Dog.bg Форуми : Най-добрата суха храна. Качествена и евтина

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Най-добрата суха храна. Качествена и евтина Оцени темата: -----

#121 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 30 August 2010 - 11:33 PM

казвала съм го на ветеринаря ,каза че е от храната или от породата каза че и неговия буллдог (френски) има много газове ......предполагам че може и да е от породата .... чyвала съм още хора с буллдози да се оплакват от същото .....

мислите ли че е възможно ?
User's Signature

Качена снимка

#122 Guest_Mataka_*

  • Група: Гости

Публикувано: 30 August 2010 - 11:55 PM

да на теб просто не те цитирах все пак пиша под тебе

#123 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 31 August 2010 - 12:35 AM

Показване на мнениетоMataka, в 30 August 2010 - 11:00 PM, написа:

да на теб просто не те цитирах все пак пиша под тебе



в такъв случеи мерси за съвета :)
User's Signature

Качена снимка

#124 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 31 August 2010 - 11:08 AM

Показване на мнениетоMyDuality, в 30 August 2010 - 11:38 PM, написа:

казвала съм го на ветеринаря ,каза че е от храната или от породата каза че и неговия буллдог (френски) има много газове ......предполагам че може и да е от породата .... чyвала съм още хора с буллдози да се оплакват от същото .....

мислите ли че е възможно ?



Булдозите определено имат този проблем с газовете като порода, но с подходяща храна може да се постигне доста. Заради кучето си изчетох сигурно два тома литература. Като цяло има доста храни за кучета с чувствителен стомах. Аз, както писах по-горе, съм се спряла на Нутра Голд със сьомга. Газовете са значително по-малко, а и кучето се чувства енергично и изглежда добре. В Интернет може да разгледаш и други подобни храни за чувствителни стомаси и да експериментираш, докато намериш най-подходящата.
И още едно мое наблюдение: ако му готвиш, например пилешко варено с ориз, също има супер положителен ефект.
User's Signature

Качена снимка

#125 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 31 August 2010 - 11:59 AM

благодаря за съветите :Д
немога да разбера какъв им е проблема на нашите грохтящи кучета :Д
прасета!
:be_107:
User's Signature

Качена снимка

#126 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 03 June 2012 - 11:27 PM

Показване на мнениетоqgotka_1991, в 03 June 2012 - 10:02 PM, написа:

Здравейте
имам един много конкретен въпрос ..Използвала сам едни от най-добрите храни на пазара ,но не мога да разбера коя е най-добрата !?!?
Та въпроса е коя НУТРАМ*, Тест оф дъ уйлд * ,Генезис* ,Белкандо .???.. Та за другите натрапени марки като Канина ,Еуканубата и др. няма да говоря -те НЕ СТРУВАТ!

Тази,която се отразява най-добре на кучето Ви .Ако е някоя от гореспоменатите марки минавате на следващият етап-цена,количество необходимо на ден ,наличност на пазара,доставка до вкъщи и т.н.
Относно другите марки-може да не се отразяват добре на вашето куче,а за друго да са идеални.Не генерализирайте така нещата :)
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#127 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 03 June 2012 - 11:57 PM

Показване на мнениетоqgotka_1991, в 03 June 2012 - 11:02 PM, написа:

Здравейте
имам един много конкретен въпрос ..Използвала сам едни от най-добрите храни на пазара ,но не мога да разбера коя е най-добрата !?!?
Та въпроса е коя НУТРАМ*, Тест оф дъ уйлд * ,Генезис* ,Белкандо .???.. Та за другите натрапени марки като Канина ,Еуканубата и др. няма да говоря -те НЕ СТРУВАТ!

ако са пробвани всички е по важно как са се отразили на кучето
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#128 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 04 June 2012 - 12:15 AM

Критериите по които определям аз са козина,енергия,изходен материал и след 2 месеца хранене кръвни изследвания.Какво имате в предвид в различни насоки? Избройте това ,което не ви е допаднало и след какъв период от време на хранене с определена храна.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#129 Потребителят е офлайн   Pekc Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 08-June 12

Публикувано: 08 June 2012 - 06:55 AM

Много интересна тема ..... Освен качеството и цената, всеки трябва и да наблюдава как се отразява тази храна, ТОЧНО на неговото куче. Какво имам предвид ...... Кучето ми е на 2 месеца, едра порода (ще стане 30-40кг.) Храня го с Royal Canin, идеално се развива, изпражненията перфектни от към количество и цвят. Решавам и аз да търся "Най-добрата суха храна. Качествена и евтина", купувам Advance, пробвам разтройство, ама яко. 4-5 дена така, писна ми. Чета, чета, чета ..... Orijen та Orijen, купувам яде я, изпражненията - тъмно черни, гъсти, но не твърди, а по точно "мазни" ...количеството ли ......две огромни купчини, на едно ходене. Та сега като гледам май пак ще сме си на Royal Canin, колкото и да не ми се иска, понеже за мен не е най-добрата храна просто много реклама и отлична дистрибуторска мрежа.

Най-добрата суха храна. Качествена и евтина ---- За качеството - да няма това, да няма онова, един казва едно е вредно, друг казва не е вярно. Царевица (почти) навсякъде Нищо полезно нямало в нея и т.н., защо ли пък я ръгат навсякъде идея си нямам. Ориза - аз не съм му фен точно за куче, и точно пък бял ориз.(някъде имаше много кратко, точно и ясно обяснено за ориза, не помня вече къде) Картофи - може би да, може би не, и аз незнам вече от всичко прочетено.

За евтиното --- Къде евтино брееееееее .... на чувал да ми печелят по 20-30 лева, да не кажа и повече !!! Нормално ли е за вас ??? За мен ТВЪРДО НЕ ! Понеже, ще се намерят и хора които да кажат, че това ми твърдение не е вярно, ще спомена 2 примера .... Royal Canin (няма да споменавам точно кой) - В най-добрия случай да кажем 135 -140 лева. Аз дето нямам връзки и познати, ей така на майтап успях да си я намеря за 120 лева. Втори пример --- Equilibrio - 100-106 лева .... пак ей така на майтап за около 75 лева успях да си я намеря. Примери мога да посоча и още, ама няма нужда все някой ще ме е разбрал. Та....... какво казвахте за евтиното ??? .... Колко % надценка ??? Колко % печалба ??? Съгласен съм, че трябва и тези хора да печелят, ама нали все пак да е в някакви нормални граници, не извън пътя !

Друг проблем ..... Хайде тези които сте от София сте "лесни". Избор колкото искате. Ами аз като не съм от София, как да си взема да кажем 2 килограма Genesis, понеже искам да я пробвам ? Няма как да стане. Насипно тук има Royal Canin, Advance, Orijen, Pro Plan и ... и горе долу това е. Да мога да си поръчам по интернет най-вероятно нещо от рода на 3 кг. за 35-40лв. + доставката ... абе да много "изгодно" излиза. В който зоомагазин вляза или вет. клиника имат Royal Canin, Royal Canin и ПАК Royal Canin. Искам да ме разберете и правилно, НЕ ми се свидят парите, ОСОБЕНО за кучето ми, но всичко си има някакви граници (в % надценка).

Чел съм форума доста подробничко. Всеки който предлага някаква храна казва "Тя е най-добрата", това за мен НЕ е правилно. Да не говорим, че има и хора които предлагат определена марка храна, а хранят кучето си със съвсем друга марка .... Защо ли ? :zz_218:

Много хора най-верояно ще ме нападнат, ще се постарая да отговоря на всеки. Разбирам ги и от сега им казвам, че не им се сърдя. Продавайте, печелете, но вместо да печелите по 20-30 лв. на чувал (може би и повече), печелете по 10-12лв. ДА има хора които предлагат храни на перфектни цени, за което ги поздравявам :rc_036: Вместо да продадат един чувал и да спечелят 20-30 лв. , те продават пет чувала и печелят 50лв. ... Поздрави и само така, докато на другите не им дойде акъла как се прави бизнес и как се печели :rc_036: Печелете от количество, а не от огромните надценки. :md_064: Да спомена само, че съм завършил Организация и Управление, а там се и учи макро и микро икономика доста добре и малко така са ми ясни някой неща. На всички които не са им ясни някой неща относно цените, .... отваряте си google, четете по 5 реда са за Монопол и Олигопол и ще си отговорите на накой въпроси от рода на "Абе защо това струва навсякъде 5,89лв или 5,99лв, като може да струва 4,99лв." :md_064:

Някой който е по наясно от мен да погледне Нутра Голд и да изкаже компетентно мнение относно Качество-цена - http://www.nutragold...ge_breed_puppy/

Интересни за анализ според мен поне са и N & D canine, Taste of Wild, Artemis, Mastery.


П.п. Приемам всякакви разумни оферти за кучешка храна на лични съобщения. Ще съм много благодарен, ако получа такива и бих помогнал на всички тези хора с каквото мога ВИНАГИ.


П.п.п. НЕ нападам никого конкретно, просто споделям моите наблюдения като най-обикновен стопанин на куче. :md_064:

#130 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 08 June 2012 - 07:42 AM

От една марка храна на друга се преминава плавно и е небходимо поне месец ,за да се види дали понася добре или не.Кученцето Ви е на два месеца ,а сте му давал три различни храни - грубо по една седмица всяка една.Няма как да имате впечатления.
Цените-за Европа са едни и същи ,тук таме има разлика от няколко стотинки.Проблемът не е в цените,а в заплатите.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#131 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 08 June 2012 - 08:43 AM

Хранила съм с Nutra Gold и бях доволна. За съжаление, последните пъти, когато исках да поръчам все нямаше в наличност. Това е и една от причините да се опитаме да вкараме в България хубави храни, с които да храним основно нашите кучета, а, ако можем да бъдем полезни и на други хора- страхотно!

Съвсем отскоро храним с Artemis и ми е рано да споделя впечатления. Прочетох доста за нея, включително и мнения, че на кучетата и котките в Европа Artemis се отразява по-добре, отколкото Orijen. Не знам дали е вярно. Аз, принципно предпочитам Acana пред Orijen, а и кучетата ни, също. На някои класическата серия на Acana се отразява перфектно, при други грейн-фри формулата дава по-добри резултати. Нашите цени са съобразени с европейските и изискванията на производителя (каквито винаги има).
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#132 Потребителят е офлайн   Pekc Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 08-June 12

Публикувано: 08 June 2012 - 11:56 AM

Да за съжаление Nutra GOLD май няма никъде в момента. Дано скоро да се появи отново. За Artemis само хубави неща съм чувал.

За цените ..... По богати сме от Румънците ли ? Там да не би да ги продават храните с 20 стотинки печалба на чувал ? Производителите, дистрибуторите да не би да ги подаряват на зоомагазините ? Там нещо да не е отровна храната, че е с 20-30 лв. по-евтина ? Не ми се проверяват и другите съседни държави, че не знам какво ще излезе.

Все на някой ще съм полезен. Ето малко инфо: Конвертор на валути - http://www.forextick...nverter-BGN-RON и това също става: http://bg.coinmill.com/BGN_RON.html

Пример 1: http://ama-shop.ro/E...Breed-15kg.html
Пример 2: http://www.zooland.r...ca-prd1887.html
Пример 3: http://ama-shop.ro/E...ight-15-kg.html
Пример 4: http://ama-shop.ro/O...og-13.5-kg.html
Пример 5: http://www.magazine-...t-15kg--2099918

И т.н, и т.н. примери мога да давам до утре сутринта, а дори не съм търсил кой знае колко, ако се разтърся и в Румъния сигурно има конкуренция и могат да излязат и по-добри цени. С 20 лв. надолу хммммм брей тия Румънци бре продават храна без 1 стотинка печалба. :af_089:А да и там има разни отстъпки в %. Горките ... те там дори започвам да си мисля, че на загуба я продават. :af_089:

#133 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 08 June 2012 - 12:27 PM

Да се местим в Румъния тогава.

А какво ще стане , ако сравниш щатските цени с тези в Румъния и amazon.com? Ще трябва май да сменяме и континента, или да поръчваме храна от там. :ab_041:
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#134 Потребителят е офлайн   Pekc Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 08-June 12

Публикувано: 08 June 2012 - 12:57 PM

Беше споменато "Цените-за Европа са едни и същи ,тук таме има разлика от няколко стотинки.Проблемът не е в цените,а в заплатите." За мен, 15-20-30 лв. не са стотинки, за другите не знам. :af_089:

На Румънците и цените са им по-добри, и заплатите също. Не намесвай държава на другия край на света. Няма нищо общо, едната е на 2 крачки, другата на май.... си.
Не знам дали "въртиш търговия" с храни, не ме и интересува особено (освен ако нямаш някоя наистина добра оферта :db_046: ), но виждам, че отговаряш. На 99% съм сигурен, че се занимаваш с този бизнес. :md_064:

Отговорът ти на мен лично ми е тъжно смешен :smile: Най-вероятно съм засегнал много хора, не само теб .... абсолютно нормално. Бизнеса е стабилен и става лошо когато някой каже ИСТИНАТА ТОЧНО ТАКАВА КАКВАТО Е :af_089:Ако не можеш да ме обориш за цените по-добре не пиши, изчакай, ще има и други които ще се намесят. :smile: Не се засягай нищо лично нямам към никой. Не искам и да се карам с никого, просто си водим разговор. :af_089:

#135 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 08 June 2012 - 01:16 PM

Ако цената играе със 30-50лв. на чувал във рамките на 300км (понякога и по малко). Значи има човешка(българска) алчност! :)

Производителите могат да препоръчат дадени цени, но не и да ги налагат.
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#136 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 08 June 2012 - 01:18 PM

Рекс, много съм далеко от засягането, не се притеснявай, пиши си. ;)
Не само ти си се чудил какви са тези разлики в цените и откъде идват. Само едно допълнение- не винаги трябва да се вярва на всичко в интернет.
Аз съм преди всичко стопанин на кучета и ме интересува да имам достъп до качествени храни на разумни цени.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#137 Потребителят е офлайн   Pekc Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 08-June 12

Публикувано: 08 June 2012 - 01:42 PM

Meto -- Направо си си си отговорил сам :af_089:Чак 50 лв. не са, но пък за 15-20-25-30 можеш да си сигурен, пък и сам да си погледнеш и сравниш. :af_089:Ама Meto, защо като всички продават храна "Х" м/у 136-142 лв. за 15 кг. да ти я продадат за 120 лв. ? Те са се разбират и ти като тръгнеш да търсиш това е цената за тебе. Няма къде да ходиш. Виж с Румъния са се разбрали по друг начин. :af_089:
България - Румъния = Един мост разстояние. :af_089:

Fibsi - Радвам се, че не се засягаш. Веднага мога да посоча сайт на български в България, който продава на по-разумни цени Royal Canin например (може още малко, но да кажем, че и така е ОК, като за алчна България).:af_089: Човека си работи напук на всички, за което само мога да го поздравя. :rc_036:Мислиш ли, че е на загуба ? :md_064: Няма да кажа сайта (магазина), просто защото после ще се почне, че това ми е била целта от самото начало и само за това съм тръгнал да пиша и т.н и т.н. (сещате се). :md_064:

Колкото до Румъния - България дали няма хора които купуват от там по един или друг начин (не съм от тези хора за съжаление) :af_089::r_181:

#138 Потребителят е офлайн   Meto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Момчилград
  • Skype:

Публикувано: 08 June 2012 - 02:29 PM

Не сам питал да си отговарям, но както и да е:). Ценовата разлика достига и до 50 лв. Ако не и повече.
User's Signature

Which is harder? To raise a child or train a dog? The child can talk and tell what he wants. Although this may not be displeased by what you do about him! The dog can not speak, to say what he wants. But this is not a barrier to retain his overwhelming love and respect to you! For a your dog you will be always best of best.

#139 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 08 June 2012 - 04:13 PM

Показване на мнениетоPekc, в 08 June 2012 - 11:57 AM, написа:

Беше споменато "Цените-за Европа са едни и същи ,тук таме има разлика от няколко стотинки.Проблемът не е в цените,а в заплатите." За мен, 15-20-30 лв. не са стотинки, за другите не знам. :af_089:

На Румънците и цените са им по-добри, и заплатите също. Не намесвай държава на другия край на света. Няма нищо общо, едната е на 2 крачки, другата на май.... си.
Не знам дали "въртиш търговия" с храни, не ме и интересува особено (освен ако нямаш някоя наистина добра оферта :db_046: ), но виждам, че отговаряш. На 99% съм сигурен, че се занимаваш с този бизнес. :md_064:

Отговорът ти на мен лично ми е тъжно смешен :smile: Най-вероятно съм засегнал много хора, не само теб .... абсолютно нормално. Бизнеса е стабилен и става лошо когато някой каже ИСТИНАТА ТОЧНО ТАКАВА КАКВАТО Е :af_089:Ако не можеш да ме обориш за цените по-добре не пиши, изчакай, ще има и други които ще се намесят. :smile: Не се засягай нищо лично нямам към никой. Не искам и да се карам с никого, просто си водим разговор. :af_089:

:ab_041: Пиши ме в другия 1 % ,и аз като теб съм просто стопанин на куче. Няма от какво да се засягам-дай боже да продавах храна с такива надценки по 200-300 чувалчета на месец.Няма как да повярвам ,че на чувал от 130 лв ,50 лв са надценка.
Румъния като е на две крачки купувай от там.- Отговарям именно защото съм правила съпоставка на цените.В Румъния не съм гледала.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#140 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 08 June 2012 - 06:37 PM

Заглавието на темата е противоречиво. Няма такова нещо като качествено и евтино. Качеството струва пари. Една храна, за да дойде до крайния потребител й се плаща транспорта, ДДС-то, наема на склада, още един транспорт до търговец на едро (който работи за да изкара пари, а не за мерси), и съответно крайния потребител се сдобива с тази храна. Това е механизма на пазара. Ако една храна е с включен транспорт, надценки, ддс и т.н. и пак е евтина, то реалната й цена и е пъти по-малка и представете си какво е вложено в тази храна за тия пари. Трици най-често.


Поръчай от Румъния и като си платиш транспорта за твоя сметка, ще видиш колко ще ти излезе чувала.

  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни