Dog.bg Форуми : Цените на сухите храни - обосновани ли са ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Цените на сухите храни - обосновани ли са ? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 January 2010 - 10:32 AM

Удивлявам се ... как може да плащате толкова пари за суха храна ? 130 лева - 12,5 килограма, с пуешко ? Нищо лично към никоя храна, но ... то пеушкото ФИЛЕ е 5 - 5.50 лево килограма, това са 23 - 25 килограма МЕСО !

Поне аз не мога да приема, че за кучето е по добре да яде каквито и да са дехидратирани гранули с консерванти, отколкото живо месо ...

Доколкото до капризни кучета с стомашни проблеми - опитайте да им давайте само месо, не гранули, чревната флора при гранулите и месото е различна и повишената киселинност при гранулата често води до проблеми.

Замислям се да направим една тема дали са обосновани цените на сухите храни ... за мен няма логика на същите пари да можеш да си купиш хубаво месо за своето куче и да направиш избор гранула ... няма логика никаква, гранулата е заместител на месото, но тя не е месо.

#2 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 January 2010 - 11:04 AM

Цитат(dog.bg @ Jan 11 2010, 08:32 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Удивлявам се ... как може да плащате толкова пари за суха храна ? 130 лева - 12,5 килограма, с пуешко ? Нищо лично към никоя храна, но ... то пеушкото ФИЛЕ е 5 - 5.50 лево килограма, това са 23 - 25 килограма МЕСО !

Поне аз не мога да приема, че за кучето е по добре да яде каквито и да са дехидратирани гранули с консерванти, отколкото живо месо ...

Доколкото до капризни кучета с стомашни проблеми - опитайте да им давайте само месо, не гранули, чревната флора при гранулите и месото е различна и повишената киселинност при гранулата често води до проблеми.

Замислям се да направим една тема дали са обосновани цените на сухите храни ... за мен няма логика на същите пари да можеш да си купиш хубаво месо за своето куче и да направиш избор гранула ... няма логика никаква, гранулата е заместител на месото, но тя не е месо.


Като изключим всички други фактори, от чиста практична гледна точка гранулата е огромно времеспестяващо нещо - ставаш, бъркаш в чувала, загребваш, мериш и си приключил с храненето. Кучо щастливо и доволно хрупа smile.gif

Нещо не се виждам в ролята на готвач - варене, обезкостяване, изстиване или притопляне и т.н. Да не говорим, че в домашни условия си мисля, че е почти невъзможно да се приготви храна с купчината точно дозирани добавки в нея, както е в готовия краен продукт при качествена гранулирана храна.


#3 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 January 2010 - 11:57 AM

Явно, че не храниш кучето си с месо, Bobolin. Няма какво да му готвиш, нито да обезкостяваш на пуешкото филе. То филе, ако искаш, режи си и ти и яж, вкусно е. Друг е въпроса, че рекламата е голямо нещо, но както казах - поста ми не е за тази храна, а общо - по мое мнение цените на храните в момента са необосновано скъпи и за същите пари, дори и по евтино, може да храниш напълно пълноценно своето куче с истинска храна, въпроса е ... да не те мързи и да намериш 20 минути време на ден. То вярно, че за теб е по удобно, но за него дали е по вкусно и здравословно е друг въпрос.

Това, на което му казваме месо е просто животинска мазнина, която излиза като се вари месо или риба в едни огромни казани под налягане. Едно гребло обира мазнината отгоре и я бута към едни фунии, които се въртят и там се смесва тази мазнина с останалите добавки и след това тази каша преминава през нещо като сито, където под налягане се оформят гранулите ... най общо взето е това. А в казана се слага ... да не ти пиша какво, най общо - отпадъчните продукти, които не стават за хора. Така се правят храните за животни или поне това съм гледал на филмче. Ако сега има друга технология, бих се радвал да я науча.

Ако трябва, ще го напиша още веднъж - добрата гранула може да е пълноценен заместител на месото, НО НЕ Е МЕСО. Ако ти не правиш разлика, бъди сигурен, че което и да е куче прави.

#4 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 11 January 2010 - 12:13 PM

dog.bg - ba_025.gif
HOW IT'S MADE - Dog&Cat food

Гранулата е просто мързеливия начин да нахраниш кучето. За жалост повечето хора не си дават сметка за степента на отдалечаване от "естественото" меню на кучето. Иначе наистина има сухи храни, чието качество да е не по-малко от това на прясното месо. Те са направени от... МЕСО! И като цяло са по-скъпи от това да се приготвя натурална храна вкъщи.

На българския пазар в момента има май само две марки, които са преимуществено месни и си струват цената. Иначе пародии като Hill's, които поддържат безобразните си цени с добър маркетинг, бол. Добрата новина е, че кучетата са непретенциозни животни и общо взето се оправят с каквото им се даде. За жалост твърде много хора остават излъгани за качеството на хранене, което предоставят на животните си чрез скъпо струващи гранули.

EDIT: Нещо, което винаги много ме дразни - голямото дуене с "изследванията", след които е предложена именно тази диета. Ама колко много само били изследвали, колко точно били нагласили нещата... Ми, много ясно, че ти трябва изследване. То тябва да се нарича "Как да храним кучето/котката с царевица така, че на нас да ни е евтино, а животните да не умират".

То не са балансирани диети, не е удължаване на живота, не е чудо... Аз всеки път повтарям едно и също: бе, как така тоя вид се е развивал толкова успешно в продължение на хилядолетия, ядейки остатъците от човешката храна, а сега изведнъж е обречен на бавна и мъчителна смърт, ако не яде царевични пелетки!? Както казва д-р Стоев: добре бе, като е толкова хубава тая храна, яж я ти.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 January 2010 - 12:48 PM

Мен пък никой не може да ме убеди, че и най-върлият привърженик на домашно готвената кучешка храна може да докара нужните съставки, витамини и минерали нужни на кучето в правилният баланс и пропорция с кухненската везна, дървената лъжица и тенджерка. Абсурдно е. Предполагам че такъв човек трябва да е: отличен професионален диетолог, отлични познания по химия, сносни готварски умения и най-важното - безработен, за да има цялото време на света за да се посвети на готварство и пазаруване. Всеки ден - 365 дни в годината. Убеден съм, че веднага някои хора ще кажат - "Ами аз само така храня кучето си и то си хапва с наслада всичко." Привидно е така. Но нека тези хора гребнат две лъжички от домашно приготвената манджичка, занесат я в лаборатория за изследване на съставките в нея и после сравнят получените данни със съставките в една качествена гранулирана храна. И тогава ще дойде голямата разлика. Ама наистина ще е голяма.

Не се опитвам да критикувам хората залагащи на домашно приготвената храна като начин на хранене. Аз съм на мнение, че всеки стопанин има правото да хране животинчето си, по начина който смята за най-добър. Но и не съм съгласен по нашенски да смятаме, че едва ли не в някаква дупка едни хора хвърлят с лопатите субпродукти и от другият край излиза продукта наречен гранулирана кучешка храна, на която надписите, че качеството и е гарантирано от ... и тук следват редица институции е просто лъжовна маркетингова стратегия. Може и да е наивно но вярвам че тези институции в Канада, Холандия, Германия и т.н. наистина си вършат работата и наистина това в чувала е минало нужната проверка и сертификация. Живеем в кофти държава, която ни е научила, че повечето неща стават с пари под масата за да може после на етикета да пише хубави неща. Но в нормалните държави не е така и е абсурдно даже да се допусне за тамошният начин на мислене, че може да се случи такова нещо.

В заключение - който смята, че домашно приготвената храна е най-доброто за животното му, нека продължава. Не изключвам, че има и хора за които финансовата страна на нещата - между 100 и 150 лв. само за храна месечно е непосилен разход. Там не мога да си позволя каквато и да е критика. Но аз продължавам да вярвам, че качествената гранулирана храна е най-доброто което можем да дадем на кучето си, всички ние обикновенните собственици на такова животинче, които ходят на работа, могат да си позволят такъв разход и да осигурят пълноценно съдържание в стомахчетата на животинките си и грижа за тях във времето, в което са свободни и го прекарват заедно.

#6 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 11 January 2010 - 12:50 PM

Цитат(insult @ Jan 11 2010, 12:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз всеки път повтарям едно и също: бе, как така тоя вид се е развивал толкова успешно в продължение на хилядолетия, ядейки остатъците от човешката храна

но а каква продължителност на живот.
А и не съм съвсем съгласна за 20те минути при готвенето. Щото естественото хранене е супер, но не за всеки. Аз нямам тези 20 мин на ден. Затова съм избрала гранула.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 January 2010 - 12:57 PM

Цитат(d-r Bobadova @ Jan 11 2010, 11:50 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(insult @ Jan 11 2010, 12:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз всеки път повтарям едно и също: бе, как така тоя вид се е развивал толкова успешно в продължение на хилядолетия, ядейки остатъците от човешката храна

но а каква продължителност на живот.
А и не съм съвсем съгласна за 20те минути при готвенето. Щото естественото хранене е супер, но не за всеки. Аз нямам тези 20 мин на ден. Затова съм избрала гранула.


А аз си мисля, да хвана песа, да се намъкнем в една пещера, то да спи пред дупката на входа и с цената на живота си да ме пази от мераклиите да вечерят с мен мечки и вълци а сутринта да го пусна по ловните полета да дири плячката си както са правели дедите му и да бъде истински представител на рода си.

#8 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 11 January 2010 - 01:01 PM

QUOTE (insult @ Jan 11 2010, 12:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
dog.bg - ba_025.gif
HOW IT'S MADE - Dog&Cat food

Гранулата е просто мързеливия начин да нахраниш кучето. За жалост повечето хора не си дават сметка за степента на отдалечаване от "естественото" меню на кучето. Иначе наистина има сухи храни, чието качество да е не по-малко от това на прясното месо. Те са направени от... МЕСО! И като цяло са по-скъпи от това да се приготвя натурална храна вкъщи.

На българския пазар в момента има май само две марки, които са преимуществено месни и си струват цената. Иначе пародии като Hill's, които поддържат безобразните си цени с добър маркетинг, бол. Добрата новина е, че кучетата са непретенциозни животни и общо взето се оправят с каквото им се даде. За жалост твърде много хора остават излъгани за качеството на хранене, което предоставят на животните си чрез скъпо струващи гранули.

EDIT: Нещо, което винаги много ме дразни - голямото дуене с "изследванията", след които е предложена именно тази диета. Ама колко много само били изследвали, колко точно били нагласили нещата... Ми, много ясно, че ти трябва изследване. То тябва да се нарича "Как да храним кучето/котката с царевица така, че на нас да ни е евтино, а животните да не умират".

То не са балансирани диети, не е удължаване на живота, не е чудо... Аз всеки път повтарям едно и също: бе, как така тоя вид се е развивал толкова успешно в продължение на хилядолетия, ядейки остатъците от човешката храна, а сега изведнъж е обречен на бавна и мъчителна смърт, ако не яде царевични пелетки!? Както казва д-р Стоев: добре бе, като е толкова хубава тая храна, яж я ти.


Аххх, а толкова се чудех каква е технологията на приготвяне на гранулките, винаги ми е било интересно, отивам да гледам. Мерси за линкчето -обожавам да гледам How It's Made ba_025.gif
Иначе за гранулите, да споделя, че не съм експерт по храненето, не разбирам никак много, но развъдчикът ми каза да я храня с гранули премиум клас, смесени с пиле. Т.е. смесено хранене. Но сега... ми стана много интересна тази тема, харесва ми...
User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

#9 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 11 January 2010 - 01:06 PM

Хе, не е лесно да ме отстреляш с малко ирония, Боболин smile.gif
Опасявам се, че както и да се присмиваш обаче на скромното ми твърдение ти липсват аргументи в полза на храненето с царевични пелети вместо хубаво натурално меню. Т.к. би трябвало да е станало ясно, че примерът с остатъците е шеговит, а мнението ми за натуралното хранене - не е.

Д-р Бобадова, човешкият род също не е живял толкова дълго никога досега (пссст, казват, че било от антибиотиците, ваксините и добрата хигиена). Аз самата храня с гранула в момента, защото не ми стига времето да готвя за всички. Това не го прави по-малко мързелива опция.

А иначе за цените какво мислите? Обосновани ли са 10-15лв. на килограм т.нар. супер премиум?
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 11 January 2010 - 01:25 PM

Откровено казано не смятам, че има понятие "оправдани цени". Цените са такива, каквито ги определи пазарът. Когато купувам никога не мисля за цената, а за това, което купувам. Пример БиоМлякото е на цена почти 2 пъти колкото Верея. Обаче ми е гадно на вкус и имам нЕкои проблеми след това... хъхъхъ. За сметка на това купувам кашкавал, 1,5 пъти по-скъп от средното, защото го обожавам. Купих си кола с 5000 лв по-скъпо от базовия модел, защото е хибрид. Т.е всеки плаща, това което търси.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 11 January 2010 - 01:33 PM

Цитат(insult @ Jan 11 2010, 01:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
А иначе за цените какво мислите? Обосновани ли са 10-15лв. на килограм т.нар. супер премиум?


Ха, обосновани !?! Какво говориш?!????
Аз, пък, се интересувам от цените, защото няма как мой приятел в Германия да плаща месечно по 160 евро за храна на 6 риджбека, при това с различни нужди, защото са в различни възрасти, да ги храни с Prince, която е една от най-добрите холандски храни (със студенопресовано месо), а аз да храня 3 за 120 евро. Това сигурно ще да е защото ни е много висок жизнения стандарт?!!! dry.gif
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#12 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 11 January 2010 - 01:42 PM

Всичко, свързано с домашни любимци тук е на спекулативни цени.
Пример: бебешки матрак в COMO цена 35 лв., кучешки със същия размер - поне 100 лв. отгоре.

#13 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 11 January 2010 - 01:57 PM

Цитат(DessyD @ Jan 11 2010, 01:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Това сигурно ще да е защото ни е много висок жизнения стандарт?!!! dry.gif

Нтцъ, не е заради стандарта. А защото пътя от Холандия до тук струва пари, мито, наем на склад, дистрибуция, и прочие.
Ако някой започне да произвежда в България храна със същото качество, но накрая не се налага да се кара от другия край на Европа може би няма да са такива цените? А че се спекулира със всичко, не само с кучешките неща е факт, и аз всеки ден го наблюдавам по магазините. И ми е странно как хората с лека ръка дават по 200лв за дънки, но не искат да дадат 100лв за качествена храна. Ама... търговци всякакви, клиенти всякакви... Хората са го казали - докато има кой да купува, ще има и кой да предлага.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#14 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 January 2010 - 01:59 PM

Цитат(insult @ Jan 11 2010, 12:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Хе, не е лесно да ме отстреляш с малко ирония, Боболин smile.gif
Опасявам се, че както и да се присмиваш обаче на скромното ми твърдение ти липсват аргументи в полза на храненето с царевични пелети вместо хубаво натурално меню. Т.к. би трябвало да е станало ясно, че примерът с остатъците е шеговит, а мнението ми за натуралното хранене - не е.


Вярно с ирония, но с най-добронамерена такава го казах. smile.gif
Достатъчно си запозната и знаеш, че има и grain free храни, които гарантират доста сериозен процент месо в себе си (пилешко, агнешко, риба и т.н.) и аз вярвам на това. Вярно че пилето не си го заклал преди малко или не си се върнал сутринта от риболов но ... нещо ме кара да мисля, че ако не разполагаш със собствена птицеферма където отглеждаш свободно хранещи се кокошки понеже е модерно сега това чудо (както баба и дядо правеха на времето на село но тогава пък бяха на мода конвейрните пилета) и не ги храниш със житце от собствената си нивичка, която лично ти си засяла и разбира се с никакви препарати не си пръскала зрънцето, не може да си сигурна, че драгоценното натурално пиленце в магазина, което купуваш за кучо, всъщност има в себе си толкова химия и с такива отвари е било зобано, че за 2 месеца от 100 гр пиле да стане 4 килограмова кокошка а черният му дроб да е станал с рамерите на такъв на възрастен кондор, че да решиш, че всъщност да кажем премиум клас канадска гранула е момина сълза в сравнение с бройлера от Била да речем. Брех, че дълго изречение стана, но ми разбра идеята смятам wb_052.gif

Просто по обясними причини вярвам в прозиводството и контрола над капиталистическите продукти повече отколкото на "натуралните" наши и тъй като не съм нито диетолог, нито готвач, нито прилично богат човек и нямам възможност да си внасям прясна канадска сьомга, германски пуйки и холандски картофи, залагам на произведените и контролирани там такива било то и консервирани продукти - в случая гранулирана храна. На най-добрите образци изрично пише, че и консервантите са им натурални, което мен и кучо ме устройва чудесно.

Но доста се изместихме от темата - цена между 100 и 130 лв. чувал висок клас гранула, която отговаря на всичко написано на чувала и публикувано като съставки на фирменият сайт, пропътувала пътя от другият край на света (да речем така често споменаваната от мен Канада, тъй като завода е един единствен и се намира там) и стоварили ми я пред вратата на апартамента е обоснована и нормална.

#15 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 11 January 2010 - 02:16 PM

Цитат(mil_ @ Jan 11 2010, 01:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Всичко, свързано с домашни любимци тук е на спекулативни цени.
Пример: бебешки матрак в COMO цена 35 лв., кучешки със същия размер - поне 100 лв. отгоре.

докато има кой да го плаща ще е така. имам колега, който продава маска за козина за йоркита за 75 лв. купува се. :)
Самотната е дала чудесен пример с дънките. Аз дънки за 200 лв нямам, няма и да имам, просто защото ми е нелепо. Но нямам обувки под 150 лв... За последния чифт обувки тук платих 158 лв, в щатите си купих същите, но друг цвят за 30 долара. :)
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 11 January 2010 - 02:32 PM

Боболин, мисля, че няма спор тук - аз говоря за царевичните пелети, а не за качествените сухи храни, за които съм казала и в първия ми пост. Има сухи храни, направени както трябва - от месо и съответните добавки. И те са тези, за които според мен си струва да се дадат толкова големи пари. Дразнещото в случая са тези марки, които не предоставят качеството, за което говорим, а се явяват на същата цена. Аз дадох пример с Хилс, която е малко по-скъпа от Ориджин. Сега по-ясно ли стана раздразнението ми? И другото - това, че повечето хора не четат и не се интересуват, както и че биват "зарибявани" от развъдчици и лекари в полза на царевичното хранене.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 11 January 2010 - 02:32 PM

Това е много интерсно История!
http://www.youtube.c...feature=related

http://www.youtube.c...feature=related

http://www.youtube.c...h?v=NHadGUXCf7I

http://www.youtube.c...feature=related
http://www.youtube.c...feature=related


не за слаби нерви!!!!! zz_020.gif
http://www.youtube.c...feature=related


видеоматериали от кучешка индустрия....
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#18 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 11 January 2010 - 02:33 PM

И аз съм съгласна с мнението на Боболин. При този "контрол" върху нашите месокомбинати...чак мен ме страх да ям каквото и да е месо от магазина. Разчитам на домашното, но то не стига да огрее и кучетата вкъщи. Съгласна съм също, че цените на гранулираната храна в БГ е неоправдано високо, но то на кое не е? Затова няма да излезем скоро и батака...
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#19 Потребителят е офлайн   Athanna Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Букурещ, Румъния
  • Interests:Интереси: древни езици и култури, литература, свирене на пиано, пеене, музика, писане (поезия и кратки форми), short movies making, фотография, фотообработка, рисуване, танцуване, white sensations, джаз, цветя и животни
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 11 January 2010 - 02:36 PM

QUOTE (mil_ @ Jan 11 2010, 01:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Всичко, свързано с домашни любимци тук е на спекулативни цени.
Пример: бебешки матрак в COMO цена 35 лв., кучешки със същия размер - поне 100 лв. отгоре.


ud_009.gif Тук са по 60 леи (около 30 лева - IKEA) ... И то широки около метър, всмисъл не мънички...

Простете за офтопика, ама установих, че и храната е по-ефтина...14 килограма Intestinal На Риял Канин и то ако си ги купиш в мол, насипно ( не цял пакет, неотварян) излизат с около 50 лева по-ефтино... Че и над... Това за мен е нечовешки огромна разлика!
User's Signature

The best compliment they made me ever, is that we look very much alike with my dog.
~Athanna

#20 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 January 2010 - 02:38 PM

Не съм съгласна, че храненето с правилно балансирана натурална манджа, е по-евтино от храненето с висок клас гранула. По-скъпо е, но не много по-скъпо... Аз лично съм смятала, че на ден хубава манджа с добавки (хубава, според моите виждания за правилно хранене) ми излиза към 5,5лв. за едър добитък 65кг. Отдавна да съм го минала на манджи, ако папкаше като добро куче млечни и зърнени храни, а и зеленчуци. Ама нейсе tb_195.gif А само на месо не може... dh_188.gif
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни