Dog.bg Форуми : Възпитанието!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (29 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Възпитанието!

#21 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 24 June 2008 - 05:08 PM

Рали, пиша ти тук за краденето от масата, за да си е в темата! :) значи - не се примирявай росто с това, че Кара крае. това е иключително вреден навик не само за теб, но и за малката. не се знае някой ден какво ще отмъкне. аз имах същия проблем с предишното ми куче. ще ти кажа как го реших, не знам дали е било правилно от възпитателна гледна точка, но съм сигурна в резултата на 100%, защото след това кучето не посегна на масата. значи основното при извършване на кучешко престъпление  ;D ;D ;D е да бъде хванато на мястото и на момента, иначе няма ефект от възпитателни приоми. ако искаш пробвай следното. сои нещо много апетитно на масата. покажи го на Кара, че го слагаш там и кажи много ясно и отчетливо, строго - "НЕ". след това излез от стаята, но стой зад вратата, така,че тя да е леко открехната и да виждаш какво прави Кара. в секундата в която тя дори си помисли да провери масата или да отмъкне нещо - ти влизаш много шумно и гръмно и много възмутено се караш и показваш по всевъзможен начин колко си възмутена и разочарована от нейното поведение. повтаряш няколко пъти процедура и при първия път, в който тя стои с храната и не я докосва - влизаш, хвалиш. галиш, награждаваш!!!много дълго стана, но се надявам да проработи! :)да кажеш дали е имало ефект!!
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 June 2008 - 06:21 PM

Ами това вече съм го прави,карала й съм се,шляпвала съм я и по дупето но не,това е само за мига.Следващият път всичко се повтаря.Но няма да се отказвам,дано някой ден да не научи .  :(
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2008 - 10:06 PM

ralica_v, Брани много точно ти го обясни, само трябва да си по-настоятелна и по-упорита! А като казваш НЕ, нека да бъде мноого, ама мнооого твърдо и зловещо!  ;) И друг начин, който стана от само себе си, вече съм писала за него, но ще повторя. Някога, преди доста години, когато Айки беше бебе, той също се пробва няколко пъти, но късмета му изневери, защото всеки път попадал на люта чушка!  ;D И ела да видиш, че пак повтори, и пак лош късмет  ;D, милият, не е било нарочно, но звездите така решиха тогава!  ;D
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 24 June 2008 - 10:24 PM

Хахах Идол Айк и аз го знам това за лютата чушка,ама ми се стори много брутално да го предлагам :) иначе ние така отучвахме дворните ни кучета да крадат яйца. взимаш малко водичка с много лют червен пипер и го инжектираш в яйцето и го оставяш в полога. и повярвай ми - кучето не повтаря кражбата :) ;D ;D
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   sonny-emi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 27-June 08

Публикувано: 27 June 2008 - 06:58 PM

Много се извинявам....темата е за това до къде сте стигнали с възпитанието,или как да помогнете на такива като мен,който притежават това съкровище от два дни?!
Наистина имам нужда от съвет(и),защото се ровя денонощно в интернет и все немога да попадна на това което търся!!!  :'( :'( :'(

#26 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 27 June 2008 - 07:37 PM

То се търси, преди да си вземеш куче ;)
А тук във форума има много инфо :huh: Виж във Възпитание, обучение, спорт ;)
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#27 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 27 June 2008 - 10:23 PM

Цитат

Много се извинявам....темата е за това до къде сте стигнали с възпитанието,или как да помогнете на такива като мен,който притежават това съкровище от два дни?!
Наистина имам нужда от съвет(и),защото се ровя денонощно в интернет и все немога да попадна на това което търся!!!  :'( :'( :'(


а защо не попиташ нещо по-конкретно като за начало, не се шашкай толкова!!!!!
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 June 2008 - 09:18 AM

Здравейте,направо съм се видяла в чудо с Кара.Станала е много непослушна.Прави си каквото иска,а като й се караш те гледа и върти опашка.Дали съм й изпуснала възпитанието.Скараш й се за нещо-влиза през едното ушо и излиза през другота  :rolleyes: .Самата й  лакомия води до страшни бели,катери се по маси,легла,ръфа дрехи,чехли,обувки-ще кажеш че е на 2 мес.Виновна съм аз де защото нямах много време да й обръщам внимание и да наблягам на възпитанието  :( .А сега....?
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 29 June 2008 - 09:24 AM

АМи сега просто по-строги и най-вече постоянни мерки взимаш за възпитанието. Забраните трябва да се повтарят абсолютно всеки път, когато е направила забраненото й нещо. АКо се караш само половината пъти файда няма да има, защото тя няма да разбира кое е забранено. Аз Сара като по-малка я укротих като й показах, че аз съм шефа, като й обръщах внимание само когато аз реша. А в случаите, когато тя идваше и се буташе за игра или галене си вършех моята работа без да й обърна внимание. Скоро тя разбра, че вкъщи става това, което аз кажа. СЛед това като че ли беше малко по-лесно да забранявам. Но, задължително трябва да си много постоянна и строга. Наказанието си е наказание, всеки път.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#30 Потребителят е офлайн   mari_mvj Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 12-November 07

Публикувано: 09 July 2008 - 12:35 PM

Някои може ли да ми каже как Хера да научи командата "тихо" (ако въобще има такъв  ;D  ;D ).Защото ако чуе нещо да минава по етажите веднага започва да лае а пък живеем в блок и за съседите не е приятно особенно както 10-11 има наи-мн движение.Та така аз я уча така (незнам дали е правелен метода ми ама започва сяка6 да деиства!Ама ме е страх да не започне да лае заради наградата си)Когато започне да лае аз и казвам тихо,ела тук (защото ходи до вратата),като доиде и казвам браво и я галя и и давам 1 тънко филенце което маика ми купува от магазина (за наградка Хера мн го обожава).Дали това е правилния метод ако не кажете как да го коригирам или даите друг!

#31 Потребителят е офлайн   juj Икона

  • Обичам те, Бъки!
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1245
  • Регистрация: 13-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 July 2008 - 03:52 PM

А защо просто не използваш "Не!" ? :blink:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

JujitYy --> juj

#32 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 16 August 2008 - 08:28 PM

Рали, отговарям ти тук,за да не спамим снимките :) аз лично го научих да се варти по следния начин - взимаш нещо,което обича за хапване. подаваш команда, аз използвам хайде хоп, това ми дойде на ум и правиш над главата на кучето желания кръг, като го подканваш да последва ръката ти. последва бодро поздравление и похвала, както и лакомство. това го повтаряш, докато сама не направи кръг и тогава си много възторжена. на Макс му трябваха около 5 минути, зад а свикне. за скока вече нямам чак такъв успех, за това питай Вени :)
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   Blinki Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 710
  • Регистрация: 31-August 06
  • Gender:Female
  • Location:Самоков

Публикувано: 17 August 2008 - 10:09 AM

Цитат

Едно въпросче: как се учи едно куче да се завърти и да скача.Седни знам,седни знам ама да се завърти и да скача...?Може ли някой да ми обясни  :blink:

Ще се опитам да обясня. При нас се получи малко случайно, исках да я науча да се завърта на 360 градуса, стъпила на 4-те си лапи (с други думи - команда "Кръг"). Обаче Рафи беше толкова щура и скоклива, че когато се опитах да я накарам да следва лакомството над муцуната й, тя скочи да си го вземе, като се завъртя във въздуха. Получи се "летящ кръг", който обаче ми хареса много и така си остана. За нормален "Кръг" ще почакаме да улегне явно.  ;)
Иначе за претъркалването - първо научихме "Легни", и след като изпълняваше нея - по метода, който Брани е описала.
Ако има нещо друго, с удоволствие ще споделя опит (не че е толкова голям, ама...).  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   xrisi95 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1802
  • Регистрация: 31-May 08
  • Gender:Female
  • Location:пловдив
  • Skype:

Публикувано: 17 August 2008 - 12:24 PM

И ние с Вики се справяме добре но кръга го правим като кръг а за скачането тя си скача като види лакомство.Може ли да ми кажете само как да я науча на обръча само това май не можем :(
          Много съм радостна че много хора вече се интересуват от фристаил :yahoo: :yahoo: :yahoo: СТАВАМЕ голяма група :->)
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Blinki Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 710
  • Регистрация: 31-August 06
  • Gender:Female
  • Location:Самоков

Публикувано: 17 August 2008 - 01:10 PM

Хехе, само такива неща да се чуват!  :yahoo:
За обръча - първо го опираш на земята, просто да не се страхува да минава през него. После започвате да минавате все по-бързо. После го вдигаш на няколко сантиметра, съвсем малко, и я подканваш да го прескочи, като "лъжеш" с лакомства естествено. И постепенно вдигаш все повече обръча. И даваш много награди, покажи й, че си доволна от нея, когато изпълни. Ако не изпълни, не й се карай, това връща нещата много назад. Успех!  :blink:  :palec:
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   iveto_656 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 250
  • Регистрация: 02-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 August 2008 - 09:40 AM

А Дари знае ела, НЕ него изпълнява винаги.Може ли да пи кажете кога да почна да я уча на седни,легни това свремето но кога
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   iveto_656 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 250
  • Регистрация: 02-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 August 2008 - 10:06 AM

някои ще ми кажели как да направа така ,че да седне
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 18 August 2008 - 10:37 AM

Ами аз научих Кара като й казвах команда "седни" и й натисках дупето надолу.После радост-щастие и наградка.В повечето случаи използвах преди ядене.Купичката е пред нея,казвам седни,натискам дупето надолу и казвам Браво.И после "яж" като награда  :blink: .След 2-3 дена само почна да сяда.Сега изпълняваме легни безпроблемно ама само преди ядене  ;D .Обаче завъртането неще и неще да го прави.Легнала е,примамвам я с лакоство да се обърне ама не,само си обръща главата и толкоз  :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   iveto_656 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 250
  • Регистрация: 02-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 August 2008 - 11:48 AM

Благодаря ще пробвам
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   Blinki Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 710
  • Регистрация: 31-August 06
  • Gender:Female
  • Location:Самоков

Публикувано: 19 August 2008 - 08:02 PM

По въпроса на Деси за фрийстайла:
Ами в България сме по-скоро ентусиасти за фрийстайла... Досега са проведени 3 приятелски турнира: http://dogdance.hit.bg/novini.htm (това е българската фрийстайл страница). А за аджилити - и аз съм му фен, обаче терени с препятствия има само в най-големите градове и няма къде да тренираме. Затова минахме на варианта с фрийстайла - няма нужда от нищо повече от човек, куче и малко музика.  ;) И най-вече - желание.  :blink:
User's Signature

Качена снимка

  • (29 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни