Dog.bg Форуми : Цитати за кучетата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Цитати за кучетата

#1 Потребителят е офлайн   FRM Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 23-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Велико Търново

Публикувано: 25 December 2009 - 09:14 PM

Позволявам си да пусна нова тема с няколко хубави цитата свързани с кучетата, които преведох. Ако модераторите преценят, че има подобна или, че тази е излишна, моля да я изтрият. Ето ги и цитатите:
1."Няма по-добър психиатър в света от куче, което ближе лицето ти" Ben Williams
2."Голямото удоволствие да имаш куче е, че когато ти се правиш на глупак пред него, то не само, че няма да ти се скара, но ще направи и себе си на глупак" Samuel Butler
3."Кучетата са чудеса с лапи" Susan Ariel Rainbow Kennedy
4."Човекът е идеята на кучето, затова какъв трябва да е Господ" Holbrook Jackson
5."Кучето е единственото животно, което е виждало своя Бог"
6."Кучетата живеят прекалено кратко. Това е техният единствен недостатък" Agnes Sligh Turnbull
7."Моето куче - сърце в краката ми" Edith Wharton
8."Мисля, че кучетата са най-невероятните създания; те дават безусловна любов. За мен те са модел за това какво означава да си жив" Gilda Radner
9."Говоря му, когато съм тъжен; и съм сигурен, че той ме разбира. Когато ме поглежда толкова грижливо, и нежно ближе ръцете ми; след това трие носа си в дрехите ми, но аз никога не му правя забележка. За Бога, мога да си купя нови дрехи, но такъв приятел никога" W. Dayton Wedgefarth
10."Ако е обучен добре, човекът може да бъде най-добрият приятел на кучето" Corey Ford
11."Ако мислиш, че кучетата не могат да броят, опитай да сложиш три кучешки бисквити в джоба си и после дай на Фидо само две от тях" Phil Pastoret
12."Моята цел в живота е да бъда толкова добър човек, колкото кучето ми мисли, че вече съм"
13."Колкото повече опознавам хората, толкова повече харесвам кучетата" Mme. de Staël
14."Кучетата не са целия ни живот, но правят животът ни цялостен" Roger Caras
15."Кучето е джентълмен. Надявам се да отида в неговия Рай, не в човешкия" Mark Twain
16."Най-висшата любов е тази на майката; после на кучето; после на любимия" Полска поговорка
17."Кучетата са ни дали всичко от себе си. Ние сме центърът на тяхната Вселена. Ние сме фокусът на тяхната любов, вяра и доверие. Те ни служат в замяна на остатъци от храна. Без съмнение това е най-добрата сделка, която човекът е правил" Roger Caras
18."Кучето ми се тревожи за икономиката, защото храната му стана 99 цента за кутия. Това е почти 7 долара в кучешки пари" Joe Weinstein
19."Животът е като кучешки впряг. Ако не си водещото куче, сценарият никога не се променя." Lewis Grizzard
20."Няма вяра, която да не е била пречупена, освен вярата на истински вярното куче" Konrad Lorenz
21."Мислиш, че кучетата няма да отидат в Рая? Казвам ти, че те ще са там много преди някой от нас" Robert Louis Stevenson
22."Ако погледнеш куче и не изпиташ силно вълнение или привличане, сигурно си котка"
23."Чудя се дали и другите кучета мислят, че пуделите са членове на странен религиозен култ" Rita Rudner




#2 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 25 December 2009 - 09:33 PM

Има подобна темичка в общия форум - там има цитати, свързани с кучета от известни писатели, бях чела и нещо подобно на горенаписаното някъде, ама къде - мога ли да се сетя ... oi_129.gif cc_012.gif
Би било хубавко и ние да си имаме такава тема и във връзка с това, пускам един цитат, който много харесвам:

Който е казал, че щастието не се купува с пари, забравил е за малките кученца!

User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

#3 Потребителят е офлайн   FRM Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 23-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Велико Търново

Публикувано: 25 December 2009 - 09:40 PM

Цитат(Athanna @ Dec 25 2009, 09:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Има подобна темичка в общия форум - там има цитати, свързани с кучета от известни писатели, бях чела и нещо подобно на горенаписаното някъде, ама къде - мога ли да се сетя ... oi_129.gif cc_012.gif
Би било хубавко и ние да си имаме такава тема и във връзка с това, пускам един цитат, който много харесвам:

Който е казал, че щастието не се купува с пари, забравил е за малките кученца!


Малко съм объркал заглавието, но съдържанието е важно :)

#4 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 December 2009 - 10:07 PM

Дали защото съм стопанин на впрегатно куче,но един от цитатите ми стана фаворит:Животът е като кучешки впряг. Ако не си водещото куче, сценарият никога не се променя."Не знам чия е фразата,но ще добавя и:"Който не обича животните,той не обича и хората".
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#5 Потребителят е офлайн   FRM Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 23-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Велико Търново

Публикувано: 25 December 2009 - 10:46 PM

Благодаря за редакцията на заглавието. Ариел, радвам се, че ти е харесал цитатът. "Който не обича животните,той не обича и хората" - това е изключително вярно.

#6 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Публикувано: 25 December 2009 - 10:56 PM

QUOTE (Ариел @ Dec 25 2009, 10:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Дали защото съм стопанин на впрегатно куче,но един от цитатите ми стана фаворит:Животът е като кучешки впряг. Ако не си водещото куче, сценарият никога не се променя."Не знам чия е фразата,но ще добавя и:"Който не обича животните,той не обича и хората".


Ариел, точно същия цитат ми направи и на мен голямо впечатление. ae_085.gif
Пускам две неща, които съм пускала и преди, но в друг форум.


Възхвала на кучето. Написано през 1870г. от сенатор Джордж Уест

Единственият изцяло безкористен приятел, който човек може да има в този користен свят, единственият, който няма да го изостави никога, единственият, който не е способен на неблагодарност и предателство, е неговото куче. Кучето стои до човека и в богатство, и в бедност; когато е здрав и когато е болен. То ще спи върху студената земя, където вият ледените ветрове и снегът шиба по лицето, само, за да е близо до своя господар. То целува ръката даже, когато не може да му предложиш храна, ближе раните и язвите, получени от срещата с жестокостта на света. То пази съня на своя господар-просяк, като че ли е принц. Когато всички други приятели те предават, кучето остава с тебе. Когато земните богатства не са вече твои и уважението на силните е загубено, неговата любов остава неизменна катовечния път на слънцето през небесата.




Лорд Байрон, епитафия

Тук почиват тленните останки на едно същество, което притежава хубост, без суетност, сила, без нахалство и всички качества на човека без пороците му. Тази похвала, която би била глупаво ласкателство, ако бе надпис на човешки гроб, е само една справедлива дан в памет на Боутусей.

Лорд Байрон


User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

#7 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 25 December 2009 - 11:34 PM

Цитат(FRM @ Dec 25 2009, 10:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря за редакцията на заглавието. Ариел, радвам се, че ти е харесал цитатът. "Който не обича животните,той не обича и хората" - това е изключително вярно.

Нищо не ми хареса!Останалите ме "докоснаха"! smile.gif
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#8 Потребителят е офлайн   azi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 24-December 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 26 December 2009 - 12:47 AM

Темичката е страхотна и съм "ЗА" с две ръце ,че "Човек който не обича животните,той не обича и хората" ba_025.gif

#9 Потребителят е офлайн   bezmalvniq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 94
  • Регистрация: 09-October 08
  • Gender:Male
  • Location:ruse

Публикувано: 26 December 2009 - 10:06 AM

Ето любимият ми цитат : ''Да обичаш кучето си като брат или сестра" ae_085.gif ab_041.gif



#10 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Публикувано: 26 December 2009 - 03:07 PM

Ето и малко превод от мен:

*If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~ Phil Pastoret
- Ако си мислиш, че кучетата не могат да броят, опитай се да сложиш три кучешки бисквитки в джоба си и да дадеш на Фидо само две от тях.

*
My goal in life is to become as wonderful as my dog thinks I am. (Unknown Writer)
- Целта на живота ми е да стана толкова невероятен, колкото моето куче си мисли, че съм!

*Dogs are not our whole life, but they make our life whole. ~Roger Caras
- Кучетата не са целия ни живот, но те могат да направят живота ни цялостен.

*No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich. ~
Louis Sabin
- Без значение колко малко пари или колко малко възможности имаш, притежаването на куче те прави богат.

*He is your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion. (Unknown Writer)
- Той е твой партньор, твой защитник, твоето куче. Ти си неговия живот, неговата любов, неговия лидер. Той ще бъде твой - доверчив и верен, до последния удар на своето сърце. Ти му го дължиш да бъдеш стойностен за такова посвещение!!!

*A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself. ~Josh Billings
- Кучето е единственото нещо на земята, което те обича повече, отколкото обича себе си.

*Money will buy you a fine dog, but only love can make it wag its tail. ~Richard Friedman
- Чрез пари можеш и да купиш хубаво куче, но само чрез любов можеш да го накараш да завърти опашка!

*A dog wags its tail with its heart. ~Martin Buxbaum
- Кучето върти опашката си чрез сърцето си!

*My little dog - a heartbeat at my feet! ~Edith Wharton
- Моето малко куче - сърчице в краката ми!

*Dog lifes are too short. Their only fault, really. ~Carlotta Monterey O'Neil
- Животът на кучетата е твърде кратък. Единствената им грешка, наистина.

*I used to look at (my dog) Smokey and think, "If you were a little smarter you could tell me what you were thinking," and he'd look at me like he was saying, "If you were a little smarter, I wouldn't have to". ~Fred Junqclaus
- Поглеждах към (своето куче) Смоуки, мислейки: "Ако беше мъничко по-умен, би могъл да ми кажеш какво мислиш", а той сякаш ме гледаше, казвайки: "Ако ТИ беше мъничко по-умен, аз нямаше да имам нужда да говоря!".

*If you don't own a dog, at least one, there is not necessairly anything wrong with you. But there may be something wrong with your life. ~Roger Caras

-Ако не притежаваш куче, поне едно, не е задължително да има нещо ненормално у теб. Но може би животът ти не би протекъл нормално.

*In order to really enjoy a dog, one doesn't merely try to train him to be semi-human. The point of it is to open oneself to the possibility of becoming partly a dog. ~Edward Hoagland
- За да се наслаждаваш наистина на кучето, не е задължително да го обучаваш да бъде почти човек. Идеята е да отвориш сърцето си за възможността ти да се превърнеш частично в куче.

*The great pleasure of a dog is, that you may make a fool of yourself with him and not only will he not scold you, but he will make a fool of himself too. ~Samuel Butler
- Най-голямото удоволствие на това да имаш куче е, че можеш да се правиш на глупак пред него и, не само, че няма да те смъмри, но и то също ще се прави на глупак заедно с теб
.

*Dogs have so many friends because they wag their tails, not their tongues (Proverb quote)
- Кучетата имат толкова много приятели, защото размахват своите опашки, а не своите езици! (Пословица)

*If your dog doesn't like someone you probably shouldn't either. (Unknown Writer)

- Ако кучето ти не харесва някого, ти може би също не би трябвало...

*If it wasn't for dogs, some people would never go for a walk. (Unknown Writer)
- Ако не беше заради кучетата, някои хора вероятно никога не биха излезнали на разходка.

*The most affectionate creature in the world is a wet dog. (Unknown Writer)
- Най-любящото създание на света, това е мокрото куче.

(сега видях, че някои цитати се повтарят wb_052.gif , но това е то- много съм разсеяна напоследък)

User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

#11 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 28 December 2009 - 10:46 PM

е, не... няма как да не я харесам тази тема! ba_025.gif

#12 Потребителят е офлайн   husko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 19-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 31 December 2009 - 11:51 AM

Naистина яка тема мн ми харесаха цитатите !
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 January 2010 - 05:21 AM

Много хубави цитати,изолзвах един от тях за подписа си,Athanna мерси за превода.
Малко го промених като махнах само името :P
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#14 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 02 January 2010 - 10:45 AM

аз бих добавила един цитат от песен на Роби Уилямс, който за мен важи с пълна сила за отношенията ми с фаба:

And through it all
She offers me protection
a lot of love and affection
wheather i`m right or wrong.


и въпреки всичко
Тя ми предлага защитата си,
много любов и нежност
независимо дали съм права или греша.



Още бих добавила- ако не си срещнал исктинската любов в живота си- вземи си куче!...
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#15 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Публикувано: 02 January 2010 - 09:11 PM

QUOTE (shrekky @ Jan 2 2010, 05:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Много хубави цитати,изолзвах един от тях за подписа си,Athanna мерси за превода.
Малко го промених като махнах само името :P


Еее, ти все правиш страхотни банерчета wub.gif Харесва ми как се е получило. Радвам се, че ти е допаднало цитатчето md_064.gif
User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

#16 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 January 2010 - 10:36 PM

Цитат(Athanna @ Jan 2 2010, 07:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(shrekky @ Jan 2 2010, 05:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Много хубави цитати,изолзвах един от тях за подписа си,Athanna мерси за превода.
Малко го промених като махнах само името :P


Еее, ти все правиш страхотни банерчета wub.gif Харесва ми как се е получило. Радвам се, че ти е допаднало цитатчето md_064.gif

Радвам се,че ти харесва ... приемам заявки ab_041.gif
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#17 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 02 January 2010 - 11:16 PM


*He is your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion. (Unknown Writer)
- Той е твой партньор, твой защитник, твоето куче. Ти си неговия живот, неговата любов, неговия лидер. Той ще бъде твой - доверчив и верен, до последния удар на своето сърце. Ти му го дължиш да бъдеш стойностен за такова посвещение!!!

Това ми е подпис от доста време и не мислям да го сменям! ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#18 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 03 January 2010 - 09:18 PM

QUOTE
Радвам се,че ти харесва ... приемам заявки ab_041.gif


Ооо, край ad_018.gif . Помня, помня, всичко помня, тъй шъ знайш, Лия ag_204.gif
Хе-хе, ето още няколко новопреведени цитати, за да внесем малко "freshness", ъГкръмм, така де. gl_165.gif


* There is no psychiatrist in the world like a puppy licking your face. ~Ben Williams
-На света няма по-добър психолог от кученце, което ближе лицето ти.

*
From the dog's point of view, his master is an elongated and abnormally cunning dog. ~Mabel Louise Robinson
-От гледната точка на кучето, неговият господар е удължен вид противоестествено хитро куче.

*
Dogs are miracles with paws. ~Attributed to Susan Ariel Rainbow Kennedy
-Кучетата са чудеса с лапи.

*
Man is a dog's idea of what God should be. ~Holbrook Jackson
-Човекът е идеята на кучето за това какво би трябвало да е бог.

*
I think dogs are the most amazing creatures; they give unconditional love. For me they are the role model for being alive. ~Gilda Radner
-Мисля, че кучетата са най-невероятните създания; те дават безусловна любов. За мен те са ролеви модел на това да бъдеш жив.

*
Our dogs will love and admire the meanest of us, and feed our colossal vanity with their uncritical homage. ~Agnes Repplier
-Нашите кучета ще обичат и ще се възхищават дори от най-големите ни злини, ще подхранват нашата колосална суета с безкритичната си почит.

*
One reason a dog can be such a comfort when you're feeling blue is that he doesn't try to find out why. ~Author Unknown
Една причина, поради която кучето олицетворява такъв комфорт е, че когато се чувстваш потиснат, то не се опитва да разбере защо.

*
Scratch a dog and you'll find a permanent job. ~Franklin P. Jones
-Одраскай кучето и ще си намериш постоянна работа!


* When a dog barks at the moon, then it is religion; but when he barks at strangers, it is patriotism! ~David Starr Jordan
-Когато кучето лае луната, това е религия; ала лае ли по чужденци, това е патриотизъм!

*
Properly trained, a man can be dog's best friend. ~Corey Ford
-Ако е правилно трениран, човек може да бъде най-добрия приятел на кучето.

*
With the exception of women, there is nothing on earth so agreeable or necessary to the comfort of man as the dog. ~Edward Jesse, Anecdote of Dogs
-С изключене на жената, на земята не съществува нищо по-мило или необходимо за комфорта на мъжа от кучето.

*
The dog is a yes-animal, very popular with people who can't afford to keep a yes-man. ~Robertson Davies
-Кучето е тип "да-животно", много популярно за хора, които не могат да си позволят "да-човек".

* Dogs laugh, but they laugh with their tails. ~Max Eastman, Enjoyment of Laughter
-Кучетата се смеят, но го правят с опашките си.

*
If dogs could talk, it would take a lot of the fun out of owning one. ~Andy Rooney
-Ако кучетата можеха да говорят, би било доста интересно притежаването на едно.

*
A dog is not "almost human" and I know of no greater insult to the canine race than to describe it as such. ~John Holmes
-Кучето, това не е получовек" и не знам по-голямо оскърбление за кучешката раса от това, да бъдат описвани като такива.

*
If you get to thinking you're a person of some influence, try ordering somebody else's dog around. ~Will Rogers
-Ако започнеш да си мислиш, че си човек с влияние, опитай се да се разпореждаш с кучето под ръката на някой друг.

*Did you ever notice when you blow in a dog's face he gets mad at you? But when you take him in a car he sticks his head out the window. ~Steve Bluestone
-Забелязал ли си някога, че когато духнеш в лицето на кучето, то полудява от това? Но когато го вземеш в кола, главата му щръква вън от прозореца.

*
To his dog, every man is Napoleon; hence the constant popularity of dogs. ~Aldous Huxley
-Всеки човек е Наполеон за своето куче; оттук идва и тяхната тъй постоянна популярност.

*
They never talk about themselves but listen to you while you talk about yourself, and keep up an appearance of being interested in the conversation. ~Jerome K. Jerome
-Те никога не говорят сами за себе си, но слушат теб, когато говориш за тебе си и пазят присъствие на заинтересовани от разговора.

*
The dog was created specially for children. He is the god of frolic. ~Henry Ward Beecher
-Кучето е било създадено специално за децата. То е богът на веселието.

*
Anybody who doesn't know what soap tastes like never washed a dog. ~Franklin P. Jones
-Ако някой не знае какъв е вкусът на сапуна, вероятно никога не е къпал куче.

*
A cat, after being scolded, goes about its business. A dog slinks off into a corner and pretends to be doing a serious self-reappraisal. ~Robert Brault
-Котката, след като е нахокана, отива да върши своята си работа. А кучето се прокрадва в ъгъла, преструвайки се, че си прави сериозна преоценка.

*
No one appreciates the very special genius of your conversation as the dog does. ~Christopher Morley
-Никой не оценява гения на твоят разговор както кучето го прави.

*
If you are a dog and your owner suggests that you wear a sweater... suggest that he wear a tail. ~Fran Lebowitz
-Ако ти си куче, а твоят стопанин предложи на ТЕБЕ да носиш ПОТНИК... предлужи НА НЕГО да носи ОПАШКА!

*
Dogs feel very strongly that they should always go with you in the car, in case the need should arise for them to bark violently at nothing right in your ear. ~Dave Barry
-Кучетата чувстват много силно, че те би трябвало винаги да идват с теб в колата ти, в случай, че нуждата би породила удобен случай за тях да лаят по нищото насилствено в ухото ти.

*
А door is what a dog is perpetually on the wrong side of. ~Ogden Nash
-Вратата, това е нещото, спрямо което кучето е вечно от погрешната страна.

*
Amount of time it takes for a dog to "do its business" is directly proportional to outside temperature + suitability of owner's outerwear. ~Betsy Cañas Garmon
-Времето, което е необходимо на кучето за да свърши работа" е право пропорционално на външната температира + удобството на връхната дреха на стопанина.

*
Whoever said you can't buy happiness forgot little puppies. ~Gene Hill
-Който и да е казал, че не можеш да купиш щастието, е забравил за малките кученца.

*
Тhe average dog is a nicer person than the average person. ~Andy Rooney
-Средностатистическото куче е по-хубава личност от средностатистическия човек.

*
If your dog is fat, you're not getting enough exercise. ~Author Unknown
-Ако кучето ти е дебело, значи не спортуваш достатъчно.

*
The dog wags his tail, not for you, but for your bread. ~Portuguese Proverb
-Кучето върти опашка не заради теб, ала заради твоята порода.

*
A dog teaches a boy fidelity, perseverance, and to turn around three times before lying down. ~Robert Benchley
-Кучето учи едно момче на преданост, упоритост, както и да се озърта наоколо три пъти преди да си легне.

*
The best way to get a puppy is to beg for a baby brother - and they'll settle for a puppy every time. ~Winston Pendelton
-Най-добрият начин да се снабдиш с малко кученце е да умоляваш за малко братче те ще склоняват за кученце всеки път.

*
You ask of my companions. Hills, sir, and the sundown, and a dog as large as myself that my father bought me. They are better than human beings, because they know but do not tell. ~Emily Dickinson
-Вие питате за моите спътници. Хълмовете, сър, и залезът на слънцето. И едно куче, голямо колкото мен, което баща ми ми купи. Те са по-добри от човеците, понеже те знаят, но те не говорят...

*
There is no faith which has never yet been broken, except that of a truly faithful dog. ~Konrad Lorenz
-Няма вяра, която никога да не е била пречупвана, с изключение тази на истинно вярващото куче.

*
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience. ~Woodrow Wilson
-Ако едно куче не дойде при теб след като те е погледнало в лицето, трябва да се прибереш вкъщи и да проучиш съвестта си.

*
Dogs, the foremost snobs in creation, are quick to notice the difference between a well-clad and a disreputable stranger. ~Albert Payson Terhune
-Кучетата, най-ранните сноби от Сътворението насам, са бързи в забелязването на разликата между добре облечен и опърпан чужденец...

*
When a man's best friend is his dog, that dog has a problem. ~Edward Abbey
-Когато най-добрия приятел на човека е кучето, то това куче има проблем.

*
I wonder what goes through his mind when he sees us peeing in his water bowl. ~Penny Ward Moser
-Чудя се, какво ли му минава през ума, когато той вижда, че ние пишкаме в неговата водна чаша...

*
A dog can express more with his tail in seconds than his owner can express with his tongue in hours. ~Author Unknown
-Едно куче може да изрази много повече с опашката си за секунди, отколкото неговият собственик може да изрази с езика си за часове.

*
I love a dog. He does nothing for political reasons. ~Will Rogers
-Обичам едно куче. То не прави нищо, поради политически причини.

*
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." ~Steven Wright
-Кръстих кучето си Стой", така че мога да му казвам Ела тука, Стой, Ела тука, Стой".

*
The pug is living proof that God has a sense of humor. ~Margo Kaufman
-Мопсът е живото доказателство, че Бог има чувство за хумор.

*
Dachshunds are ideal dogs for small children, as they are already stretched and pulled to such a length that the child cannot do much harm one way or the other. ~Robert Benchley
-Дакелите са идеални кучета за малки деца, понеже те са вече разтегнати и опънати до такава дължина, че детето не може много да нарани животното, по един или друг начин.

*
Fox-terriers are born with about four times as much original sin in them as other dogs. ~Jerome K. Jerome, Three Men in a Boat
-Фокс-териероте са родени с около четири пъти по-голям първичен грях от останалите кучета.

*
Labradors [are] lousy watchdogs. They usually bark when there is a stranger about, but it is an expression of unmitigated joy at the chance to meet somebody new, not a warning. ~Norman Strung
-Лабрадорите са въшливи пазачи. Те обикновено лаят, когато има чужд човек, но това е израз на несмекчено удоволствие, заради шанса да срещнат някой нов човек, а не е предупреждение.

*
Newfoundland dogs are good to save children from drowning, but you must have a pond of water handy and a child, or else there will be no profit in boarding a Newfoundland. ~Josh Billings
-Нюфаундленд-кучетата са добри спасители на деца от удавяне, но трябва да имаш налично малко езерце с вода, както и дете, иначе няма да има кяр от наковаване с Нюфаундленд.

*
Bulldogs are adorable, with faces like toads that have been sat on. ~Colette
-Булдозите са очарователни, с лице на жабка, върху която някой е сядал.

User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

#19 Потребителят е офлайн   sinioku4e Икона

  • >:-D
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 838
  • Регистрация: 04-June 08
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 03 January 2010 - 11:16 PM

Много полезни, вярни и хубави цитати. И аз мисля да си избера някой за... нещо. Ще се включа с едно стихче от Валери Петров, част от "Бяла Приказка", което ми беше едно страшно любимо разказче, като дете:
Казва се приятел пръв,
но защо е той такъв?
Затова, че пръв полита
в огъня да те спаси;
пръв и без да се запита
прав ли си, или не си;
пръв за теб леда пролазва;
пръв за теб пролива кръв
ето за това се казва,
че приятелят е пръв!

Май имаше някъде тема за творчество/книги за животни, но сега не я виждам нещо, за това, ако някой иска да прочете - ето цялата приказка: Бяла Приказка - Валери Петров

User's Signature

Фондация "ШАРКО"

Лара си отиде на 1 година, 7 месеца и 26 дни.

#20 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Публикувано: 04 January 2010 - 12:46 AM

QUOTE (sinioku4e @ Jan 3 2010, 11:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Много полезни, вярни и хубави цитати. И аз мисля да си избера някой за... нещо. Ще се включа с едно стихче от Валери Петров, част от "Бяла Приказка", което ми беше едно страшно любимо разказче, като дете:
Казва се приятел пръв",
но защо е той такъв?
Затова, че пръв полита
в огъня да те спаси;
пръв и без да се запита
прав ли си, или не си;
пръв за теб леда пролазва;
пръв за теб пролива кръв
ето за това се казва,
че приятелят е пръв"!

Май имаше някъде тема за творчество/книги за животни, но сега не я виждам нещо, за това, ако някой иска да прочете - ето цялата приказка: Бяла Приказка - Валери Петров


Ах, един от любимите ми поети wub.gif Геният му е изключителен...
User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни