Dog.bg Форуми : Туморите

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Туморите страшният бич на старостта

#21 Потребителят е офлайн   mariana_jl Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 21-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 27 March 2011 - 08:38 PM

На вилата имаме куче на 13-14 години,колко точно....никой не знае.Зарязана е от предишния собственик,който и е 2-4 собственик.Тъжна история.А тя е толкова мила,нежна,деликатна,беззъба баба.От 2 седмици забелязваме топче на гърдичката,към днешна дата топчето е с големина на моя юмрук(топка за тенис).Поне има апетит...само това и остана.Никога не е имала достатъчно храна в живота си-поне това можем да и дадем.И прегръдки-иска да я галят.Дали някога е била обичана?Не иска да я пипам по гърдата...бяга.А дали и антибиотиците,които искам да и дам ще и понесат?Според едни да,според други не.Днес не я открих...помилих си че е избягала,чувала съм че така бягат кучетата,когато усетят че умират.Поплаках си и продъжих да търся,намерих я-тя е глуха,сляпа...как да ме чуе?Бабичка.Ще правим това,което можем за нея-няма да и липсва нито нежност,нито хапване,за операция нямам сили,нямам и право.Уж е ничия,а придявяват претенции за нея...Защо я зарязаха тогава?Защото е стара много ясно.
Няма да я изоставим просто така.Днес правихм замазка пред вилата-тя се разходи отгоре и остави лапички :)))))))))))))Остави следи завинаги :)Невероятно куче.Имам дакел на 3.6г.обичам го като мое дете,гледам го като бебе,спи при нас,но не е толкова умен,както Джеси.Джеси,обичаме те.Поне последните си дни ще изживееш достойно.Какво ще е като дойде края...не знам,нямам сили.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#22 Потребителят е офлайн   Sarah Marina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 04-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Athens

Публикувано: 16 April 2011 - 12:46 PM

Тази Джеси е щастливка. Че има до себе си Човек, в края си.

#23 Потребителят е офлайн   mariana_jl Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 21-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 26 April 2011 - 10:29 AM

Джес вече я няма.Надявам се да е на по-добро място...много сме тъжни без нея :dh_188:

#24 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 May 2011 - 11:51 AM

Почивай в мир, момиче! Ти имаше щастието на някой да му пука за теб!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   полъх Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 07-December 11
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 07 December 2011 - 08:51 PM

мойта оввчарка е на 11 г и сега за 4 път ще я оперират от тумор на млечната жлеза и се чудя дали като изрежат гърдите дали ще се прехвърли тумдра на другите оргъни.Лекарите ми казваха да я преспъ обаче немога тя е силна .Трудно я лови упойката щях да я загубя защото и спря сърцето.и сега ще я къстрират и ще махнат последния тумор(гърда)и се надявам да няма проблеми :smile:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#26 Потребителят е офлайн   ivanov_km Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 18-August 06

Публикувано: 30 January 2012 - 11:54 PM

Милички !
Аз също загубих Добермана си на 14,3 години. Той имаше рак и мнението на ветеринарите бе, че тя просто си е стара и това е максимума което е доживала! Много боли от този факт, в последните си месеци е хвана и диабета, и това е довърши милата, приспахме е! До 13 годишна възраст беше в прекрасна кондиция дори тичаше на воля с младите палета по улицата. Искам да ви кажа да преценявате трезво ситуацията в която сте попаднали. Мога да Ви посъветвам само едно ако кученцето ви е старо (за породата) не го мъчете с безсмислени операции само ще удължите агонията му. Зная, че звучи жестоко но това е живота. Помислете все пак на колко години са ви животинките ветеринарите нямат нищо против да режат, нали сме клиенти м..... му но помислете за верният ви другар заслужава ли агонията, която го чака след всяко рязане? Ракът е коварно нещо.

#27 Потребителят е офлайн   Markony Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 22-April 12
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Interests:Мухарски риболов

Публикувано: 27 May 2012 - 11:10 PM

Винаги има надежда след операция.Имам НОК на 16 години...кара 17-та,но не вярвам да доживее до рождения си ден.На 10 година махнахме един тумор от млечните жлези.След година повторихме,като доктора каза,че ще изчисти всички жлези,но се съмнява ,че ще излезе от упойката.МИНАХА 5 години без проблем.Сега гледам как вехне и губи килограми всеки ден,независимо ,че си изяжда порцията.Знам, че скоро ще е там където кренвиршите не свършват,но ми е жал да я приспя.Нека природата си реши кога и как....свършва живота.

#28 Потребителят е офлайн   Raia83 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 20-March 13

Публикувано: 20 March 2013 - 09:14 PM

Показване на мнениетоpoznai, в 13 May 2010 - 09:26 PM, написа:

Женското ми питбулоподобно куче претърпя няколко операции за премахване на тумори. За съжаление зачестиха новите тумори по тялото й и направихме снимка на белия дроб. Оказа се, че има рак. Разбрах, че в този случай, от операции вече няма смисъл - ние ще махаме, те ще си излизат.
Свързаха ме с момиче от София, която е имала подобен случай и е излекувала напълно кучето си чрез билки. Друго не ми остана, затова се обадих на билкаря, към когото беше така добра да ме упъти. Втора седмица й варя чай и й го давам всеки ден. Не искам да бързам да се радвам, но вече два от туморите почти изчезнаха.

Качена снимка



Здравейте, бих искала да ви попитам за билките, който сте сте давали на кученцето си понеже преди няколко дена разбрах, че моето куче има тумор на мозъка. Прекалено е голям за да се оперира и бих искала да пробвам и аз тези билки, защото няма друга възможност. Моля Ви да ми дадете някакви координати на билкаря или информация за тези билки. Е-мейла ми е: raia83@abv.bg

Благодаря Ви предварително!

#29 Потребителят е офлайн   poznai Икона

  • :)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 257
  • Регистрация: 11-January 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ротвайлероподобен, питбулоподобен

Публикувано: 20 March 2013 - 09:24 PM

В 17-тото мнение от темата я има тази информация.
Другото ми куче имаше тумор в мозъка. Беше ротвайлер. Главата му започна да се изпива, да слабее ужасно много. Започна и да не може да ходи. Давах му разни работи, които го стабилизираха за времето, през което ги пиеше, но после и те престанаха да действат.
Една вечер в опитите си да се изправи, просто падна и повече не се изправи.
Искрено съчувствам за диагнозата на вашето куче. Обичайте го и бъдете с него колкото можете, защото после ще е късно.

#30 Потребителят е офлайн   Raia83 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 20-March 13

Публикувано: 30 March 2013 - 04:32 PM

Много Ви благодаря за информацията!
Ще пробвам с билките и ще пиша как се развиват нещата. Дано Господ е с нас!

#31 Потребителят е офлайн   jivaka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 14-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 March 2016 - 05:25 PM

Бихте ли споделили помогнаха ли тези билки на кучето ви?Моето куче е със същата диагноза,туморът си расте прогресивно,иска ми се да опитам от всичко.Благодаря!

#32 Потребителят е офлайн   NikolCemi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 03-November 18

Публикувано: 03 November 2018 - 11:52 AM

Здравейте и моето мопсче има метастази на черния дроб, далака и белия дроб, видях тук, че чрез билки може да се помогне... бихте ли казали кои са билките и до каква степен помагат?

#33 Потребителят е офлайн   NikolCemi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 03-November 18

Публикувано: 03 November 2018 - 12:47 PM

Показване на мнениетоpoznai, в 14 May 2010 - 04:50 PM, написа:

Билките са някаква смесица от билкаря. На етикета има посочени 4-5 вида и останалите не се споменават.., пише и др.

02/9612074 - Еньо Миланов - кв. Симеоново, ул. Света Магдалена # 60.

Чаят се казва "Съни".

Вари се 1 супена лъжица за 3 мин. Престоява 1 час и се приема 2-3 пъти на ден. Мойта кучка го изпива наведнъж. Към него добавям малко мляко или някой бульон, за да има желане да го пие.

Понеже не съм от София, обадих се на телефона и поръчах по куриер.
26 лв ми излезнаха билките, крема за мазане с разни растителни масла и билки, и цената на доставката.

Понеже имам още едно старо куче, ако наистина на това му мине всичко, на другото ще му дам да пие профилактично.




Здравейте и моето мопсче има метастази на черния дроб, далака и белия дроб, видях тук, че чрез билки може да се помогне... бихте ли казали кои са билките и до каква степен помагат?

#34 Потребителят е офлайн   Galq87 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 14-February 22

Публикувано: 14 February 2022 - 03:19 PM

Показване на мнениетоpoznai, в 13 May 2010 - 09:26 PM, написа:

Женското ми питбулоподобно куче претърпя няколко операции за премахване на тумори. За съжаление зачестиха новите тумори по тялото й и направихме снимка на белия дроб. Оказа се, че има рак. Разбрах, че в този случай, от операции вече няма смисъл - ние ще махаме, те ще си излизат.
Свързаха ме с момиче от София, която е имала подобен случай и е излекувала напълно кучето си чрез билки. Друго не ми остана, затова се обадих на билкаря, към когото беше така добра да ме упъти. Втора седмица й варя чай и й го давам всеки ден. Не искам да бързам да се радвам, но вече два от туморите почти изчезнаха.

Качена снимка
здравейте бих искала да попитам как е кучето има ли ефект от чай я понеже аз имам родвайлер който има остеосаркоми на преден ляв крак засега давам гъби но ако от чай я има ефект ще го семена гъбите

#35 Потребителят е офлайн   Galq87 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 14-February 22

Публикувано: 14 February 2022 - 03:22 PM

Показване на мнениетоNikolCemi, в 03 November 2018 - 12:47 PM, написа:

Показване на мнениетоpoznai, в 14 May 2010 - 04:50 PM, написа:

Билките са някаква смесица от билкаря. На етикета има посочени 4-5 вида и останалите не се споменават.., пише и др.

02/9612074 - Еньо Миланов - кв. Симеоново, ул. Света Магдалена # 60.

Чаят се казва "Съни".

Вари се 1 супена лъжица за 3 мин. Престоява 1 час и се приема 2-3 пъти на ден. Мойта кучка го изпива наведнъж. Към него добавям малко мляко или някой бульон, за да има желане да го пие.

Понеже не съм от София, обадих се на телефона и поръчах по куриер.
26 лв ми излезнаха билките, крема за мазане с разни растителни масла и билки, и цената на доставката.

Понеже имам още едно старо куче, ако наистина на това му мине всичко, на другото ще му дам да пие профилактично.




Здравейте и моето мопсче има метастази на черния дроб, далака и белия дроб, видях тук, че чрез билки може да се помогне... бихте ли казали кои са билките и до каква степен помагат?
здравейте как ви пратиха чай я аз днес звънях едно момче ми вдигна и каза че не пращали по куриер аз също не съм от София а от плевен питах няколко пъти неможело

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни