Dog.bg Форуми : Най-добрата суха храна. Качествена и евтина

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Най-добрата суха храна. Качествена и евтина Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 22 January 2010 - 04:41 PM

Цитат(parusheva @ Jan 22 2010, 05:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
омега 5 мастните киселини

Омега 5?

Хайде, ако някой иска да рекламира дадена храна, да си направи тема и там да изтъква качествата й. Тази тема е за друго.

#42 Потребителят е офлайн   parusheva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 18-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 25 January 2010 - 03:49 PM

Грешката е моя.Омега 6 е разбира се.Аз не исках да рекламирам храната.Хората търсят евтина и хубава и аз им предложих.Нищо не печеля да я предлагам.Просто съм доволна от нея.Това е всичко.Ако искате ме слушайте.Исках да помогна.Моето куче яде по 0.600-0.700 гр на ден и за това знам, какво е да ти идва на нагорнище.Но и да ми идва скъпо не правя компромиси с качеството.

#43 Потребителят е офлайн   daos Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 83
  • Регистрация: 20-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Добрич

Публикувано: 31 January 2010 - 11:40 AM

Цитат(parusheva @ Jan 25 2010, 02:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
..Моето куче яде по 0.600-0.700 гр на ден и за това знам, какво е да ти идва на нагорнище.Но и да ми идва скъпо не правя компромиси с качеството.


Колко е голямо (кг) кучето ти че му даваш 600-700гр. на ден?
Аз храня с Pro Pac (Made in USA), Кучето ми е от едрите породи 43кг и му давам около 350 и 400гр на ден. Гледам Кучето навън.
Доста икономичен храно-ден :) с тая храна а и цената им е най-ниската в този клас храни. Цената за 15 кг чувал е около 100лв. Качеството е не-по лошо от Роял Канин. 1кг. Pro Pac идва около 6-7лв, като с 1 кг. хранq 2 дена и нещо, или 1ден=3лв/3.5лв (една кутия цигари) :)
Няма да пиша % и съставки и т.н. който му е любопитно може да я намери в търговската мрежа или в нета ;) относно другите храни, за да не обидя някого оставям смятането на вас.
Колко струва 1 храноден на вашето куче с други храни от супер-премиум клас? Роял Канин, Еукануба, Генезис, Орижен,Акана и т.н.

#44 Потребителят е офлайн   likuku Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 09-February 09

Публикувано: 02 February 2010 - 05:25 PM

Добре де .. от много неизвестни та през почти неизвестни и се стигне до съвсем неизвестни - храни бяха споменати .. защо почти не се споменава Bosch? Като за качество по нищо неотстъпващо на храните от 8-9-10 лв/кг имат еквиваленти от по 4-5 лв/кг ?

#45 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 02 February 2010 - 06:07 PM

Цитат(likuku @ Feb 2 2010, 03:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Добре де .. от много неизвестни та през почти неизвестни и се стигне до съвсем неизвестни - храни бяха споменати .. защо почти не се споменава Bosch? Като за качество по нищо неотстъпващо на храните от 8-9-10 лв/кг имат еквиваленти от по 4-5 лв/кг ?

1во. аз не знам всички храни
2ро когато предлагате някоя храни били сложили и линкове към съставки,дажби и цени.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#46 Потребителят е офлайн   likuku Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 09-February 09

Публикувано: 02 February 2010 - 06:30 PM

по горното небеше насочено директно към автора на темата :)

ами ето примерно ..Activa


Contents materials:
Water 10,00 %
Crude protein 25,00 %
Crude fat 16,00 %
Crude fibre 2,50 %
Crude ash 6,50 %
Convertible energy 16,20 MJ/kg
Calcium 1,30 %
Phosphorus 0,90 %
Sodium 0,35 %
Potassium 0,60 %
Magnesium 0,13 %

Vitamines per kg:
Vitamin A 12000 I.U.
Vitamin D3 1200 I.U.
Vitamin E * 70 mg
Vitamin B1 10 mg
Vitamin B2 10 mg
Vitamin B6 6 mg
Vitamin B12 30 mcg
Biotin 250 mcg
Pantothenic acid 20 mg
Nicotinic acid 40 mg
Folic acid 2 mg
Vitamin K 1 mg
Vitamin C 70 mg
Choline chloride 1250 mg

Additives per kg:
Carotin -
Iron 180 mg
Zinc 145 mg
Copper ** 10 mg
Cobalt 0,4 mg
Manganese 20 mg
Iodine 3 mg
Selen 0,3 mg

Други добавки:
Антиоксиданти ( екстракти съдържащи токофероли от естествен произход, пропилгалат)
Състав:
Свежо птиче месо, царевица, пшенично брашно,животинска мазнина , пшеница, Брашно от свежо месо,пшенични кълнове, ориз, хидролизирано месо,месо от риба,мая ( дехидратирана), грах, натриев хлорид, калиев хлорид, брашно от миди , цикориево брашно


#47 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 02 February 2010 - 06:52 PM

Цитат(likuku @ Feb 2 2010, 04:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Състав:
Свежо птиче месо(патешко или на врана?), царевица, пшенично брашно,животинска мазнина(агне, плъхче?) , пшеница, Брашно от свежо месо(пиле,прасе,костенурка?),пшенични кълнове, ориз, хидролизирано месо(?),месо от риба(цаца или сьомга?),мая ( дехидратирана), грах, натриев хлорид, калиев хлорид, брашно от миди , цикориево брашно

сайт немерих http://www.bosch-foo...shka-hrana.html
а състав и цени - не!
С тези съставки тази храна не може да е от висок клас. Тук е отговор защо http://forum.dog.bg/...-ec-t28226.html
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#48 Потребителят е офлайн   likuku Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 09-February 09

Публикувано: 02 February 2010 - 07:17 PM

г-жо Apso, моля да не ме цитирате с тези прибавени от вас налудничеви ...."гадания". Незная вие къде живеете и къде се произвежда храната която купувате, но това е Храна произведена и пакетирана само в Германия като целия цикъл на производсто е затворен и не се изкупуват отпадаци за преработка.Там сертификатите имат значение. Достатъчно доказана храна е .. за стане жертва на вашите болни фантазии.

#49 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 02 February 2010 - 08:16 PM

Цитат(rimela @ Jan 9 2010, 02:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ще се опитам да изясня, какво имах предвид.
Естествено - при явни здравословни проблеми се тича при вет-а.
Но иначе...
Повишена или занижена активност - при нас поне това се влияе сериозно от сезона на годината (понижена в летните горещини, повишена - през зимата) и от периода на разгонване - преди, по време и след.
Състояние на козината - също зависи от сезона и процесите около линеенето. Чеше се - алергия към храна или към бурените, в които се завира?
Казва ли ти някой?
Лош период в живота на кучето - ами може би съчетание на тези и други подобни фактори, несвързани с храненето. Трябва време, опит и наблюдение от страна на стопанина, за да се намери правилната причинно-следствена връзка - преди да се оцени някоя храна.
ПП То едно време беше лесно - имаше само Роял Канин на пазара и нямаше дилеми. Храниш с РК - значи си грижовен стопанин, ако не - значи не си!
Сега трябва да избираме между много марки... ами сега? ud_009.gif
Следя темата с интерес.
Поздрави!

Е! хвана ме! трябва да призная нямам голям опит с женски кучета! От друга страна при всички подозрения- към вета!
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#50 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 02 February 2010 - 08:24 PM

Цитат(likuku @ Feb 2 2010, 06:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
г-жо Apso, моля да не ме цитирате с тези прибавени от вас налудничеви ...."гадания". Незная вие къде живеете и къде се произвежда храната която купувате, но това е Храна произведена и пакетирана само в Германия като целия цикъл на производсто е затворен и не се изкупуват отпадаци за преработка.Там сертификатите имат значение.

Е... "произведена Германия" не е синоним на хубовота храна, от друга страна тук има вече в "класация" немска храна от Бавария Хепи дог. Само в Америка и Канада кучешки храни преминават сертификация. Това е причина че някои американски и канадски храни предпочитат да започват своето производство в Европа. Откъде е тази магия с по високо плашане за производство и курса на евро, храна става по ефтина?
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#51 Потребителят е офлайн   likuku Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 09-February 09

Публикувано: 03 February 2010 - 10:24 AM

Нека да не влизаме в безмислоени полемики. Но ми се струва, че сте доста пристрастна към USA - люлката на генно модифицираните храни. Колкото до въпроса ви, несъм много запознат, и незнам точно за кои храни питате - тези които се прават в източна Европа ли? И просто от любопитство - откъде сте натрупали толкова много знания? Толкова ли много кучета сте отгледали, посещавали ли сте производители на храни, виждали ли сте процеса? Правили ли сте изследвания? Защото загатвате за изкючително умение - да определите храната само с един поглед на чувала. Значи аз ако взема един чувал на любимец сменя му името поокрася го и ви кажа, че е от USA или Канада вие веднага ще плеснете. Няма по силно нещо от добрия маркетинг.

#52 Потребителят е офлайн   paloma_blanka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 377
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 03 February 2010 - 10:43 AM

Цитат(likuku @ Feb 3 2010, 10:24 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Нека да не влизаме в безмислоени полемики. Но ми се струва, че сте доста пристрастна към USA - люлката на генно модифицираните храни. Колкото до въпроса ви, несъм много запознат, и незнам точно за кои храни питате - тези които се прават в източна Европа ли? И просто от любопитство - откъде сте натрупали толкова много знания? Толкова ли много кучета сте отгледали, посещавали ли сте производители на храни, виждали ли сте процеса? Правили ли сте изследвания? Защото загатвате за изкючително умение - да определите храната само с един поглед на чувала. Значи аз ако взема един чувал на любимец сменя му името поокрася го и ви кажа, че е от USA или Канада вие веднага ще плеснете. Няма по силно нещо от добрия маркетинг.


А защо ми се струва, че от общо 5-те Ви коментара във форума 5 са рекламни с насочване на вниманието към храната Bosch? И след като държите да докажете колко висококачествена е тази храна покажете сертификатите, за които толкова говорите. Не отричам, че има доста кучета, които се хранят с нея и стопаните са доволни, но лично аз съм на същото мнение като Apso - в тази храна е наблегнато предимно на зърнените култури (царевица, ориз, пшеница и т.н.) и поне за мен има доста по-добри алтернативи на българския пазар.
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   likuku Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 09-February 09

Публикувано: 03 February 2010 - 11:12 AM

Ама какви са тези глупости сега? Това не е ли тема за хранене? Тук не се ли обсъжда храна? И не не е реклама просто вече за всякакви храни стана на въпрос на всевъзможни луди цени и реших да напиша и аз моето мнение. Ако бях написал първото си нещо в някоя тема за дресура сигурно щеше да съм виновен, че си налагам метода и мнението ли? И хайде пак - аз знам много хора доволни, АМА. Може би аз съм объркал смисъла на тази тема - целта е да се стигне до генерален извод КОЯ храна е Номер 1 ли? Ако е така направо съжалих, че ви писах в темата.

#54 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 03 February 2010 - 11:17 AM

Кой е по,по,най? ab_041.gif ab_041.gif Моите диванета сега са на Хепи дог,но и от Бошчето сме изпапкали няколко чувалчета.И от двете храни сме доволни.И Белкандо сме папкали и от от него сме доволни.Абе произведено ли е в Германия ,на мен това ми стига."Дойчланд,Дойчланд,юбер алес" ab_041.gif ab_041.gif Като им понася добре на песовете и на джоба ми,съм доволен.Изобщо не задълбавам в изчисления и качества на състава.Преди се опитвах,но няма смисъл,това е работа на лаборантите към големите хранително вкусови институти,кадето се измислят всички технологии за състава на тези храни.А те не са много повярвайте! Производителите на храни ,просто купуват технологиите от институтите.Останалото е маркетинг и игра на термини.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#55 Потребителят е офлайн   daos Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 83
  • Регистрация: 20-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Добрич

Публикувано: 03 February 2010 - 11:19 AM

Цитат(likuku @ Feb 3 2010, 08:24 AM) <{POST_SNAPBACK}>
.. Но ми се струва, че сте доста пристрастна към USA - люлката на генно модифицираните храни...


В Европа вноса на кучешки храни съдържащи генно-модифицитани продукти е забранен все още!
Иначе храната Bosh може и да е най-добрата, на най-добрата цена, но дай по-кротко, много остро влезе :) ! Ще я пробваме и ще си кажем мнението tb_195.gif

#56 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 03 February 2010 - 11:21 AM

Моля, да се спре полемиката до тук или ще ми се наложи да заключа темата!

likuku, след като харесвате определена храна, направете си отделна тема и там коментирайте качествата й.

#57 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 03 February 2010 - 11:26 AM

Цитат(Waikikii @ Feb 3 2010, 10:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Моля, да се спре полемиката до тук или ще ми се наложи да заключа темата!



Аааа,недей!!! Рано е още,тъкмо взе да ства интересно.А и полемиката в рамките на добрия тон е винаги градивна.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#58 Потребителят е офлайн   likuku Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 09-February 09

Публикувано: 03 February 2010 - 11:33 AM

Спирам добре, извинявам се. Острото ми влизане стана след коментар N 47 в който APSO си вмести предположенията в цитата. Моя грешка обърках смисъла на темата.Изтрийте мнения при необходимост. МИР zz_214.gif dog.gif

#59 Потребителят е офлайн   фех Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 19-March 09
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2010 - 11:43 AM

Waikikii с каква храна храните?
Правите забележка само на част от участниците в темата. Темата не е посветена на конкретна марка, но или се апелира към нея, или се заплашва със заключване. Отстрани не изглежда особено етично.
Т.е. в тази тема или правете забележка на всеки защитил конкретна храна или не правете забележка на никого, докато не се наруши добрия тон (а тук още се говори с такъв).
Прекалената защита идва към ограничаване на свободата на изразяване на личното мнение.
Пък и най-голяма реклама в тази нерекламна тема получават една-две марки, защитавани върло през пост...

п.п. Наистина очаквам отговор каква марка храна използвате и вие.

Иначе за да не съм спам, аз също вярвам в немското качество. Пробвахме няколко храни, сега сме се спрели на Мера дог - добра цена, отлично общо състояние на кучето (което да ви кажа пуканки и ориз яде с кеф, но зеленчук убий го не ще!) и страхотни бонуси последно време (за справка онлайн магазина на д-р Стефанов). Т.е. за цената си и резултата, това е най-"евтината" и качествена храна за моите капризни кучета.

п.п. 2 Всъщност интересно ми е какъв е смисъла основните пишещи в тази тема да са двама-трима души, които имат общо половината, ако не и повече от постовете в нея и въртят и сучат все към едно и също? Не е ли по-нормално всеки да си каже мнението ВЕДНЪЖ, да не го налага, защото всеки си има своите разбирания за по-по-най и да отговори само ако го питат нещо конкретно?!

п.п. 3 Последно, кой може да каже кой състав на коя храна е най-добра за чуждо куче, без да го познава?! Ако някой се мисли за толкова добър, жестоко се лъже. Избора в крайна сметка се прави от собственика, взимайки под внимание доста повече неща от изписаното в една тема. Ето за мене една храна с цена над сто лева за 12,5 кг, която не се отрази добре на кучето ми въпреки "отличния си състав" не е евтина, нито качествена, това означава ли да стана върл противник и да налагам използваната от нас марка, или да оплювам тази въпросната?! Ами не, казвам си мнението, казвам, че кучетата ми са капризни, казвам какво им е понесло добре и толкоз. Някой ако се интересува ще попита, ако не продължаваме напред следващата марка, следващото мнение, но без да държим нашето на всяка цена да е миродавно.
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   paloma_blanka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 377
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 03 February 2010 - 11:45 AM

Цитат(likuku @ Feb 3 2010, 11:12 AM) <{POST_SNAPBACK}>
И хайде пак - аз знам много хора доволни, АМА. Може би аз съм объркал смисъла на тази тема - целта е да се стигне до генерален извод КОЯ храна е Номер 1 ли? Ако е така направо съжалих, че ви писах в темата.


Целта на темата е да се покажат храни с добър състав на отговарящи на качеството им цени, а не да се защитава яростно определена марка при изказване на мнение, различно от това на препоръчалия я. И още нещо - това, че някой е доволен от дадена храна, не значи че тя е най-добрата. Ако това е така масово трябва да се храни с Педигри и сие, защото много хора се увличат по силния им маркетинг и препоръчват на ляво и надясно като по-по-най. Хайде стига вече - изложихте състава и анализа, изказахте си мнението - за вас това е най-добрата храна, за мен не е и това е нормално - всяко куче е уникално и за всяко е различна НАЙ-добрата храна!
User's Signature

Качена снимка

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни