Dog.bg Форуми : Ежедневни приказки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (15 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ежедневни приказки Говорилня :)

#41 Потребителят е офлайн   shely Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 12-November 09

Публикувано: 23 February 2010 - 09:28 PM

Стопаните на кучето нищо ли не казаха? ud_009.gif Ако те не са вие им потърсете сметка, да не чуе дявола, но другия път може и да е фатално eg_033.gif . Направо не искам да си представям да се случи такова нещо на моето 2 килограмово джудже. Като се има впредвит, че винаги се разхождаме заедно с 4 годишншя ми син и ще се чудя кой по-напред да спасявам. Ужас, ужас, ужас! eg_033.gif

#42 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Публикувано: 23 February 2010 - 09:31 PM

истинският стопанин на кучето е в затвора,озлобявал е кучето,сега по цял ден то лае,мрази кучета,беше пуснато в училището,а там още течаха учебни часове,смеска е с питбул и хрътка,направо страхотна комбинация-бърз убиец
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#43 Потребителят е офлайн   shely Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 12-November 09

Публикувано: 23 February 2010 - 09:39 PM

Цитат(gngpaint @ Feb 23 2010, 09:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
истинският стопанин на кучето е в затвора,озлобявал е кучето,сега по цял ден то лае,мрази кучета,беше пуснато в училището,а там още течаха учебни часове,смеска е с питбул и хрътка,направо страхотна комбинация-бърз убиец

Интересно дали няма да има реакция, ако недай боже нахапе някое дете. Наистина комбинация убиец. Моля ви потърсете си правата и защитете себе си и кученцето. Можело е да нахапе и майка ви или вас. Не оставайте безразлични ae_085.gif .

#44 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 23 February 2010 - 10:00 PM

Реакция ще има - бурна в глупавите ни медии, постоянно търсещи сензация и всяващи паника. Ефекта всеки път е настройване на хората срещу кучкарите и кучетата като цяло. От това естествено пак ние отговорните стопани си го отнасяме (или бездомните), а ненаказаните идиоти, на които и без това не им пука продължават да си пускат агресивните кучета необезпокоявани от нищо и никого...
Миналата седмица и аз обмислях да пускам жалба срещу такива идиоти, които бяха пуснали кучето специално, за да нахапе къде каквото има, а те да се наслаждават... Насладиха се дори, когато изритах собственото им куче, докато то дъвчеше моето - вързано за мен. Някои хора просто си падат по насилието и няма кой да ги спре... Изроди извратени. zz_208.gif В крайна сметка не съм направила нищо, защото и моето куче е "незаконно". Освен, че още не сме сложили чип, бавим и годишните ваксини, заради лекарствата - съответно не съм я регистрирала в общината dry.gif
Дано Ритка се възстанови бързо. Ще стискаме палци да и мине като на кученце. Тя е веселячка и ще преодолее стреса, с ваша помощ. Успех!!!
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#45 Потребителят е офлайн   Julieta_Romeo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 401
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Плевен
  • Interests:Всякакви животни (най - вече кучета) 1 куче - Дейзи - дакел - 1 год. 8 месеца и 28 дни :) Др. интереси: интернет ,филми за животни, форуми за животни,музика, тенис,футбол

Публикувано: 23 February 2010 - 10:52 PM

Мен също много ме е страх дори и около блока да се разхождам има един ротвайлер до нас и една огромна каракачанка! Направо ако ви кажа че всички котки са без опашки,без една лапа, слепи,глухи дори видях една която се влачи,дори бяха наръфани краката й ud_009.gif Не знам дали животните които са научени да убиват са виновни или изродите който го карат и се наслаждават на смъртта на чуждите животинки!!! uc_029.gif Дано Рита се оправи по-бързо и най-вече да си пазим кучетата било то породисти или не ! Направо вече човешките простотии започват все повече да ме изумяват eg_033.gif angry.gif zz_020.gif

И скоро очакваме снимки когато Ритка се въстанови ae_085.gif
User's Signature

http://i48.tinypic.com/2zq7gb9.jpg <--- by Julieta_Romeo

#46 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 24 February 2010 - 11:10 PM

Цитат(gngpaint @ Feb 23 2010, 08:22 PM) <{POST_SNAPBACK}>
...,смеската с питбул живее над нас,всяка вечер го пускат в училищния двор,майка ми е минала оттам и кучето е нападнало Рита

Няма ли на кого да се оплачете? Полиция, тези РВМС ( или както им беше името) ? Това очевидно няма да е единственото нападение, нито тя ще е единствената жертва.
Жалко за кучето ( питбула ), но с такъв собственик просто няма какво да се направи освен да се пишат жалби. Собственикът няма да си го превyзпита.

Пожелавам на Ритка скорошно оздравяване.

#47 Потребителят е офлайн   shely Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 12-November 09

Публикувано: 27 February 2010 - 12:56 PM

Абе хора вече съм вдигнала ръце ud_009.gif . Моля някой по-опитен да ми каже към каква възраст горе долу да очаквам да започне да стиска? Понеже ходи и в банята и навън. Пишка по 10 та даже и 15 пъти на ден. Ака средно по 5 пъти ака. Нощем банята е отворена и тя си става и си ходи. Проблема е че когато има някой в банята тя не стиска, а го пуска където и падне. Ние или гостите ни не можем да посещаваме банята на отворена врата. Писна ми eg_033.gif . Когато някой от нас влезе да си измие ръцете тя веднага се бута в краката ти без да има защо(имам впредвит не за да си свърши работа).Когато мия банята или правя нещо друго в нея и я виждам, че започва да се върти я викам а тя хуква в другата посока и дори без да души кляка и работата е готова. Та мисълта ми е да се отказвам и да се примирявам, или е още малка и ще се научи. Аз винаги и се карам и я водя до белята, защото тя като я свърши и хуква да бяга, а съпруга ми постоянно повтаря "не и се карай, тя не разбира". С което аз, честно казано не съм съгласна. Чела съм всичко за хигиенни навици. Помощ!!! ud_009.gif

#48 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 27 February 2010 - 02:48 PM

Че ще се научи, ще се научи. Ама ако вече излизате навън, защо й разрешавате да пишка в банята? Мисълта ми е че после трябва да я отучавате и от това...
По това, което беше при мен - на 3 месеца Рокси пишкаше през няколко часа (да кажем 3, макс. 4). Или казано другояче - всики път, когато излезнехме за по 10 мин. Когато стана на около 5 месеца й остана само напишването сутрин, но и то мина за около месец.
Блеки, която дойде без абсолютно никакви хигиенни навици, се е напишвала от време на време, но тя знае, че трябва да стиска. Тя е на около 6 месеца и излиза поне 5 пъти на ден, сутрин, обед, 2 пъти вечер и преди лягане. И на всяко излизане пишка като за последно...
Та мисълта ми е да забраните на Джули да пишка вече в банята и да й се карате, когато се напишка, за да разбере че това не ви харесва. Аз обаче като чета как вървят нещата - тя май не се вълнува много-много от това вие какво искате ab_041.gif
И не се ядосвайте, Джули все още е малка и ще се научи, стига да имате време да тичате навън-навътре непрестанно.
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#49 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 March 2010 - 12:20 PM

Здравейте приятели.
Как са четириногите.
Аз има една малко нахална молба,за която моля за извинение - случайно някои ваш приятел или близък да иска да си има малко кученце или дори някои от вас?
Малко на около месец и нещо,но с голям характер.
Питам ви,защото Малчо (така го кръстих) е много ощетен от страна на козина и замръзва на вън и трябва спешно да му се намери дом за да не стане някоя неприятна беля.Също така има и още две сестрички и едно братче,които също търсят дом,но те са вече по-пухкави и не им е толкова студено.
Ето снимки на малкия Малчо
Правени са преди около три-четири дена,но няма промяна в него.
Извинете ме пак за нахалството,поздрави от мен и лек ден.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#50 Потребителят е офлайн   Damond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Davis, CA

Публикувано: 08 March 2010 - 05:49 PM

А вие знаете ли какво си имам? Забравете онази пухкава, мързелива и разглезена бяла купчинка.
Ловно куче, птичар, маскиран зад сладката муцунка на малтизер/ши-цу. Хич да не се лъжете по миловидното изражение - това куче е създадено да преследва и убива плячката! И да скача в езерцата.
Вчера си разхождах Таричка на каишка из градинката. Кученце не беше особено в настроение за разходки, както обикновено, но с придръпване и възгласи - "Хайде, Тара, хайде да пишкаме!", се придвижвахме. Докато не стигнахме до едно сравнително малко, дълбоко, бъбрековидно изкуствено езеро. Тя и преди се беше мятала по патици и прочие водни птици, които живеят там, но този път си вървеше кротко. Изведнъж дръпна рязко, аз се изненадах и изпуснах каишката, кученце се затича по две огромни гъски и със скок се приводни! Аз с по-малко грациозен, но за компенсация по-голям скок се сюрнах да я измъквам, а сладкото животно си плуваше отгоре, все още неосъзнавайки какво се е случило. Между другото, добре плува...А хората на отсрещния бряг умряха да се смееят, подвиквайки, че е същи ретривър.
Ако не друго, то изненадващата баня й се отрази толкова добре на тонуса, че не спря да тича след това, и то така, че едва и смогвах на темпото.
Започва да се замислям дали да я мятам във водата редовно...или директно да вземам ловен билет...

ab_041.gif

#51 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 08 March 2010 - 10:53 PM

ХАХАХ, как се забавлявах докато четох! :) Интересни трансформации dd_058.gif
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#52 Потребителят е офлайн   Damond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Davis, CA

Публикувано: 12 March 2010 - 08:03 AM

Само да се похваля - Тара върви! Ама подтичва направо! Само през прага се извлачваме и след това тръгва редом...е, сменя малко страните, но общо взето, много добре се движи. Един съсед се шегуваше, че ни е отнело само 3 месеца ab_041.gif ; то цялата улица вече ни знае, известни ставаме.
И даже си имаме един ухажор - много красив померан на име Бекс. Само дето кученце нещо не го харесва като че ли, подминава го като пътен знак, а той, горкият, ще се задуши от дърпане да я подуши.
Тъй, да споделя щастието от час и половина разходка с нормално вървящо на каишка куче ab_041.gif

#53 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 12 March 2010 - 10:27 PM

Хич не се и съмнявах във вашия успех! :) И в обожателите не се съмнявам, ама мацката е принцеска - фръцла явно ab_041.gif
Аз пък да се похваля, днес най-сетне помъкнах мъжо с мен на разходка, за да ни снима и да се пофукаме, колко сме послушни и умни. МММ - хич не бяхме dry.gif Ларка се правеш ена "дръж ми шаката" и хич не й пукаше, че медийна изява ще има. С нас се помъкна и бездомникът на блока (а отдавна не беше идвал с нас) - той е много готин куч, ама послушанието беше заместено от щура игра. След малко ще пльосна малко видео в галерията, само да се ъплоудне...
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#54 Потребителят е офлайн   Damond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Davis, CA

Публикувано: 12 March 2010 - 10:40 PM

Ами то вие сте се показали, де ab_041.gif То много скучно да си послушен, друго си е така пред публика.

А мацката е говедце, не само фръцла, но това е друга тема smile.gif

#55 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Публикувано: 14 March 2010 - 10:22 AM

Я,ама то темата се раздвижила me_065.gif
Вече Рита тежи 14 кг.Когато слагахте на кучето си ваксина срещу бяс,дадоха ли ви син медальон,на който е изобразена датата?Доста често срещам други кучета в морската и по центъра,които имат такива медальони.А когато ветеринарят сложи ваксина срещу бяс на Рита,не ни дадоха медальон zz_219.gif Скоро ще я регистрираме в общината,че още не сме го направили ea_103.gif

П.П.:В четвъртък Рита се овъргаля в един труп на котка wacko.gif А вчера в един чорап zz_020.gif Нали е ловно куче,прикрива си миризмата rc_111.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#56 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 14 March 2010 - 07:07 PM

Медальон на нас също ни дават, но съм забелязала, че не го правят навсякъде и може би не е задължително... Лара го загуби миналата година 2 пъти dry.gif и сега си стои без. А пък май не й се полагат ваксини в това състояние, но ще го обсъждаме с доктора това...
Успех ви желая при регистрирането. Аз миналата година пробвах и се отказах... Няма такива некомпетентни, неучтиви и неадекватни служители eg_033.gif Ще видим тая година кога ще се пробвам отново и дано са се променили нещата. Този път задължително с разпечатани Закони и Наредби, току виж успея да ги образовам и "преборя" нашите. Ама с тая ваксина, незнам как ще стане. Дано не се наложи да си стоим извън закона - никак не обичам така ea_103.gif
Лара уж не е ловно и пак едвам успявам да я спася от парфюмирането zz_020.gif Днес не успях, но "нещото" беще под снега и аз доволна me_065.gif ... Ама сега я усещам, че не мирише съвсем на себе си, та след малко след разходака ще има полукъпане ea_103.gif
User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#57 Потребителят е офлайн   Damond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Davis, CA

Публикувано: 21 March 2010 - 10:54 PM

Mного ми се ще да споделя нещо с вас, че се хиля самичка от вчера насам.
Таричка биде завлачена за първи път в кучешки парк. Ама какъв хубав парк! Далече от улицата, с хубава ограда, чиста трева, чешми и разделение за големи и малки кучета. Това, че кученце го докарваше на детенце, заведено за сефте на площадката при останалите лапета, го пропускам. Това, че се кри зад мен и ръмжа, също. Да се надяваме, че с времето ще й хареса...
Сред останалите дребосъци имаше един сладур, приличащ на йорки. След като си поприказвах със стопаните, се оказа, че кучът не е йорки, а силки териер - австралийска порода. Малко, енергично, игриво и глезено кученце на около годинка. И така, говорим си ние, че вече много жега навън, трябва се подстригват зверовете, кой какво яде и защо не яде и прочие. И тогаз стопанката - една достолепна дама към 60те, ми обяснява как кученце яде в детско столче. Аз решавам, че не съм схванала добре и като идиот я карам да повтори. И те разказаха как Мърфи изглеждал толкова самотен и нещастен, ядящ на пода до масата, че решили да му купят столче и да седи заедно с тях...Описаха мног ообразно как се качва на столчето, сяда и протяга лапки да си иска порцията! Аз се изкуших да питам дали го хранят с лъжичка, ама...вземат се обидят хората, те толкоз приятелски настроени. Та така...Таричка само ми спи в леглото...много сме назад, много! Утре отивам за столче, може пък туй да ни е проблемът... ab_041.gif

#58 Потребителят е офлайн   Jarrita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 22-January 08

Публикувано: 22 March 2010 - 12:19 AM

Нашият Чарли сяда на нормален стол и седи важно-важно, като голям човек, обаче яденето предпочита да си го яде на пода smile.gif

#59 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 22 March 2010 - 01:36 AM

Цитат(Damond @ Mar 21 2010, 09:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
...Таричка само ми спи в леглото...много сме назад, много! Утре отивам за столче, може пък туй да ни е проблемът... ab_041.gif

Дааа, не правите добро впечатление така... Трябва и столче, и не казвайте, че ви спи в леглото без нощница и други атрибути... wc_055.gif Ама щом си ги кефи хората, а пък не вярвам и на кучо да не му харесва такова внимание wub.gif важното е да си го обичат и да се грижат за него smile.gif .
А шегата настрана - има болести, при които това е единственият начин да се храни кучето - Megaesophagus /Разширен хранопровод/. За малко и ние да я докараме до там, та съм проучвала въпроса със специалните столове. За радост не се стигна до там, но и за момента харненето ни е по-нависоко (купичката стои на столче:)

User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#60 Потребителят е офлайн   Damond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Davis, CA

Публикувано: 22 March 2010 - 06:22 AM

Да, чувала съм за това заболяване, душиците нещастни :( Добре, че ви се е разминало!

Инак на Таричка не само нощница, колко дрешки съм й харесала! Сукманчета, роклички, костюмчета, панделки за перчема, обувчици, гардероб по-голям от моя мога й спретна...само да искаше и да ги носи. Тя зимната дрешка не си искаше и трепереше, когато се наложи да я подстрижа dry.gif

  • (15 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни