Dog.bg Форуми : "Членски карти на БРФК"

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

"Членски карти на БРФК" Въпроси и коментари Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 January 2010 - 06:36 PM

Цитат(streletz2009 @ Jan 8 2010, 11:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Не знам,не ми се мисли как ще накараме членовете да плащат всяка година по 10лв+чл.внос та на всичко отгоре и снимка всяка година?Та ние и сега не можем да съберем своевременно този членски внос!!!
Ще има и такива дето ще кажат:..." аз моето куче веднъж го водих на изложба и по-вече не му трябва!!!"
Това в същност ще откаже много хора да ходят на изложби! Почти съм сигурна в това!!! Вместо да спечели федерацията,от това ще загуби и то само заради тези 10 лв. ежегодно,защото като се прибавят таксите за участие и транспорт и сартификати,става доста скъпо удоволствие за държава в която се продават породисти кучета на най- ниските цени в света !
Това нововъведение според мен окончателно ще откаже българите от киноложките клубове,защото те така или иначе не са очаровани от нашите изложби и все по-вече предпочитат да ходят в чужбина !



Чесно казано и аз мисля, че по-малко хора ще се записват за изложби. И причината няма да е в 10-тте лева, ами в нежелание да се разправят с цялата тази лудница с карти, в която НИКОЙ не може да даде адекватен отговор на въпросите и ни и в крайна сметка на напише правила черно на бяло, които ще обхващат всички клаузи! Не са проблем 10-20 лева, ами отсътствието на организацията! Това страшно много дразни.
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Lisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 253
  • Регистрация: 27-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 January 2010 - 06:58 PM

Изобщо не ми е ясно за какво се води този разговор !
Напълно естествено, след като си член на някаква организация да имаш документ за членство. И той да ти осигурява съответни предимства пред тези, които не членуват.

В Румъния например, при подаване на заявките за участие за изложба, освен молбата , копие на родословието, документ за платена такса, трябва да приложиш и копие на членската си карта със заверка за текущата година. /Там ги издават всяка година./ Ако не изпратиш този документ, плащаш като чужденец. И правилно - след като не си си платил членския внос не бива да очакваш никакви преферинции. С всичко и навсякъде е така. Това е отдавна регламентирана практика, срещу която никой не не доволства.




#23 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 January 2010 - 07:09 PM

Цитат
Напълно естествено, след като си член на някаква организация да имаш документ за членство. И той да ти осигурява съответни предимства пред тези, които не членуват.


Не малко е да се каже, че съм изумен не знам или има хора, които не могат да четат или не искат да разберат - ЧЛЕНОВЕ НА БРФК МОГАТ ДА БЪДАТ САМО ЮРИДИЧЕСКИ ЛИЦА!!! За какво е тогава тази "членска карта" ето това е въпроса - четете хора....
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 09 January 2010 - 07:14 PM

Lisa,
когато човек членува в клуб по порода, член на БРФК, той вече Е платил членски внос. Получава се, че ще имаме 2 (3-4-N - има хора, челнове на повече от един породен клуб) документа за членство в една и съща организация - БРФК. Или вече ще се прави разлика между членството в клуб и членството директно във Федерацията? И ще се промени правилникът, за да могат не само юридически лица да членуват в БРФК? Какъв е смисълът? Какво точно ще се прави, в какъв ред, защо - куп въпроси, на които няма отговор...
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#25 Потребителят е офлайн   Lisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 253
  • Регистрация: 27-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 January 2010 - 09:45 PM

Цитат(ceasar @ Jan 9 2010, 05:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат
Напълно естествено, след като си член на някаква организация да имаш документ за членство. И той да ти осигурява съответни предимства пред тези, които не членуват.


Не малко е да се каже, че съм изумен не знам или има хора, които не могат да четат или не искат да разберат - ЧЛЕНОВЕ НА БРФК МОГАТ ДА БЪДАТ САМО ЮРИДИЧЕСКИ ЛИЦА!!! За какво е тогава тази "членска карта" ето това е въпроса - четете хора....


Е, и аз на свой ред съм изумена ! Нима мислите, че не знаем Устава на БРФК !
Всеки клуб в качеството си на член на БРФК има членска маса / така е записано в Уставите на почти всички клубове/. Следва да издават членска карта на своите членове . Ако досега такава не е издавана и това е свързано с допълнителни разходи, разбира се, че членският внос би следвало да се увеличи .

Чудесна идея с членските карти, защото така ще могат да бъдат обхванати в единна база данни всички членове на клубове /и техните кучета, разбира се/. Какво против това имате !

И понеже започнах с примери ще продължа с чл.карта от румънско киноложко дружество . Членска карта с конкретен номер се издава на даден собственик. За три кучета имате три броя карти с един и същ членски номер, по една за всяко от трите кучета / с вписано в картата име и номер на чипа на съответното куче/. На картата е обозначено съответното киноложко дружество или клуб, чиито член сте.

Ако сте член на повече от един клуб, това предполага, че имате куче от съответстваща на клуба порода. За да участва то в изложби /с "намаление"/, трябва да имате някакво удостоверение, че именно вие притежавате точно това куче и този факт е регистриран в съответния клуб или дружество / което на свой ред се потвърждава с платен годишен членски внос/.Ако следващата година не си платите членския внос няма да ви издадат документа и кучето няма да може да ползва намаление.
ПК - номерът показва единствено, че в годината на регистрация в Племенната книга на БРФК сте си платили чл.внос. А следващите години?

п.п. Само за сведение на ceasar мога да чета и разбирам няколко езика, но темата не е да правим съпоставка на интелектуалните си възможности... dry.gif

#26 Потребителят е офлайн   фех Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 19-March 09
  • Location:София

Публикувано: 09 January 2010 - 09:58 PM

Темата е абсурдна.
На някой според мен му е проблем, че ще му се наложи вече да си плаща членския внос, иначе ще плаща двойно, щото до сега сигурно е минавал метър.
Защо не роптахте, когато се наложи да се смени формата на паспортите и въпреки, че имахте актуални такива те бяха подменени?!
Еми приемете най-после, че с пълноправното членството на БРФК във ФСИ, се налага да се подмени и част от документацията. Съответно да се издадат членски карти за редовните членове на клубовете и те да отговарят на дадени изисквания.
Нармална практика и не разбирам, защо шепа хора се опитват да създадат от това поредната конспирация, интрига или проблем?!
Темата не е просто някой да търси информация, темата откровенно търси да създаде отново напрежение. А кому е нужно и с каква цел?! И някой от роптаещите направи ли си труда да се обади в клуба или дружеството, в което членува и да си постави въпросите?! Едва ли.

п.п. Между другото, кое й е сложно на процедурата, та ще отказва хора от изложби?! Така или иначе е нормално всеки да си плати членския внос и да получи документ за това.
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 January 2010 - 10:38 PM

Цитат(фех @ Jan 9 2010, 09:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Темата е абсурдна.
На някой според мен му е проблем, че ще му се наложи вече да си плаща членския внос, иначе ще плаща двойно, щото до сега сигурно е минавал метър.
Защо не роптахте, когато се наложи да се смени формата на паспортите и въпреки, че имахте актуални такива те бяха подменени?!
Еми приемете най-после, че с пълноправното членството на БРФК във ФСИ, се налага да се подмени и част от документацията. Съответно да се издадат членски карти за редовните членове на клубовете и те да отговарят на дадени изисквания.
Нармална практика и не разбирам, защо шепа хора се опитват да създадат от това поредната конспирация, интрига или проблем?!
Темата не е просто някой да търси информация, темата откровенно търси да създаде отново напрежение. А кому е нужно и с каква цел?! И някой от роптаещите направи ли си труда да се обади в клуба или дружеството, в което членува и да си постави въпросите?! Едва ли.

п.п. Между другото, кое й е сложно на процедурата, та ще отказва хора от изложби?! Така или иначе е нормално всеки да си плати членския внос и да получи документ за това.


Дааа ето на това наистина му се казва интрига. От едни съвсем нормални въпроси се правят "глобални" изводи и се пускат откровенни лъжи... Как разбрахте, че някой не си е плащал членския внос и това би му било проблем?! Едно е сигурно - плащаш за обяд, които си консумирал и при това веднъж, а не два пъти за една и съща "храна"....
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 09 January 2010 - 10:40 PM

Цитат(Lisa @ Jan 9 2010, 09:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ако сте член на повече от един клуб, това предполага, че имате куче от съответстваща на клуба порода.


Само да отбележа, че членството в клуб не предполага непременно собственост на куче от съответната порода. Предполага само съпричастност с развитието на тази порода в съответната страна. Аз, лично, членувам в три такива клуба. Това, че не отглеждам 50 породи не означава, че не се интересувам от тях. Клубът ми по порода вегетира почти 10 години и посмъртно няма да предаде списък с членска маса. Е, какво да правят хората, които имат такива кучета и не са като мен, дето членувам и в други клубове и все пак ще имам карта???? Не ми задавай въпроса защо този клуб съществува още. Не съм отговорният фактор, който трябва да ти отговори, просто питам какво да правят тези хора? Оставям настрана проблемът, че според прочетените обяснения тук, ще получа права да представям другите породи, от които имам само по едно куче, но за тази, която развъждам ще се явявам като чужденец. На това му се казва ЪПсурд, драги потребители, а не на темата! На това имате ли обяснение? Според вас този въпрос пак ли се задава само за да внася напрежение? На мен, лично, ми е обидно да ме тритират като малоумен сектант и всичко да ми обясняват с мантрата "Понеже членуваме в FCI ". Ние членуваме в клубове, а не във федерация. Членски карти се издават от организацията, в която се членува и това е задължение на тази организация. Дали ще ти искат допълнителни средства или не - това е нейна работа. За да си проведе тази организация ОС трябва да е наясно с членската си маса, т.е. кой си е платил членския внос и има право да гласува. Това, доколкото знам, присъства като изискване във всички устави на клубовете.
фех, за да членуваш в клуб, трябва да си платиш членския внос, не означава, че се налага, а просто трябва, т.е. този довод отпада автоматично като причина за недоволството.

п.п. - Сравнението с личните карти е меко казано неуместно. Ние сме граждани на тази държава и тя ни издава съответните документи, точно защото имаме право на ПРЯК ИЗБОР на ръководните й органи.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#29 Потребителят е офлайн   Arizona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 298
  • Регистрация: 24-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia

Публикувано: 10 January 2010 - 12:53 AM

Ами в Клуб Северни кучета от мнооого години имаме членски карти на които всяка година се праве отметка с подпис и печат на касиера че е платен членския внос за съответната година.На сайта на клуба има изнесена информация кои са членовете платили членски внос за съответната година.Една карта в повече няма да е проблем

#30 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 10 January 2010 - 02:40 AM

Как да не се посмее човек ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif
Хем в БРФК могат да членуват само Юредически лица, хем трябва да си платя да ми издадът членска карта?
Плащам члеснки внос в клуба в който членувам(50лв от тази година). Клуба плаща такса за всеки свой член, и изведнъж трябва да платя да ми издадът членска карта, от БРФК, за да мога да участвам по изложби и да ползвам намаление и да не плащам като чужденец. Чудя се защо да плащам ката чужденец при условие че съм член на клуб, който пък е член на БРФК, странна работа. ab_041.gif ab_041.gif Хем така, хем иначе.

фех - къртиш мивки, тухли и т.н., както се казва ако се наложи някой да се оправдава за нещо ти ще го измислиш ab_041.gif ab_041.gif

http://brfk.org/?novid=230 - тук не е обявена цена

Аз получих такова съобщение :)
Цитат
Искам да напомня на всички членове на Киноложки сдружение "София" че очкавам да получа от тях:

1. Паспортна снимка, достатъчно голяма и с достатъчно добро качество , на мейла cac.sofia@gmail.com, за издаване на членска карта в КСС и съответно в БРФК за 2010 го.
2. Такса от 10 лв. за издаване на картата
3. Членски внос 20 лв. за 2010 г.

Без тези членски карти от един момент нататък може да имате проблеми с участието си в изложби


#31 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 10 January 2010 - 06:22 AM

Цитат(фех @ Jan 9 2010, 07:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Темата е абсурдна.
На някой според мен му е проблем, че ще му се наложи вече да си плаща членския внос, иначе ще плаща двойно, щото до сега сигурно е минавал метър.
Защо не роптахте, когато се наложи да се смени формата на паспортите и въпреки, че имахте актуални такива те бяха подменени?!
Еми приемете най-после, че с пълноправното членството на БРФК във ФСИ, се налага да се подмени и част от документацията. Съответно да се издадат членски карти за редовните членове на клубовете и те да отговарят на дадени изисквания.
Нармална практика и не разбирам, защо шепа хора се опитват да създадат от това поредната конспирация, интрига или проблем?!
Темата не е просто някой да търси информация, темата откровенно търси да създаде отново напрежение. А кому е нужно и с каква цел?! И някой от роптаещите направи ли си труда да се обади в клуба или дружеството, в което членува и да си постави въпросите?! Едва ли.

п.п. Между другото, кое й е сложно на процедурата, та ще отказва хора от изложби?! Така или иначе е нормално всеки да си плати членския внос и да получи документ за това.



Мдааа fa_067.gif къртачо на мивки,плочки и тухли ea_103.gif
"Докъто има овце,все ще се намери кой да ги стриже"...за съжаление.
User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#32 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 10 January 2010 - 07:44 AM

Цитат(dogmasters @ Jan 10 2010, 04:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(фех @ Jan 9 2010, 07:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Темата е абсурдна.
На някой според мен му е проблем, че ще му се наложи вече да си плаща членския внос, иначе ще плаща двойно, щото до сега сигурно е минавал метър.
Защо не роптахте, когато се наложи да се смени формата на паспортите и въпреки, че имахте актуални такива те бяха подменени?!
Еми приемете най-после, че с пълноправното членството на БРФК във ФСИ, се налага да се подмени и част от документацията. Съответно да се издадат членски карти за редовните членове на клубовете и те да отговарят на дадени изисквания.
Нармална практика и не разбирам, защо шепа хора се опитват да създадат от това поредната конспирация, интрига или проблем?!
Темата не е просто някой да търси информация, темата откровенно търси да създаде отново напрежение. А кому е нужно и с каква цел?! И някой от роптаещите направи ли си труда да се обади в клуба или дружеството, в което членува и да си постави въпросите?! Едва ли.

п.п. Между другото, кое й е сложно на процедурата, та ще отказва хора от изложби?! Така или иначе е нормално всеки да си плати членския внос и да получи документ за това.



Мдааа fa_067.gif къртачо на мивки,плочки и тухли ea_103.gif
"Докъто има овце,все ще се намери кой да ги стриже"...за съжаление.



Това е толкова смело,такава убеденост на духа.Такава доблест.Да се изправяш и да изказваш недоволството си към тази омразна БРФК,към тези овчари. Но заслепен от тази доблест ,не виждаш,че и ти си овца ,ама от друг обор.Нямам за цел да се заяждам,просто се опитах да се направя на остроумен като теб. rc_036.gif
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#33 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 January 2010 - 10:04 AM

Аз пък имам ето това писмо в пощата си от 15.12 и от тогава до сега нищо....

Цитат
Относно обявата на БРФК за членски карти, бих искала да събера повече информация, преди да пристъпим към събиране на данни и снимки. Изискването на БРФК е да се събира всяка година по 10 лв. от всеки клубен член за тези карти.


От писмото става ясно само, че ще се събират по 10 лева от всеки клубен член за тези карти и това ще става всяка година. Защо се налага това - никакво обяснение?! Както и ако членуваш в няколко клуба дали ще плащаш за няколко карти - пак мълчание?! От къде идва тази цена от 10 лева при положение, че в официалния сайт няма отбелязано такова нещо?! И как се разбра, че това ще се заплаща всяка година, като пак няма отбелязано такова нещо?! Ето това са все простички въпроси...Не става въпрос за формалните 10 лева, а за това защо е нужно да се дават и обясненията, които се дават до сега са меко казано странно алогични....
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 10 January 2010 - 10:22 AM

В нашия клуб за Доберманите - БРДК, не се събират никакви пари за тези карти. Само снимка..... Явно тези изисквания за събиране по 10, по 20лв., еднократно или всяка година са си измислени от някои клубни ръководства, а не от БРФК.

#35 Потребителят е офлайн   streletz2009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 409
  • Регистрация: 28-October 09

Публикувано: 10 January 2010 - 10:27 AM

На практика наливаме си от пусто в празно! Информацията или е непълна или е различна! А дебатите ни на тази основа безсмислени!
Но ако целта на тази тема е проучвателна,то аз бих дала глас само за 1карта или книжка/спомням си времето на ЦКС-то/ просто за принадлежност към БРФК,без значение към кой клуб си, с отметки в нея всяка година докато свърши.Като свърши-нова.
User's Signature

www.streletz.eu

#36 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 January 2010 - 10:38 AM

Да логично е да е една книжка ако има такава, но тогава възникват нови въпроси - кой ще слага отметките за година?! Логично следва да е клуба, към който членуваш, щото там си плащаш членския внос, но ако членуваш в няколко тогава какво става?! Защо тогава да плащаме втори "членски внос" за издаването й, нали сме си платили в клуба и той е направил отчисленията за федерацията?!Ако федерацията ги заверява - не е логично, щото както се отбеляза вече не сме й преки членове и как ще се знае кой кое е?!
Аз не мисля, че е наливане от пусто в празно, а е нормална информационна тема. За мен лично е полезна с оглед на това, че се убедих, че манталитета на българина трудно се променя - щом от началството кажат, че трябва едно нещо, не питай защо - просто го прави, ако питаш - сееш интриги...нищо ново под слънцето....
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 10 January 2010 - 10:52 AM

Цитат(alexy @ Jan 10 2010, 06:44 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(dogmasters @ Jan 10 2010, 04:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(фех @ Jan 9 2010, 07:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Темата е абсурдна.
На някой според мен му е проблем, че ще му се наложи вече да си плаща членския внос, иначе ще плаща двойно, щото до сега сигурно е минавал метър.
Защо не роптахте, когато се наложи да се смени формата на паспортите и въпреки, че имахте актуални такива те бяха подменени?!
Еми приемете най-после, че с пълноправното членството на БРФК във ФСИ, се налага да се подмени и част от документацията. Съответно да се издадат членски карти за редовните членове на клубовете и те да отговарят на дадени изисквания.
Нармална практика и не разбирам, защо шепа хора се опитват да създадат от това поредната конспирация, интрига или проблем?!
Темата не е просто някой да търси информация, темата откровенно търси да създаде отново напрежение. А кому е нужно и с каква цел?! И някой от роптаещите направи ли си труда да се обади в клуба или дружеството, в което членува и да си постави въпросите?! Едва ли.

п.п. Между другото, кое й е сложно на процедурата, та ще отказва хора от изложби?! Така или иначе е нормално всеки да си плати членския внос и да получи документ за това.



Мдааа fa_067.gif къртачо на мивки,плочки и тухли ea_103.gif
"Докъто има овце,все ще се намери кой да ги стриже"...за съжаление.



Това е толкова смело,такава убеденост на духа.Такава доблест.Да се изправяш и да изказваш недоволството си към тази омразна БРФК,към тези овчари. Но заслепен от тази доблест ,не виждаш,че и ти си овца ,ама от друг обор.Нямам за цел да се заяждам,просто се опитах да се направя на остроумен като теб. rc_036.gif


И аз няма да се заяждам,а ще се опитам да се направя на остроумен...почти колкото теб rc_036.gif

Гледай на снимката да си ухилен ab_041.gif ...да изглеждаш щастлив и доволен ЧЛЕН af_089.gif
Може този факт да ти помогне на някое CACIB-че...знае ли човек!?
Успех...г-н 'ЧЛЕН' flagbg.gif
User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

#38 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 10 January 2010 - 11:15 AM

ab_041.gif
Цитат(dogmasters @ Jan 10 2010, 09:52 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(alexy @ Jan 10 2010, 06:44 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(dogmasters @ Jan 10 2010, 04:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(фех @ Jan 9 2010, 07:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Темата е абсурдна.
На някой според мен му е проблем, че ще му се наложи вече да си плаща членския внос, иначе ще плаща двойно, щото до сега сигурно е минавал метър.
Защо не роптахте, когато се наложи да се смени формата на паспортите и въпреки, че имахте актуални такива те бяха подменени?!
Еми приемете най-после, че с пълноправното членството на БРФК във ФСИ, се налага да се подмени и част от документацията. Съответно да се издадат членски карти за редовните членове на клубовете и те да отговарят на дадени изисквания.
Нармална практика и не разбирам, защо шепа хора се опитват да създадат от това поредната конспирация, интрига или проблем?!
Темата не е просто някой да търси информация, темата откровенно търси да създаде отново напрежение. А кому е нужно и с каква цел?! И някой от роптаещите направи ли си труда да се обади в клуба или дружеството, в което членува и да си постави въпросите?! Едва ли.

п.п. Между другото, кое й е сложно на процедурата, та ще отказва хора от изложби?! Така или иначе е нормално всеки да си плати членския внос и да получи документ за това.



Мдааа fa_067.gif къртачо на мивки,плочки и тухли ea_103.gif
"Докъто има овце,все ще се намери кой да ги стриже"...за съжаление.


Това е толкова смело,такава убеденост на духа.Такава доблест.Да се изправяш и да изказваш недоволството си към тази омразна БРФК,към тези овчари. Но заслепен от тази доблест ,не виждаш,че и ти си овца ,ама от друг обор.Нямам за цел да се заяждам,просто се опитах да се направя на остроумен като теб. rc_036.gif


И аз няма да се заяждам,а ще се опитам да се направя на остроумен...почти колкото теб rc_036.gif

Гледай на снимката да си ухилен ab_041.gif ...да изглеждаш щастлив и доволен ЧЛЕН af_089.gif
Може този факт да ти помогне на някое CACIB-че...знае ли човек!?
Успех...г-н 'ЧЛЕН' flagbg.gif



ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif А дано. "От твоите уста в божиите уши".


User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#39 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 10 January 2010 - 11:57 AM

Аз, пък, ще бъда благодарна, ако някой ми посочи къде точно FCI изисква от нас подобна карта.
Извинете ме, но румънската федерация не е най-светлия пример за подражание.
Точно както всеки клуб взема решения за членския си внос и друг вид такси и опознавателни знази на своето ОС, би трябвало такива решения да се вземат от един друг орган на федерацията.
Простете, че се съмнявам, но не съм убедена, че международната федерация има подобни изисквания. Мисля, че такива неща са от компетенцията на ОС на БРФК.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#40 Потребителят е офлайн   dogmasters Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 223
  • Регистрация: 07-May 05

Публикувано: 10 January 2010 - 12:14 PM

Цитат(DessyD @ Jan 10 2010, 10:57 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Простете, че се съмнявам, но не съм убедена, че международната федерация има подобни изисквания. Мисля, че такива неща са от компетенцията на ОС на БРФК.

Абе,тя международната федерация няма и изисквания към съдиите да бият хората по цацибите zz_215.gif ...ама при нас арогантността и безочието са на почит.

"До къто има овце,все ще се намери кой да ги стриже"

П.С.
Ще Ви стрижат и дори ще Ви бият докъто им го позволявате,разберете го.
Чакай,чакай zz_205.gif
А може и да има логичен замисъл в поредната глупава идея на господа самозабравилите се!?
Мдаааа...може би занапред ще zz_215.gif само тези без членски карти...има логика tb_195.gif
User's Signature

Умният начин да се държат хората пасивни и послушни, е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането.
Ноам Чомски

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни