Dog.bg Форуми : Кучето само у дома

Към съдържанието

 
 
 
  • (23 Страници) +
  • « Първа
  • 21
  • 22
  • 23
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето само у дома Оцени темата: ***** 2 Гласове

#441 Потребителят е офлайн   Тедитоо Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 08-December 13
  • Gender:Female
  • Skype:

Публикувано: 08 December 2013 - 06:51 PM

вой, лай и скимтене в опит да се накара стопанина да се върне обратно;
- уриниране и дефекация (дори при обучени кучета) като резултат от стреса.

Това се случва с пинчера ми!

#442 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 20 May 2014 - 12:57 PM

Показване на мнениетоkarelka, в 26 March 2006 - 04:18 PM, написа:

И аз имам проблем ,моя е обратния кучето ми постоянно лае-за разходка,за храна ,за абсолютно всичко.Мога ли да го отуча от навика му.

Това е нещо нормално ! Подсказва ти какво иска и си длъжен да го изпълниш ! :ba_025:

#443 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 May 2014 - 01:12 PM

Показване на мнениетоMarinka7, в 20 May 2014 - 12:57 PM, написа:

Показване на мнениетоkarelka, в 26 March 2006 - 04:18 PM, написа:

И аз имам проблем ,моя е обратния кучето ми постоянно лае-за разходка,за храна ,за абсолютно всичко.Мога ли да го отуча от навика му.

Това е нещо нормално ! Подсказва ти какво иска и си длъжен да го изпълниш ! :ba_025:


Първо - коментарът е от 2006 г и второ даваш изключително глупави съвети! Не, не е нормално да лае за всичко,а още по-ненормално е изказването, че човекът е длъжен да изпълнява... Ако искаш да си трупаш коментари и да спамиш, този сайт не е точното място.................... :dry:

#444 Потребителят е офлайн   aleksarsova Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-September 14
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 20 September 2014 - 09:17 AM

Преди да разбера какъв е истинския проблем на Рекси си направих експеримент. Винаги когато е сам лае докато остане без глас.
Реших да изляза от вкъши, без да се преобличам, за да видя какво ще направи.Станах и излезнах веднага, като седнах долу на пейката.
Седях 3 часа, но той не издаде нито звук. Качих се и започнах да се преобличам, уж за работа.
Излязох и още преди да съм затворила вратата на входа го чух вече да лае. По принцип Рекси е бил 12 години при други стопани и не е оставал сам.
Преди 4 месеца оабче ми го дадоха на мен, а ние с приятелят ми живеем сами и започнахме да го оставяме в къщи. Съответно кученцето започна да прави бели.
Шкафовете ми бяха много лесни за отваряне и всяка вечер като се прибирахме от работа те бяха отворени и дрехите бяха на земята.
Освен това беше успял някак си да цепне балатума и да го скъса до средата на стаята. Парчето беше заметнато заедно с килима. Абе абсолютна лудница.
Та, след всичко написано до тук, предполагам че проблема му е такъв?Страх от изоставяне? Прочетох в началото какво сте писали по темата, но всъщност въпроса ми е дали е възможно да не успея да се справя с проблема дори ако спазвам стриктно съвета ви ?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#445 Потребителят е офлайн   dari_na Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 11-May 07

Публикувано: 16 May 2015 - 07:42 PM

Здравейте, любители на животните!

Чета и донякъде се успокоявам, че не съм само аз. Моля за съвет как да се справя с моята 2 годишна гадинка :)

Днес гневно мой съсед ми съобщи, че кучето не ги оставило да спят от лаене. Останах неприятно изненадана, защото това било винаги, когато ни няма, но днес се е раздала. Чувам я как лае, когато изляза, но все съм си мислела, че спира след известно време. Четейки вас - облеклото няма никакво значение.

Моля, ако някой има идея или подобен случай да сподели как е разрешен! Чувствам се ужасно наистина и съм много притеснена.

Единствено ми хрумва намордник, а не ми се иска да я психирам, но наистина не знам какво да направя. Знам, че е ужасен шума :(

#446 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 17 June 2015 - 06:28 PM

Здравейте,
ето че и аз се включвам, за да искам съвет.:( Моят Неро е на 1 година и 3 месеца, но за жалост все още не е спрял с ужасиите,които прави вкъщи. Вече почвам да си мисля, че има точно този страх от раздяла. Дивана е изяден.Новият диван е изяден. Столовете. Обувки. Мести дори тежести,за да стигне до целта си. И това е винаги щом излезем. Когато сме с него е най-доброто кученце на света. Пробвахме какво ли не,прегради- прескача дори и най-високите. Обучение-не става. Остава сам за дълго и това няма как да се промени. След поредния месец с бели (всеки ден) решихме- КЛЕТКА.:(
Изключително тъжно и тежко решение за всеки стопанин. Клетката не е само метална а и пластмасова. Имаме я от два дена и вече цялата е надрана, дори има кръв от лапичките му. Почти е извадил и предната решетка.:( А, уж беше тествана и е с някакви стоманени нишки:(. Адски много се измъчвам, защото знам,че това не е много редно, но иначе значи да обзавеждам апартамент всеки месец.:(
Дайте съвети какво да правим. Клетката е доста скъпа и не смятам да се отказвам толкова бързо от нея.
PS.Първият ден си легна в нея вечерта с малко помощ от нас. Дългите разходки и игри не помагат преди да излезем. Просто адски много страда когато ни няма. И руши. :)

#447 Потребителят е офлайн   gabriela♡♥♡♥ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-July 15

Публикувано: 17 July 2015 - 09:35 PM

Imam goldenche na 2 meseca i polovina ( momichence) vzehme q predi 20tina dni izkliuchitelno mnogo i se radvah i postoqnno sum okolo neq .Za vremeto prez koeto e pri nas sum se razdelqla samo vednuj s neq i to za 5 minuti ( ne beshe sama v kushti ) problema e che zapocha dosta da se privurzva kum men tolkova che kogato otida v drugata staq tq vednaga idva hodi po men postoqnno i se opasqvam che tova shte produlji i kato porasne a az nqma da moga da buda postoqnno s neq . Izchetoh pochti vsichki statii po tazi tema i gi opitah no ne se poluchava .Ot 4-5 dni vseki den q ostavqm sama v edna staq i sled kato zatvorq vratata zapochva edin izterichen lai, skimtene , draskane po vratata tq obache ne se spira sled okolo 3 minutki vlizam v staqta obikalqm bez da obrushtam vnimanie na Tara ( taka se kazva ) i izlizam sled koeto vsichko se povtarq - lai, skimtene , i tn. Po kusno sushtiq den q ostavih za pak sushtoto vreme i za okolo nqkolko sekundi sprq da lae posle pak zapochna vzeh edna soleta ( kucheshka ot presovana koja mnogo i haresvat i gi polzvam kato nagradki ) i izchakah pak da spre da lae togava vlqzoh nagradih q i pak izlqzoh .. sled kato si q izqde se zapochna pak da vie .. ostavih q da vidq dali shte spre ako posedi poveche vreme sama i taka 15 minuti koito se okazaha dosta ujasni za susedite mi sled tova vlqzoh pri neq pak obikolih staqta kato q ignorirah i izlqzoh sled koeto momentalno zapochna da lae i ne minaha oshte 5- 6 minuti i trugnah da vlizam v staqta vnimatelno zashtoto tq napira da izleze i tozi put uspq i reshih che dnes nqma da imame golqm napreduk i poveche ne e bila sama v staqta vsushtnost otkakto se probvam da q ucha sme si samo v edno polojenie nqmame nikakuv napreduk .
Iskam da popitam dali e prekaleno malka da q ucha da ostava sama i da izchakam li da porasne munichko i togava ? Ili puk da smenq taktikata ima li nqkakuv drug nachin za obuchenie ? Sigurna sum che az nqkude burkam no ne znam kude. Naistina ne znam dali naprazno se pritesnqvam ili ne .

#448 Потребителят е офлайн   Полоко Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-April 16

Публикувано: 06 April 2016 - 06:44 PM

Здравейте,

Имаме 6/месечен женски риджбек от един месец. Кучката е много любвеобвилна и мила, поддава се сравнително бързо на възпитание, разбира се, е и палава като всяко малко куче. В началото, когато я взехме, имахме приятел, който живееше в къщи и не разбрахме какъв голям проблем имаме.

Оказа се, че кучето не може да стои само... Скимти и лае неуморно, лежейки до входната врата по цял ден. Всички съседи вече са се оплакали и тъй като живеем в Германия, очаквам в скоро време и да вземат мерки, кучето да се махне. Иначе може да стои сама в стая, научили сме я като и кажем Инс Бет, тя да отива спокойно и да си ляга на одеолото. Но чуе ли, че някой излиза от входната врата, дори и да спи дълбоко, става тревожно и хуква към вратата.

Какво направихме до тук? Извикахме треньор за проблемни кучета, който обаче още повече ни обезкуражи. Даде ни една топка, която да пълним с наградки.... изобщо не я поглежда. Методът с излизането за 5/10 минути също не помага особено. Не сме нетърпеливи, но съседите са и ако не намерим някакъв трик в скоро време, ще ни принудят да я дадем на някого.

Ако имате някаква идея как да се справим с този проблем, моля пишете ми. Изчетох много форуми, и български и английски.... В повечето пишат едни и същи типчета като бавно привикване на кучето към излизането ти, научаване да стои сама в стая, държене на каишка в къщи, докато се успокои и какво ли още не. Но и с тези тренировки, кучето скимти от 10 дена у дома и без никакво подобрение....

Благодаря ви предварително!

  • (23 Страници) +
  • « Първа
  • 21
  • 22
  • 23
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни