Dog.bg Форуми : Най-добрата суха храна. Качествена и евтина

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Най-добрата суха храна. Качествена и евтина Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 January 2010 - 02:45 PM

Какво е "протейн"?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   фех Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 19-March 09
  • Location:София

Публикувано: 21 January 2010 - 02:52 PM

Явна правописна грешка, която не омаловажава въпроса. ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 21 January 2010 - 03:25 PM

Първо, ако може да се поправи думата евтина в заглавието на темата.

Цитат(Apso @ Dec 28 2009, 11:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Разгледах тази храна. Сравнявам
Arden Grande Sensitive с океанска бяла риба и картофки има по слаб състав от Acana Pacifika.
Arden Grande Sensitive цена 9.5 лева за кг / Acana Pacifika цена 8.15кг

Arden Grande за възрастни с пиле и ориз има по слаб състав от Genesis Adult -пиле и ориз
Arden Grande за в,с пиле и ориз 15кг 111.50/7.40лв.кг / Genesis Adult 15kg 125.40 / 8.36лв/кг(цена в магазин)
Изглежда по ефтин Arden Grande? ама не е така!
дневни дажби за куче 10кг Arden Grande 165 гр / Genesis Adult 100гр
в края на месяц с Arden Grande моята сметка ще е 37 лева вместо 25 лева с Genesis.

Итог- Arden Grande не предлага по високо качество с по низка цена. За сега лидери Акана и Генезис. Акана за тези кои предпочитат риба с картофки, Генезис за тези кои предпочитат пиле с ориз. Генезис има още един плюс в цената на този сайт http://dogmenu.eu/in...p?productID=128 е включена и цената на транспорта по куриер.
Акана още не изградила своите сервиси и много трудно се намеря извън големи градове и по някога й просто няма по няколко месяца, това е голямо неудобство- трябва да търсиш замяна....рязка смена на храна може да предъизвиква растройство на стомаха... не е много приятно.

п.с. повтарям търсим най ефтина и най качесвена!


Според често цитирания от нас сайт http://www.dogfoodanalysis.com/, Genesis не е с по-добър състав от Arden Grange:

http://www.dogfoodan...e...=1572&cat=6 - Genesis
и
http://www.dogfoodan...e...=1148&cat=5 - Arden Grange


Цитат(фех @ Jan 21 2010, 01:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Питам, защото вече трима ветеринари ни се изказаха изключително против високите нива на протейна за редовно давана храна, при нормално натоварване (т.е. дори енерджи формулите са с по-нисък % протейн в състава си, а не ни ги препоръчват). Обяснението им винаги е било, че може да се отрази върху състоянието на косъма, а също така натоварва черния дроб. Ще ми се ако може и други ветеринари да се изкажат по въпроса, макар, че той не е във ветеринарния раздел.
Подобни отзвуци имам и от развъдчици в чужбина.


Аз не съм ветеринар, но имам същите наблюдения при продължително хранене с такава храна при нашите кучета.

User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#24 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 21 January 2010 - 03:28 PM

фех храни кои аз предложих в тази класация имат :
Акана в зависимост от вида 27-35% протеин
Генезисв зависимост от вида 24,5 -30,5% протеин
Happy Dog Supreme Irland с 21 % протеин
В тази класация няма храна с 42% протеин. Високо количество протеин не са за домашни кучета, а за много активни ловни или спортуващи
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#25 Потребителят е офлайн   фех Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 19-March 09
  • Location:София

Публикувано: 21 January 2010 - 03:39 PM

А къде е границата между нормален и висок протеин, за нормално нотоварвано животно?
Имам три мнения на ветеринари за не повече от 23-25%. Ако използвам актив/енерджи формула при по-високи натоварвания, то отново да не е продължителен период, т.е. не повече от един-два месеца.

п.п. Иначе 138 лева за 15 килограма (Генезис в един от линковете), не е точно евтино. Да кажем нормално е за класа си.
А 42% видях в единия линк за Orijen.
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 January 2010 - 03:43 PM

Аз наистина недоумявам, защо в този толкова често цитиран сайт, Genesis е класифицирана като храна получила едва две звезди от шест възможни?! ud_009.gif

ЛИНК КЪМ САЙТА

#27 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 21 January 2010 - 05:15 PM

Цитат(Bobolin @ Jan 21 2010, 02:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз наистина недоумявам, защо в този толкова често цитиран сайт, Genesis е класифицирана като храна получила едва две звезди от шест възможни?! ud_009.gif

ЛИНК КЪМ САЙТА

защото сега е нова мода- хранене с картоф dry.gif всички храни с зернени култури сега не е от "класа". Същата Акана има 5 звезди за видове с картоф, а с овес имат 4 звезди.
Орижен- който не е чак толково добър на практика за домашни кучета,а има 6 звезди.
п.с. някой може да предложи по висок клас храна с по низка цена? На пазар имаме безброй нисък клас храни с високи цени, а аз искам да намерим най доброто и за куче и за джоба smile.gif
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#28 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 21 January 2010 - 05:23 PM

Цитат(Bobolin @ Jan 21 2010, 02:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз наистина недоумявам, защо в този толкова често цитиран сайт, Genesis е класифицирана като храна получила едва две звезди от шест възможни?! ud_009.gif

ЛИНК КЪМ САЙТА

автоматичен превод на този линк. Защо така са класирали
http://translate.goo...6lr%3D%26sa%3DG
и какво пишат за акана http://translate.goo...6lr%3D%26sa%3DG
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#29 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 22 January 2010 - 11:40 AM

Малко оффтопик, защото няма да дам ново предложение за евтино и качествено.

Според мен така зададена темата едва ли би намерила своя отговор. Кое е евтино и скъпо е строго субективно. Освен това, Apso, ти храниш едно 10 - килограмово куче, аз да речем, храня пет, от които няма такова под 20 кг. На мен няма как да ми излезе евтино ab_041.gif , като приемем, че искам да е качествено. Отделна тема е, че повечето от нас засега са открили оптималния вариат, който ги удовлетворява и сме малко склонни да си променим мнението си, всеки си хвали неговата си храна :)
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#30 Потребителят е офлайн   Bogomirov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 01-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,колоездене.

Публикувано: 22 January 2010 - 12:14 PM

Доста ценови листи прегледах. Засега Нутрам и К9 ме впечетляват.На фона на останалите супер премиум храни.
User's Signature

Бургас,морето и неговите хора.

#31 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 22 January 2010 - 12:14 PM

Цитат(Fibsi @ Jan 22 2010, 10:40 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Малко оффтопик, защото няма да дам ново предложение за евтино и качествено.

Според мен така зададена темата едва ли би намерила своя отговор. Кое е евтино и скъпо е строго субективно. Освен това, Apso, ти храниш едно 10 - килограмово куче, аз да речем, храня пет, от които няма такова под 20 кг. На мен няма как да ми излезе евтино ab_041.gif , като приемем, че искам да е качествено. Отделна тема е, че повечето от нас засега са открили оптималния вариат, който ги удовлетворява и сме малко склонни да си променим мнението си, всеки си хвали неговата си храна :)

давай своят вариант с логични изводи защо този вариант мислиш за 1.качествен и 2. ефтин. форума е отворен wb_052.gif
и аз трети път казвам : Помагайте в търсенето!
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#32 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 22 January 2010 - 12:16 PM

Цитат(Bogomirov @ Jan 22 2010, 11:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Доста ценови листи прегледах. Засега Нутрам и К9 ме впечетляват.На фона на останалите супер премиум храни.

може ли линк към съставки цените? Нутрам го знам хубова храна, но не намерих линкове.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#33 Потребителят е офлайн   dimo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 13-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Казанлък
  • Skype:

Публикувано: 22 January 2010 - 12:18 PM

Вчера сутринта гледах едно предавен за месните продукти, предназначени за хора. Темата беше защо в тях се добавят различни Е-та, както и соя. Присъстваше някакъв професор, един собственик на голямо месопреработвателно предприятие и предствател на потребителсак организация.
След въпроса защо трябва в едно пуешко филе да се добавя соя и соев протеин, започнаха едни пириказки колко е хубава соята и колко е полезна, но накрая производителя каза, че това се прави за да се отговори на "ценовите очаквания" на потребителя. В превод на български - за да е по-евтино. Същото е и с храните за кучета - добавянето на растителни продукти сваля цената. В растенията също има протеин, но както бе посочено по-горе, той е по-слабо усвояем от животните. Това не пречи на производителя да напише, че в храната има 23 % протеин, без да обяснява колко е животински от тях. Ако човек не е много вътре в нещата, ще е доволен от това ниво, без да знае, че всъщност животното му ще усвои не 23 % , а някъде около 18 примерно. То ще е сито, така както би се заситил някой от нас ако изяде половин хляб.

Гледам, че за някои хора най-важния показател за качеството на храненето е вида на отпадъчния продукт. Производителят и на тях им е намерил цаката - ръга в храната ориз и/или цвеклова каша. И двете съставки имат свойството да подобряват консистенцията на изходния продукт. Собственика остава възхитен от твърдото ако и си мисли че е попаднал на супер храна.
User's Signature


Good blood doesn't lie !
Dimanovs Kennel

#34 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 January 2010 - 12:27 PM

Цитат(dimo @ Jan 22 2010, 12:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Вчера сутринта гледах едно предавен за месните продукти, предназначени за хора. Темата беше защо в тях се добавят различни Е-та, както и соя. Присъстваше някакъв професор, един собственик на голямо месопреработвателно предприятие и предствател на потребителсак организация.
След въпроса защо трябва в едно пуешко филе да се добавя соя и соев протеин, започнаха едни пириказки колко е хубава соята и колко е полезна, но накрая производителя каза, че това се прави за да се отговори на "ценовите очаквания" на потребителя. В превод на български - за да е по-евтино. Същото е и с храните за кучета - добавянето на растителни продукти сваля цената. В растенията също има протеин, но както бе посочено по-горе, той е по-слабо усвояем от животните. Това не пречи на производителя да напише, че в храната има 23 % протеин, без да обяснява колко е животински от тях. Ако човек не е много вътре в нещата, ще е доволен от това ниво, без да знае, че всъщност животното му ще усвои не 23 % , а някъде около 18 примерно. То ще е сито, така както би се заситил някой от нас ако изяде половин хляб.

Гледам, че за някои хора най-важния показател за качеството на храненето е вида на отпадъчния продукт. Производителят и на тях им е намерил цаката - ръга в храната ориз и/или цвеклова каша. И двете съставки имат свойството да подобряват консистенцията на изходния продукт. Собственика остава възхитен от твърдото ако и си мисли че е попаднал на супер храна.


rc_036.gif

#35 Потребителят е офлайн   parusheva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 18-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 22 January 2010 - 01:32 PM

Здравейте!Аз мога да ви предложа Супер Премиум клас храна-Италианска е и е на доста ниска цена,защото я взимам от официалния вносител на тази храна за България.Казва се Farmina.сайта им е http://www.farmina.it/. Например- Puppy formula 15 кг е около 115 лв. Фирмата дава отстъпки за редовни клиенти и количества.Аз лично до сега бях хранила с Роял Канин и от личен опит мога да кажа,че по нищо не и отстъпва.Надявам се да съм била полезна.Ако някой се интересува да ми пише на лични и ще видя какво мога да направя по въпроса.Надявам се да съм била полезна.

#36 Потребителят е офлайн   parusheva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 18-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 22 January 2010 - 01:38 PM

има 23 % протеин, без да обяснява колко е животински от тях. Ако човек не е много вътре в нещата, ще е доволен от това ниво, без да знае, че всъщност животното му ще усвои не 23 % , а някъде около 18 примерно.


Dimo аз за това си давам доста често и бут,врат и такива ми ти работи.Поне за протеина да съм сигура.Ама проблема е в балнса.за това давам гранули.

#37 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 22 January 2010 - 03:40 PM

Цитат(parusheva @ Jan 22 2010, 12:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте!Аз мога да ви предложа Супер Премиум клас храна-Италианска е и е на доста ниска цена,защото я взимам от официалния вносител на тази храна за България.Казва се Farmina.сайта им е http://www.farmina.it/. Например- Puppy formula 15 кг е около 115 лв. Фирмата дава отстъпки за редовни клиенти и количества.Аз лично до сега бях хранила с Роял Канин и от личен опит мога да кажа,че по нищо не и отстъпва.Надявам се да съм била полезна.Ако някой се интересува да ми пише на лични и ще видя какво мога да направя по въпроса.Надявам се да съм била полезна.

беше полезна цената за 1кг 7.7лв
състав на тази CIBAU pappy http://www.farmina.i...=scheda&prod=23
Дехидратиран пилешко месо (мин. 36%), ориз (мин. 25%), царевица, пилешко мазнини, рибно брашно, сушени цвекло каша, рибено масло, соево масло, натриев хлорид, холин хлорид, сушени дрожди Пивоварна, DL-метионин, цинков оксид, цинков сулфат, меден оксид, железен сулфат, железен карбонат, манганов сулфат, калциев йодат, натриев селенит, кобалтов карбонат, витамини.
p.s. бих би разгледала и опаковка, дали случайно не пише нещо с малки букви консерванти или нещо подобно.

А CIBAU Fish & Rice не харесвам
Състав:
Рибно брашно (мин. 28%)(каква риба?). ориз (мин. 25%), царевица, царевичен глутен, сушени цвекло маса, соево масло, рибено масло, калциев "хидроген фосфат, натриев хлорид, холин хлорид, калциев карбонат, сушени дрожди Пивоварна, DL-метионин, цинков оксид, цинков сулфат, меден оксид, железен сулфат, железен карбонат, манганов сулфат, калциев йодат, кобалтов карбонат, натриев селенит, витамини.
И дажбата за моят е 170 - 280 g изглежда високичка. на моят ще се получи 1,30 лв на деня или 39лв месячно.

Формула Агне и ориз
Агне (мин. 28%), ориз (мин. 25%), царевица?, пилешка мазнина, рибно брашно, сушени цвекло маса, пълна сушени яйца, рибно масло, соево олио, натриев хлорид, холин хлорид, сушени дрожди Пивоварна, DL -метионин, цинков оксид, цинков сулфат, меден оксид, железен сулфат, железен карбонат, манганов сулфат, калциев йодат, натриев селенит, кобалтов карбонат, витамини. http://www.farmina.i...=scheda&prod=19

И само в Сениор ила глюкозинамин за ставите

Ориз (мин. 25%), дехидратиран пилешко месо (мин. 25%), царевица, мазнини пиле, сушени цвекло каша, ленено семе, сушена риба, сушени цели яйца, рибно масло, растително масло, калиев хлорид, холин хлорид, DL-метионин, калций, калциев карбонат, сушени дрожди Пивоварна, fructooligosaccharides, L-лизин, натриев хлорид, таурин, глюкозамин, хондроитин сулфат, L-карнитин, цинков оксид, цинков сулфат, меден оксид, , железен сулфат, железен карбонат, манганов сулфат, калциев йодат, кобалтов карбонат, натриев селенит, витамини. http://www.farmina.i...scheda&prod=133

Итог:не печели класация, има по изгодни ефтин и с по високо(според мен качество, не харесвам глютен, не съм разбрала каква е рибата, не харесвам царевица в храни къде пише че е с ориз-това подвежда собственика на куче и бих искала по интересен състав (качество е високо, но търсеме най най най високо smile.gif ).
Става за ядене, но ще видим отзиви.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#38 Потребителят е офлайн   parusheva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 18-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 22 January 2010 - 04:04 PM

Глукозамин и хондротин за ставите има и в LARGE BREED ADULT http://www.farmina.i...=scheda&prod=83 .Тази с рибата е най-скъпа.Много добре се отразява на козината зарди омега 3 и омега 5 мастните киселини., които ги има в почти всички храни на Фармина,но в по малки количества пък и не е толкова мазна.Аз я давам на коекера да не качва,че е кастрирана.тя е за кучета с чувствителна кожа

#39 Потребителят е офлайн   parusheva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 18-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 22 January 2010 - 04:07 PM

Убедена съм ,че не можеш да дадеш по- добра цена за това качество.Проучила съм.В мой интерс е.Ако искаш прашам мостри. tb_195.gif

#40 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 22 January 2010 - 04:29 PM

Внимание на всички вносители и продавачи на храни! Не ми предлагайте монстри!
Ако искате да докажете че вашата храна е най-добрата подкрепите този проект http://forum.dog.bg/-t30831.html
Тези кой са спечелят получават като награда вашата храна и след това споделяват своето мнение за нея. Така ще е честно. Не трябва да "подкупвате" мен. Били би добре няколко вносителя да почерпят със своята храна. Така от една страна имаме няколко независими човека кои ще пробват ваши храни и било би добре те да пробват няколко вида и да ги сравняват.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни