Dog.bg Форуми : Най-добрата суха храна. Качествена и евтина

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Най-добрата суха храна. Качествена и евтина Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 25 December 2009 - 01:08 PM

Хранене на куче не е лека задача, тук няма най скъпо значи е най доброто или пък домашно готвено е най доброто. Едни собственици на ши тцу толково го обичали че давали на него всичко кое тя поиска... и червен хайвер... след 2 часа от лъжица черен хайвер куче беще закарано в вет. клиника в реанимация. От друга страна Натурално Хранене е на практика много скъпо. Натурално Хранене това не е хляб с пилешки шийки! Това е месо,риба, овощи, витамини и добавки. Помня стари времена кога нямало сухи храни... готвиш и след това да броиш колко капки вит.А, вит Д, калций на прах.... трябва да си фармацевт! Избирам суха храна по следните причини:
- по изгодно от Натурално Хранене и спесява время- не готвя
- по удобно, кога пътуваш или обучаваш кучето, и аз имам куче с мустаци- една супа и трябва да мия целата къща и куче!
- най балансирано, аз още мога да направя балансирана натурална храна за голямо куче, но за малко...една капка вит. А делена на 8 части в къщи- е нереално.

Цитат
Моля всички да слагат тук само по добре балансирани храни с по низки цени. Аз слагам своите примери, вие трябва да намерите по добро решение: храни с по низка цена и по високо качество! Моля не слагайте само ефтини или само качествени. Търсим най добър баланс цена/качесво!


Кучешка храна трябва да е направлена от месо са годни за човешка консумация.Да включва овощи, билки, минерали, витамини.

Без:
- глютен
- кокосово масло
- ИЗКУСТВЕНИ ВКУСОВИ ДОБАВКИ ИЛИ КОНСЕРВАНТИ включително етоксикуин, бутилоксианизол, бутилокситолуол, BHA,BHT.

Ефтини сухи храни от супермаркети - не стават за хранене на куче. По принцип това са боядисвани,ароматизирани отпадъци на производство на човешка храна или това кое не може да се исползва за производство на човешка храна.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#2 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 25 December 2009 - 01:42 PM

И така моят избор: Акана, Генезис, Хеппи дог.
Имам куче 10кг и с тези храни имам следната сметка 1 ден от 80 стотинки до 1 лев (зависи от магазин и промоции).
Месяц по малко от 30 лева.

Плюси и минуси.

Акана- много добра и балансирана храна. http://www.zoomagazi...ija-orijen.html
Но има следни недостатоци: в БГ няма всички видови на Акана, има само с картофи, и понякога доста трябва да чакаш кога ще има тази храна. Има Акана с овес, но не е в БГ. Дано някой ден да й внасят.

Състав:

Брашно от пилешко месо (с ниско съдържание на пепел), картофи,обезкостено прясно пилешко месо, грах, пилешка мазнина (запазена с миксирани токофероли, естествен източник на витамин Е),обезкостена прясна бяла риба,тиква , сушена на слънце люцерна,пресни цели яйца, брашно от сьомга, рибено масло от сьомга, натурална вкусова добавка от пиле, слънчогледово олио,прясна обезкостена езерна риба,пилешки хрущал(иточник на,глюкозамин хидрохлорид) яблоки,моркови,турнепс, кафяви водорасли, , псилиум, палмария, корен от цикория, куркума, сминдух, червени боровинки, черни боровинки, цвят от невен, семена от резене, царевична коса, листа от мента, цвят от лайка, корен от глухарче, градинска чубрица, екстракт от розмарин, , витамини (вит.Е, вит.А, вит.Д3, тиамин, вит.В12, фолиева киселина, биотин), минерали (протеинати на желязо, цинк, манган, мед), живи култури микроорганизми (сухи продукти Lactobacillus acidophilus и Enterococcus faecium). (този състав на билки е от Орижен, има малка разлика от Акана, но не знам как се превеждат имяна на всички билки)


Генезис- също много добра. Плюс- без картоф, минус- без лактобактерии, но това се решава с паничка кисело мляко.

Състав:

Пилешко месо на прах, пълнозърнест ориз, пълнозърнест лимец, пилешка мазнина , пълнозърнест ечемик, сушени яйца, рибно брашно, суха мая, ориз Bran, сушени доматени обелки, протеин хидролизат, сушена цвеклова каша, цели ленени семена, рибно масло, сушена целина, сушен грах, калциев карбонат ,сушени цели моркови, натриев хексаметафосфат, сушени ябълки, калиев хлорид, сушени червени боровинки, сушени сини боровинки, натриев хлорид,глюкозамин хидрохлорид, цикория на прах ,сушени венчелистчета от невен, хондроитин сулфат, L-Carnitine, диметионин, фруктоолигозахариди, L-lysine, мананолигозахариди, лецитин, цинков сулфат, цинков протеинат, Витамин Е, железен сулфат, аскорбинова киселина( източник на витамин С), манганов сулфат, иностинол, ниацин, железен протеинат, манганов протеинат, цинков окис, биотин, тиамин мононитрат (източник на Витамин В1), меден сулфат, пиридоксин хидрохлорид( източник на Витамин В6), меден протеинат, Витамин А, рибофлавин (източник на витамин В2), калциев пантетонат, калциев йодит (източник на йод), магнезиев окис, Витамин В12,натриев селенит,Витамин D3, менадион диметил пиримидинол бисулфат (източник на Витамин К), Фолиева киселина.

http://dogmenu.eu/in...p?productID=128 mg_062.gif

Happy Dog Supreme Irland
Плюсове без пшеница и царевица, също как и предишни храни. Но има по малко месо в състав от предишни, без глюкозамин , а той е много важен за стави. Има и картофи и овес. Няма млечни бактерии. Овощи са в беден състав.Но иначе става за ядене. Малко мен притеснява в състав "черен дроб"- не се пише дали от пиле, риба или свински. За кучета с алергии това е важно.

Състав:
ечемик, брашно от сьомга (11%), брашно от заешко месо (10%), пълнозърнесто овесено брашно (7,5%), пилешка мазнина, картофено брашно (2,5%), дикалциев фосфат, меласа от захарно цвекло, черен дроб, сух ферментат от ябълки (1%), яйчен прах, натриев хлорид, суха мая, калиев хлорид, сухи морски водорасли, ленено семе (0,2%), ечемик (ферментирал) (0,2%), миди (сухи) (0,05%), Yucca shidigera, артишок, глухарче, джинджифил, листа от бреза, коприва, градински чай, кориандър, розмарин, мащерка, сладко коренче, лайка, блатен тъжник, див чесън (oбщо съдържание на билки: 0,16%)
http://www.happydog....e=BG&kat=Irland
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#3 Потребителят е офлайн   petar_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:София

Публикувано: 25 December 2009 - 05:12 PM

Цитат(Apso @ Dec 25 2009, 12:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
И така моят избор: Акана, Генезис, Хеппи дог.
Имам куче 10кг и с тези храни имам следната сметка 1 ден от 80 стотинки до 1 лев (зависи от магазин и промоции).
...


Здравейте, от доста време не бях писал в този форум, но реших да се включа коледно ;)
Весели празници първо на всички.
И така - откакто си взех куче съм фен на сухата храна - витамини, минерали, всякакви полезни неща. Приемам го за чиста монета.
Пускам два линка :

http://www.dogfoodan...e...570&cat=all - за Genesis
http://www.dogfoodan...e...744&cat=all - за Happydog

Orijen е на едно от първите места в този сайт обаче.
Мисля, че в този форум намерих линк към този сайт, но може и да бъркам. Не знам доколко са точни ревютата там, но на мен ми изглеждат правдоподобни (някой, който разбира може да каже). Факт е, че храни като Eukanuba, Royal canin, Pro plan и други супер марки са с доста лоши ревюта...

Аз все още храня със суха храна, но се замислям дали скоро да не взема бройлери и 2 прасета (едно за мен, едно за кучето) и да търся литература за хранене с готвена от мен храна.

Има още един сайт - от wikipedia е взет : http://www.bornfreeu...hp?p=359&more=1

Интересна статийка, пак не знам доколко е вярна, но отново съм склонен да се доверя. С две думи човешката хранителна индустрия е пряко свързана с животинската - това, което хората не могат да ядат от преработката на месото отива за животински храни. В статията пише, че дори голяма част от premium храните се правят не с рибици, бутове, пилешки гърди и т.н., а с остатъци от преработката на съответните меса.

За Orijen пише, че слагат месо, ловят риба специално - не знам дали ако слагат наистина хубаво месо ще влезнат в цената на която се продава храната. Това важи и за другите храни. Може и да бъркам - нямам таблица точно какви количества съдържат храните от съответното месо - ако някои има може и да се сметне.

И да завърша. Мнението ми се базира на неща дето съм прочел, просто ги пускам тук за да видят още хора и да си направят за тях си сметка и разбира се, който разбира повече - да каже, за да разберем и ние. Какво ме смути най-много. Аз с това и започнах. Това, което продават в магазините и ние ядем - кисело мляко, пържоли, пилета, яйца, сирене, лютеница, сокове, вино, колбаси и т.н. по-голямата част от нас знаят, че са боклуци. Дори да не съм ходил на лаборатория да изследват тези храни - правя си домашни и само по вкуса им мога да твърдя горното. Сиреч - това, което ни продават често не струва. Аз обаче на доверие приемам, че тази и онази суха храна са наистина супер, просто кучето ще живее два пъти повече от тях (нищо, че не иска да ги яде, но това не е казано, че се дължи на възможността да съдържат кофти съставки). Е като за човек дето си мисли, че "не могат чак толкова да го лъжат" ми стана забавно как вярвам, че готовата храна е най-доброто - живата вода за нашите кучета.

#4 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 December 2009 - 05:19 PM

аз да се включа в темата като човек, несведущ в проблемите на балансираното кучешко хранене, но с желание да избере най-добрата суха храна за своето куче, и то - по някакви все пак обективни критерии.

Напълно съм наясно, че няма "единствена правилност" в такъв избор и за конкретно куче най-добрата храна се намира по пътя "проба - грешка".

Та въпросът ми е - какво да пробваме и как да отчетем, ако е грешка?

Защото тук във форума има доста теми по въпроса, ама чета в тях мнения и се чеша по главата - аз ли съм луда, на луда ли ме правят?! ud_009.gif
Ял кучо някаква храна - мале-е-е, ужас! Козинка окапала, рани-екземи навсякъде, а за жизнен тонус - не питай, направо ще умира кучето нещастно...Хапнал шепа гранулки от другата - о, чудо! Кучето като подменено - лъщи-блещи, тича-скача, все едно не храна - елексир някакъв!

Ами сори, пробвала съм да храня кучето си с храни всякакви - вярно, всички от най-висок клас, с висок процент месо, с всякакви "екстри", щото не искам да експериментирам с явни боклуци - ама такова нещо не съм забелязала. Като вкусови качества за нас е без значение какви са, щото моята лигла гранули "натюр" без овкусители не яде, ама като й ги смеся с пилешко или рибка варени - лапа.

Та изборът си остава само за мен - с какво да я храня? mg_062.gif
Е, имах един случай на явно неподходяща храна - отпадъчен материал в огромно количество и лоша консистенция, спрях веднага храната. Друга една лиглата ми не искаше да помирише даже и овкусена... dh_188.gif
Но за останалите? Какви са критериите за оценка?

И все пак не е ли твърде субективно всяко категорично мнение - все пак и състоянието на козината, и активността на кучето се определят при равни други условия и от ДРУГИ фактори, несвързани с храненето?
Пример - кучо има кожни проблеми. Храната ли не е подходяща - алергия от някоя съставка, не поддържа добре имунната система, или просто кучето се е заразило масирано отнякъде?
Друг пример - на кучето не му се играе, разхожда, унило е и без настроение. Храната ли да сменям или просто - лош период в живота му, причините са другаде и трябва да се търсят в нещо друго?

За справка - в момента храня с Eucanuba, за пръв път ми е. Кожните проблеми, които възникнаха, докато я хранех с друга храна, вече отшумяват, а за жизнен тонус - ще ме побърка това псе, все едно втори пубертет кара! ab_041.gif
Не твърдя, че това е най-добрата храна - просто нямам обективен критерий за сравнение. Между впрочем - съдържа "богопротивната" ab_041.gif царевица!
Но явно е достатъчно добра - нищо лошо не мога да кажа за нея - както и за другите, с които съм хранила кучето си, просто нямам критерий за преценка.

Та въпросът е - как да избираме? Не "натвърдям" по въпроса с цените - то е ясно, всеки иска по-доброто на разумна цена.
Въпросът е - кое е най-доброто, как да го преценим? За цената - после ще му мислим... Явно - с компромиси, но какви?

Сори за дългия пост - многословна съм, какво да се прави, то ние от нашата си с Линда порода сме си бъбриви и многословни - брагодаря за търпението, който е изчел до края! wb_052.gif

ПП petar_ - ba_025.gif
И аз си задавам същите въпроси.
Само че нямам избор дали да храня пилета или прасе за мен и кучето ми - и двете ядем, каквото има в магазина....

#5 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 27 December 2009 - 03:42 PM

ще пробва да отговоря на вопроси от rimela
1.Какви са критериите за оценка? чакам на превод за тази система http://forum.dog.bg/...-ec-t28226.html
Други критерии са:
- рекомендация на развъдници, от този къде са взели кученце и тези кои имат добра репутация
- отзиви на други кучкари, няма смъсл да пробваме тази храна за която всички казват че не е хубова или храна коя попадала в скандали(как то- има факти за отровени кучета)
- да следим информация от диетолози и ветеринари

Човешки пример: кога европейци пътуват по екзотични страни и започват да похапват екзитични ястия- най малко получават растройство на стомаха или алергии. Защото техният организм не е свикнал с дадена храна. И друг пример, една моята приятелка се омъжи за индус (от Индия) ни то тя, ни то той нямат алергии, имат сега син. Той има множествени алергии, сега те се преместили в Индия- и алергии са спряли.

Примерна моето куче, порода лхаса апсо. Родина на порода Тибет, там расте ориз и овес, няма царевица. Родина на развъдник е Русия, или хранят с суха храна или натурално месо с овесени ядки или ориз+ добавки. Моето куче има алергия на царевица. Предполагам това е нормално, при условие что никой не е хранил негови предци с царевицата.
За северни кучета подходящи храни с риба. Трябва да знаеш хранителен режим на своята порода. Или експеремент.За това предлагам няколко храни с различен състав, но с хубови отзиви и хубов състав.

2.И все пак не е ли твърде субективно всяко категорично мнение - все пак и състоянието на козината, и активността на кучето се определят при равни други условия и от ДРУГИ фактори, несвързани с храненето?
Значи, при всяко съмнение за здраве на куче- първо посещаваме ветеринаря!

А сега за други фактори какво е първо питание или воспитание?
При проблеми в поведение на кучета- аз обикновено започвам с храна. Тя е много важна при обучение!
Не добре балансирана храна може да е в основа на агресия, гиперактивност, страхове, расеяност, лоша памят, апатия, нощно лаението...
Бесполезно да се лекува куче от страхове, ако в храна няма Магнезий.Кучето ще е нервно и неадекватно в нощно время при липса на вит.А. Липса на вит.групи В води до нервност..... и там подобни.
Кога куче здраво и хубово нахранено, може да го обучаваме.
Лош период в живота при кучета - е лошо хранене. Или алергия на нещо от вън- в този случай т.1 към ветеринар.

3. противната царевица. Противно в нея, че производители слагат целата царевица с обелки,листа и друга целулоза, така се получат по голям обем на храната. И се получава трябвада даваш на куче двойно количество храна.
Като пример:
Генезис трябва 100гр гранули на 1 ден за куче 10кг, при цена за 1 кг 10лв сметка за месяц 30 лева
Педигрии трябва 200гр гранули на 1 ден за куче 10кг при цена за 1 кг 5 лв сметка за месяц 30 лева

При еднакова месячна сметка с Генезиц куче ще е нахранено както трябва, а с Педигрии куче ще се лекува у ветеринаря (моят личен опит).
Не виждам нищо лошо в самата царевица, ако в състав на храна пише царевично брашно или царевични зърна. Предполагам за кучета от американски происход храни с царевица или картоф е Ок.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#6 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 27 December 2009 - 08:00 PM

Искам и аз да се включа в темата с едно предложение. Храната коята предлагам е Arden Grange, прилагам и линк: http://www.ardengrangebg.com/ . Поръчана през интернет е 111 лв. за 15 кг, което излиза по 7,40лв/кг, с безплатна доставка до вратата, та така това беше за цената (което си е доста приемливо сравнение с насипен роял или хилс). Според написаното в сайта е без пшеница, глутен, соя, говеждо месо и млечни продукти, както и без пилешки субпродукти, само праясно пилешко месо клас А, годно за консумация от човек. Без изкуствени аромати, оцветители и консерванти, с които са натъпкани повечето храни на пазара. Също така, много ме спечели и знака за "Не е тествано върху животни". Ако всичко написано в сайта е вярно мисля, че това е една добра суха храна. За съжаление все още нямам наблюдения върху собственото ми животно, но и това съвсем скоро.
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#7 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 December 2009 - 08:02 PM

За мен най-изгодно и най вече !! най-полезно за кучето винги е била и си остава натуралната храна. Натурална храна при кучето ми: извара - 350 гр. на ден, месо - 0.5 - 1 пиле/ден или телешко ( поне 400-500 гр ) или дроб - от замразените 1 пакет, ориз, овесени ядки, елда и др. Това е основното. Чат пат гранули. кучето е в прекрасна форма, нито е дебело, нито е слабо, жизнено е, има енергия... не съм болна на темата да му изчислявам кмлориите и белтъчини, протеини, въглехидрати с милиметри, а просто гледам да му давам повечко - колкото може да изяде, поне докато расте.
На гранула се мръщи. dry.gif Ако се храни с гранула - трябва да е от високо качество. Няма среден клас според мен. Според мен. другото просто са пресовани отпадъци. А за такиа пари, дето продават премиум клас храна... аз ще го храня с бон филе всеки ден, по евтино ще ми излиза ea_103.gif ab_041.gif
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 December 2009 - 08:43 PM

Сега видях подробност че темата е само за сухата храна, тъй че ... се извинявам, малко оффтопик се получи ae_085.gif
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 28 December 2009 - 12:19 PM

Цитат(Archiball @ Dec 27 2009, 06:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Искам и аз да се включа в темата с едно предложение. Храната коята предлагам е Arden Grange, прилагам и линк: http://www.ardengrangebg.com/ . Поръчана през интернет е 111 лв. за 15 кг, което излиза по 7,40лв/кг, с безплатна доставка до вратата, та така това беше за цената (което си е доста приемливо сравнение с насипен роял или хилс). Според написаното в сайта е без пшеница, глутен, соя, говеждо месо и млечни продукти, както и без пилешки субпродукти, само праясно пилешко месо клас А, годно за консумация от човек. Без изкуствени аромати, оцветители и консерванти, с които са натъпкани повечето храни на пазара. Също така, много ме спечели и знака за "Не е тествано върху животни". Ако всичко написано в сайта е вярно мисля, че това е една добра суха храна. За съжаление все още нямам наблюдения върху собственото ми животно, но и това съвсем скоро.


Разгледах тази храна. Сравнявам
Arden Grande Sensitive с океанска бяла риба и картофки има по слаб състав от Acana Pacifika.
Arden Grande Sensitive цена 9.5 лева за кг / Acana Pacifika цена 8.15кг

Arden Grande за възрастни с пиле и ориз има по слаб състав от Genesis Adult -пиле и ориз
Arden Grande за в,с пиле и ориз 15кг 111.50/7.40лв.кг / Genesis Adult 15kg 125.40 / 8.36лв/кг(цена в магазин)
Изглежда по ефтин Arden Grande? ама не е така!
дневни дажби за куче 10кг Arden Grande 165 гр / Genesis Adult 100гр
в края на месяц с Arden Grande моята сметка ще е 37 лева вместо 25 лева с Genesis.

Итог- Arden Grande не предлага по високо качество с по низка цена. За сега лидери Акана и Генезис. Акана за тези кои предпочитат риба с картофки, Генезис за тези кои предпочитат пиле с ориз. Генезис има още един плюс в цената на този сайт http://dogmenu.eu/in...p?productID=128 е включена и цената на транспорта по куриер.
Акана още не изградила своите сервиси и много трудно се намеря извън големи градове и по някога й просто няма по няколко месяца, това е голямо неудобство- трябва да търсиш замяна....рязка смена на храна може да предъизвиква растройство на стомаха... не е много приятно.

п.с. повтарям търсим най ефтина и най качесвена!


User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#10 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 28 December 2009 - 01:42 PM

Цитат(Apso @ Dec 25 2009, 01:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Генезис- също много добра. Плюс- без картоф

Защо мислиш, че ориза е по-добър източник на въглехидрати от картофа? md_064.gif

User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 28 December 2009 - 02:01 PM

Цитат(shadow @ Dec 28 2009, 01:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Apso @ Dec 25 2009, 01:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Генезис- също много добра. Плюс- без картоф

Защо мислиш, че ориза е по-добър източник на въглехидрати от картофа? md_064.gif


Да не би да е затова, че кучетата е усвоявали картофи? smile.gif
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 28 December 2009 - 02:16 PM

Apso благодаря за обстойното сравнение! Така написано (направо сдъвкано) улеснява нещата. Значи търсенето на "най-евтина, но най-качествена" продължава, но нека се има в предвид и лесно достъпна.
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#13 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 28 December 2009 - 02:18 PM

Цитат(Persona Grata @ Dec 28 2009, 02:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(shadow @ Dec 28 2009, 01:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Apso @ Dec 25 2009, 01:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Генезис- също много добра. Плюс- без картоф

Защо мислиш, че ориза е по-добър източник на въглехидрати от картофа? md_064.gif


Да не би да е затова, че кучетата е усвоявали картофи? smile.gif


Това е невярно.
Ако нишестето на картофите е добре хидролизирано, се усвояват чудесно. Ако кучето има алегрия към пшеничен или царевичен глутен, то картофите са алтернативата. Не е известна алергия към картофи.
Затова очаквам Апсо да се обоснове защо ориза да е по-добър от картофа?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 28 December 2009 - 08:50 PM

Цитат(shadow @ Dec 28 2009, 12:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Apso @ Dec 25 2009, 01:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Генезис- също много добра. Плюс- без картоф

Защо мислиш, че ориза е по-добър източник на въглехидрати от картофа? md_064.gif

не мисля ab_041.gif изобщо не мисля кой е по добър овес, ечемик, церевица,картофки...
Всички кучета са различни и тяхни стопани могат да имат своите изъсквания.За това предлагам хора да имат избор от няколко вида храни. Аз пък предпочитам за моето куче овес, след него кафяв ориз, след него картофки, към царевица моето куче има алергия.
а това е една интересна "играчка" на руски помага за анализ на храни. Зелен цвят- добра съставка, червен- не добра съставка. няма голям избор от храни , и съставки не са много коreктнo написани (стари формули)но поне нещо http://www.companion...?...28&f2id=260
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#15 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 28 December 2009 - 08:56 PM

Цитат(shadow @ Dec 28 2009, 02:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Persona Grata @ Dec 28 2009, 02:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(shadow @ Dec 28 2009, 01:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Apso @ Dec 25 2009, 01:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Генезис- също много добра. Плюс- без картоф

Защо мислиш, че ориза е по-добър източник на въглехидрати от картофа? md_064.gif


Да не би да е затова, че кучетата е усвоявали картофи? smile.gif


Това е невярно.
Ако нишестето на картофите е добре хидролизирано, се усвояват чудесно. Ако кучето има алегрия към пшеничен или царевичен глутен, то картофите са алтернативата. Не е известна алергия към картофи.
Затова очаквам Апсо да се обоснове защо ориза да е по-добър от картофа?



Това за картофите го бях чела и в този форум, и също ветеринарите ми казвали да не храня кучето с картофи, че нямало ензими за разграждане на картофи wb_052.gif Става въпрос за варен картоф smile.gif
сигурно, при всеки е различно rc_036.gif
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 08 January 2010 - 01:49 PM

Картофки
сама фирма коя произвежда Акана и Орижен пише че исползва картоф като источник на влакно (клетчатка,целулоза), витамини В и С, калий,мед, магний и желязо. Не пише че това е источник на углеводи или нещо хранително, по скоро е субстанция за формирование на гранула.

Младите картофи имат предимството, че съдържат по-малко токсични химикали. Тези картофи са чудесен хранителен източник. Обелени, дълго съхраняваните картофи имат по-малка хранителна стойност, въпреки че все още съдържат калий и витамин С.От картофи могат да се произвеждат също нишестте, брашно, алкохол, декстрин и фураж.

Картофите (особено картофено пюре) имат висок гликемичен индекс, който ги изключва от много диети.


По вече за картоф http://bg.wikipedia....%82%D0%BE%D1%84 http://ru.wikipedia....%B5%D0%BB%D1%8C

Картоф суров небелен
Хранителна стойност за 100 г
Енергия 80 kcal 320 kJ
Въглехидрати 19 г
- Растителни влакна 2.2 г
Мазнини 0.1 г
Белтъчини 2 г
Вода 79 г
Тиамин (вит. B1) 0.08 мг 6%
Рибофлавин (вит. B2) 0.03 мг 2%
Ниацин (вит. B3) 1.1 мг 7%
Витамин B6 0.25 мг 19%
Витамин C 20 мг 33%
Магнезий 23 мг 6%
Фосфор 57 мг 8%
Калий 421 мг 9%
Натрий 6 мг 0%



Ориз
Зърното от ориз се отличава с високата си хранителност съдържа 7585 % въглехидрати и 510 % протеини. Тези два компонента са с много висока усвояемост за организма на човека около 96 %, поради което храненето с ориз се възприема за много ефективно.

От зърното се приготвя и брашно, което е бедно на мазнини, протеини и целулоза, поради което има диетични качества. Поради липсата на глутен, обаче, брашното от ориз не може да се използва за печене на хляб.

В ПОЛОВИН КУПИЧКА СВАРЕН ОРИЗ
КАФЯВ БЯЛ/без обогатяване/
калории 108/103
въглехидрати(г) 22,4/22,3
влакна(г) 1,8/0,3
протеин(г) 2,5/2,1
мазнини(г) 0,9/0,1
калций(мг)10/8
калий(мг) 42/28
тиамин(мг) 0,09/0,13
ниацин(мг) 1,5/1,2
желязо(мг) 0,41/1,0
витамин Е(мг) 0,7/0,04
фосфор(мг) 81/34
http://bg.wikipedia....%80%D0%B8%D0%B7


Има още един фактор в диетично хранене, картоф повишава киселиност на стомаха, ориз понижава. Кога куче е здраво няма никакви проблеми куче да се похапва картофки, но ако има проблеми със стомаха или в семейство на куче имаше кучета със язва или гастрит картоф трябва да бъде премахнат тотално.

п.с. единствено кое аз не мога да разбера защо вносител на Акана упорито внася само 3 видове на Акана кои са с картоф, кога има 10 с овес? овес е по добър за здраве на кучета от картоф.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#17 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 January 2010 - 03:29 PM

С извинение за закъснението - искам да благодаря на Apso за отговорите на моите въпроси, инфото и линковете, както и за статията за "какашките" (кучешкото "ако", да си го кажем по нашенски! ab_041.gif ) от другата тема - http://forum.dog.bg/-t31135.html. Все пак и това също е обективен критерий доколко една храна е добра за конкретното куче освен общите съображения по въпроса, за да можем да изберем правилно.
Ще се постарая да преведа, каквото мога, макар че имам сериозни затруднения с пустата терминология - разбирам, за какво става въпрос, ама как е точната дума на български? md_064.gif

Цитат(Apso @ Dec 27 2009, 03:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
2.И все пак не е ли твърде субективно всяко категорично мнение - все пак и състоянието на козината, и активността на кучето се определят при равни други условия и от ДРУГИ фактори, несвързани с храненето?
Значи, при всяко съмнение за здраве на куче- първо посещаваме ветеринаря!
А сега за други фактори какво е първо питание или воспитание?
При проблеми в поведение на кучета- аз обикновено започвам с храна. Тя е много важна при обучение!
Не добре балансирана храна може да е в основа на агресия, гиперактивност, страхове, расеяност, лоша памят, апатия, нощно лаението...
Бесполезно да се лекува куче от страхове, ако в храна няма Магнезий.Кучето ще е нервно и неадекватно в нощно время при липса на вит.А. Липса на вит.групи В води до нервност..... и там подобни.
Кога куче здраво и хубово нахранено, може да го обучаваме.
Лош период в живота при кучета - е лошо хранене. Или алергия на нещо от вън- в този случай т.1 към ветеринар.

Ще се опитам да изясня, какво имах предвид.
Естествено - при явни здравословни проблеми се тича при вет-а.
Но иначе...
Повишена или занижена активност - при нас поне това се влияе сериозно от сезона на годината (понижена в летните горещини, повишена - през зимата) и от периода на разгонване - преди, по време и след.
Състояние на козината - също зависи от сезона и процесите около линеенето. Чеше се - алергия към храна или към бурените, в които се завира?
Казва ли ти някой?
Лош период в живота на кучето - ами може би съчетание на тези и други подобни фактори, несвързани с храненето. Трябва време, опит и наблюдение от страна на стопанина, за да се намери правилната причинно-следствена връзка - преди да се оцени някоя храна.
ПП То едно време беше лесно - имаше само Роял Канин на пазара и нямаше дилеми. Храниш с РК - значи си грижовен стопанин, ако не - значи не си!
Сега трябва да избираме между много марки... ами сега? ud_009.gif
Следя темата с интерес.
Поздрави!

#18 Потребителят е офлайн   фех Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 19-March 09
  • Location:София

Публикувано: 21 January 2010 - 09:37 AM

Извинете, но 26% протейн, как кореспондира с кучете с нормална физическа активност? А 42%?!
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   paloma_blanka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 377
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 21 January 2010 - 10:55 AM

Цитат(фех @ Jan 21 2010, 09:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Извинете, но 26% протейн, как кореспондира с кучете с нормална физическа активност? А 42%?!


Зависи от протеина - ако е от животински източници 42% се усвояват и няма проблем, но ако е от зърно от 26% поне половината не се усвояват, просто кучето се чуства сито и изхвърля по-голямата част от храната. Хранила съм нормално активно куче от голяма порода и с визираната от Вас храна с 42% протеин и с храни в порядъка 25-28% е разлика поне при моето куче има огромна при храненето с беззърнената храна.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   фех Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 19-March 09
  • Location:София

Публикувано: 21 January 2010 - 02:26 PM

Питам, защото вече трима ветеринари ни се изказаха изключително против високите нива на протейна за редовно давана храна, при нормално натоварване (т.е. дори енерджи формулите са с по-нисък % протейн в състава си, а не ни ги препоръчват). Обяснението им винаги е било, че може да се отрази върху състоянието на косъма, а също така натоварва черния дроб. Ще ми се ако може и други ветеринари да се изкажат по въпроса, макар, че той не е във ветеринарния раздел.
Подобни отзвуци имам и от развъдчици в чужбина.
User's Signature

Качена снимка

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни