Dog.bg Форуми : Досадници

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Досадници нежелани симпатизанти

#21 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 February 2010 - 07:26 PM

Цитат(Грахче @ Jan 8 2010, 12:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
за щастие не ми се налага да разхождам кучето си "сред хората", поради което не му слагам намордник /ние живеем на село в гората/. Проблемът не са непознати, съвсем външни хора... поне нашият. А познати! Които живеят наблизо или пребивават в дома често... Които системно и нахално лазят по нервите на кучето и единствено моите настоятелни забрани, шъткания, съскания прочие не са довели до някоя наистина лоша картинка. Но тя ще стане, то е просто въпрос на време.

На Йордановден имахме поредния скандал по темата, защото пак го спипах да пипа кучето, а онзи ръмжи съвсем като на бой ... какво да направя, да го прасна по тъпата тиква този човек? eg_033.gif Казвам му "Не го пипай, то ще те ухапе! Ти знаеш, че хапе и знаеш какво става!" .... отговор "Бе как ще ме ухапе беее... не виждаш ли, че не ме хапе! Само ръмжи, па колко пъти и не ме хапе!"... ud_009.gif

а знаете ли какво представляват зъбите на Арнолд? Знаете ли какви дупки правят? Аз знам... и косата ми настръхва! Иде ми, честно ще ви кажа, да му набия една! Защото сега трябва да пазя кучето и от него. Да му пазя АЗ здравето и живота докато тормози с нежеланите си ласки моето куче. Е свещенна тъпота, ти не познаваш никакви граници...

Не,че ти давам акъл,но не хвана яд за този дебил(предполагам и почерпен на моменти),който не реагира на предупреждението ти.Ами-не е малко дете,че да го пазиш ти.В прав текст и пред други негови познати,ако може,му заяви,че повече не носиш отговорност в твоя дом за куч,след като гостенина вече би трябвало да е известен,че Арнолд не желае да бъде обезпокояван(ха ха-сякаш излезе от устата на някой английски иконом).Ако трябва да избирам между такъв малоумник и питомеца си,няма да се колебая.Откъде накъде кучо ще е вързан на собствения си терен само заради един натрапник?За рахата му ли-че той заслужава ли го?
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#22 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 February 2010 - 08:45 AM

Ариел
Да, така е, проблема на нашата порода е в невероятната й визия, това носи както своите положителни черти, така и много повече отрицателни. Но не мога да им обясня на хората че щом предупреждавам - напълно логично би било да се вслушат. Беше изнервящо, когато около нас имаше три строежа и всеки бояджия там кой от кой по-кучкар. Всички са гледали на село в двора на верига каракачанки или кавказки овчарки (разбира се "чистокръвни") и всички до един на виковете ми "Не пипай" продължаваха започнатото движение - да мачкат точно по врата отзад Лео, мърморейки "Що бе? Те не хапят!". Той като удари двама-трима с металния намордник по ръцете, което е доста болезнено, чак тогава им дойде акъла. На репликата им "Той не хапе" ги питах "Това той ли ви каза?".
В сутришните разходки ранни като тази днес го пускам откопчан и без намордник да се накефи на снега чудовището, щото то кучета ги няма, какви ти хора в 7 сутринта. Инак основно е с намордник, че с тази негова визия на плюшено мече все ще се намери някой "познавач".
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#23 Потребителят е офлайн   HRISI_1084 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 488
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 08 February 2010 - 10:35 AM

О,ами я си предствете,че има случаи в които дори не те питат,както стана при нас.Преди 2-3 седмици се разхождаме с моя чернушко и срещу нас един мъж,разминаваме се и точно след секунди виждам само с периферното си зрение 2 ръце спускащи се към нас.Дори не можах да отреагирам,направо се вцепиних,първата ми мисъл беше:"Боже,тоя ще ни души ли..?"И виждам как тези 2 ръце хващат Чочо за гърба и почва да го мачка,а той милия в уплахата си от тази неочаквана реакция буквално легна на земята с изцъклени очи....Мъжът започна колко бил красив,миличък и т.н ,а аз толкова се бях стреснала,че дори и дума не можах да кажа.Вярно,че е кокер,но все пак е куче.Аз лично винаги си имам едно на ум,дори и на познатите ми не си позволявам да скачам така върху кучетата им.
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Princess_Brita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 188
  • Регистрация: 17-January 10
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2010 - 10:46 AM

Моята е лиготия, но не искам някакви непознати хора да ни спират по улицата и да я галят. Който дойде вкъщи може - щото аз вкъщи непознати и кучемразци не пускам. Кучето е малко, никакви признаци на агресия, адски е любвеовилна, обича да е сред хора. Но аз пък не искам всеки да я пипа и гушка и смятам да си казвам.

#25 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 February 2010 - 10:46 AM

Нали точно това казвам и аз - кучето е на повод и с намордник, а тези идиоти директно го хващат зад врата да го мачкат. Какво питане-запитване, няма "може ли", случвало ми се е докато чакаме на светофара да пресечем, кучето е седнало по команда до лявото ми коляно на къс повод и с намордник. И пак посягат. Аман.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#26 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 08 February 2010 - 03:15 PM

А аз имах една много страшна случка с немската овчарка преди няколко години.Водя си я аз,тя на 6г,аз на 14г,и гледам с/у нас минава майка с количка и малко момиченце.Изведнъж тва малкото като се затича и като се хвърли на врата на кучето(буквално) направо изтръпнах.Добре,че беше добро и улегнало куче,а не подозрително към непознати,като сегашния ми дивак!Директно,без предупреждение,централно срещу муцуната на кучето и то от 5 метра разтояние.Просто не успях да кажа гък...
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#27 Потребителят е офлайн   Sparky_TabY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 February 2010 - 03:23 PM

Моя дечко е голяма лиготия. Естествено аз трябва да го спирам той да не мачка хората, а не те него. ab_041.gif Като се разхождаме се случва да ни питат "Хапе ли, Може ли да го погаля" Аз естествено позволявам, но винаги казвам-Може да ви нацапа и все пак го държа на разстояние да не им скочи. И винаги ме гледат злобно като им лепне две лапи на панталона, или една лига по ръкава. Еми защо се буташ, пък в крайна сметка кално е вънка, булдог е все пак, плюнчи се. Много ме дразнят някой хора.
Иначе аз се радвам, че е добричак ( той е още малък де, на 9месеца), защото аз още от дете и сега където видя куче и все на там отивам. Естествено винаги питам и след позволение може да го погаля. И ми е било много гадничко като не са ми позволявали. Но естествено, че всеки си е в правото да си възпитава кучетата както на него му се иска и околните са длъжни да се съобразяват с това.

А Грахче твоята история ми звучи доста изнервяща. Аз съм казала, че който идва на гости е длъжен да се съобразява с кучето ми, а не то с гостите. На който не му е приятно... да не идва. Никога няма да го затворя в другата стая ( той и без това ще изкърти сигурно вратата) и как аз да се забавлявам, като той скимти от другата стая. Няма начин! Може да съм малко драстична, но това е положението. eg_033.gif


#28 Потребителят е офлайн   aak1983 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 228
  • Регистрация: 09-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 18 February 2010 - 03:37 PM

При мен нещата са малко по различни.....имам коер и питбул ...излизаме на разходка естествено на каишка , пита с наморник, но при нас положението е следното ....кокера ми е доста зле настроен към непознати и не понася деца....буквално бяга от тях , а питбулката ми обожава всички хора и по много.......и както сами се досещате децата и повечето хора се втурват към кокера и не приближават питбула ......макар да обяснявам изопщо да не се доближават......но никой не слуша...а на всичкото отгоре кокерката на няколко пъти освен че вади зъби ами лае и скача срещу хора...... ГОЛЯМА грешка е да се мисли , че кучетата с сладникав и кукленски вид няма да нападнат......, особенно деца....но всичко е до възпитание......
User's Signature

ТОЛКОВА МНОГО ИДИОТИ - А ТОЛКОВА МАЛКО ПАТРОНИ !

#29 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 19 February 2010 - 05:20 PM

Цитат(aak1983 @ Feb 18 2010, 03:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
При мен нещата са малко по различни.....имам коер и питбул ...излизаме на разходка естествено на каишка , пита с наморник, но при нас положението е следното ....кокера ми е доста зле настроен към непознати и не понася деца....буквално бяга от тях , а питбулката ми обожава всички хора и по много.......и както сами се досещате децата и повечето хора се втурват към кокера и не приближават питбула ......макар да обяснявам изопщо да не се доближават......но никой не слуша...а на всичкото отгоре кокерката на няколко пъти освен че вади зъби ами лае и скача срещу хора...... ГОЛЯМА грешка е да се мисли , че кучетата с сладникав и кукленски вид няма да нападнат......, особенно деца....но всичко е до възпитание......

Много смешно наистина! ab_041.gif Сложи на кокера намордника. ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#30 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 August 2010 - 11:30 AM

Здравейте, много интересна тема, и ми се прииска и аз да се включа . . . и да си излея недоволството, защото мисля, че ще ме разберете . . . та, аз имам хъски и той е много добър, цял куп деца са му се хвърляли на врата, а те му стигат точно муцуната, и той е спокоен и не реагира, затова и аз съм спокойна . . . Със сигурност при никаква ситуация няма да ухапе човек, да не говорим за дете . . . деца са лягали до него, целуват го по главата, дърпат го за езика и му бъркат в устата, той ги близва леко и това е, ако/когато му писне става и си отива и си прави други неща . . . Страхотен е . . . няма грешка в това отношение, и както се оказва обикновено, хората са проблемните . . .
Давам на хора, които са ми симпатични да го пипат, иначе- не, макар че всеки се опитва да го пипне и се влудявам . . . пресичаме на светофар и хората с които се разминаваме го хващат, макар и леко, за опашката, 'щото е пухкава и вирната, АМА КУЧЕ НЕ СЕ ПИПА ЗА ОПАШКАТА, особено ако не те познава . . . моя няма да реагира, но друго куче може и да реагира, и после пак ние с кучетата сме виновни . . .
Тези по улицата, дори не ме питат може ли да го погалят, а решават, че щом и те имат куче или хъски, нищо, че в момента не са с него, може да пипат колкото си искат.
А сега съм забелязала, че хората вместо да питат може ли да го погалят, ако все пак решат да питат, въпросът е "Хапе ли" и като кажа, че не хапе, това автоматично значи, че може да се гали . . . Или още преди да си зададат въпроса и вече са го награбили . . . И като си дръпна кучето или кажа да не го пипат, и ме гледат все едно забранявам да пипат тяхното куче.
Нося си пръчка с мен, против уроки, и обичам да се шегувам, че е за хората по улицата, но както върви скоро няма просто да се шегувам . . .
Та това е, много се дразня . . . преди да имам куче и аз се прехласвах по всичко дето е животно, но винаги съм питала може ли да се пипа . . . Откакто имам куче, не пипам други кучета или ако пипам са познати . . .
Поздрави!
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 28 August 2010 - 11:57 AM

Това с хъскито и аз го забелязах.
Моята калпазанка (която прилича малко на немска овчарка) я заобикалят от далеч, а аз винаги я водя плътно до мен, защото едно, че не обича да я пипат непознати и друго, че е голям нервак. Случвало се е да изщрака със зъби на посегнали ръце още като малка, но вече си знаем номерата и затова плътно до мен на къс повод и аз винаги се разминавам така с хората, че да съм между кучето и човека. Само като я видят и ни заобикалят възможно най-отдалеч.
Преди време намерих хъски и с една приятелка го повеждам из града да му лепим обяви. А то супер кротко като характер. Не беше истина колко хора решиха, че рябва да го пипнат и погалят, без изобщо да питат може ли, не може ли. Как никой не се замисля, че макар и симпатично на вид, това все пак е куче. И в края на краищата аз се изнервих от всичкото това пипане и галене, за кучето не зная...
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#32 Потребителят е офлайн   MyDuality Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 928
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female
  • Location:софия
  • Skype:

Публикувано: 28 August 2010 - 11:59 AM

моя проблем пък е малко по-различен
моята никога няма да ухапе човек ,тя ги лигави, ближе и тн.
често кaто излизам идва едно сладко момченце което кaто види кучето изпада в удивление и лиготия и иска да я хване и да я мачка ... аз и позволявам но винаги идва една тичайки и крещееейки баба
-неееееееееееееееее не го пипаииииии хапеее
и грабва детето и го дига във въздуха моята започва да скача по полата на жената , жената започва да крещи колко ми е зло кучето и защо я допyскам при деца .... (а иначе бабата седи на пейката и хич не надзирава внyчето )
а всъщност аз гледам да избягвам децата, че много я мачкат и лигавят а аз искам да я наyча на нещичко докато сме навън, да следва правила и тн
и в крайна сметка децата идват да я галят пък аз съм виновна .как пък така стана нз ?!?!?!
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни