в такива случай се заканвам да купя клетка. Колкото и да са послушни все пак никога не знаеш какво ще им скимне - ей так от скука. За мое вътрешно спокойствие винаги ги затварям в спалнята, където има какво да разрушат , но няма нищо опасно за тях. Да си призная от разгонването на малката - 4-5 месеца не сме имали никакви бели!!! Може би ще е така само до следващото разгонване, когато пак ще е сама!!!

#42 Потребителят е офлайн   кремена76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 08-March 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 May 2006 - 12:30 PM

Явно й е скучно сама и търси силни усещания b) . Не съм полагала никакви грижи, признавам си честно да уча Рекс как да се държи като ни няма, защото не е правил бели. Това не значи, че е най-послушното куче angelpik , просто ... разни кучета, разни идеали nok . Вече 4 години и половина когато излизаме аз или съруга ми казваме на Рекс: "Чао, моето момче.Бъди послушен и пази къщата. Мама /тати/ отива на работа." Това е ритуал, с една и съща интонация. Ако излизаме за малко казваме: "Мама /тати/ отива да магазина." Може да ви звучи смешно, ама кучо си знае какво означава това и се скъсва да похърква най-спокойно и блажено. Има си и грях де - като му стане мъчно явно си взема домашния пантоф или чорапче от коша за пране, слага си го на леглото и заспива до него, без да му прави поразии. Като се приберем ни ги носи и ги пуща пред краката ни l) .Това е нашия опит...

#43 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 18 May 2006 - 01:18 PM

ЛИРИЧНО ОТКЛОНЕНИЕ
Налага се да цитирам част от мое любимо стихче (Протестна песен на пудела Бодо - естонски автор, на когото позорно забраввих името):
В няколко куплета се описва тъгата и обидата от това, че пуделът е оставен сам. После се преминава към подробно описание на поразиите, които е направил вкъщи. Завършва така:
Тъй добре съм се потрудил,
че заспивам до един пантоф.
Сигурно ще се досетят:
-Този пудел - всичко е направил от любов!

User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 May 2006 - 01:21 PM

insult...пусни ми го моля те цялото на мейла или ЛС.....плийййз
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#45 Потребителят е офлайн   alanvi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 20-April 06
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv

Публикувано: 18 May 2006 - 02:50 PM

здравейте навсички!явно подразних някои хора с изказване на мнение,различно от тяхното по някои въпроси.но ще се осмеля да добавя още нещо.по въпроса за намордника-според мен той се поставя,само в някои определени случаи и то за определено ,време,колкото може по-кратко,защото не ми обяснявайте моля ви ,колко е удобен и как въобще не пречи,че даже кучето можело да яде с него.....ако бесхе толкова удобен и приятен за несене все си мисля,че щеше да има и хора с намордници по улиците,не мислите ли?!и сравнението м/у кучетата и децата е най-малкото неуместно...ползвал съм намордник при предното ми куче-дог,по една-единствена причина и тя е ,че беше крайно агресивен към други мъжки кучета,от по едрите породи и при разходка,когато съм го пуснал на стадиона имаше ли удобен случай се опитваше да изяде другия мъжкар,та при тези разходки съм добил представа,колко е "удобен" и "приятен" за носене намордника.затова моят съвет е опитайте да отучите кучето от вредните му навици,а не да ставате техен роб.все пак вие сте водача в глутницата и вие сте този,който определя правилата.с най-добри чувства и пожелания за успех. super best
User's Signature

[B][U][COLOR=blue][SIZE=3][FONT=Arial]ако не можеш да помагаш на другите,поне не им пречи

#46 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 18 May 2006 - 03:52 PM

alanvi,
сравняването на кучета и хора е наистина доста неуместно.
Проблема е че в 99% кучетата рушат къщата , ядът кабели когато нас ни няма.Би ли ме просветил/а как тогава да го възпиташ?Когато ти си там няма и да си помисли да направи нещо но когато те няма , измисля какво ли не.
Та избора е дали да се прибереш и по пътя да се чудиш дали няма да си намериш кучето на пържола или да поседи 2ч. с наморник?
Е всеки сам си го прави

#47 Потребителят е офлайн   Dara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 29-December 04

Публикувано: 19 May 2006 - 08:14 AM

Да и аз бих желал да разбера, как да научим кучето да не прави бели докато ни няма. Дали някой ще ни научи на това? Веднага ще приложа методите на Дара.

#48 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 19 May 2006 - 08:26 AM

Цитат

Явно й е скучно сама и търси силни усещания b) . Не съм полагала никакви грижи, признавам си честно да уча Рекс как да се държи като ни няма, защото не е правил бели. Това не значи, че е най-послушното куче angelpik , просто ... разни кучета, разни идеали nok . Вече 4 години и половина когато излизаме аз или съруга ми казваме на Рекс: "Чао, моето момче.Бъди послушен и пази къщата. Мама /тати/ отива на работа." Това е ритуал, с една и съща интонация. Ако излизаме за малко казваме: "Мама /тати/ отива да магазина." Може да ви звучи смешно, ама кучо си знае какво означава това и се скъсва да похърква най-спокойно и блажено. Има си и грях де - като му стане мъчно явно си взема домашния пантоф или чорапче от коша за пране, слага си го на леглото и заспива до него, без да му прави поразии. Като се приберем ни ги носи и ги пуща пред краката ни l) .Това е нашия опит...

Вчера имах един разговор с позната, която също ми каза, че е важно да се каже на кучето "чао"! Така постепенно то свиква и се научава какво значи думата. И в последствие се примирява, че кажат ли му "чао", ще мине известно време, докато мама или тати b) се приберат отново вкъщи!
Та моята позната така каза - казваме му "чао", той отива, ляга си в кошчето и заспива. Те спокойно излизат и като се върнат - никакви проблеми. А ако някой излезе без да му каже "чао", той стои до вратата и го чака да се върне, понякога дори плачел. Никой не му е казал чао и той не знае какво става, защо така са го оставили сам.

Пиша това, защото в другата голяма тема за "оставането на кучето само вкъщи" бяха казали, че изобщо не е хубаво да се сбогуваш с кучето. Нито пък като се върнеш да му се радваш много!
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#49 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 19 May 2006 - 08:30 AM

А стихчето и аз с удоволствие бих прочела цялото!

Доколкото аз го разбирам - не бива да обвиняваме животните си в това, което правят докато ни няма! Да съгласна съм! Но пък това не означава, че трябва да оставим нещата така и някой ден вече цялата къща / апартамент да бъдат съсипани! Мерки трябва да се вземат! Особено за личната безопастност на кучето, котето ... защото както народа е казал "от играчка накрая става плачка"!
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#50 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 19 May 2006 - 08:33 AM

Цитат

Пиша това, защото в другата голяма тема за "оставането на кучето само вкъщи" бяха казали, че изобщо не е хубаво да се сбогуваш с кучето. Нито пък като се върнеш да му се радваш много!

Не си чела внимателно.
Казано е да не се прави драма от излизането и прибирането, да няма излишни емоции.
Хайде пак прочети какво пише на първа страница за "условния знак". "Чао" или "Отивам до магазина" са условни знаци, много ясно е обяснено. Препоръчва се да си имате условен знак.

Двете теми са обединени.

#51 Потребителят е офлайн   RozaLiq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 05-May 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 May 2006 - 08:48 AM

Аз също всеки път казвам на Морти "чао" и честно казано мисля, че ме разбира, защото ако случайно не му кажа почва да скача и да се мята да излиза, но кажа ли му "чао".. сяда и ме гледа докато се обувам, а и после докато излизам. След като заключа чувам стъпчици, идва до вратата, подушва, пак стъпчици и най-вероятно скача на дивана и заспива l)
Морти не прави бели докато е сам, най-големите му поразии са винаги когато ние сме си в нас и когато не му се обръща внимание, сигурно се опитва да прави впечатление oleeee
Като беше по-малък правеше поразии и докато е сам и все пред мойта стая, защото му я затварях да не влиза. Но като се сетих какъв е протеста и почнах да му оставям отворено да си се разхожда куча - НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ! b)

#52 Потребителят е офлайн   Тони Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 06-September 05
  • Location:София

Публикувано: 19 May 2006 - 09:59 AM

Да споделя моя случай!
Незнам дали имахме късмет с Макси, или съм самороден кучешки възпитател bl) (Макси ни е първо куче) Та, като го взехме беше на около два месеца. Доктора каза че не може да е на два месеца, изглеждал по-малък.... това е друга тема. Занесахме го в къщи, оставихме го в хола на килима и той веднага започна да пишка. Веднага го хванах, занесах го в банята и го сложих на канала , така както си пишкаше. От тогава до като почна да ходи само на вън по нужда (на около 5 месеца) си вършеше работите в банята. Имаше и изненади, ако някой му затвори вратата на банята, тогава ходеше на килима в хола....
За белите.
На втората вечер, както си гледахме телевизия, прекъсна захранващия кабел. Скочих и го праснах с кабела по носа. Оказа се че преди това беше прекъснал телефона, интернета и захранващия кабел на видеото. Не знам дали за това, че го ударих, или го е хванало ток, но от тогава кабел не е "вкусвал". Други бели не е правил. Стана така, че първите няколко месеца постоянно имаше човек в къщи и може би за това не се е научил да прави бели. Когато започнахме да го оставяме сам, първите няколко дни виеше, но комшиите го изтърпяха някак. (Е, не пропускаха да ми напомнят кога и колко е вил..) Сега вие само когато е на терасата и чуе колата. За сега не ни правят проблем.
Има си няколко играчки , отпуснати от арсенала на "кака" му, с които прави каквото си иска. По някога си проси нова играчка - открадва я от стаята на кака си и си я носи на килимчето си. След това застава до нея и чака как ще реагираме. Ако му я вземем и му се скараме, забравя за нея. Никога не е ял обувки, или каквото и било друго, а вярвайте ми в къщи има какво да се яде. Когато е сам в къщи му е позволено да ходи на всякъде. Всички врати са отворени, с изключение на балконската през зимата.
Иначе на разходките е най- големия е разбойник. По един час сутрин и вечер, го оставям да дивее на воля.
Иначе не е съвсем идеален - качва се на дивана когато ни няма или когато заспим, въпреки че знае , че му е забранено и го знае.
То малко стана като хвалба, но като ми разказват какви ги вършат приятелите на моя хубостник, направо ми призлява.
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   Dara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 29-December 04

Публикувано: 19 May 2006 - 10:39 AM

То си е и до куче. На нас Топси никога нищо не ни е изял, а Дара опустошава наред

#54 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 19 May 2006 - 02:33 PM

Цитат

То си е и до куче. На нас Топси никога нищо не ни е изял, а Дара опустошава наред

r) Скъпият ми Чарли - като малък правеше много пакости като е сам и плачел, казваха съседите. Но аз наистина правех от ежедневните ни раздели тежка драма. Знаете как гледа един шпаньол - и как да не се върнеш по няколко пъти от вратата да го прегръщаш и да му шепнеш, колко го обичаш w) И да гледаш по-жално и от него. Огромна грешка, но нямаше толкова информация на времето. За Кора казват комшиите, че е кротка.
Но докато Чарли ни съсипваше дрехите и обувките, никога не е докосвал, нещо, което да го застраши, Кора малки пакости прави, но все неща, от които сериозно може да пострада.
Като поотрасна Чарли спря да върши каквито и да е пакости, но продължаваше да плаче до последно, когато е сам. Повярвах, когато поостаря и спря да чува асансьора, стъпките ни. Тогава вече и аз го чувах като се прибирам.
Кора предполагам, че също ще поолегне с годините. Толкова са различни по характер, както и всички деца. Колкото и потресаващо да звучи на някой сравнението.

#55 Потребителят е офлайн   alanvi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 20-April 06
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv

Публикувано: 20 May 2006 - 09:36 PM

духовете доста се разбуниха,с постнатата тема.ще кажа само следното,аз като излизам от къщи на моя бари,само му казвам;"пази".нито му казвам,"чао",нито му казвам "отивам до магазина",нито нещо друго.единствено и само "пази".не е ял никога кабели,но е имал ред други лоши навици,които постепенно са му били обяснени,че не трябва да продалжава да изваршва и това е.не отричам,че се изисква постоянство и упоритост,защото кучето във всеки един момент се опитва да се наложи и ние хората,като по-умни,трябва да предвидим това и да го предотвратим.накратко унифицирана рецепта за това и онова няма,много е важен индивидуалният подход към всяко куче,и от всеки стопанин и личното желание на всеки,до къде иска да стигне с възпитанието на своя домашен любимец.ами това е приятели за сега от мен .радвайте се на любимците си ,но и не се страхувайте,когато са сбъркали да ги накажете,и съответно пък не изпадайте в крайности.чао за сега super best
User's Signature

[B][U][COLOR=blue][SIZE=3][FONT=Arial]ако не можеш да помагаш на другите,поне не им пречи

#56 Потребителят е офлайн   Katrina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 443
  • Регистрация: 04-August 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2006 - 08:02 AM

Я и аз да кажа че от една година винаги казвам чао b)
Майлс ми е доста кротък и никога не е било нужно много време да се учим-всичко възпиема много бързо, никога нищо не ми изяде, хем нямаше 3 месец бяхме на море и тъй като той не можеше тогава да излиза си седеше все в стаята - не докосна нито един чехъл! Пробвал се е само да ми свали чехлите от краката - веднага след като го взехме и след НЕ повторен о 2-3 пъти никакви други опити.
Относно излизането-той по цял ден си е самичък, и държи да му се каже когато излизаме - ти оставаш тук да пазиш и чао super best без чао скимти а вратата, когато му се обясни както казва РОзалия седи гледка тъжно докато се приготвям и след това скача на прозореца да ме види как влизам в колата - след това незнам какво прави ... сигурно ляга w) w) w)
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 08 June 2006 - 12:04 PM

Цитат

Елен:
Как бихте коментирали този случай?
Когато аз и Льова излезем без Князик, той плаче. Не го оставям сам, а с големия син или майка ми, но докато не се върнем той скимти. Когато са двамата с Льова сами в къщи, няма проблем.

Айде, честито на победителите n) ... И аз имам подобен проблем. Вервайте ми - пробвах всичко. Кучката ми е гласовита и упорита. Напаво ми разказа играта. Не мога да я оставя сама в стая, а понякога недоволства дори да е с Градо. Иска винаги да е в центъра на събитията, да участва във всичко и да не седи сама. Вече почвам да се отчайвам, че няма да свикне. Слава богу, поне не руши, но настина нямам идея кво още да правя с нея.

Имаме си и друг проблем (не му е мястото тук, но държа да изрева болката си) - да сме навън 1, 2, 3 часа - стиска, говедото! И като се прибере с огромно облекчение се изсира насред хола с израз: "Боже, за малко да се изпусна в парка!" Всичко се дъолжи на това нейно убиствено любопитсво. Винаги е нащрек чудовището - ту ще облайва недоволно минувачи, ту ще се мята като идиот на всеки срещнат питбул да си играят, ту ще се засили някъде на майната си да плаши гълъбите... И не и остава време да се отпусне и да се изпикае. Пфу, че проклетия е туй малко черно циганче. (Не мога да ви опиша какво удоволствие е да си съжителстваме с нея w) )

Стратегията ми по въпроса до тук е да я затварям с мен в спалнята, докато работя и да не я пускам в хола, където е нейната тоалетна. Извеждам я след хранене (аз кутретата ги храня само по 2 пъти на ден), след сън и след игра. Засега ефектът е - 0 по отношение на хола. Но в спалнята не върши гадости. Снощи седяхме около 30 минути под дъжда докато се навие да се изпишка. Да имате някакви гениални идеи???

ПП mil_, ако си спомняш къде беше темата за акането, моля те - пусни ми я на лична, че да преместя този фрагмент.

ППП Как да не мрази човек кутретата?

User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 June 2006 - 01:41 PM

Цитат

Айде, честито на победителите  n) ... И аз имам подобен проблем.

В спалнята до хола ли я оставяш или в по-далечната стая - в дъното на коридора?
Много кучета, които не искат да стоят сами - свикват по-лесно, ако не са толкова близо до хората. Особено, както казваш, че иска да участва във всичко - ако е до хола ви чува и вижда през вратата и се дразни.
Само предположения. Иначе -търпение и здрави нерви. От вас, за съседите-не знам. Но докато е малко-винаги има надежда. По-сложно е като са големи и хич, ама хич не щат да се променят.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#59 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 08 June 2006 - 01:57 PM

До хола, до хола - за жалост другата стая също я има за кенеф. Спалнята е единственото място, където не цапа. И нали е стъклена вратата, та седи и гледа с потрес, че се случват разни интересни работи и пощурява. Даже обмислях да я слагам в клетка за кратки периоди от време на място, където не може да ни вижда, ама там вече става страшно, Армагедон, братче... Напълно си права, ще измисля нещо, може пък да затъмним с нещо стъклото.
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 June 2006 - 02:06 PM

Цитат

Напълно си права, ще измисля нещо, може пък да затъмним с нещо стъклото.

Няма да свърши работа-сигурна съм. Трябва да е по-далече...
Аз такива като ми се наложи да ги оставя в стаята на 2-ри етаж си траят и само като минеш по стълбите- започва шумно сумтене под вратата и после лай, вой, блъскане - зависи от научения репертоар. Това ми е едно от най-омразните неща. Всякакви други фекални истории изобщо не ме притесняват, само дето имам мазоли от метли и працали. Изчезват ми само като идем на море за повече от 10 дена.


п.п. Хрумна ми нещо - защо не пробваш онази джаджа против лаенето у вас? Затваряш я сама (че той Градо няма нищо общо) и включваш.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни