Dog.bg Форуми : Въпроси и отговори за кокери

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпроси и отговори за кокери

#1 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 08 June 2008 - 03:51 PM

Направих такава тема преди,ама май не съм я много както трябва или мод-а я е изтрил. ако е така да махна и тази. но нека тук да питаме за всичко, което не е към другите теми и така няма да се доблират въпросите постоянно!
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   xrisi95 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1802
  • Регистрация: 31-May 08
  • Gender:Female
  • Location:пловдив
  • Skype:

Публикувано: 08 June 2008 - 07:01 PM

Как да накарам Вики да стои на определеното си място?Тя си има определен кът и целия и е заграден но тя скача катери се скимти и по някакъв начин излиза.Нямаше да е проблем за мен но живея при дядо ми и баба ми и едвам-едвам ги накарах да приемат Вики за 5 дена докато приключа училище :huh:. ПОМОЩ!!!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   desi_kz1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1313
  • Регистрация: 23-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Фармация
  • Skype:

Публикувано: 08 June 2008 - 07:30 PM

Само да ти кажа че не одобрявам това че е заградена, тя има нужда да тича, да си играе да разознава,а не да седи на едно място като наказана :huh:
User's Signature

Качена снимка

"Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен,
то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека."
Марк Твен

#4 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 08 June 2008 - 08:40 PM

Защо искаш да стои само там?

А иначе има за командата "на място" информация тук - http://dog.bg/forum/...pic,3481.0.html
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#5 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 June 2008 - 04:59 PM

Имам е дно въпросче:Кара е твърде дружелюбна към всички.Влиза някой в къщи и тя му се е нахвърлила да го облизва даже препиква като влези чужд човек.Ще влезне крадец,ще ни ограби а тя  ще го разцелува от глава до пети.Смятам че е достатъчно голяма вече за да проявява някакви инстинкти за пазене на територия от чужди хора,но не.Не съм казала че искам куче пазач,но едно "Джаф" при отваряне на външната врата няма да е лошо.  :(
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 09 June 2008 - 05:05 PM

ами да ти кажа и Макс беше така като малък. аз също си мислех, че е странно, но след време той започна а лае когато се звъна на вратата. не мога да преценя дали е добре или зле. така го научи на приятел ми баща му и сега вече колкото  да се караме, няма спиране. но мисля, че е малка за такива неща. не съм сигурна де, но все пак мисля, че мъжките са по- ревниви към територията си.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 10 June 2008 - 09:56 PM

По-ревниви или не - Бък умира за гости :rolleyes: Дойде един човек, когото никога през живота си не е виждал и му се радваше все едно през цялото време него е чакал :rolleyes: А да не говорим за препикаването, когато някой му се зарадва прекалено, затова аз го подминавам и чак като се поуспокой го гушвам  :blink:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#8 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 11 June 2008 - 07:20 AM

И при нас също е така и от няколко дни започна да препикава на всички.Преди беше само на брат ми,а сега въобще не подбираме.Иначе като звънне някой на вратата е пръв,само че не да пази а да се нарадва до "смърт" на някой дръзнал да звъни  ;D

#9 Потребителят е офлайн   Diqna_Stoicheva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 519
  • Регистрация: 28-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 11 June 2008 - 09:07 AM

И Томи беше така  ;D ;D но вече сме големи!  :P
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 11 June 2008 - 10:39 AM

Макси не е подпиквал, освен когато беше съвсем малък и то само няколко пъти. но пък всеки решил да мине дори само покрай вратата ни и любопитството го измъчва до болка :)
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   irina_dimitrova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 18-April 07
  • Location:София

Публикувано: 11 June 2008 - 11:11 AM

А Рони лае заплащително, като се звънне на вратата или се чуе шум във входа, ноооооооооооо само когато ние сме вкъщи ! Правили сме опити дали лае като е сам, само се спотайва и си трае, няма такъв страхливец  ;D .Не бих имала против да лае като ни няма и се шуми пред вратата или се звъни докато ни няма, защото нашия блок е нов и постоянно има обрани апартаменти, та те ще ни задигнат направо с него .... незнам как бих могла да го науча да се обажда!
А за гости-на някои се радва,на други се снишава и го е страх в началото, ама свиква за нула време и се почва с носенето на играчките и показването на всичките щуротии.

#12 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 June 2008 - 09:52 AM

Здравейте,чудех се дали е подходящо да взема на Бенджи нашийник.Какво ще ме посъветвате,дали ще е разумно като е толко малък?Дали няма да се души от него?Иначе аз съм харесала такъв платнен и не ми изглежда неудобен,а също така и мисля че няма да му пречи на козинката.Приемам всякакви съвети  ;)

#13 Потребителят е офлайн   xrisi95 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1802
  • Регистрация: 31-May 08
  • Gender:Female
  • Location:пловдив
  • Skype:

Публикувано: 12 June 2008 - 09:59 AM

ami zashtoto baba i dqdo sa protiv tova da imam ky4e :'(,no ve4e vsi4ko e nared :yahoo: i viki se razhozda kadeto si iska samo kadeto pikae kadeto i padne i tova e problem :-
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 12 June 2008 - 11:28 AM

Цитат

Здравейте,чудех се дали е подходящо да взема на Бенджи нашийник.Какво ще ме посъветвате,дали ще е разумно като е толко малък?Дали няма да се души от него?Иначе аз съм харесала такъв платнен и не ми изглежда неудобен,а също така и мисля че няма да му пречи на козинката.Приемам всякакви съвети  ;)

ние от съвсем малки сме на нашийник. никога не сме имали нагръдник. мисля, че е по-добре за тях. а ако го научиш да не се души, тоест команда редом - няма проблем с нашийника. все си мисля, че е по-добре нашийник.
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   desi_kz1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1313
  • Регистрация: 23-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Фармация
  • Skype:

Публикувано: 12 June 2008 - 12:05 PM

Цитат

ami zashtoto baba i dqdo sa protiv tova da imam ky4e :'(,no ve4e vsi4ko e nared :yahoo: i viki se razhozda kadeto si iska samo kadeto pikae kadeto i padne i tova e problem :-


Еми трябваше още в началото да я научите да пикае на едно и също място, Бъди се научи на тераста , а иначе винаги има оставен весник в коридора и той там си ходи, когато ни няма :blink: И забелязах, че от няколко дена като се прибера от училище, след като ми се нарадва отива до вратата на тераста и почва да дращи по нея и аз го пускам и си свършва работа :blink:Пикал е няколко пъти преди това на весника, но явно почва вече да се усеща и да ме чака :wub:
User's Signature

Качена снимка

"Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен,
то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека."
Марк Твен

#16 Потребителят е офлайн   desi_kz1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1313
  • Регистрация: 23-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:Фармация
  • Skype:

Публикувано: 12 June 2008 - 12:07 PM

Цитат

Здравейте,чудех се дали е подходящо да взема на Бенджи нашийник.Какво ще ме посъветвате,дали ще е разумно като е толко малък?Дали няма да се души от него?Иначе аз съм харесала такъв платнен и не ми изглежда неудобен,а също така и мисля че няма да му пречи на козинката.Приемам всякакви съвети  ;)

И аз да попитам на Бъди надгръдник ли да му взема като за начало или нашийник :blink:?
User's Signature

Качена снимка

"Ако вземеш прегладняло куче и направиш живота му охолен,
то няма да те ухапе. Това е принципната разлика между кучето и човека."
Марк Твен

#17 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 June 2008 - 12:30 PM

Ами Бък е с нагръдник. Аз мисля да си остане с нагръдниче за винаги :blink: По принцип съм чела, че като е малко кучето, е хубаво да е с нагръдник, но не знам ... все пак всеки си преценява :blink: :blink:
По принцип за теб е по-добре нашийник, защото като се дърпа, ще види, че му стяга на вратлето и няма толкова да бяга. А с нагръдника не усеща нищо, но затова пък дърпа доста.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#18 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 June 2008 - 01:48 PM

JujitYy,съгласна съм с това което каза за дърпането.Аз съм чела че от нагръдника се разваляла стойката на кучето,не че ние сме с родословие и т.н. но това не пречи кучето ми да има хубава стойка  ;) Нашия нагръдник вече му стой много смешно,защото вратлето и главичката му е са по-малки в сравнение с тялото.Вече му взех нашийник и сега е с него,все още само у дома и то без повод за да свиква.Това което ме очуди е че на него не му прави впечатление че има нещо на врата,ама хич даже  не му пука  ;D

#19 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 12 June 2008 - 03:54 PM

мисля, че и тук беше обсъждано, че нашийник е по-добре. не само за стойката е вредно да е с нагръдник, но и за гръбнака не е полезно. пък и е много трудно да се коригира с нагръдник. както самивиждате те не усещат ,че имат нагръдник и се дърпат много.  а и честно да ви кажа не знам как може да се научите с надръгник на команда редом, нямате опция за корекция. или ако евентуално налапа нещо трудно бихте го спряли да го глътне. а да ви кажа, че сега ви е лесно с нагръдник, защото са още малки, но когато станат по-големи имат неподозирана сила, макар да са една педя от земята както се казва. аз лично препоръчвам нашийник. но както знаем, всеки сам си решава  ;)
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 June 2008 - 05:14 PM

Brani and Max,напълно съм съгласна с теб за всичко което изреди.Аз вече го извеждах и първите няколко пъти като се засили да тича и се получава доста кофти ситуация  :( Но мисля,че ще свикне с времето.Иначе от визуална гледна точка - той изглежда много по-добре с нашийника направо като голямо куче  ;D Тези дни ще сложа снимки във Фотофорума да го видите  ;) Мерси на всички за съветите и много  :wub: на дългоушковците.

  • (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни