Dog.bg Форуми : Кучето само у дома

Към съдържанието

 
 
 
  • (23 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето само у дома Оцени темата: ***** 2 Гласове

#61 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 July 2006 - 03:38 PM

Цитат

insult...пусни ми го моля те цялото на мейла или ЛС.....плийййз

ПЕСЕН НА ПУДЕЛА БОДО, КОГАТО Е САМИЧЪК

Пак
и пак
се обуват, слагат шапки и поемат,
бързат да излязат те и днес.
Знам, че мене няма да ме вземат -
разговорът им не е за пес.

На вратата давам лапа и тогава
ме погалват, може би от жал.
Вкъщи само миризмата им остава,
а в душата ми - печал, печал.

Аз въздишам, лягам си, обида
се прокрадва в мене: виж ги тях,
как не го разбират - песът да не би да
може без компания, без смях!

Още колко време ли остана
да ги чакам? Колко е, не знам.
Тичам аз и скачам на дивана,
и в леглото, и се валям там.

Преобръщам, дърпам... Тъй съм се потрудил,
че заспивам до един пантоф.
Може би ще се досетят - тоя пудел
всичко е направил от любов.
Хелви Юрисон

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#62 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 July 2006 - 03:46 PM

Противолаещата джаджа на insult я тествам и у нас.
Има един приятел, който като остане сам в стаята - започва да вие, крещи и т.н. Като влезнеш и му се скараш - млъква. Но чуе ли шум от някъде - започва наново. Пуснах му джаджата и излязох. Крясък - пищене от устройството - заслушване на кучето. Пак крясък, пак пищене. Няколко пъти. След няма и половин час - не викаше. Разбра и спря.
С него - супер. Друг един се надвикваше с устройството - то пищи - той вие все повече и повче. Махнах го - щом няма ефект - немога да продължавам да опитвам - звукът е силен и гаден.
На двора - абсолютно нищо. 5-6 кучета лаят, другите 5-6 се ослушват, после се включват и те. Освен това, при повече на брой кучета не може да се ползва, защото дори някой да разбере и да млъкне - има други, които продължават да лаят, а джаджата "наказва" всички.
Така че явно е до куче. При някои работи - при други не.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#63 Потребителят е офлайн   Monka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 113
  • Регистрация: 17-March 06
  • Gender:Female
  • Location:Варна, София

Публикувано: 04 August 2006 - 12:04 AM

Ужас голям проблем имахме ...но слава Богу имаме напредък.Нашия проблем беше ,че постоянно има някой човек в къщи и рядко се случва да остане сам и като се върнем-голяма грешка ...беше изял едни учебници важни ,които не бяха наши... cry2 ,цветя ,килимчета,чехли,възглавнички ,дивана...но последните два пъти ...нищо и седя цял ден сам самичък-получи 3 кюфтета естествено .Оставям телевизора и в коридора да свети ,но определено мога да кажа че е и от възраста.Съдя по държанието му с малки деца и бебета...дано вече да няма проблеми. w)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#64 Потребителят е офлайн   Monka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 113
  • Регистрация: 17-March 06
  • Gender:Female
  • Location:Варна, София

Публикувано: 15 August 2006 - 10:07 AM

Oпределено няма проблем да си стои сам у дома b) Много слуша ,много съм доволна от него 1super
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#65 Потребителят е офлайн   wattie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 205
  • Регистрация: 19-August 06
  • Location:София, България

Публикувано: 27 August 2006 - 09:03 AM

Ние все още я оставяме само в коридора, кухнята и балкона... Страх ме е от опустошение на хола

#66 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 28 August 2006 - 08:35 AM

b) Аз да се похваля - вече от доста време сме без намордник b)

#67 Потребителят е офлайн   AxeL-Amstaff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 239
  • Регистрация: 01-August 06

Публикувано: 24 September 2006 - 10:30 PM

Здравейте ще ви помоля за съвет, кученцето ми е стафоршир на 4 месеца и 15 дена гледам го в стаята ми и на терасата . Проблема е следния когато съм в стаята той при отворена врата си ходи на терасата ако му се допишка но няма ли ме винаги пишка в стаята МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ СЪВЕТ КАКВО ДА ПРАВЯ !!!
User's Signature

Качена снимка

#68 Потребителят е офлайн   dakel_fenka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1166
  • Регистрация: 08-October 05
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2006 - 10:33 PM

Цитат

Здравейте ще ви помоля за съвет, кученцето ми е стафоршир на 4 месеца и 15 дена гледам го в стаята ми и на терасата . Проблема е следния когато съм в стаята той при отворена врата си ходи на терасата ако му се допишка но няма ли ме винаги пишка в стаята МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ СЪВЕТ КАКВО ДА ПРАВЯ !!!

На първо време се опитай да го приучиш да пишка в банята!
А едно въпросче- и през зимата ли ще живее на терасата ? bl)

#69 Потребителят е офлайн   AxeL-Amstaff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 239
  • Регистрация: 01-August 06

Публикувано: 24 September 2006 - 11:58 PM

Цитат

Цитат

Здравейте ще ви помоля за съвет, кученцето ми е стафоршир на 4 месеца и 15 дена гледам го в стаята ми и на терасата . Проблема е следния когато съм в стаята той при отворена врата си ходи на терасата ако му се допишка но няма ли ме винаги пишка в стаята МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ СЪВЕТ КАКВО ДА ПРАВЯ !!!

На първо време се опитай да го приучиш да пишка в банята!
А едно въпросче- и през зимата ли ще живее на терасата ? bl)

Зимата в моята стая разбира се .
User's Signature

Качена снимка

#70 Потребителят е офлайн   Elha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 07-August 06

Публикувано: 27 September 2006 - 05:16 PM

Май се налага и аз да потърся помощ... Имам ротвайлерче на 4 месеца. До сега се справяхме с него. Естествено минахме през повечето описани по-горе ситуации, но тъй като със съпруга ми сме имали (всеки по отделно) големи кучета - той овчарка, аз боксер бяхме подготвени и съумявахме да овладеем положението навреме. НО сега се появи друг проблем. Когато оставим кучето само вкъщи то прави мнооого бели. Сваля неща от секцията, от закачалката, къса деколина в коридора и т. н. Мислех, че е нещо моментно, но то си продължава. Четох доста неща по въпроса, но никъде не видях нещо което аз мога да приложа на практика в случая. Кучето знае, че е направило нещо лошо и като се приберем бяга под една табуретка (вече не се побира под нея). Четох, че при свършен факт няма смисъл да го бия, но въпреки това отнесе боя няколко пъти - ефект никакъв. Иначе нямаме проблеми, знае си мястото (за сега), изпълнява команди, но щом го оставим цял ден само откача. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да ми даде съвет как е най-правилно да постъпя, защото кучето си расте и скоро ще отвива крушката на полюлея... b)
Ще съм безкрайно благодарна ако ми отговорите скоро, защото иначе рискувам да се сбогувам с някои вещи на които държа, а е безумно да крия всичко в спалнята (той не влиза там) преди да изляза. s)

#71 Потребителят е офлайн   Spezial^PiTBuLL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 115
  • Регистрация: 08-September 06

Публикувано: 27 September 2006 - 06:40 PM

Цитат

Май се налага и аз да потърся помощ... Имам ротвайлерче на 4 месеца. До сега се справяхме с него. Естествено минахме през повечето описани по-горе ситуации, но тъй като със съпруга ми сме имали (всеки по отделно) големи кучета - той овчарка, аз боксер бяхме подготвени и съумявахме да овладеем положението навреме. НО сега се появи друг проблем. Когато оставим кучето само вкъщи то прави мнооого бели. Сваля неща от секцията, от закачалката, къса деколина в коридора и т. н. Мислех, че е нещо моментно, но то си продължава. Четох доста неща по въпроса, но никъде не видях нещо което аз мога да приложа на практика в случая. Кучето знае, че е направило нещо лошо и като се приберем бяга под една табуретка (вече не се побира под нея). Четох, че при свършен факт няма смисъл да го бия, но въпреки това отнесе боя няколко пъти - ефект никакъв. Иначе нямаме проблеми, знае си мястото (за сега), изпълнява команди, но щом го оставим цял ден само откача. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да ми даде съвет как е най-правилно да постъпя, защото кучето си расте и скоро ще отвива крушката на полюлея... b)
Ще съм безкрайно благодарна ако ми отговорите скоро, защото иначе рискувам да се сбогувам с някои вещи на които държа, а е безумно да крия всичко в спалнята (той не влиза там) преди да изляза. s)

Eми да ти кажа маи няма оправия //// s) На колко месеца ти е кучето....Ако някои знам как може да се избегне тази фаза на разрушения да каже......Аз на моя му оставам играчки ...Моркови мн ги обича а и са коравички и му отнемат време да ги изяде или някви кокали от зоото нещо с което да се занимава докато ви няма друго решение незнам s)

#72 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 28 September 2006 - 04:49 AM

Цитат

Май се налага и аз да потърся помощ... Имам ротвайлерче на 4 месеца. До сега се справяхме с него. Естествено минахме през повечето описани по-горе ситуации, но тъй като със съпруга ми сме имали (всеки по отделно) големи кучета - той овчарка, аз боксер бяхме подготвени и съумявахме да овладеем положението навреме. НО сега се появи друг проблем. Когато оставим кучето само вкъщи то прави мнооого бели. Сваля неща от секцията, от закачалката, къса деколина в коридора и т. н. Мислех, че е нещо моментно, но то си продължава. Четох доста неща по въпроса, но никъде не видях нещо което аз мога да приложа на практика в случая. Кучето знае, че е направило нещо лошо и като се приберем бяга под една табуретка (вече не се побира под нея). Четох, че при свършен факт няма смисъл да го бия, но въпреки това отнесе боя няколко пъти - ефект никакъв. Иначе нямаме проблеми, знае си мястото (за сега), изпълнява команди, но  щом го оставим цял ден само откача. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да ми даде съвет как е най-правилно да постъпя, защото кучето си расте и скоро ще отвива крушката на полюлея... b)
Ще съм безкрайно благодарна ако ми отговорите скоро, защото иначе рискувам да се сбогувам с някои вещи на които държа, а е безумно да крия всичко в спалнята (той не влиза там) преди да изляза. s)

Темата по този въпрос е тук:
Страх от самота
Има описание какви мерки могат да се предприемат. Също описание на най-често срещаните грешки.
"Отнесе боя няколко пъти" - така си вкарвате автогол. Кучето не "знае, че е направило нещо лошо", а знае, че ще го накажат. Това влошава нещата.
Няма бързодействащи рецепти!
И изобщо не е "безумно" да прибирате ценните и опасните вещи извън обсега на кучето, докато ви няма.
Когато сте у дома, а кучето е в друга стая, не при вас, как се държи?

#73 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 28 September 2006 - 12:57 PM

И ние имаме такъв проблем, и тъй като кучо се налага да седи по 8-9 часа сам, нямам идея как да го отучим от белите ;) /на 3 месеца е/
Мислех си, че като му оставям повече играчки и големия кожен кокъл няма да къса други неща, но не е така. Всяка вечер събирам накъсани хартийки и надъвкани предмети. В наше отсъствие се катери по дивана и други места/което иначе е забранено/ и докопва, каквото откъдето може.
При него май не е страх от самота, т.к. след като вечер заспим се опитва да прави бели пак, и то в спалнята /и ак не го чуя - успява/ n)
Мил, ти май си най- опитната тук b) - според теб кое е по-добро - да го оставяме затворен на по-малко и обезопасено пространство /разбирай - разчистен коридор и баня/ - малко ми е жал - все пак е още бебе; или пък да се учим докато сме в къщи, а през останалото време да вилнее из къщи - поне още 2 месеца?
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#74 Потребителят е офлайн   Elha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 07-August 06

Публикувано: 28 September 2006 - 06:08 PM

Кучето ми е на 4 месеца. Четох всичко от dog.bg по въпроса, но няма оправия. Лошото е, че не прибирам само най-ценното, а абсолютно всичко. Онзи ден беше развинтил крушките на нощната лампа, без да ги строши. Най-смешно и трагично беше когато неизвестно как беше донесъл на леглото шише с вода и му беше развинтил капачката... b) Е такива ми ти работи. И аз като един потребител по-горе се чудя дали да не го затворя в коридора, но така няма ли да се озлоби??? n)
Когато сме вкъщи предпочита да е с нас. Но ако му се спи "се паркира" някъде и хич не го е грижа къде сме. Опитва се да се качи на леглото когато и ние сме там, но го отучихме. Подозирам обаче, че когато ни няма кучето се качва и спи на леглото, защото открих издайническа дупка върху одеалото, а съм сигурна, че толкова големи молци няма. b)
Чудя се има ли изход или просто стопаните на такива "откачалки" трябва да се премирят с факта...???? s)

#75 Потребителят е офлайн   Elha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 07-August 06

Публикувано: 28 September 2006 - 06:12 PM

Забравих да напиша, че има безброй играчки, но проблема явно не е в липсата на играчки, а в нашата липса. УЖАС!!!! Туко що докато си размяташе една топка, тя му изфръкна от устата и без малко да строши телевизора. Потресена съм. Производителите на топки трябва да предупреждават... b) l) r)

#76 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 28 September 2006 - 06:31 PM

Хора, не сте ли чели темата, към която ви дадох линк?
Там има описание какво трябва да се прави. Стъпка по стъпка, упорито и бавно.
Преведени са 2 статии.
Някой опитвал ли е техниките, описани в тях??

Не е лесно, но не ми звучите като да сте пробвали системата за понижаване на дразнимостта.

Всичко, което не касае агресия, ще бъде преместено в съответната тема утре.

#77 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 28 September 2006 - 10:39 PM

Цитат

Хора, не сте ли чели темата, към която ви дадох линк?
Там има описание какво трябва да се прави. Стъпка по стъпка, упорито и бавно.
Преведени са 2 статии.
Някой опитвал ли е техниките, описани в тях??

Не е лесно, но не ми звучите като да сте пробвали системата за понижаване на дразнимостта.

Всичко, което не касае агресия, ще бъде преместено в съответната тема утре.

Чела съм темата r) . И не само нея. И упорствам, и не бързам.

При нас проблема не е, че го оставям сам - той е свикнал вече с това - оставян е сам от първия ден, в който го взехме - първо - за 10-тина минути, после увеличавахме времето постепенно. Не протестира, когато разбере, че излизаме и за сега не съм усетила да започва незабавно с белите, както беше при предишното ни куче.
Докато пиша това се наложи да му извадя от устата един чехъл и да го пратя на място и минута след това да го тупна, за да не гризе стола ;) , сега вече лежи кротко oo - след около час ще повторим ритуала l), след което той ще се мушне под дивана и ще заспи пак.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#78 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 September 2006 - 12:43 AM

Цитат

Цитат

Май се налага и аз да потърся помощ... Имам ротвайлерче на 4 месеца. До сега се справяхме с него. Естествено минахме през повечето описани по-горе ситуации, но тъй като със съпруга ми сме имали (всеки по отделно) големи кучета - той овчарка, аз боксер бяхме подготвени и съумявахме да овладеем положението навреме. НО сега се появи друг проблем. Когато оставим кучето само вкъщи то прави мнооого бели. Сваля неща от секцията, от закачалката, къса деколина в коридора и т. н. Мислех, че е нещо моментно, но то си продължава. Четох доста неща по въпроса, но никъде не видях нещо което аз мога да приложа на практика в случая. Кучето знае, че е направило нещо лошо и като се приберем бяга под една табуретка (вече не се побира под нея). Четох, че при свършен факт няма смисъл да го бия, но въпреки това отнесе боя няколко пъти - ефект никакъв. Иначе нямаме проблеми, знае си мястото (за сега), изпълнява команди, но  щом го оставим цял ден само откача. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да ми даде съвет как е най-правилно да постъпя, защото кучето си расте и скоро ще отвива крушката на полюлея... b)
Ще съм безкрайно благодарна ако ми отговорите скоро, защото иначе рискувам да се сбогувам с някои вещи на които държа, а е безумно да крия всичко в спалнята (той не влиза там) преди да изляза. s)

Eми да ти кажа маи няма оправия //// s) На колко месеца ти е кучето....Ако някои знам как може да се избегне тази фаза на разрушения да каже......Аз на моя му оставам играчки ...Моркови мн ги обича а и са коравички и му отнемат време да ги изяде или някви кокали от зоото нещо с което да се занимава докато ви няма друго решение незнам s)

Другото решение е докато сте с него непрекъснато да се занимавате за да се нау4и докато е малко кое може и кое не,след време ще е късно и мнооого трудно.Бебето си иска много внимание,но не глезене само иска си обу4ение(както ние сме се у4или в у4илище хехехе в подходящата възраст,после е трудно да се у4и).Отделяйте пове4е време за най елементарните неща те са най важни,мил е написала вси4ко ,което ви е необходимо,игра4ките не са достатъ4ни.Не се отказвайте първи,нека то се откаже.Имам бебе нюф,нямам нищо изядено(освен един пастет преди 1 месец хехехе ама аз съм си виновна за това),няма виене нито лаене,като се прибера намирам вси4ко както съм го оставила.В темите тук написаното помага много,адаптирайте го за вашето ку4е.Успех super best
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#79 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 29 September 2006 - 08:59 AM

На 3 месеца ... то е още бебе.
Бебетата са различни. Различен тип нервна система, възбудимост, активност. При някои просто не може да се очаква на тази възраст да се държат "прилично" и уравновесено.
И човешкото бебе пъха всичко в устата.
Важното е да не допуснете това поведение да се запази в бъдеще.

Когато взех Реджи ми казаха: Да знаеш, че до 1 г. са не-нор-мал-ни! Ако Господ не го опази, ти не можеш да го опазиш.

#80 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 September 2006 - 09:13 AM

Mil

Спомняш ли си когато питах за погромите с цветята в къщи? Е, палмата тръгна отново вече имам 3 листа r) ....беше забравил тоя номер, защото просто си заравяше там пустите кокали играчки. Изхвърлих кокалите и се кротна....до вчера....прибирам се аз сина има Рожден Ден, чакам гости...и какво намирам....Клондайк в дните на Златната треска n) ...
целия хол в пръст. Въпроса ми е - каква е възможната причина пак да се вземе за къртица, може ли да се отрази лятото и тичането на воля и после пак в къщи ( разходките са си максимум)....10 мес стана...да не го тресе пубертет? s)
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

  • (23 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни