Dog.bg Форуми : Досадници

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Досадници нежелани симпатизанти

#1 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 January 2010 - 02:52 PM

Съществува един вид кучелюби, които са като имунизирани от добро здраво чувство за себесъхранение. Или просто имат самочувствие на някакви "звероукротители", които кучетата не ги хапят за нищо на света.

Неотдавна тук във форума си кореспондирах с една дама с подобен проблем, неин познат упорито досаждаше на възрастното й куче, което от своя страна не отговаряще на симпатиите му. Аз също страдам от един такъв ентусиаст убеден, че Арнолд няма да го ухапе... за съжаление аз не съм на същото мнение. Въпрос на време.

Какво става когато един човек си проси "боя"? Как се излиза от такава ситуация. Ако имате подобен опит и решение - споделете го.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 07 January 2010 - 05:08 PM

То моят пример не може да е показателен, поради вида на кучето, но все пак...
На морето, на капана сме с моята дребна Точка и едно чихи. Лелки от съседната маса активно ахкат, но поне не идват да досаждат. Явно уважиха нуждата ни от спокойствие докато се храним.
Когато ставаме от масата взимам чихито на ръце. Лелката не издържа и скача: "Леле на мама сладкото, лелеййй...!". Докато тя се мазньоти успявам да кажа "Не я пипай, хапе!". Лелката казва "Нищо" и посяга. Малката гад я перфорира за секунда. Лелката...избухна в смях.
Та така, може би трябва да бъдат оставени на собствения си избор. Друг е въпросът как ще реагира човек, ухапан от куче над 10 кг, въпреки, че е бил предупреден. dry.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   Skipper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 278
  • Регистрация: 26-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варна-Атина

Публикувано: 07 January 2010 - 05:12 PM

Какво става ли? Ами бива ухапан. Рано или късно ab_041.gif
Имаме такава случка на улицата, ужасно лигав младеж и много смешна ситуация. Рекапитулация: ухапан крак и скъсан панталон. От въшка като моя. Не ми се мисли ако беше истински доберман ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 January 2010 - 07:53 AM

точно това е преблемът, че когато голямо куче ухапе човек, който е бил предупреден вината за това, въпреки предупрежденията и основно заради размера на поражението остава у стопанина. Не съм заясно дащо точно става така, но е така...
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 08 January 2010 - 09:33 AM

Ох аз имам такъв проблем с децата- фаба им прилича на сърничка, и им е много интересна с дрешките и тн и все искатт да я пипат, като им казвам че не обича да я пипат деца и може да ги ухапе не чуват, а продължават да се влачат след нас и да опитват да я пипнат "бързо"- а нямат представа, че реакциите и са като на кобра и за секунда може да им нахапе нахалната ръчичка...
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#6 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2010 - 09:50 AM

Имам чау - доминантен и предразположен към агресия мъжкар, който не обича фамилиярно отношение. Бедата на нашата порода е във визията й - те изглеждат като плюшени играчки, но всъщност зъбите им са като на всички други кучета наш размер. Страхотен проблем е с тези "ентузиасти", познато ми е до болка. Заради тях най-често сме с намордник - аз съм наясно че ако някой хване зад врата моят крокодил "да му се радва", то...
Намордника ни е метален, когато идиот с вакуум в главата вместо мозък посяга да го мачка удара с метален намордник по ръцете е доста болезнен. На Кирков има един майстор, дето прави кожени такива, трябва да му поръчам персонален намордник, че с наш квадратен формат на муцуната ни е трудно да намерим подходящ такъв. Винаги предупреждавам: не докосвайте и не мачкайте кучето ми. Оставете го да ви подуши, да поопознае и в никакъв случай не го стискайте зад врата. Кучето ми има свои любимци, на които им позволява да го правят на баница, но те са малко и като правило си знаят мярката - не прекаляват.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#7 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 January 2010 - 10:07 AM

Дотук единствено Фурия постъпва отговорно.
Не мога да си представя как разхождате спокойно куче, което може да захапе и дете, спокойно без намордник... А после се сърдим на медиите, когато съобщават за нахапан човек от доберман, рот или каквото и да е било куче.
Имахме такава случка преди година някъде- разхождахме се в парка и се разминавахме с майка с хлапе на 4,5 годинки. Беше лудница в парка ,както винаги. В този момент детето се спъна и връхлетя на кучето, като се хвана с ръчички за кожата му, за да не падне. Какво биха направили вашите кучета в подобна ситуация? Можете ли да сте сигурни, че не биха заплашили здравето на това дете?
Като ви чета писанията, направо ми настръхват косите... Ужас!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Xrisi.dog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 08-November 09
  • Gender:Female
  • Location:Габрово [България]
  • Interests:Много .. но не чак толкова ... хD
  • Skype:

Публикувано: 08 January 2010 - 10:32 AM

При мен проблемът отново е обратен - моята дебела лигла се опитва да достигне до всеки, за да го олигави и да му се порадва. Обожава хората (но има расистки наклонности ab_041.gif ). Това се превръща в проблем, когато някоя страхлива баба или антилюбител на животните мине покрай нас - тя е на къс повод, а който и да мине покрай нас винаги е на доста малка дистанция dry.gif Тя тръгва към хората въртейки опашле и в засилката си се огъва на четири за да стигне до желаното място и ме спъва! Мога да я дърпам, но само когато не ми се препречкват нейните крака ... а това на къс повод е невъзможно да се избегне ab_041.gif И понеже не сме от меките и пухкави породи, имащи слава на плюшени играчки, доста хора не ни харесват ...

#9 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2010 - 11:20 AM

Цитат(shadow @ Jan 8 2010, 10:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Дотук единствено Фурия постъпва отговорно.
Не мога да си представя как разхождате спокойно куче, което може да захапе и дете, спокойно без намордник... А после се сърдим на медиите, когато съобщават за нахапан човек от доберман, рот или каквото и да е било куче.
Имахме такава случка преди година някъде- разхождахме се в парка и се разминавахме с майка с хлапе на 4,5 годинки. Беше лудница в парка ,както винаги. В този момент детето се спъна и връхлетя на кучето, като се хвана с ръчички за кожата му, за да не падне. Какво биха направили вашите кучета в подобна ситуация? Можете ли да сте сигурни, че не биха заплашили здравето на това дете?
Като ви чета писанията, направо ми настръхват косите... Ужас!


Моят може да ухапе в такъв случай - повърхностно, както се строяват малките палета в глутницата - така възпитаваше и лабрадорката - но е достатъчно да уплаши до смърт едно дете и родителите му. Намордника спасява ситуацията. Случвало ми се много пъти - на светофара той е на къс повод, чака до лявото коляно по командата "седни" зеленото, С НАМОРДНИК, което вече априори предупреждава потенциалните идиоти че кучето е сериозно. И почти винаги ще се намери някой кретен с талашит в главата вместо мозък, който да го хване зад врата да го мачка.

Киноложкото ниво на обикновените граждани в България е под нула, друго обяснение не виждам. Плюс - около нашата порода има много вредни и устойчиви заблуди, като например че тези "мечета са добрички". Тъй-тъй, а я влез у нас като не сме вкъщи. Много пътуваме из страната - той винаги е с нас, на почивките избираме хотели където допускат с кучета. ВИНАГИ предупреждавам на рецепция че в едната стая съм затворила куче, където камериерките не бива да влизат.
В Созопол лятото двамата техници от кабелната така искаха да влязат за една повреда - достраша ги, наложи се да ни чакат. И слава Богу. Когато видяха кой точно ги облайваше се изненадоха страшно много:
- ми то пазело? Тва пуфи?

Чуа-та не са пуфи въобще, но иди им го обясни на околните.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#10 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 08 January 2010 - 11:55 AM

Мда, и ние с така сладката кукленска порода кокер имаме този проблем.
Кучето ми понеже е намерено /и явно малтретирано преди да го намерим/ не понася непознати, деца и т.н. Но не е агресивна, а просто има страх и не обича да й се надвесват. Няма да ухапе, но залайва застрашително, достатъчно да уплаши. И понеже не ми е агресивно кучето намордник се слага само когато се вози/возеше в градския транспорт. Няма да си слагам намордник на кучето само защото някой човек няма уши и мозък като му се обяснява ясно и отчеливо да не се надвесва над вързано куче. Аз съм си изпълнила всички задължения - кучето е вързано, не го разхождам в парка при децата и хората, ваксини, обезпаразитяване... Но няма да слагам намордник когато си правим обиколката на поляната. Винаги съм така любезна да предупредя какво може да се случи и да си дръпна кучето настрани. Досега се е случвало да залае един-двама наврели се в нея, останаха уплашено-учудени, че кокер реагира така.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#11 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 January 2010 - 11:56 AM

Цитат(Furia_S @ Jan 8 2010, 11:20 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ВИНАГИ предупреждавам на рецепция че в едната стая съм затворила куче, където камериерките не бива да влизат.

Maлко офтопик - това е моя голяма параноя. Когато оставям куче в хотел, нямам доверие, че ще послушат и няма да отворят. Камериерката ще си помисли "само да грабна кошчето, което седи точно до вратата" или кой знае какво. Представям си как кучето ми хуква навън, как някакви хора го гонят и как то излиза извън хотела. Винаги си оставям в такива случаи кучето в бокс или поне вързано за някой крак на креват. (Имала съм случай, в който се събудих от камериерка, чистеща с прахосмукачка до главата ми ud_009.gif Била се изнервила, че 3ти ден спя до обяд, а тя до обяд трябало да е минала всички стаи. Опитах се да обясня, че съм на почивка и ще спя до когато поискам и че тя се съобразява с мен, не аз с нея.)
Иначе съм съгласна с Фурия, куче, което може да ухапе, независимо при каква ситуация, трябва да е с намордник.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#12 Потребителят е офлайн   sin_zaek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 08 January 2010 - 11:56 AM

ние също имаме проблем с нахалниците искащи да намачкат куч.. да му пипнат пухкавата козинка и тн.. само дето той не дава.. в града това е контролируемо.. предполагам заради сериозния ми тон, с който ги спирам и заради размерите на куч.. но лятото на морето беше ад.. всеки минаващ покрай караваната искаше да погали това "ах, колко красиво куче", само дето то не искаше никой да се доближава до "нашето" място... за съжаление имаше и такива, които въпреки сериозните предупреждения посягаха или се доближаваха до куч и си изпатиха (за радост съвсем малко, тъй като куч просто ги предупреждаваше).. обаче имаме проблем с този тип досадници.. куч не ги предупреждава с ръмжене или лай, а директно с щракане на зъбите...

имаме намордник, но го слагаме само в екстремни ситуации.. обикновено дори и в навалицата не се налага, тъй като прасчо на повод и до мен с подходящите команди е кротък като агънце.. разминаваме се с хора и кучета без никакъв проблем, дори да са съвсем близо до нас.. стига да не посягат...
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2010 - 11:59 AM

Цитат(samotnata @ Jan 8 2010, 11:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Мда, и ние с така сладката кукленска порода кокер имаме този проблем.
Кучето ми понеже е намерено /и явно малтретирано преди да го намерим/ не понася непознати, деца и т.н. Но не е агресивна, а просто има страх и не обича да й се надвесват. Няма да ухапе, но залайва застрашително, достатъчно да уплаши. И понеже не ми е агресивно кучето намордник се слага само когато се вози/возеше в градския транспорт. Няма да си слагам намордник на кучето само защото някой човек няма уши и мозък като му се обяснява ясно и отчеливо да не се надвесва над вързано куче. Аз съм си изпълнила всички задължения - кучето е вързано, не го разхождам в парка при децата и хората, ваксини, обезпаразитяване... Но няма да слагам намордник когато си правим обиколката на поляната. Винаги съм така любезна да предупредя какво може да се случи и да си дръпна кучето настрани. Досега се е случвало да залае един-двама наврели се в нея, останаха уплашено-учудени, че кокер реагира така.

Нормална реакция на куче, което не е сигурно в себе си. Тя от уплах гледа да плаши другите. Имах съсед с НОК, който бе истерично-страхлив и поради това проявяваше агресия. Намордник този страхлив истерик не познаваше, уви. Все пак каде дакел/кокер а къде ти НОК или чау - в пъти по-големи зъби и самата визия на атакуващо куче, което не е болонка, е стряскаща.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#14 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2010 - 12:08 PM

Цитат(bushkata @ Jan 8 2010, 11:56 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Furia_S @ Jan 8 2010, 11:20 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ВИНАГИ предупреждавам на рецепция че в едната стая съм затворила куче, където камериерките не бива да влизат.

Maлко офтопик - това е моя голяма параноя. Когато оставям куче в хотел, нямам доверие, че ще послушат и няма да отворят. Камериерката ще си помисли "само да грабна кошчето, което седи точно до вратата" или кой знае какво. Представям си как кучето ми хуква навън, как някакви хора го гонят и как то излиза извън хотела. Винаги си оставям в такива случаи кучето в бокс или поне вързано за някой крак на креват. (Имала съм случай, в който се събудих от камериерка, чистеща с прахосмукачка до главата ми ud_009.gif Била се изнервила, че 3ти ден спя до обяд, а тя до обяд трябало да е минала всички стаи. Опитах се да обясня, че съм на почивка и ще спя до когато поискам и че тя се съобразява с мен, не аз с нея.)
Иначе съм съгласна с Фурия, куче, което може да ухапе, независимо при каква ситуация, трябва да е с намордник.

Ние нали сме цял катун - две деца, двама възрастни и до май месец бяхме с две кучета. За това взимаме апартаменти, като сме на почивка. И кучета - сега вече само Лео - се затварят в едната стая. Преди да изляза винаги натъртвам на рецепцията къде съм затворила кучето и да не се отваря. Предупреждавам че не давам гаранции и е на лична отговорност на камериерките ако отворят тази стая. лятото избягвам да го затварям на балкона - жегааааа, и то с нашата козина... Ясна работа, че не става. Климатиците по стаите оставям включени и всичко ок. НО. Винаги много, ама МНОГО се изненадват че така сериозно предупреждавам за чау. Ако беше лабрадорката опасността щеше да е друга: влизащ човек рискува да бъде олигавен от петите до темето. Тя бе кучето-убиец: облизваше до смърт.

Добре де, защо за Бога хората разбират когато ги предупреждават за КО или САО, а за чау не вярват? Аз познавам крокодила си, щом предупреждавам, значи има повод. Туширам всякакъв вид негова агресия спрямо хората, защото имам ясна цел: куче-компаньон в условията на големия град. Но идиоти, желаещи да хванат зад врата доминантен предразположен към агресия мъжкар с охранни качества никога не свършват. Уви.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#15 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 January 2010 - 12:28 PM

за щастие не ми се налага да разхождам кучето си "сред хората", поради което не му слагам намордник /ние живеем на село в гората/. Проблемът не са непознати, съвсем външни хора... поне нашият. А познати! Които живеят наблизо или пребивават в дома често... Които системно и нахално лазят по нервите на кучето и единствено моите настоятелни забрани, шъткания, съскания прочие не са довели до някоя наистина лоша картинка. Но тя ще стане, то е просто въпрос на време.

На Йордановден имахме поредния скандал по темата, защото пак го спипах да пипа кучето, а онзи ръмжи съвсем като на бой ... какво да направя, да го прасна по тъпата тиква този човек? eg_033.gif Казвам му "Не го пипай, то ще те ухапе! Ти знаеш, че хапе и знаеш какво става!" .... отговор "Бе как ще ме ухапе беее... не виждаш ли, че не ме хапе! Само ръмжи, па колко пъти и не ме хапе!"... ud_009.gif

а знаете ли какво представляват зъбите на Арнолд? Знаете ли какви дупки правят? Аз знам... и косата ми настръхва! Иде ми, честно ще ви кажа, да му набия една! Защото сега трябва да пазя кучето и от него. Да му пазя АЗ здравето и живота докато тормози с нежеланите си ласки моето куче. Е свещенна тъпота, ти не познаваш никакви граници...
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2010 - 12:33 PM

Грахче
Схванах.
Ами ако това е приятел/гостенин във вашата къща, изолирайте кучето когато даден човек е при вас. Изолацията е най-лесното и най-правилното решение в случая. Кучето затворено някъде (в съседна стая, във волиера, не знам как е при вас) и на гостенина изрично му забранявате да го доближава. Вие сте стопанина, вие командвате парада. гостите трябва да се съобразяват с правилата ви, все пак. Затворете кучето някъде да не стане белята, простичко е))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#17 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 January 2010 - 12:40 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 8 2010, 11:33 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Грахче
Схванах.
Ами ако това е приятел/гостенин във вашата къща, изолирайте кучето когато даден човек е при вас. Изолацията е най-лесното и най-правилното решение в случая. Кучето затворено някъде (в съседна стая, във волиера, не знам как е при вас) и на гостенина изрично му забранявате да го доближава. Вие сте стопанина, вие командвате парада. гостите трябва да се съобразяват с правилата ви, все пак. Затворете кучето някъде да не стане белята, простичко е))))


да, това е ясно. през зимата добре - той в другата стая, изолиран. А лятото като е долу в градината... Да не го пускаме в градината ... цяло лято, че онзи умник веднага ще го полази.

Ясна ми е картинката, но се ядосвам, защото е тотално нечестна спрямо кучето, което е потърпевшо от безразсъдното поведение на един човек... eg_033.gif

User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 January 2010 - 12:52 PM

Не се ядосвайте, не си струва. Понякога точно това е цената за удоволствието да имаш куче - налагат се ей такива дребни компромиси, няма как. Онзи човек няма да поумнее и да порасне, ще го пазете от него самия и от глупостта му, няма как.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#19 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Публикувано: 12 January 2010 - 09:02 PM

Рита по принцип не е агресивна.Но един ден слизах по стълбите с нея.На втория етаж изпуснах повода на Рита,но не се притеснявах,защото Рита винаги отива и ме чака седнала върху последното стъпало.Рита стои и чака.Двама от съседите отварят широко вратата и чакат сина си да влезе(8 годишен).Той започва да и се радва:"Рита,кажи бе,ай колко си сладка!"Рита изхвърча през вратата и го приветства с весел лай.Той както и се радва се изплашва,сяда на земята и започва да крещи,докато Рита приглася с лай.Отивам да я прибера,но тя не ми дава да я хвана,докато синът им продължава да седи на земята,а майка му крещи.Можеше просто да го извика и да се приберат.Крясъците накараха Рита да се разиграе и тя хукна към училищния двор.Беше лятната ваканция и тя хукна след едно колело.Добре,че имаше други кучета и Рита отиде при тях вместо да хукне нагоре по улицата. ea_103.gif
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 February 2010 - 07:11 PM


Цитат(Furia_S @ Jan 8 2010, 12:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(bushkata @ Jan 8 2010, 11:56 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Furia_S @ Jan 8 2010, 11:20 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ВИНАГИ предупреждавам на рецепция че в едната стая съм затворила куче, където камериерките не бива да влизат.

Maлко офтопик - това е моя голяма параноя. Когато оставям куче в хотел, нямам доверие, че ще послушат и няма да отворят. Камериерката ще си помисли "само да грабна кошчето, което седи точно до вратата" или кой знае какво. Представям си как кучето ми хуква навън, как някакви хора го гонят и как то излиза извън хотела. Винаги си оставям в такива случаи кучето в бокс или поне вързано за някой крак на креват. (Имала съм случай, в който се събудих от камериерка, чистеща с прахосмукачка до главата ми ud_009.gif Била се изнервила, че 3ти ден спя до обяд, а тя до обяд трябало да е минала всички стаи. Опитах се да обясня, че съм на почивка и ще спя до когато поискам и че тя се съобразява с мен, не аз с нея.)
Иначе съм съгласна с Фурия, куче, което може да ухапе, независимо при каква ситуация, трябва да е с намордник.

Ние нали сме цял катун - две деца, двама възрастни и до май месец бяхме с две кучета. За това взимаме апартаменти, като сме на почивка. И кучета - сега вече само Лео - се затварят в едната стая. Преди да изляза винаги натъртвам на рецепцията къде съм затворила кучето и да не се отваря. Предупреждавам че не давам гаранции и е на лична отговорност на камериерките ако отворят тази стая. лятото избягвам да го затварям на балкона - жегааааа, и то с нашата козина... Ясна работа, че не става. Климатиците по стаите оставям включени и всичко ок. НО. Винаги много, ама МНОГО се изненадват че така сериозно предупреждавам за чау. Ако беше лабрадорката опасността щеше да е друга: влизащ човек рискува да бъде олигавен от петите до темето. Тя бе кучето-убиец: облизваше до смърт.

Добре де, защо за Бога хората разбират когато ги предупреждават за КО или САО, а за чау не вярват? Аз познавам крокодила си, щом предупреждавам, значи има повод. Туширам всякакъв вид негова агресия спрямо хората, защото имам ясна цел: куче-компаньон в условията на големия град. Но идиоти, желаещи да хванат зад врата доминантен предразположен към агресия мъжкар с охранни качества никога не свършват. Уви.


На въпроса ти-нека аз да ти отговоря-съдейки по себе си,може би.Невероятно красиви и магнетични за мен кучета.Приличат на мечета-бебета и това подлъгва хората.Баща ми ми даде първия урок как да подхождам към непознато куче-подавам си леко пръстите на ръката,ако се доближи до мен,и му позволявам да ме подуши.Аз,ако искам да го погаля-питам собственика.Веднъж,когато за първи път видях чао-онемях от чара му,не се сдържах и спрях човека,който го разхождаше,за да го попитам може ли да го докосна.Е,не можех.Но той ми обясни защо.Това разпали само още повече любопитството ми към тази порода,исках повече инфо за нея и вече отдавна съм наясно.Но-аз съм страстен кучелюб,от малка все питам стопаните на кучетата каква порода са,чета каквото намеря,после и НОК изгледах.Не всички са така информирани и карат първосигнално,отреагирайки лекомислено при вида на тази порода.
Сега-и за моя сибирец-никакви проблеми някой да го докосне,обожава децата,спокоен е и най-много да лизне лице или ръка.Ръмжи,когато му се прииска някой да си поиграе с него и това плаши хората,които не го познават,още повече,че има студения поглед,тип:"Хм,виждаш ми се вкусен,а и днес още не съм закусвал".Досега никого не е ухапал,но измамното му изражение често притеснява хората,особено ако се втренчи в тях.
И последно-не е верно,че в Б-я народът е непросветен,относно как да подходи към куче-в 7 от 10 случая мен лично ме питат"Може ли?"и тогава посягат да го погалят.Децата,които все пак импулсивно се спускат и го гушват,получават от мен кратка и любезна лекция,че не всички кучета ще реагират,както Арес,и занапред първо да попитат стопанина.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни