Dog.bg Форуми : Ежедневни приказки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (15 Страници) +
  • « Първа
  • 13
  • 14
  • 15
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ежедневни приказки Говорилня :)

#281 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 08 March 2013 - 09:39 PM

Преди да се роди бебенцето, кучо си спеше до мен... Не бих се отказала иначе така лесно от това удоволствие:). Той винаги си е знаел мястото и обикновено идва като бъде поканен или се пробва и ако не бъде изгонен... :) Вечер сам си отива в неговия кош - вече спи в съседната стая. Не е съвсем вярно това за дисциплината според мен, а няма такъв кеф като да спиш с куче. Моя обаче не обича да го гушкат и мачкат много, но е супер приятно като е опрян в теб и чувстваш топлината :) Особено, ако спиш в палатка и не е особено топло...а и ти е едно планинско и даже хипарско :)
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#282 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 08 March 2013 - 11:40 PM

Моя не го ограничавам. Спи там, където иска. Много често спи до мен на леглото, друг път на неговия си фотьойл. Понякога заспива до мен, а като се събудя е на неговото си място, друг път обратното. Лятото спи в клетката си(не го затварям, сам си влиза) или пък на земята, но до мен и на фотьойла му също.
Само в началото не го пусках при мен, защото вярвах на простотията, че "като се качва по леглата, то се опитва да ти доминира". После ми отвориха очите и разбрах, че това е една от най-големите глупости, които са писани за кучетата и тяхното възпитание.
User's Signature

Качена снимка

#283 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 11 March 2013 - 09:25 PM

Мисля, че калпазанчо е болен. Днес цял ден само спи, иначе яде, но вода почти не е пил. Вечерта не иска да се изходи и ме е страх да не се запекъл пак. Дадох му малко прясно мляко с гранулите, да го разкара малко, а и да приеме някаква течност. Лапите му придобиха странен цвят, за първи път са така бледи, а като ги пипнеш, ти се отбелязва пръста и отпечатъка се задържа доста време.
Една от бездомните в района се е разгонила и всички кучета са луднали. Чувала съм да отказват да ядът, заради такива работи, но да не пие вода. Дано е моментно състояние, предизвикано от женската.:sad:
User's Signature

Качена снимка

#284 Потребителят е офлайн   Catt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 22-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 19 March 2013 - 08:45 PM

Показване на мнениетоsinioku4e, в 08 March 2013 - 09:39 PM, написа:

...няма такъв кеф като да спиш с куче.

И моя си спи до мен от първия ден откак го взех. Обикновено лягаме заедно, той се гушка, приспива ме и после кротко си отива в неговото легло. И рано сутрин, много нежно ме събуди за разходка.

Като казах разходка се сетих как един ден си говорихме с една приятелка за кучетата и за разходките им по никое време, щото и това се случва понякога. И аз споделих, че ако трябва да стана заради себе си в 3 след полунощ примерно, няма как да стане и ще ме мързи много, ама щом е за куч - ставам и тръгвам без да се замисля изобщо. Но предполагам, че това важи за всички стопани на кучета.

Симона, как е Бари, оправи ли се?
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#285 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 19 March 2013 - 09:34 PM

Показване на мнениетоCatt, в 19 March 2013 - 08:45 PM, написа:

...Симона, как е Бари, оправи ли се?

Да, нищо му няма. Беше моментно състояние, както предполагах, предизвикано от разгонена женска. Имали сме цели 2 разгонени в района + няколко домашни. Сега остана само едно домашно разгонено, другите мисля се оправиха вече.
За разходките си е вярно, но на мен до сега не ми се е случвало да ме буди през нощта (спи като пън:ab_041:), само в ужасни бури, виелици и дъждове ми се е случвало.
User's Signature

Качена снимка

#286 Потребителят е офлайн   Flashback Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 334
  • Регистрация: 29-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 20 March 2013 - 10:12 AM

При нас е обратно с разходките. Понеже си работя една работа по три дни седмично за няколко часа, но всъщност истинското работене е вкъщи и често откарвам до сутринта, та често ми се случва да сметна, че ако си легна в пет, едва ли ще стана в осем за разходка и хващам клетото хъркащо псенце и го повличам на разходка. :ab_041: А той мига и се прозява, и иска да остане. :ab_041:
От друга страна, когато правим парти вкъщи и има много хора, и той се вълнува, тогава най-много обича от всичко някой да го вземе до някой денонощен магазин. Сигурно си мисли, че това е приключение. :ab_041:


Дайте идея на какво ново нещо да го науча. :smile:
Всеки ден го карам да прави поне по веднъж номерцата, които вече знае и по принцип е много забавно, ама вече ми омръзва, защото е едно и също. :biggrin:
Досега съм го научила да сяда, да ляга, да дава лапа и пет (различно е - лапата е като ръкостискане, когато е седнал, а за пет се изправя на задни крака и ти плясва ръката), да се върти в кръг, командата "Танци-манци!", под която скача с протегнати предни лапи, за да ги хванеш в ръце и да танцуваш с него :ab_041: и наказателното "Падай за 20", което е не точно номер, защото го използвам, когато е сгазил лука. С времето се научи толкова добре на последното, че е по-ефективно от бой, много се сдухва. :ab_041:
И понеже е пълен циркаджия и много се забавлява, ми се ще да го научи на още нещо, обаче изобщо не мога да се сетя.

Това мнение е редактирано от Flashback: 20 March 2013 - 12:50 PM

User's Signature

Жил был щенок с весёлой глупой мордой, один из тысяч городских дворняг.
Был вчера щенок обычный, а сегодня рок-звезда
Жизнь исправил на "отлично" как и ты, он навсегда!

#287 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 27 June 2013 - 05:29 PM

Толкова време търсих и разпитвах Бари от къде е, какъв е и най-накрая разбрах напълно случайно. Ходя си по центъра с Бари и изведнъж ни спря човек, който ме попита от къде съм го намерила и тъкмо тръгнах да му отговарям, когато той каза, че кучето е негово. Каза и мястото, на което съм го намерила, без да съм му го казвала аз преди това. Първоначално се стреснах и си помислих, че сега ще си го иска. После се сетих, че Бари е регистриран на мое име и няма как да стане това. Човека излезна много свестен и няма да ми го взима, успокои се, че е попаднал в добри ръце. Много малко говорихме, но разбрах, че той живее много близо до нас, купил е Бари от най-близкото до града село. Майката на Бари е далматинка, а баща му е пинчер, поне така са му казали, не е сигурен, защото не ги е виждал. Имало е и други кученца в кучилото, някой ден ще се разходя по Ясен и ще разпитам за тези кучета. Много съм радостна, че научих тези неща. Най ме успокои това, че човека е свестен и не го е биел, добре го е гледал. Този хематом, с който дойде и за който си мислих, че е получил при ритник, всъщност е причинен от бягството на Бари от движеща се кола. Това бягство го е довело при мен, за което много се радвам. Човека го е търсил няколко пъти около мястото на бягството, но не го е намерил. Може би съм го изпреварила. Най-странно ми е, че на същата тази спирка имаше хора, които ми казваха, че е далматинец, а после почнаха да си съчиняват, че не е чист, а бил с неизвестен баща. Не знам какви са били тези хора, тогава ми се стори, че те го изхвърлят, но може би просто са гадаели, заради петната му и приликата му с далматинец. Най-лошото е, че е наследил линеенето на далматинците, което е само два пъти в годината - 6 месеца на пролет и 6 месеца на есен.:ab_041:За това съм решила скоро да си взема фурминатор. Човека ми прати снимка на Барончо, когато е бил бебе, с лошо качество е, но това няма значение, по-нататък мога да я кача.
User's Signature

Качена снимка

#288 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 28 June 2013 - 01:40 PM

Лелееее! Много приятно ми стана от факта, че е бил изгубен, а не е изхвърлен, каквито са повечето, пък и сигурно е кеф да знаеш малко повече. Всъщност, като се замисля, май не искам да зная нищо за Рокси, защото това, което зная за Еми, определено ми е в повече.
А ние сме морски :db_046:Прикачена снимка
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#289 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 June 2013 - 01:50 PM

Цитат

И понеже е пълен циркаджия и много се забавлява, ми се ще да го научи на още нещо, обаче изобщо не мога да се сетя


Научи го на команда ''Бум'' като с ръка все едно правиш пистолет и го гръмваш(ех,че лошо звучи думата ама не се сещам как да го обясня по-добре) и кучето ляга на земята като умряло.
Звучи гадно,но всъщност е адски смешно едни приятели така са го осъвършенствали,че са нужни 2 ''изстрела''.Първо сяда и на втория се свлича,направо съм се заливала от смях :ab_041:

Моя Бобчо го знае като команда ''умри'' и се просва на една страна и само ме гледа да му кажа ставай,че да си изяде наградката :ab_041:


User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#290 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 28 June 2013 - 03:54 PM

Успокоение е, че не е изхвърлен, въпреки че ми се искаше да спася куче, което наистина живее на улицата. Както се е случило, така е, не може нищо да се промени. Баща ми вика, че това куче е било писано да е мое. Все пак, може ли да е толкова луд, че да скочи от кола в движение. Тогава търсих около 3 месеца дали няма някъде лепнати обяви за изгубено куче по улиците, ветеринари и зоомагазини, както и в интернет, но такива не намерих. Търсих ги, защото беше много чист и добре гледан, странно ми се струваше да е изхвърлен, а още от първия ден се привързах много към него и още тогава ме беше страх някой да не си го иска след време. Човека го е гледал по-малко от месец. Преди доста често си задавах въпроса какво е било старото име на Бари, сега знам - Джек (Джеки). Не реагира въобще на старото си име, явно го е забравил.
Ето го бебе Бари:

User's Signature

Качена снимка

#291 Потребителят е офлайн   Layla89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 05-February 14
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 18 March 2014 - 12:26 PM

Показване на мнениетоsimona623, в 28 June 2013 - 03:54 PM, написа:

Успокоение е, че не е изхвърлен, въпреки че ми се искаше да спася куче, което наистина живее на улицата. Както се е случило, така е, не може нищо да се промени. Баща ми вика, че това куче е било писано да е мое. Все пак, може ли да е толкова луд, че да скочи от кола в движение. Тогава търсих около 3 месеца дали няма някъде лепнати обяви за изгубено куче по улиците, ветеринари и зоомагазини, както и в интернет, но такива не намерих. Търсих ги, защото беше много чист и добре гледан, странно ми се струваше да е изхвърлен, а още от първия ден се привързах много към него и още тогава ме беше страх някой да не си го иска след време. Човека го е гледал по-малко от месец. Преди доста често си задавах въпроса какво е било старото име на Бари, сега знам - Джек (Джеки). Не реагира въобще на старото си име, явно го е забравил.
Ето го бебе Бари:
Прикачен файл Снимка.jpg

Сладурче... :ba_025: аз на моя поне знам коя е майка му...за бащата мога само да гадая.. :tb_195:
User's Signature

I must not fear...Fear is the mind-killer... Fear is the little-death that brings total obliteration...
I will face my fear... I will permit it to pass over me and through me... And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path...Where the fear has gone there will be nothing...Only I will remain.


Качена снимка

#292 Потребителят е офлайн   Richimun Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 29-April 14

Публикувано: 29 April 2014 - 07:34 PM

Чета ви откакто дядо Коледа ми донесе едно сладко пухкаво мече.Вече 4 месеца сме заедно и немога да си представя какво е да го няма.Казва се Ричи и е на почти 6 месеца.доста е големичък но затова пък е голям глезльо.Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

#293 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 05 May 2014 - 10:57 PM

Ух, че хубав!
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#294 Потребителят е офлайн   Nelida Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 23 May 2014 - 08:38 PM

Здравейте! Знае ли някой каква порода е това кученце? От снимката не се вижда добре, но е с много хубава рунтава опашка и рунтави ушенца. Средна порода е около 15 кг.

Прикачена снимка

Прикачена снимка

#295 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 May 2014 - 09:33 PM

Порода сладур :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (15 Страници) +
  • « Първа
  • 13
  • 14
  • 15
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни