Dog.bg Форуми : Как се сдобихте с вашия мяукащ приятел

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как се сдобихте с вашия мяукащ приятел :)

#1 Потребителят е офлайн   huskeylover4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 12-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 30 December 2009 - 02:44 AM

Съжалявам ако има друга подобна тема, но аз не видях :) ЕЕ разкажете как се сдобихте с вашия мяучоо :) Аз моя Пухчо го намерих преди година, беше на 3-4 седмици и няколко дни мяукаше в една къща почти до нас, жената от там го хвана и го изхварли пред нас където има 3 огромни кучета, който щяха да ме поядат докато го взимах мъничето, а и то неможеше да се храни самичко та 7-8 дена го хранех с капкомерче ae_085.gif Та сега е голямо зверче ee_017.gif НОК на 10г. и Сибирско хъски на 5 месеца бягат от него, защото той ги гони и ги бие ee_017.gif А ако дойде някой непознат и той се нахвърля, като куче пазач е ab_041.gif ab_041.gif Не яде гранули за котки, само кучешки (не знам каква е разликата), също и месо не яде, само зеленчуци, хляб, шоколад, а да не говорим като надуши алкохол веднага се опитва да се добере до него, на няколко пъти ме раздира жестоко докато се опитвам да го спра да се докопа до ракията и веднъж до шоколада, не дава да се гали да се гушка и вече си мисля, че има извънземни и са пратили котката ми да ни наблюдава wa_048.gif А и забравих да спомена, че е с различни очи (синьо и зелено) и в нас си имаме 3 сини и 1 зелено око (2 сини на хъскито и синьото и зеленото на Пухчо) ab_041.gif ab_041.gif ae_085.gif Ей сега сте вие ae_085.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   We(heart)animals Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 26-January 13

Публикувано: 13 February 2013 - 08:42 PM

С годеникът ми решихме да си осиновим коте от приюта в Русе. Казва се Робин. Ходихме в приюта просто да видим как стоят нещата, да се порадваме на животинките, да разпитаме, помогнем и втория ден като отидохме просто взехме това коте, бяхме си я харесали още преди, защото беше най-игрива, най-малка и биеше всички котки без мъжкарите, ревнуваше,че само на нея не обръщаме внимание

#3 Потребителят е офлайн   lllsssbbb1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 16-November 12
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 15 February 2013 - 03:52 PM

много хубава тема :) аз имам три котки.първа в нас дойде дамата Лейди.Прикачена снимкаимаме ресторант и една вечер я видях около масите.хората я хранеха,а на мен сърце не ми даде да я изгоня.вечерта проведох разговор със съпруга ми да я оставим при нас,защото преди известно време нашият котарак изчезна.и така на другият ден когато извиках мац в двора се появи една рижава муцункаПрикачена снимка.милата имаше херния и след седмица хем махнахме хернията ,хем я и кастрирахме.вече две години ни радва.Прикачена снимкавтората котка,по точно котарак,го взехме от една жена.вече беше на 6 месеца и никой не го искаше.чисто черен,пухкав и с името Лъки дойде във вкъщи.за жалост преди 2 седмици го удариха едни гадове и сега още се въстановява.най-малкият и най-лошият го взехме уж от един ветеринар.дойде целият в лишей ,та и аз се мазах заедно с него.миличкият ми .казва се Мечо.малко снимки на двамата красавци и мадамата ми :)всички са кастрирани.Прикачена снимкаПрикачена снимка

#4 Потребителят е офлайн   robobobo Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-February 13

Публикувано: 16 February 2013 - 12:26 PM

С нашето коте се сдобихме като подарък за коледа на сина ми.

#5 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 17 February 2013 - 07:35 PM

Взехме от улицата нашата принцеса преди 1 год. и половина. Беше толкова голяма :

А ето я сега :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   We(heart)animals Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 26-January 13

Публикувано: 17 February 2013 - 08:55 PM

oleeee,anelia, mnooogo krasiva kotka ima6!!!! ^^

#7 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 18 February 2013 - 01:39 AM

Показване на мнениетоWe(heart)animals, в 17 February 2013 - 09:55 PM, написа:

oleeee,anelia, mnooogo krasiva kotka ima6!!!! ^^

Благодаря!Наистина тя е моята гордост!на живо е още по - завладяваща и красива :) :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   E.S. Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 18-February 13

Публикувано: 18 February 2013 - 03:53 PM

Купих си го от развъдник. :md_064:

#9 Потребителят е офлайн   Flashback Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 334
  • Регистрация: 29-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 21 February 2013 - 06:19 PM

Няма да забравя как за Бари Уайт с приятелката ми почти се сбихме, та не мога да не разкажа. :ab_041:
Пихме кафе, тръгнахме си който накъде е и по пътя срещнахме двумесечния болен и отвратителен Бари. Аз тъкмо се бях преместила в новата си къща, оставяйки старата котка от детските ми години при татко ми, защото тя го обича много повече отколкото който и да е друг. Приятелката ми имаше вече една котка вкъщи и това всъщност ми беше основния довод в бясната разправия.
Работата е там, че години наред се бях надявала да срещна някъде чисто бяла котчица, защото... не знам точно защо. Това, в което вярвам, е някаква измислена система от езически вярвания :ab_041: , кои истински и съществували някога, кои - не и бялата котка беше един вид тотем. :ab_041: И така, стискахме двете клетата котчица и тя казваше "Ама аз го намерих първа!", а аз "Да, ама ти вече имаш една котка, пък тази е бяла, нали знаеш, че вярвам в това!". Не, все още не ходя на терапия.
В крайна сметка тя ми даде да го прибера вкъщи и след това и двете получихме по един урок. Аз разбрах, че тотемът ми е пълна простотия, защото котката се оказа глупава като з@дник и всеки ден ми съсипва дома и живота. :ab_041: Приятелката ми пък намери своя собствена бяла котка няколко месеца по-късно. А-ха да си помислиш, че може би наистина има нещо :ab_041: , но не, нейната бяла котка е също толкова неадекватна и глупава колкото моята. Може би това е специалното нещо на белите котки.

Работата с Рижик е още по-сериозна. Той е като Ниблър от Футурама. :ab_041:
Няколко месеца след случката с Бари, с приятеля ми го чухме, когато се прибирахме от работа, пищеше под капака на една паркирала кола. Не можах да го извадя, виках го, носих храна, той не излизаше и накрая се прибрахме, а на мен щеше да ми се скъса сърцето. Няколко часа по-късно дойдоха приятели да пием кафе вкъщи и просто влязоха с една потресаващо слаба, миризлива и омазана в масло рижава котка с думите "Ето ти едно коте." Питах ги откъде са го взели, оказа се, че след двигателя на колата, малчото се преместил във входа на блока, а случката която приятелите ми видели на влизане е как някаква съседка казва на хлапето си, тръгнало да изхвърля боклука "На излизане вземи хвърли навън и това коте, защото много мяука." Беше ноември и валеше много. Както и да е.
Рижкото се оказа супер странен - опитва се да ходи на задни крака и яде с ръце, и когато му се скараш се тръшва едно такова "Мяяя!", направо се заяжда. И има малка глава и огромни, извънземни очи. Та така дойде теорията, че Рижик всъщност не е от тук. :ab_041: И корабчето му се е разбило на паркинга пред блока, а под капака на колата е търсил някакви части, с които да го поправи, а писъците са били от недоволство, че тази машина е твърде примитивна. И сега се хвърля през глава всеки път, като се отвори прозорец, защото иска да се измъкне от тази маймунска планета. :ab_041: Ако не си давах всички пари за животинска храна и катерушки, може би щях да ходя на терапия, но ето на - вместо това споделям тук с вас.
User's Signature

Жил был щенок с весёлой глупой мордой, один из тысяч городских дворняг.
Был вчера щенок обычный, а сегодня рок-звезда
Жизнь исправил на "отлично" как и ты, он навсегда!

#10 Потребителят е офлайн   Bastet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 29-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 February 2013 - 02:35 PM

Е не, днес Flashback си ми фаворит за подобряване на настроението :ab_041:
Чудесни истории и съвсем си си добре, никакви терапии ...само ще ти промият мозъка. Всъщност истината е някъде там и аз съм на мнение, че няма случайни неща.
Моята мацорана няма чак толкова специална история. С годеника ми си търсехме коте, защото аз му умрънках живота, че не мога да живея без домашен любимец (все пак от дете съм заобиколена от животни) и прилагах тактика всекидневно да му показвам разни малки и големи, пострадали и здрави, "грозни" и красиви и т.н.
И в един момент почна да поддава, онова колко било сладичко, ама това момиченце ли било и т.н. До момента в който се предаде... иии съответно след 2 дни правех уговорка за едно коте от обява на която бях попаднала. Освен, че дребоса беше от Варна, са го намерили полу живо, силно опаразитено и т.н.
Нямам представа какво ме привлече в нея точно, може би, защото приличаше на първата ми котка от детинство, но се влюбих веднага....а бях прегледала маааса обяви.
И така нашата Варненка след известно време пристигна в София, имаше известно време на лечение, но сега е доволна царица.
А по повод на "разговорите" ние редовно си ги провеждаме (боже мислех си че само нашата не е наред) като и се скараме чувам съвсем същото намръщено "Мя" което на мен ни звучи като троснато "Не" и "няма пък" .Като се прибирам и я питам дали е правила белички, тя винаги отвръща "Ммммяя" което ми се струва, че звучи като "М нее" Обикновено доста я лигавя и освен с името Шани отговаря и на "Мами" ..много я мамосвам, не знам защо... та като я викна с "мами" веднага отвръща със почти същото "Мя мя" нещо подобно:ab_041:
хаха то няма как да пресъздам звука с думи, но направо Мама си ми казва. А нещото което най- много ме шокира в началото, а сега ме забавлява много е , че постоянно ни се бърка в разговорите с годеника ми. Като седнем да пием кафе или вечер като сме си легнали и си говорим, тя най-тактично сяда някъде срещу нас и почва с едно "Мя Мяк як якяк" едно такова странно аз му казвам "кякане" предполагам всички се сещате за какво говоря, мисля си, че няма котка която да не го е правила я за някоя муха, я за нещо друго на прозореца. Идея си нямам какво значи, но го прави когато си говорим двамата или когато се обърна към нея да я питам иска ли да яде или да излезе на балкона (защото там и е тоалетната) и винаги ми отговаря. Абе направо си разговаряме. (Сега като се замисля, май дружно трябва да ходим на терапия)
Та си мисля, че май всичките от котешкия вид са си леко извънземни, е не всички може би блестят от велик ум , но всяка котка си носи чара по някакъв начин.

Ето и снимки да я видите какво беше и сега каква ми е хубава бърборана :ab_041:

В това се влюбих.
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Тука се препичаПрикачена снимка

А тук е с налудничевия си поглед, когато нощта преобразява коткитеПрикачена снимка
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Flashback Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 334
  • Регистрация: 29-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2013 - 04:02 PM

Много красива котка! :smile:
Интересното е, че освен мило бебе, след като е пораснала пак изглежда очарователно.
Не знам дали ще се съгласиш, но това, което аз виждам е, че повечето котки (всъщност мъжките котки, май при женските не е точно така, те са винаги по-красиви) когато пораснат стават с едни глуповати лица. :ab_041: Моите поне със сигурност. И този от офиса. И още десет познати. :ab_041:
Доказателствената част:
Прикачена снимка
Та, твоята е красавица. Браво! :smile:

Колкото до говоренето, Рижик кряка винаги, когато кучето се разлае. Ама ВИНАГИ - дори и да спи, да яде, каквото и да прави, обажда се и от тоалетната - ако песчето започне да лае, той оставя всичко и започва заедно с него: "Мя. Мя-мя-мя. Мя. Прррр-мя. Мя." Това така и не разбрах защо го прави, обаче много се забавлявам, защото много ги обичам като са такива едни... вокални.

П.С. Принципно, стигнал ли си дотам, че да живееш с котки, терапията винаги е добре дошла. :ab_041:
User's Signature

Жил был щенок с весёлой глупой мордой, один из тысяч городских дворняг.
Был вчера щенок обычный, а сегодня рок-звезда
Жизнь исправил на "отлично" как и ты, он навсегда!

#12 Потребителят е офлайн   Bastet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 29-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 February 2013 - 05:53 PM

Благодаря за милите думи и аз я намирам за красавица, нищо че е съвсем "обикновена" черно бяла мацка:ab_041:

О да, мъжките винаги се различават като пораснат. Освен, че са по.. как да кажа, изглеждат бабитски, самата им муцунка си има по груби черти.
И изглеждат някой доста дебилно:af_089:
А за това мякане не знам, много ми е смешна, а ето че твоя пък с кучето си лафи... може би го пита какво става :ab_041:

Но в едно се убедих, че ако хората се учим от котките, на това как да си постигаме целите си с такт и малко манипулация, ще станем велики без войни и агресия.

Например, моята не е от най-гальовните и не обича много, много да се гуша... като я гепа седи,но иначе сама идва само сутрин.
Съответно часовия пояс е между 5-6 когато или е гладна, или се е наспала и си търси компания , я нещо друго. Промъква се от краката ми (защото там спи) едно бавно и лигаво с включена пърпоретка на пълни обороти и започва да си бие главата в лицето ми. И като казвам бие е буквално...не да се погали или отърка, а идва и директно "бум" забучва глава в носът ми... след малко прави нова засилка "бум" в устата ми. Разбира се съвсем нежно и деликатно не ме боли, но е достатъчно да ме събуди и след като постига целта си да съм будна, ако е гладна почва още по голяма лигня с целувки милувки въргаляне по гръб и т.н. абе цял спектакъл и всичко това пред/върху лицето ми:ab_041:
И ако се окаже,че не е гладна и съответно целта и е само да ме събуди, момента в който стана мислейки да и сложа храна тя се прави на заспала...ама буквално се преструва не преувеличавам.. и след това е доволна,че не само тя е будна.
Абе луда работа, ама е толкова сладка, че как да и се ядосам... пък и като е единственото време от деня в което е толкова любвеобилна:wub:

Иначе някаква снимка на бялото "късметче" имаш ли?Розовия нос е много чаровен :smile:


А това е котарака който остана да живее с майка ми, на снимката е малък сега е даже с още по респектиращ поглед.
Прикачена снимка

И като говорим за тъповати изражения.. тука е нещо от сорта на "Ъъъ" Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Flashback Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 334
  • Регистрация: 29-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 22 February 2013 - 07:50 PM

Много се смях на последната снимка. :ab_041:
А черньото прилича на Тайра Бенкс, като модел е! :ab_041: При теб са все красиви.

Намерих едни стари снимки на Бари, на около 6-7 месеца, тъкмо преди физиономията му да стане тъпа.
Слагам ги и се спирам, защото омазах темата.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Водихме го на гости при едни симпатични хлапчовци, които му извадиха зъбите със зъболекарски комплект за Коледа. :ab_041:
User's Signature

Жил был щенок с весёлой глупой мордой, один из тысяч городских дворняг.
Был вчера щенок обычный, а сегодня рок-звезда
Жизнь исправил на "отлично" как и ты, он навсегда!

#14 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 23 February 2013 - 12:01 PM

Реджина беше улична, осъдена да ражда непрекъснато и да се бори за собствения си живот и този на малчовците непрекъснато. Обгрижвана с пилешки крака /само кокала/ или подритвана от недоволни съседи, защото им цапала входа. Даже незнаех на колко години е. По спомени на съседите на майка-около 7 годишна .Сега сме заедно вече 4 години. И много обича да спи така, за разлика от мен. Ама какво да правя-търпя.

Не успявам да кача снимката. А бе спи ми на възглавницата върху главата ми.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#15 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 February 2013 - 02:00 PM

Двете от казана за боклук грижливо завързани в пликче,а третото изпод една кола преди да стане петно на асфалта.И трите са ми момиченца :smile:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 February 2013 - 08:54 PM

Таричка е при мен от две години и половина. Взех я след като татко ми почина, преди това той я гледаше.

Много я обичам, тя е моето съкровище. На 12 март ще навърши 17 години. Милото ми момиченце :wub:

#17 Потребителят е офлайн   Bastet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 29-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 February 2013 - 10:07 AM

Еха 17 годишна , поздравленияКачена снимка Дано да Ви радва още дългоКачена снимка

Иначе Flashback така като гледам, белия хубостник никак не е възразявал прегледа при "стоматолозите" Качена снимка

Много се радвам,че всички сме се сдобили с най-прекрасните котета, а именно бездомните и отритнати от обществото, които са с най-невероятния късметКачена снимка
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 February 2013 - 11:27 AM

Показване на мнениетоBastet, в 24 February 2013 - 10:07 AM, написа:

Еха 17 годишна , поздравленияКачена снимка Дано да Ви радва още дългоКачена снимка




Благодаря ти, Bastet! :vb_024:

#19 Потребителят е офлайн   vikiangelova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 01-August 09
  • Gender:Female
  • Location:гр.София

Публикувано: 03 March 2013 - 08:49 PM

Дио и 3-те му братчета и сестричета бяха останали без майка. Един "добър" човечец я беше отровил и затворил в гараж заедно с малките "да мрът там" :eg_033: . Едно момиче беше успяло да ги извади от гаража му и да ги отгледа . А Дио ....... видя ме, покатери ми се, открадна ми сърцето и буквално ме остави без избор :ab_041: Дори кучето успя да смили. Сега е на 11 месеца, истинско лъвче :md_064:
Качена снимка

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Стейси Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 18-April 12
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 March 2013 - 07:27 PM

Нашите космати момичета ги взехме от организация във Варна. Те ги спасиха, ние ги осиновихме!
Влюбихме се в нея: Женя
Качена снимка

И в нея: Мила
Качена снимка


Сега са около седем-месечни. Кастрирани, чипирани, обожавани!

Първи приятелки са:
Качена снимка

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни