Dog.bg Форуми : Внимание: ОТРОВА

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Внимание: ОТРОВА къде/кой/защо - как да предпазим любимците си Оцени темата: ***** 7 Гласове

#41 Потребителят е офлайн   dorryg2002 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 03-March 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 August 2010 - 03:23 PM

Отрова в кв. Лозенец, пръсната в тревата около кооперация, намираща се на ъгъла на ул. Кръстьо Сарафов и ул. Милин камък, от дясната страна. Върху живия плет на кооперацията са закачени предупредителни табели от типа "Внимание, падащи предмети", само дето на тях пише "Вниамние, отрова в тревата", но ако не се приближите и зачетете, няма как да разберете за какво иде реч.
Не съм чула да има пострадали и се надявам да няма.

#42 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 August 2010 - 03:49 PM

Не много отдавна на ул. Кръстьо Сарафов!

#43 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 22 August 2010 - 02:29 PM

Цитат

Вчера/21август/ беше международния ден на бездомните кучета.Днес сутринта в 8 часа намерихме в нашия квартал 2 отровени кучета.Преди малко -в14 часа съседи намериха още едно отровено куче.Тези кучета са кастрирани обезпаразитени много са кротки.Знаем кой е отровителя ,но не можем да докажем.Пиша това и ми се обажда съсед който е видял още едно от кучетата в квартала умряло .Масово убийство на бездомните животинки.Тук живееха около 7 кучета около блоковете .Вече четири намерихме умряли а другите 3 ги няма никъде.Нищо чудно и те да са умряли.Вероятно ще има и домашни кучета пострадали, защото много хора ги разхождат без каишка.А ето и къде става всичко това-карето между улиците "Странджа"-"Опълченска"-"Струга" и "Мария Луиза".Това е жк.Банишора.Тук живее убиецът на кучета-бл.56 вхА-няма да пиша име ,въпреки че знаем кой е!Пазете си домашните кучета!Внимавайте какво взимат от земята!


ОТ ТУК.

#44 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 27 August 2010 - 11:07 PM

К`во им стана на хората??егати ужаса.Проблема е в нас и нашето мълчание пред изедниците дето сме си избрали да ни управляват,не във животинките.!!Държавата гето със индивидите от гетото,т`ва сме ние.!!!

#45 Потребителят е офлайн   plamenko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 475
  • Регистрация: 24-December 09

Публикувано: 29 August 2010 - 01:05 PM

Колко процента трябва да е кислородната вода , която да предизвика повръщане на кучето и какво друго може да се дава за повръщане ?
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 August 2010 - 01:07 PM

Една чаена лъжица сол или сода в гърлото.
За кислородната вода, мисля трябваше да е 3%.
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 30 August 2010 - 08:00 AM

Да, 3% е- съвем скоро дадох на едно от кучетата и подейства почти веднага. Освен това кислородната вода си има и срок на годност, който трябва да се следи (макар нашата да беше с изтекъл, пак имаше желания ефект). Най-важно е кучето да се следи и водата да се даде възможно най-бързо след като видите, че кучето яде нещо.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#48 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 09 September 2010 - 10:39 PM

Около китайския ресторант на бул. Проф. Цветан Лазаров в началото на Дружба 2 (най-близките блокове са 206 и 202) е разпръсната отрова за мишки и има мъртви плъхове. Вече имам сведение за едно натровено улично куче, яло отровен плъх. Антидот на тази отрова е витамин К1 - ветеринарният ви лекар ще ви обясни по каква схема. Дано не ви се налага.
User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   JL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 614
  • Регистрация: 10-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 11 September 2010 - 10:10 PM

Показване на мнениетоJL, в 19 June 2010 - 10:18 PM, написа:

Г-н Карбовски,
замисляли ли сте се някога относно механизма, по който работи човешката съвест? Задавали ли сте си въпроса, защо въпреки факта, че винаги човешката тълпа е била против прогреса, в края на краищата доброто е побеждавало? Как се е случвало така - въпреки че количествено у хората винаги е имало много повече омраза, отколкото любов, все пак любовта е печелела крайния рунд?
Не ви ли е минавало през ума, че у всеки един човек има едно нещо, наречено съвест, което забранява насилието, удоволствието от убийството, тържеството над по-слабия, изобщо, един механизъм, който защитава невинните жертви? Едва ли.
Преди време известен бизнесмен се хвалеше гордо с отстреляната от него мечка. Но има поверие, което казва, че който убие мечка, ще умре от насилствена смърт. Това беше първото, което си спомних, когато научих за неговия (на бизнесмена) край.
Ние, хората, се мислим за много велики, когато посягаме над живота на други същества. Вярваме, че сме "върха на пирамидата" и имаме право да го правим в името на "нашите деца". Ние, обаче, никога не питаме децата си, дали те искат да убиваме заради тях. Те нямат думата. Техните души могат да кървят и да страдат заради нашето бездушие и цинизъм - ние никога няма да ги попитаме искат ли да тровим кучетата заради тях. Те са последната дупка на кавала. Те са нещастниците, които ще плащат нашите грехове, но това няма значение за вас. Важното е да се покажем като "върха на пирамидата".
Г-н Карбовски, замсляли ли сте се, че в момента благодарение на вас майки с колички се превръщат в безмозъчни убийци? Че едни малки немислещи машинки с вашата помощ ходят по парковете и разпръскват хапчици с отрова? Една част от тези хапчици ще бъдат изядени от кучета, друга от котки, трета от гарвани, врани, сойки, соколи, сови и всякакви други живи същества, които ще умрат с вашата медийна подкрепа.
Г-н Карбовски, само едно мога да ви кажа, един ден вие ще ги сънувате. Всички тези невинни природни душици, умрели благодарение на вашите призиви от телевизията. Живейте, продължавайте. Не мисля, че някога ще опознаете радостта от живота. Защото, човекът не е върха на пирамидата. Върхът на пирамидата в нашия видим свят е не човекът, а човешката съвест, която си знае работата и няма човек, който да й е избягал. И този механизъм е единственото нещо, което гарантира, че ограниченото, егоистично, самовлюбено същество - човекът, няма да затрие всичко останало, което природата (или Господ) е създал. Кошмарите ще дойдат един ден, господин Карбовски. Но не сега, когато сте известен, млад и силен. Те ще дойдат един ден, когато сте стар, сам и нещастен. И беззащитен, както са тези, към чието изтребление призовахте от екрана.


Позволявам си да цитирам себе си, както и да поместя тук и това писмо, защото кученцата, котенцата и всяко живо същество са изключително въжни, но и хората са много важни за мен. Ако модераторите решат, че не е по темата, могат да го изтрият по тяхна преценка.

"
Здравей Мартине,
Искам с това писмо да се опитам да променя българския навик, когато нещо ни изглежда лошо да тръбим, а когато ни изглежда хубаво и дори прекрасно, гадничко да се спотайваме и да си викаме - еми, то е ясно и не е небходимо да се споменава.

Първо искам да ти кажа, че ако мъчичко се бях замислила, загледала, и заслушала, (което в случая означава - ако те познавах поне мялко) нямаше да напиша онова писмо По Този Начин.
Но не казвам, че нямаше да го напиша въобще, а че нямаше да го напиша по този начин.
От друга страна си давам сметка, че ако не бях написала онова писмо, нямаше да напиша и това.
Днес гледах предаването за "ромът расист", човекът, който се опитва да се откъсне от "циганското". Ти имаш страхотната дарба да обичаш малките хора, тези за които никой друг не би се сетил.
Аз ти се Възхищавам за този твой изключителен талант, дарба и призвание. Призвание - това е точната дума.
Тия дни реших да изгледам твоето предаване за "отровителя", защото ме налегнаха и мен тежки съмнения, дали така трябваше (да постъпя). И на фона на всички надписи, "не правете така" стигнах до момента, в който казваш/казвате ... "Ние не знаем дали така трябва" ....
Преди повече от 20 години убих едно коте в моите опити да го излекувам от .... гъбична инфекция. Тогава разни роднини и лекари ми бяха внушили, че гъбичките са нещо много, много страшно. Показваха ми снимки на хора с петна по скалпа и какви ли не "леле колко страшни" и опасни за хората ситуации. Днес зная, че това за "страшните гъбички" е приказка "дрън-дрън". Но тогава направих едни грешки, които като си спомня и сега плача - не, а направо си ридая.
Мисля си, че всички ние убиваме Исус по някакъв начин. Лично аз го убих с невежеството си.
Още ми тежи, още ме боли и ще ми тежи през целия ми живот.
От тогава досега не спирам да се боря точно с моето си невежеството за да избегна следващи грешки в живота си.
Иначе само ще спомена тук, че има много неща, за които трябва да ти благодаря и се надявам в рамките на скромния си живот да успея.
Емотикончета ?..
"
User's Signature

С какво сме по-добри от кучетата, ако се държим като прасета ?

#50 Потребителят е офлайн   JL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 614
  • Регистрация: 10-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 11 September 2010 - 10:13 PM

:dry:
User's Signature

С какво сме по-добри от кучетата, ако се държим като прасета ?

#51 Потребителят е офлайн   JL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 614
  • Регистрация: 10-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 11 September 2010 - 10:14 PM

:smile:
User's Signature

С какво сме по-добри от кучетата, ако се държим като прасета ?

#52 Потребителят е офлайн   JL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 614
  • Регистрация: 10-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 12 September 2010 - 08:46 AM

PS. Извинявам се за множеството правописни грешки в предишния си пост, както и за нароените емотикончета, ама тия неща не се казват лесно. Очевидно е, че пръстчетата са ми притрепервали...
Моля, модераторът ако желае, да се превъплъти в редактор и пооправи някоя и друга буквичка тук-там (то се вижда къде), както и да изтрие излишните постове след коментара.
User's Signature

С какво сме по-добри от кучетата, ако се държим като прасета ?

#53 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 02 October 2010 - 05:03 PM

В гр.Сопот през последните три дни има намерени няколко мъртви кучета. Възможно е, че са отровени. Ако има тук хора от Сопот, бъдете внимателни.

#54 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 October 2010 - 09:16 PM

прочетено във FB:
"Snejana Palejeva В СОФИЯ,КВАРТАЛ "КРАСНО СЕЛО" ОКОЛО 20-ТА ПОЛИКЛИНИКА Е РАЗХВЪРЛЯНА ОТРОВА,ЗА 3 ДНИ УМРЯХА 2 ДОМАШНИ КУЧЕТА,3 УЛИЧНИ КУЧЕТА И ОКОЛО 10 УЛИЧНИ КОТКИ,ПАЗЕТЕ СИ ЛЮБИМЦИТЕ КАТО ГИ РАЗХОЖДАТЕ"

#55 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 17 October 2010 - 11:19 PM

Седем кучета бяха отровени вчера в столичния жк „Дружба"
Написано от в-к "Телеграф"
Вторник, 12 Октомври 2010 09:50


Неизвестни апаши разхвърлили отрова край кофите за боклук между 15-и и 20-и блок в жк „Дружба", където четириногите често се мотаели. Вследствие на това 7 от тях умрели в адски мъки.
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 October 2010 - 01:21 PM

Убиха 52 кучета в Якоруда
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   Saphire Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 26-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 November 2010 - 09:06 PM

:eg_033: КРАСНО СЕЛО 20-та поликлиника и не само в целия район явно има разпръскана отрова днес 2 натровени кучета не се знае дали ще преживеят тази нощ едното е домашно.Пазете си кучетата !
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   Elfur Didu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 24-February 06
  • Location:София; "Красно село"

Публикувано: 16 November 2010 - 04:35 PM

Показване на мнениетоSaphire, в 15 November 2010 - 07:11 PM, написа:

:eg_033: КРАСНО СЕЛО 20-та поликлиника и не само в целия район явно има разпръскана отрова днес 2 натровени кучета не се знае дали ще преживеят тази нощ едното е домашно.Пазете си кучетата !

В целия квартал е! Видях го преди няколко дни срещу паркинга при ул. "Ладога". Едър мъж с бейзболна шапка, добре облечен. Носеше найлонов плик и хвърляше парчета месо. В резултат на това - от тогава не съм виждала двете кучки от паркинга. Дано да греша. Умирам от яд, че не схванах ситуацията, когато я видях и не реагирах. Замислих се чак, когато забелязах липсата на кучетата. :dh_188:

#59 Потребителят е офлайн   nadet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 19-January 07

Публикувано: 17 November 2010 - 05:07 PM

Днес събирахме разхвърляна отрова в късчета месо "кучешката градинка" Дружба 1 до 108 СОУ.До момента мислим че няма жертви пазете кучетата си!

#60 Потребителят е офлайн   manta_l Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 187
  • Регистрация: 25-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 November 2010 - 05:21 PM

Пак ли? Нали само преди две три седмици там умряха две кучета. Явно този, който го прави е един и същ човек. Сутринта се разхождах с Макс там и оцелелите две кучета бяха с нас...В 6.30ч. нямаше нищо, някой я е поставил след това и е било вече светло...нямам думи просто...Да не би да е някой от супера(късчета месо...)

  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни