Dog.bg Форуми : Ежедневни приказки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (15 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ежедневни приказки Говорилня :)

#21 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 27 January 2010 - 02:20 PM

Дам, нещо хич ни няма tb_195.gif
Лара е много добре - стига да си пие хаповете. През Декември имаше 2 неуспешни опита да спрем едните, които трябва да се спрат така или иначе. Сега ги намаляваме много бавно и постепенно и вече от 5 таблетки стигнахме до 3. Началото на Март се пада да пие последната четвъртинка :) После вероятно ще си пие само другите, не знам до кага (може винаги) - не сме обсъждали с доктора какво точно следва. Заради лекарствата не сме й сложили ваксината още, нито съм я регистрирала в общината dry.gif
Миналата седмица бяхме на гости на едни приятели в София двете с Ларка и ни беше много хубаво. Много се радвах на отношението на хората - по парковете поне :) Някакси всички се разбираха и се радваха и всякакви кучета се събираха да играят :) Абе знам, че не винаги е така - ама тук пък е невъзможно - само те гледат лошо. Мрън eg_033.gif
Айде, поздрави от нас и пишете :)
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#22 Потребителят е офлайн   kuchkite Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 05-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Трявна

Публикувано: 27 January 2010 - 04:54 PM

По повод "всички се разбираха и се радваха и всякакви кучета се събираха да играят :) Абе знам, че не винаги е така - ама тук пък е невъзможно - само те гледат лошо" да споделя, че и тук при нас гледат лошо. Лятото един съсед чул, че някакви искали да подават жалба срещу мен, защото съм минавала с кучето покрай къщите им и съм разлайвала техните кучета. Още чакам призовка ab_041.gif, също чакам и крила да ми поникнат, щот откъдето и да мина има кучета и ги разлайвам. Ей, злобата край няма dry.gif
sinioku4e не знам от какво е болна Лара (много е красива), но пожелаваме успешно оздравяване
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си. Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!

#23 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Икона за мнението  Публикувано: 27 January 2010 - 06:25 PM

Радвам се за Лара,че вече е по-добре wub.gif
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#24 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 01 February 2010 - 09:15 PM

Лелеее, да помрънкам леко... Абе хора вие като се разхождате в града как се почиствате после? При нас естествено в момента няма и капка сняг, опита се да повали малко дъжд... Всичко е кално, солено, кишаво на места заледено. Лара тия дни е доста добре и нали ми се струва напълняла, реших че вечерните разходки ще са по парковете на града, че да са по-дълги (извън града където ходим сутрин, вечер е пълен мрак). Прибирам я наплескана с "градска мръсотия" - бльок - маха се с повечко сапун, не че е толкова страшно, ама всеки ден, ако трябваше да го правя по 3 пъти... Като бях на едно пътешествие по Германия и Холандия се нагледах на чисти обувки, гуми на автомобили и камионите бяха чисти даже. Не мога да си обясня, как тук става такъв леш всяка зима, като се стопи снега. Иначе като е сухо, пак градското се почиства с повече зор, но сега разни мазни гадости и по коремчето и къде ли не... eg_033.gif
Хм, изкарах си го smile.gif
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#25 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 01 February 2010 - 09:47 PM

Цитат(sinioku4e @ Feb 1 2010, 08:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Лелеее, да помрънкам леко... Абе хора вие като се разхождате в града как се почиствате после? При нас естествено в момента няма и капка сняг, опита се да повали малко дъжд... Всичко е кално, солено, кишаво на места заледено. Лара тия дни е доста добре и нали ми се струва напълняла, реших че вечерните разходки ще са по парковете на града, че да са по-дълги (извън града където ходим сутрин, вечер е пълен мрак). Прибирам я наплескана с "градска мръсотия" - бльок - маха се с повечко сапун, не че е толкова страшно, ама всеки ден, ако трябваше да го правя по 3 пъти... Като бях на едно пътешествие по Германия и Холандия се нагледах на чисти обувки, гуми на автомобили и камионите бяха чисти даже. Не мога да си обясня, как тук става такъв леш всяка зима, като се стопи снега. Иначе като е сухо, пак градското се почиства с повече зор, но сега разни мазни гадости и по коремчето и къде ли не... eg_033.gif
Хм, изкарах си го smile.gif

И при нас е така. След всяка разходка се мият лапите и коремчето. Ужас е! Нямам търпение да дойде лятото.


#26 Потребителят е офлайн   Damond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Davis, CA

Публикувано: 10 February 2010 - 05:26 PM

Да споделя и аз за нашите ежедневни мъки. Времето се пооправя и изкарвам Таричка всеки ден на разходка. От нас до парка са точно 5 минути по една малка, спокойна уличка. Но кученце не иска да върви и не иска. Това е. Като види каишката и се скрива, а като излезем навън започва да го играе паметник и не помръдва.
Ако я понося или подърпам и в един момент усети, че тревата е вече близо, тръгва напред и няма спиране. Направо не мога да я прибера - скача из калта, дивее, души другите кучета, въобще кеф голям af_089.gif Ама пусто, докато стигнем дотам...
Тъй, изплаках си мъката smile.gif

#27 Потребителят е офлайн   shely Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 12-November 09

Публикувано: 10 February 2010 - 06:30 PM

Носи я до тревата да не се мъчите ab_041.gif

#28 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 10 February 2010 - 07:59 PM

Нц, не я носи! smile.gif Остави я гладна 1 ден и после като излезете и бутни една ароматна мръвка пред муцунката и си ходете така (давай по съвсем мънички парченца за стимул) - ще забрави да зе запъне. zz_220.gif Няколко пъти това упражнение и ще го преодолеете dog.gif
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#29 Потребителят е офлайн   Damond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Davis, CA

Публикувано: 10 February 2010 - 10:39 PM

Хахахахаха ab_041.gif
С мръвката не знам дали ще се получи, то горкото е на специална диета в момента.
От друга страна при нея лакомствата не действат извън вкъщи. Като магаре на мост запира и ни ядене, ни играчки работят. Инак ако се появи друго куче, веднага тръгва, но не върви да моля комшиите да си пускат кучетата всеки ден по едно и също време на улицата, белким моето благоволи да помръдне ab_041.gif
Предполагам, че ако упорствам в извеждането, някой ден ще се оправи положението, все пак от скоро сравнително ходим на каишка. Ама може да ви помрънкам още малко дотогава wb_052.gif

#30 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 10 February 2010 - 11:11 PM

Е, щом сте още скорошни, има време. Позволено е да помрънкаш, даже. smile.gif И все пак не я носи, трябва да се научи - нищо, че е идеална за носене и гушкане ab_041.gif
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#31 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Публикувано: 19 February 2010 - 09:53 AM

Днес Рита навършва 1 година. me_065.gif Тортата и е в процес на разработка ab_041.gif По-късно ще кача снимки в галерията oc_171.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#32 Потребителят е офлайн   shely Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 12-November 09

Публикувано: 19 February 2010 - 04:18 PM

Цитат(gngpaint @ Feb 19 2010, 09:53 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Днес Рита навършва 1 година. me_065.gif Тортата и е в процес на разработка ab_041.gif По-късно ще кача снимки в галерията oc_171.gif

Честит празник на кученце и на цялото семейство ae_085.gif

#33 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 21 February 2010 - 03:25 PM

Цитат(sinioku4e @ Feb 16 2010, 08:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Иначе аз мисля, че мога и да нарисувам

Чудесна идея. Даже мисля , че някъде беше спожила две , като на мен и двете много ми харесваха.

Към gngpaint: Честит Pожден ден на Рита! Чакаме снимките и с тортата. Впрочем ,кучетата имат ли зодии?

#34 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 21 February 2010 - 05:48 PM

ЧРД на Ритка със закъснение :) Желая й да е много щастливо куче!
Малко попътувах тия дни и не съм се заела много сериозно със задачката за картинка wf_039.gif greeneyed ще се огледам из архивите, но май не се сещам за нещо подходящо.
хихих - Ларка е Дева - ако изобщо е родена тогава, когато се предполага, де :)
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#35 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 21 February 2010 - 08:10 PM

А вие да знаете Рокси какъв паспорт има - свят ми се зави, като видях ветеринарния как смело е нашляпал порода "немска овчарка" ud_009.gif и дата на раждане 22 март (това е празника на В. Търново и ние си избрахме тази дата за рожденния й ден, така че за това поне не е виновен).
Ей това с неясните породи много ме изумява - Блеки (кученцето от Сеславци, което е временно при нас, докато чака полета си) е пораснала видимо за 14 дни, когато ни нямаше. Даже баща ми, който се грижи за нея го е забелязал. А колко още ще порасне - никой не знае, въпросът е въпрос на изненада ab_041.gif
Пожелания за щастлив кучешки живот на Ритка, макар и на голяма патерица. Много да е обичана и много да слуша!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#36 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Публикувано: 22 February 2010 - 10:21 AM

На някои снимки Блеки е почти същата като Рита,само цветът и е различен.Голяма е сладурана.Успех със задомяването и.Може и да имат някаква роднинска връзка.Рита се е родила на село,майка и е била пусната на лов докато е била разгонена и е забременяла от неизвестен баща.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#37 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 23 February 2010 - 08:51 PM

ТОКУ ЩО РИТА БЕШЕ НАХАПАНА ОТ ПИТБУЛ,ЗАГУБИ МНОГО КРЪВ,ЗАВЕДОХМЕ Я НА ВЕТЕРИНАР,ЗАШИХА РАНАТА И,НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ И ОСТАНЕ ТРАЙНА ПСИХИЧЕСКА ТРАВМА,ПИТБУЛЪТ БЕШЕ ПУСНАТ,ПЪРВИЯТ ПЪТ Я НАПАДНА И Я ЗАХАПА В КРАЯ НА ГЪРБА,МАЙКА МИ ТРЪГНА КЪМ ВХОДА ЗА ДА КАЧИ РИТА,КУЧЕТО БЯГАШЕ ОТЗАД,ЗАХАПА Я ОТНОВО,ТОЗИ ПЪТ ПО ОПАШКАТА. ud_009.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#38 Потребителят е офлайн   Damond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Davis, CA

Публикувано: 23 February 2010 - 09:01 PM

Цитат(gngpaint @ Feb 23 2010, 06:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ТОКУ ЩО РИТА БЕШЕ НАХАПАНА ОТ ПИТБУЛ,ЗАГУБИ МНОГО КРЪВ,ЗАВЕДОХМЕ Я НА ВЕТЕРИНАР,ЗАШИХА РАНАТА И,НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ И ОСТАНЕ ТРАЙНА ПСИХИЧЕСКА ТРАВМА,ПИТБУЛЪТ БЕШЕ ПУСНАТ,ПЪРВИЯТ ПЪТ Я НАПАДНА И Я ЗАХАПА В КРАЯ НА ГЪРБА,МАЙКА МИ ТРЪГНА КЪМ ВХОДА ЗА ДА КАЧИ РИТА,КУЧЕТО БЯГАШЕ ОТЗАД,ЗАХАПА Я ОТНОВО,ТОЗИ ПЪТ ПО ОПАШКАТА. ud_009.gif


Ужас, горкото кученце! Какво каза докторът, много ли е сериозно?
Тия питбули...няма ли се научи нашият народ, че не всеки е кадърен да отглежда такова куче...

#39 Потребителят е офлайн   shely Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 12-November 09

Публикувано: 23 February 2010 - 09:06 PM

Цитат('gngpaint date='Feb 23 2010, 08:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ТОКУ ЩО РИТА БЕШЕ НАХАПАНА ОТ ПИТБУЛ,ЗАГУБИ МНОГО КРЪВ,ЗАВЕДОХМЕ Я НА ВЕТЕРИНАР,ЗАШИХА РАНАТА И,НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ И ОСТАНЕ ТРАЙНА ПСИХИЧЕСКА ТРАВМА,ПИТБУЛЪТ БЕШЕ ПУСНАТ,ПЪРВИЯТ ПЪТ Я НАПАДНА И Я ЗАХАПА В КРАЯ НА ГЪРБА,МАЙКА МИ ТРЪГНА КЪМ ВХОДА ЗА ДА КАЧИ РИТА,КУЧЕТО БЯГАШЕ ОТЗАД,ЗАХАПА Я ОТНОВО,ТОЗИ ПЪТ ПО ОПАШКАТА. ud_009.gif

Ужас! ud_009.gif От това ме е било страх винаги откакто взехме Джули. Милата душичка, колко ли се е уплашила, а и вие покрай нея? Няма спасение от немърливи стопани и гадни бездомни кучета. Някой може да ме нахока за последното излечение, но това е моето мнение ea_103.gif . В нашия квартал има две глутници от отвратителни гадове дето се пускат на всичко. eg_033.gif gngpaint пожелавам ви леко изкарване на нощта след този ужас ae_085.gif .

#40 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Публикувано: 23 February 2010 - 09:22 PM

рита е добре,но е много наплашена,има три рани,две на плешките и една на опашката,зашити са,трябва да и се дават антибиотици и да се пръска с един спрей,направо незнам какво да правим,смеската с питбул живее над нас,всяка вечер го пускат в училищния двор,майка ми е минала оттам и кучето е нападнало Рита
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

  • (15 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни