Dog.bg Форуми : Относно рязането на опашката

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Относно рязането на опашката За да не търсите други теми

#41 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 07 December 2010 - 07:36 PM

А , сега и аз да попитам. ДНес като слизахме с моя кучо на разходка и срещнахме една жена , която си купи кокер съвсем скоро. Поговорихме си и от тема на тема тя ми каза, че преди Коледа щели да ходят при ветеринар да отреже на кучето опашката :ud_009: , аз венага и казах , че това е незаконно , а тя ми каза ами той се съгласи :ud_009: :ud_009: :ud_009: Аз и казах пак , че не бива така и кокерите вече са си с цели опашки, а тя ми каза , че било грозно и срамно :zz_020: :zz_020: , нямало да бъде кокер .... ужас, по - големият ужас дойде когато разбрах кой ще прави процедурата ..... толкова уважаван и известен пловдивски ветеринар, с голяма клиника и всичко, останах като гръмната, какво им става на ветовете , за пари всичко ли правят ..... тя каза, че това било коледният подарък на бебо (кучето) .... не знам аз какво мога да направя, при положение , че и обясних , че не бива и е забранено, а тя само ми повтаряше как той се бил съгласил ... :ud_009: последствията не знам какви са , за това и не успях да и обясня, не че тя искаше да знае .... а сега какво?
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#42 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 07 December 2010 - 08:32 PM

Закона е така формулиран, че винаги може да се заобиколи. Там има една точка която позволява купиране по лекарско предписание. Нещо които могат да спрат купирането е забраната за разплод, но то това важи за родословните кучета, а въпросния кокер едва ли е такъв.
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#43 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 08 December 2010 - 02:15 PM

За съжаление засега трудно може да се направи нещо.
Евентуално след процедурата, ама и тогава не се знае как точно се доказва, че този доктор я е направил. По принцип би трябвало да има декларация, която собственика подписва при операция, за информирано съгласие, ако я подпише, да го гоните по нея. Ако не даде да се подписва, да се гони защо не е дал... Ама е дълга и широка и с недоказан изход.
Това, което ни трябва е морално да израстем, за да започнем да си спазваме законите, а и да не причиняваме болка на животинките. Ама не се вижда да сме се затърчали...

П.п. Можете да обясните на жената, че и тя и лекаря ще станат престъпници, ако го направят. Цитирайте закона, обяснете, че това, че се е съгласил не значи, че е законно.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#44 Потребителят е офлайн   bobi.hristov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 09-January 11

Публикувано: 10 January 2011 - 03:34 PM

privet i ot mene. viarno, 4e riazaneto na opa6kite i u6ite pri ku4etata se zabrani, no si ima svoi tradicii. pri edni porodi se pravi da ne pre4i pri sbivania s divi jivotni, pri kokera se pravi da ni pre4i pri presledvani v lova, kakvoto e osnovnoto mu selekcionirane.opa6kata mu pomaga kogato. presledva dive4a vav vodata, zatova go vodiat i kato mnogo dobar pluvec. nikoi niama da vi osadi, zatova, 4e opa6kata mu e otriazana. parvo-triabva vseki sobstvenik na ku4e da zaplati ednokratna taksa za edna godina v ob6tinata-kolko sa go storili do sega;2-da se sazdade organ,koito da sledi za bezdomnite ku4eta po ulicite i da se raboti sproblema ne samo da se tarsi mediyna iziava.posle se prestapva i kam deformiranito na porodite, no togava triabva da se zabrani i podstrigvaneto im ili frizura, za6toto tova sa6to sa izkustveni intetvencii, koito ne sa zalegnati v parvona4alnata selekcia na porodata.s drugi dumi si triabva hubav zakon i organ,koito da sledi za negovoto izpalneni. tova dokato stane va6iat koker niama da ima jivi rodnini

Мод: Моля, пишете на кирилица.

#45 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 10 January 2011 - 04:11 PM

Мда, рязането на опашка е абсолютно равносилно на подстригването. Поради тази причина аз имам идея - следващият път когато отидете на фризьор помолете го да ви отреже и половината ухо, че да сте по-хубав!

Не разбирам защо толкова агресивно се пропагандира запазването на някаква "традиция", която вече е незаконна, пък на всичкото отгоре и безсмислена, поради факта, че тук няма дори едно ловуващо куче, всичките са по диванчета и опашката определено не им пречи да си ловят вечерята в купата.
Ей това липсата на желание да се изкачваме морално ни е много често срещана черта....жалко за което.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#46 Потребителят е офлайн   confessor Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 16-September 10
  • Gender:Female
  • Location:София, България
  • Interests:кучето ми Рони

Публикувано: 08 April 2011 - 02:54 PM

Моето куче също го взех с купирана опашка. Винаги съм се чудила дали така е редно да се прави, защото е жестоко и сега разбирам, че не е, но странното е, че в описанието, което ни дадоха стопаните на майка му се казваше: "..., купирана опашка, както трябва...". Явно хората са в голяма грешка, щом мислят, че е в реда на нещата. :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   somaro Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-May 11

Публикувано: 04 May 2011 - 05:53 AM

Показване на мнениетоconfessor, в 08 April 2011 - 02:54 PM, написа:

Моето куче също го взех с купирана опашка. Винаги съм се чудила дали така е редно да се прави, защото е жестоко и сега разбирам, че не е, но странното е, че в описанието, което ни дадоха стопаните на майка му се казваше: "..., купирана опашка, както трябва...". Явно хората са в голяма грешка, щом мислят, че е в реда на нещата. :dh_188:


Здравейте и от мен.
Мисля че много малко хора разсъждават по тоза начин и ви разбират.За някои породи и хора копирането има огромно естетическо значение.
Лично според мен от тази тема няма никакъв смисъл!
В БГ този закон не се прилага строго и за това хората ще продължат да КУПУВАТ каквото е по вкусът им,а не каквото има налага закона.

#48 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 04 May 2011 - 12:10 PM

Темата има смисъл и той е да бъде обърнато внимание, че ИМА такъв закон все пак и че КУПИРАНЕТО не е правилно.
Пък кой какво смята за естетично си е негова работа. А колко се спазват законите - еми няма да се спазват, докато не се научим да ги уважаваме.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#49 Потребителят е офлайн   somaro Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-May 11

Публикувано: 04 May 2011 - 04:59 PM

Ловците го правят за по добра хигиена,решили са че е по добре и са си прави! Кокерът мърда много енергично със опашката си и това пречи при СТОЙКА. За тях това е правилно...

#50 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 04 May 2011 - 05:12 PM

Само дето нито един кокер в този форум не е ловува ;)
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#51 Потребителят е офлайн   somaro Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 04-May 11

Публикувано: 04 May 2011 - 08:02 PM

:)) Taka li ? :))

Според правилата на форума в него се пише на кирилица, моля, пишете и вие.
Безсмислени постове също не се толерират.
Мод


#52 Потребителят е офлайн   vvvvvv Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-October 11
  • Gender:Male

Публикувано: 01 October 2011 - 09:26 AM

На мен кокера ми харесва повече с рязана опашка. Ако моята Кара я бях купила с нерязана, бих я отрязала, което всъщност е доста безболезненео. Закона не наказва убийците на животни, камоли пък да накаже някой за копиране на опашка. Оважавам мнението ви, но моето не съвпада с вашето.

#53 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 01 October 2011 - 09:30 AM

Болезнено е и още как. Искате ли да ви вържем хрущяла на ухото докато изсъхне сам от липса на кръвоснабдяване, пък да видим дали няма да е болезнено?
Освен това мнението няма сила пред закона. Дали се спазва или не и дали някой е наказан или не, не е оправдание да се нарушава И от вас и от останалите. Ако това ви е мисленето, ми то по същата логика можете спокойно да убиете човек, щом няма да ви хванат и накажат. С това мислене сме много далече от цивилизацията и модерните държави. После защо нищо не ни е наред....
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#54 Потребителят е офлайн   vvvvvv Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-October 11
  • Gender:Male

Публикувано: 01 October 2011 - 11:17 AM

На вас това не ви харесва, но аз съм виждала кокери с некопирани опашки и не ми харесват. Аз не съм нарушила закона, но не бих си взела кокер с опашка. За мен е грозно. И да, смятам че не е болезнено, опашките се връзват броени дни след раждането...съжалявам, но аз поддкрепям копирането на опашки на определени породи. За ушите единствено не съм съгласна.

#55 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 01 October 2011 - 11:50 AM

Значи да разбирам или, че сте съгласна да ви вържем хрущяла на ухото да изсъхне сам, или че вие смятате, че бебе на 4 дена няма чувствителност??
И в двата случая мисленето ви не е правилно.
Вие си подкрепяйте ако искате и убийствата, изнасилванията, но факт си остава, че и те и купирането са забранени със закон!

П.п. Моята кокерка е с опашка и трябва да ви кажа, че е 100 пъти по-красива от някои осакатени кучета без опашка. Поне разбирам кога се радва, толкова хубаво я върти от радост.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#56 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 03 October 2011 - 11:46 AM

Билянче, напълно съм сагласна с теб за опашката! аз имам кокер който е с опашка и такъв без - няма сравнение, и без това ме беше яд,че отрязахме на Макси опашлето, но сега след като гледам Индиана как сладко маха с опашка направо се чувствам като престъпник към Макси. не лишавайте кучетата си от най-явния начин да ви покажат колко се радват да ви видят, когато се прибирате у дома!
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 October 2011 - 12:00 PM

Купирането на опашките на кучетата е забранено в България, освен ако не се налага по медицински или други нужди за по добро изпълнение на работните функции, както е при лова.

При кокерите домашни любимци е напълно ненужна операция, която не би трябвало да бъде практикувана.

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   vvvvvv Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-October 11
  • Gender:Male

Публикувано: 03 October 2011 - 08:31 PM

Показване на мнениетоsamotnata, в 01 October 2011 - 11:50 AM, написа:

Значи да разбирам или, че сте съгласна да ви вържем хрущяла на ухото да изсъхне сам, или че вие смятате, че бебе на 4 дена няма чувствителност??
И в двата случая мисленето ви не е правилно.
Вие си подкрепяйте ако искате и убийствата, изнасилванията, но факт си остава, че и те и купирането са забранени със закон!

П.п. Моята кокерка е с опашка и трябва да ви кажа, че е 100 пъти по-красива от някои осакатени кучета без опашка. Поне разбирам кога се радва, толкова хубаво я върти от радост.


Вие може да смятате вашета кокерка по-красива с опашка, но това се харесва на вас и на хората които ви подкрепят. Аз не ги харесвам и евентуално хора като мен също не биха ги харесали.
П.п. Кокер без опашка също показва радостта си, което си личи и според мен е много по-сладко. Освен това възнамерявам да загонвам кучката си и ако ще с 15 закона да е забранено, бих копирала опашките на малките. Запомнете, че това е въпрос на личен избор.

#59 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 03 October 2011 - 08:37 PM

Загонвай, загонвай, ще има още на улицата. А и не знаех, че опашката пречи на "загонването" :ab_041: Разберете, че това не е въпрос на личен избор. иначе защо ще са тези закони. Жалкото е, че в България всеки повечето вет. лекари ще я купират за да вземат парите. :zz_020:

#60 Потребителят е офлайн   Vicktoriya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 242
  • Регистрация: 23-September 11
  • Gender:Female
  • Interests:Животни

Публикувано: 03 October 2011 - 09:08 PM

Загонвайте, загонвайте, пък после като се заседят бебета на 50 дни ги изхвърлете, както попаднах на моето бебче.. Бясна съм, междусъседското развъждане трябва да се забрани със закон!!! Купираните опашки може и да ви харесват, но една солена глоба на Вас и ветеринаря, отрязал ги, ще Ви хареса ли?И на мен ще ми дойде добре някой друг лев от ограбена банка, но е престъпление и точка. :eg_033:
User's Signature

Боже, помогни ми да бъда такъв човек, за какъвто ме счита моето куче...


Качена снимка


Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни