Dog.bg Форуми : Кучета работна линия

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета работна линия

#1 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 04 January 2010 - 06:26 PM

Пускам тази тема като еквивалент на една друга,която по обясними причини и съвсем основателно,беше заключена.Все пак е важно да има къде да коментираме работните кучета.МОЛЯ СПАЗВАЙТЕ ПРАВИЛАТА,ЗА ДА ИМАМЕ(ВСЕ ПАК),ТАКАВА ТЕМА......................

#2 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 04 January 2010 - 06:35 PM

Немската овчарка обединява най-добрите качества на всички породи кучета. Тя е вярно, много жизнено и издръжливо куче, с развит интелект, неподкупно, недоверчиво към непознати хора, бдително, смело и чудесен приятел, готово да защити своя господар с цената на живота си. Има добре развит отбранителен рефлекс. Изключително силното обоняние и отличният слух, вроденото чувство за борба и търпеливостта й я правят незаменим помощник на полицаите, граничарите, митничарите, както и на армията. Тя е незаменим водач на слепи хора, спасител на затрупани от лавина или след земетресение, както и рудотърсач, газопроверител и др. В някои страни все още се използва за пазене на овчи стада. Немската овчарка е изключително чисто животно, поради което се отглежда в апартаменти въпреки големите си размери и е безупречен бодигард. Уравновесената й нервна система, привързаността и безкористната й любов я правят желан обитател на всеки дом.При екземплярите със черен и сив цвят,тези качества са силно изразени,което ги прави много подходящи за работни кучета,като разбира се не подценявам останалите.......



#3 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 January 2010 - 06:55 PM

Всякакви коментари свързани с личности, а не с работни качества на кучетата, ще бъдат премахвани!
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#4 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 04 January 2010 - 07:44 PM

Ето нещо приятно
http://www.youtube.c...h?v=vNlrF41T7YE



#5 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 04 January 2010 - 07:48 PM

Цитат(denicc @ Jan 4 2010, 04:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Всякакви коментари свързани с личности, а не с работни качества на кучетата, ще бъдат премахвани!

Приветствам идеята и замисъла на NANIOX,както и решимостта на модератора ba_025.gif
И за да не тръгва темата от самото си начало тъжно и мрачно... ще постна няколко снимки на работещи кучета...в рамките на шегата разбира се wb_052.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#6 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 04 January 2010 - 07:50 PM

Да,никой не е казал че е лесно ab_041.gif Понякога в мелето стават и грешки ab_041.gif

#7 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 04 January 2010 - 07:57 PM

Всъщност работните кучета ,ни съпътстват от самото начало..............
http://www.youtube.c...o8tCZmESWk&NR=1



#8 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 05 January 2010 - 07:49 AM

Забелязвам някакви постоянни опити да се омаловажат работните качества и постиженията на служебните кучета.Мисля че трябва да се направи ясно разграничение,въпреки че в много аспекти се застъпват,между служебни кучета и кучета състезатели по спортна дресура.И да не се забравя ,че нуждата на хората от помощници в репресивните структури е създала тези кучета.Много години по късно са се появили ентосиасти които да си обучават собствените кучета "за спорта".
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#9 Потребителят е офлайн   vonpav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 338
  • Регистрация: 24-December 05

Публикувано: 05 January 2010 - 11:02 AM

Цитат(alexy @ Jan 5 2010, 06:49 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Забелязвам някакви постоянни опити да се омаловажат работните качества и постиженията на служебните кучета.Мисля че трябва да се направи ясно разграничение,въпреки че в много аспекти се застъпват,между служебни кучета и кучета състезатели по спортна дресура.И да не се забравя ,че нуждата на хората от помощници в репресивните структури е създала тези кучета.Много години по късно са се появили ентосиасти които да си обучават собствените кучета "за спорта".

Напълно съм съгласен с твоето мнение ,то е много ценно за нас rc_036.gif


#10 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 January 2010 - 11:29 AM

Лично на мен ми е интересна връзката - работа - екстериор при тази порода. За мен това е преди всичко работно куче и то е създавано като такова. В същото време виждаме огромната разлика между това, което се показва на изложбените рингове и при кучетата, използвани от полицията или тези за състезания, които се развъждат не по екстериор, а по работни изпитания.

Какво става и защо стана така, че се получи тази разлика ? Какво се търси и цени най много в тази порода - добрия външен вид или желанието за работа ? Къде е бъдещето на породата - на изложбените рингове или при хората, които искат да използват тези кучета по предназначение ? Има ли шанс тези различия да започнат да се сближават или в обозримо бъдеще все повече ще се раздалечават ?

Какво е бъдещето на породата и защо немците казват, че след няколко години ще си купуват немски овчарки от .... Америка ?

В същото време при работното развъждане има много по малко проявления на наследствени болести, специално дисплазия, отколкото при екстериорното - това не е ли достатъчен аргумент, за да започне някаква промяна в стандарта на породата и има ли дискусии по такава промяна и ако има, те в каква посока са ?

Предварително благодаря за отговорите.





#11 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 05 January 2010 - 12:06 PM

Цитат(dog.bg @ Jan 5 2010, 10:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Какво става и защо стана така, че се получи тази разлика ? Какво се търси и цени най много в тази порода - добрия външен вид или желанието за работа ? Къде е бъдещето на породата - на изложбените рингове или при хората, които искат да използват тези кучета по предназначение ? Има ли шанс тези различия да започнат да се сближават или в обозримо бъдеще все повече ще се раздалечават ?


http://forum.bsv.bg/....php?f=21&t=213

xg_102.gif
Измежду многото плява има и някои много полезни неща...стига човек да може да ги отсее.
User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#12 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 05 January 2010 - 12:38 PM

Цитат(dogmasters @ Jan 5 2010, 11:06 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(dog.bg @ Jan 5 2010, 10:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Какво става и защо стана така, че се получи тази разлика ? Какво се търси и цени най много в тази порода - добрия външен вид или желанието за работа ? Къде е бъдещето на породата - на изложбените рингове или при хората, които искат да използват тези кучета по предназначение ? Има ли шанс тези различия да започнат да се сближават или в обозримо бъдеще все повече ще се раздалечават ?


http://forum.bsv.bg/....php?f=21&t=213

xg_102.gif



Ех,ама и ти какъв отговор си дал.Линк към някакъв форум. Трябва да го изчетем и него ли? Нищо ново.И там си мерят ....Какво точно трябва да ни отговорят мненията на някакви хора от форума който си показал.Пък било то форум на ОНОК,БОГОК,и каквито си искаш там абривиатури.Това противопоставяне няма да престане.Истината е че не всяко работно куче може да е екстериорно добро и респективно не всяко екстериорно може да е добро работно.Затова са разделени за да се доказват в състезания,било то по работа или по екстериор.То е като при хората.Хората които не работят само намират косури на другите,а пък нищо не могат да свършат като трябва и са се болнави, но пък са изтънчени и изглеждат добре.а пък тези които работят са уравновесени и уверени във възможностите ,не обръщат внимание на другите и са здрави като канари.Самото разграничение е започнало от човешкото общество и сме го предали на тази прекрасна кучешка порода НОК.Всеки е развивал породата във посока която на него му е харесвала.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#13 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 January 2010 - 12:53 PM

Цитат(dogmasters @ Jan 5 2010, 12:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(dog.bg @ Jan 5 2010, 10:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Какво става и защо стана така, че се получи тази разлика ? Какво се търси и цени най много в тази порода - добрия външен вид или желанието за работа ? Къде е бъдещето на породата - на изложбените рингове или при хората, които искат да използват тези кучета по предназначение ? Има ли шанс тези различия да започнат да се сближават или в обозримо бъдеще все повече ще се раздалечават ?


http://forum.bsv.bg/....php?f=21&t=213

xg_102.gif

Тази страница е дадена в Важни. Да, прочел съм я и не само там, с същия успех мога да ви дам още няколко форума или сайта. Но е безсмислено да си отговаряме с линкове , това е форум за дискукии. Така ще ви помоля - ако имате мнение по темата, пишете нормално и ясно, обобщете това, което сте прочели и тогава линк към него.

Ето ви още един линк, който маркира тези проблеми, а тези дни ще се опитам да го преведа http://www.gsd-onlin...18/arh/arh.html

И все пак - защо се стигна до тук ? Защото в един момент породата стана много популярна и човешките страсти към славата загърбиха предназначението и титула "Шампион" се печели много по лесно, отколкото SchH3, IPO3 ? Или изискванията за разплод са занижени, не говоря за медицинските изследвания, а за работната същност на породата ?

#14 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 January 2010 - 12:55 PM

Цитат(dogmasters @ Jan 5 2010, 12:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(dog.bg @ Jan 5 2010, 10:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Какво става и защо стана така, че се получи тази разлика ? Какво се търси и цени най много в тази порода - добрия външен вид или желанието за работа ? Къде е бъдещето на породата - на изложбените рингове или при хората, които искат да използват тези кучета по предназначение ? Има ли шанс тези различия да започнат да се сближават или в обозримо бъдеще все повече ще се раздалечават ?


http://forum.bsv.bg/....php?f=21&t=213

xg_102.gif


В тази връзка - има ли в България куче от породата, което да е покрило SchH3, IPO3 ? Ако да, как се казва и кой е неговия производител и водач ?

#15 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 05 January 2010 - 01:04 PM

За мен лично самият факт че голяма част от екстериорните линии са опорочени от нежелани наследствено предавани "дефекти" е достатъчна предпоставка за наклоняване на везните в полза на по добро бъдеще за работните линии.При екстериорните линии има много голяма предпоставка за измами,като фалшиви и неверни родословия,което автоматично опорочава труда на хиляди хора да подобрят породата.Докато при рабтните е просто,или работи или не.Няма лъжа няма измама.Никой не обръща внимание на някакви хартийки за произход,ако кучето не може да покаже на полигона какво може. Ако при екстериорните средата предразполага към преследване на печалби и търговия,то при работните печалби няма.Там е истинска любов към животните и огромна амбиция.Там само наливаш пари не печелиш пари.Печелиш уважение и удовлетворение от свършената работа ако си се представил добре.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#16 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 05 January 2010 - 01:05 PM

Цитат(dog.bg @ Jan 5 2010, 11:53 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ето ви още един линк, който маркира тези проблеми, а тези дни ще се опитам да го преведа http://www.gsd-onlin...18/arh/arh.html


Дог,няма нужда да го превеждаш.В официалния форум на породата това отдавна е преведено и коментирано:

http://forum.bsv.bg/....php?f=21&t=393

---
линка които си дал не е първоизточника.Ако те интересува ето го:

http://lottas1.narod.ru/nov_statya.htm

от официалния сайт на автора Людмила Архангельская
User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#17 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 05 January 2010 - 01:26 PM

ТОВА Е ИСТИНАТА,КОГАТО ИЗЛЯЗЯ ПОСРЕД НОЩ НА ГРАНИЦАТА И ЗАПОЧНА ДА БРОЯ СТЪПКИТЕ НА НАРУШИТЕЛИТЕ И НА 10 ,СЕ ОТКАЗВАМ ДА БРОЯ,ЗА МЕН Е НАЙ-ВАЖНО КУЧЕТО ДО МЕН ДА МИ ПАЗИ ГЪРБА И КАТО СЕ НАЛОЖИ ДА ДЕЙСТВА БЕЗ СТРАХ И МАКСИМАЛНО БЪРЗО.Не размахвам родословие за да ги стресна,нито им го показвам колко е красиво.Просто работа която трябва да се свърши от мен и кучето ми и после да се прибера жив и здрав при семейството ми.Ако за някой е приказка,за мен е реалноста............

#18 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 05 January 2010 - 01:40 PM

Когато започнах работа,имаше все още от едно времешните ГРАНИЧАРСКИ КУЧЕТА,те реално като екстериор бягаха много далече от НОК,по скоро бяха от наречения ГДР тип,но правеха неща които в днешно време трудно могат да се видят.Такова куче тръгваше само от заставата и отиваше и залавяше нарушител,за водача оставаше само да щракне белезниците.Такива кучета вече почти няма..............

#19 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 January 2010 - 01:51 PM

Цитат(NANIOX @ Jan 5 2010, 01:26 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ТОВА Е ИСТИНАТА, КОГАТО ИЗЛЯЗЯ ПОСРЕД НОЩ НА ГРАНИЦАТА И ЗАПОЧНА ДА БРОЯ СТЪПКИТЕ НА НАРУШИТЕЛИТЕ И НА 10 , СЕ ОТКАЗВАМ ДА БРОЯ, ЗА МЕН Е НАЙ-ВАЖНО КУЧЕТО ДО МЕН ДА МИ ПАЗИ ГЪРБА И КАТО СЕ НАЛОЖИ ДА ДЕЙСТВА БЕЗ СТРАХ И МАКСИМАЛНО БЪРЗО. Не размахвам родословие за да ги стресна, нито им го показвам колко е красиво. Просто работа, която трябва да се свърши от мен и кучето ми и после да се прибера жив и здрав при семейството ми. Ако за някой е приказка, за мен е реалноста ..........


+ 1 !!!

И аз мисля, че това е истината за тази порода - тя е създадена като универсално работно куче. Дано тези като теб и кучета им да стават все повече !
rc_036.gif

#20 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 06 January 2010 - 08:25 AM

Разликата наистина е голяма между работните и изложбените немски овчарки и мен даже ме е яд за това. Много, ама много са красиви изложбените екземпляри, но според това което съм наблюдавала наистина има разлика в работата на тези красиви немски овчарки и работните немски овчарки. В клуба, който посещавам има едно единствено такова красиво куче, което работи, но...на фона на работата на другите кучета просто остава назад. Аз лично ако мога някой ден да притежавам немска овчарка с екстериор на изложбено куче, но работа като на работно НОК ще се гордея много, много! (не слагам всички кучета под един знаменател, просто аз нямам НОК което работи като тези от работни линии, но пък има страхотен екстериор)
Относно дисплазията - според мен дисплазия при работните кучета се среща по-рядко, защото там няма избор. За да върши кучето добре работата си, трябва да е напълно здраво, без никаква болка и да бъде възможно да бъде доста тренирано. Тичане, скачане....ако става дума за сериозна работа разбира се.
Знаете ли, в България няма достатъчно маняци на тази тема. Трябват повече и повече... Тук клубовете са на всеки 15тина километра. И хората тренират....дъжд, сняг, студ, жега - те са там. Повечето хора членуват в няколко клуба за да тренират всеки ден - МАНИЯ. Аз не съм от тези сериозни хора, въпреки че много харесвам този спорт. И мисля, че в България повечето хора са така.

User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни