Dog.bg Форуми : Изолатор БУРГАС. Надеждата, която познавате!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (19 Страници) +
  • « Първа
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор БУРГАС. Надеждата, която познавате! Ограниченият, но свободен огнен дух, на десетки забравени душици!

#341 Потребителят е офлайн   StanislavaSlavchevaK Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 28-May 11

Публикувано: 29 May 2011 - 12:36 PM

Мисля тези дни да взема един чувал гранули за сладурите.Къде мога да ви го оставя?

#342 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 29 May 2011 - 08:10 PM

Ще пиша ЛС за да не пълним излишно темата за изолатора.
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#343 Потребителят е офлайн   Amigo's Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 31 May 2011 - 03:20 PM

Ето, че измина още една седмица и дойде ред за поредното седмично посещение в Общински приют Бургас. Този път - понеделнишко и малко набързо... Разходихме, погалихме, наснимахме... Ето някои от муцуните:

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Всички останали може да видите тук. Те ви очакват, дори само за разходка, малко внимание и ласки!
User's Signature

Човешките същества, които не оставят след себе си велики постижения, а само низ от малки добрини, не са пропилели живота си.

Качена снимка

#344 Потребителят е офлайн   Amigo's Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 02 June 2011 - 01:53 PM

Ваксини за бебетата от Общински приют Бургас

Преди около месец с финансовата помощ на нашите дарители, успоредно с външно и вътрешно обезпаразитяване дарихме на приюта 10 бебешки ваксини.

До 30.05.2011 г. още не беше ваксинирано нито едно бебе. Изтъкнато като причина и обяснение беше, че е нужно да се направят предварителни изследвания и тестове, които приюта няма да поеме.
В понеделник, на 30.05.2011 г., отидохме до приюта с идея да вземем ваксините и бебетата, да ги заведем в клиниката, с която работим, за нужните изследвания и да ги ваксинираме.
Качена снимка

Срещнахме малки пречки с взимането на ваксините, под претекст, че са вече дарени на приюта, но след като поговорихме малко получихме зелена светлина. След съставяне на протоколите предстоеше най-сложното – да изберем бебетата, а те са много повече - по думите на управителя на приюта са 35. Как да избереш кой да живее, а кой да умре? Особено след като в теб са впити мънички очички пълни с надежда....
...беше много труден избор!
Всички заслужават шанс за живот, да бъдат обичани и да имат семейства... но за съжаление, не ни e подвластно всичко.

Най-накрая потеглихме към клиниката. Там бяха направени кръвни тестове, от които се разбра, че 4-те кученца са с левкоцитоза и не могат да бъдат ваксинирани, преди да бъдат лекувани.

Ваксинирахме останалите шест. Направихме им и паспорти.
Абсолютно всички бяха обезпаразитени вътрешно с Cestal , както и външно.
Всичко беше отразено в протоколи – диагнозата на бебета с левкоцитоза също, с надежда че ще бъдат лекувани. Понеже в приюта има много почти еднакви кученца, се принудихме да отбележим болните бебета, да могат да ги познаят – обръснахме им малка част на гърба.
След всички процедури закарахме кучовци заедно с протоколите и паспортите обратно в приюта. Никак не ни се искаше, но просто нямахме друг избор.
Благодарим на всеки помогнал за шанса на тези бебета! Само няколко – малка част от многото други, които няма да го имат…

Всички снимки може да видите тук


User's Signature

Човешките същества, които не оставят след себе си велики постижения, а само низ от малки добрини, не са пропилели живота си.

Качена снимка

#345 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 07 June 2011 - 03:05 PM

Показване на мнениетоСнуупи, в 13 May 2011 - 09:22 PM, написа:

Красивата Палома се подготвя за Германия
Поредната красавица напусна решетките зад които прекарваше дните си в общински приют Бургас.
Палома има осиновителка от Германия, която я очаква с нетърпение. Пътуването е планирано за началото на юни месец, а дотогава дома си за красавицата отвори Галина Стратиева, която неведнъж ни е помагала.

Качена снимка
Качена снимкаКачена снимка


---------------------------

Палома вече е в Германия, заедно с Вяра и Рижка. Нежелани, бездомни и подритвани български животни, които откриха нови семейства далеч от родината си. Там те ще са глезени и обичани, каквито трябва да са всички домашни любимци. Малко снимчици:Качена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимкаПрикачена снимка


Мили хора, много усилия, нерви, стрес ни коства да изпращаме животни в чужбина. Без наличието на приемни домове, където те да изчакват заминаването си това е невъзможно! Отворете дома си за тях, помогнете им по пътя към щастието. От нас имате непрестанна подкрепа, осигурена храна и медицински грижи за животните...от вас се иска дом и обич...

User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#346 Потребителят е офлайн   Amigo's Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 08 June 2011 - 10:44 AM

Ваксини за бебетата от Приют Бургас - 2

Помните, че на 30 май извадихме десет бебета от приюта с намерението да ваксинираме всички, но тестовете показаха, че 4 от тях трябва да бъдат лекувани и не може да им се постави ваксина. И така четири ваксини от закупените с помощта на дарения 10 броя останаха неизползвани...

След като преди седмица 6 бебета от приюта бяха ваксинирани и обезпаразитени, на 6 юни отидохме и взехме още 4.

За жалост след направените кръвни тестове отново се оказа, че 2 са болни и не могат да бъдат ваксинирани - те бяха обезпаразитени външно и вътрешно. Това е действителността в приюта - болестите дебнат отвсякъде...
И така, само две си тръгнаха с поставена бебешка ваксина - шанс за живот!

Цялата статия

Всички снимки
User's Signature

Човешките същества, които не оставят след себе си велики постижения, а само низ от малки добрини, не са пропилели живота си.

Качена снимка

#347 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 19 June 2011 - 01:05 PM

19.06.2011
Пропуснахме неделния плаж и заедно с Даниел, Алекс, Гери и Веси посетихме нашите приятели от общинския приют.Много нови "лица", и подозрително малка бройка бебета. Всички обитатели получиха кренвирши и гранула осигурени с помощта на Даниел. Ето и снимчици:
Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка
Качена снимкаЕдно от четирите бебета в приюта - момченце...социално и зеленооко.Качена снимкаКачена снимка
Качена снимкаКачена снимка
Качена снимка
Приличаща на НОК майчица...с девет дребни, чернички бебета...
Качена снимка
Това момче е на 12 години, в семейството се появява бебе и господина става излишен...
Качена снимкаА този големанчо, мислещ се за чихуахуа е напълно глух и се нарича Мечо. Изключително любвеобилно и гальовно младо животно.
Качена снимка
Всички те обичат да бъдат галени и гушкани...елате с нас следващият път или ги посетете сами. Местността Пода по пътя за Крайморие. Те ви очакват.

* Благодарим на Даниел за осигурения транспорт и храна, както и на Алекс, Веси и Гери за това че бяха с нас ВСИЧКИ СНИМКИ ОТ ДНЕС
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#348 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 05 July 2011 - 08:45 PM

04.07.2011г
Качена снимка
Имаше ужасно много бебета

Качена снимка
Имаше и нови попълнения
Качена снимка
Джина - младо куче, гледано от баба на около 80 год. Вързана на верига, без умения да върви на повод или хигиенни навици..оставят я в приюта защото вече не могат да я гледат...

Качена снимка
Роко - 8-годишен господин. Стопаните му се отказат да го гледат, защото бил им омръзнал. Прекалено дебел за ръста си...

Качена снимка
Младият Мече още е там. Стопаните са се отказали от него и са го докарали в приюта, защото се е оказал напълно глух. Игрив и послушен е. Ходи на повод.
Качена снимка
Млада госпожица – 1-2 год. Едни хора са я гледали пред блока си. Понеже съседите са се оплакали, закарали я в приюта. Дружелюбна, с добър характер.

Качена снимка
Млад господин от ромския квартал. Гледачките смятат да го задържат в прюта за себе си, ако няма осиновители. Добродушен.

Качена снимка
Млада дама на около 1-2 год. Гледана във Ветрен..

Качена снимка
Женско куче на около 5-6 години. Намерено в гора. Използвано е за разплод. Ловна порода е.


Качена снимка
Млад господин на около 2 години. От района на супермаркет Кауфланд е. Неконфликтен.

Качена снимка
Мъжко куче на около 1-2 години. Добър е, ходи на повод.

Качена снимка
Млад господин от ромския квартал. На около 1-2 години. Ще бъде върнат на мястото, откъдето е взет. Блъснат е от кола. Според гледачките се е оправил от само себе си....ноо видяхме, че крака му виси.

Качена снимка
Женско, на около 2 год. Имала малки. Много кротка.

Качена снимка
Своенравен мъжкар, който понякога се бие с други кучета. Все още не е свикнал с хората, но не е агресивен към тях. Около 2 годишен.


Качена снимка
Бебенца на около 28-30 дни. Хранят ги с биберон. Взехме ги за ваксина, но се оказаха прекалено малки.

Качена снимка

Братче и сестриче на около 2 месеца. Взехме ги за ваксина, но имаха анемия, според лекарите – причинена от някаква инфекция от глисти или кърлежи. По тази причина не са ги ваксиниваха. Обезпаразитиха ги с цестал и пудра.
ВСИЧКИ СНИМКИ ОТ ДНЕС



User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#349 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 06 July 2011 - 08:43 AM

На първата снимка, кучето най-отпред, не е ли голдън. Прекрасни животни има там, с несигурно и по-скоро злощастно бъдеще.
User's Signature

Качена снимка

#350 Потребителят е офлайн   sarka_bs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 174
  • Регистрация: 05-November 09
  • Gender:Not Telling
  • Location:Бургас

Публикувано: 06 July 2011 - 09:34 AM

и на мен малко ми пприлича на голдън, но не може да се види точно каква порода е

#351 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 06 July 2011 - 09:48 AM

Не е голдън и не е породисто.
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#352 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 09 July 2011 - 02:10 PM

09.07.2011г
Днес бяхме много...и разходихме много ;)
Ето ги нашите приятели от приюта, в доста намален състав. Много малки бебета...с гаснещи очи.

Качена снимка

С дарението от г-н Попов и магазин Лаконапет и кренвиршите закупени от Даниел, успяхме да нахраним изгладнелите.

Качена снимка

Поредната потресаващо изглеждаща НОК озовала се в приюта. Намерена да се скита из кв. Меден Рудник, състоянието и е било още по-лошо, но добра жена поема лечението на кучето докато е в приюта..увериха ни, че ако се появи надежден осиновител, кучето ще бъде дадено.

Качена снимка

Това бебе се чудеше къде да легне...и да не стане повече, вече отказва и храна.

Качена снимка
Още едно....
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка Тази дама е страшно гръмогласна, доминантна, но и много красива.

Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

Роко - той прилича на бидонче...бил е домашният любимец на възрастна жена...вече 8-9 годишен.

Качена снимка
Качена снимка

Няколко човека се заблудиха, че този младеж е голдън..е, това е голдън - ама мини вариант:)

Качена снимка

Този господин е намерен да се скита в ромската махала...бил е връзван или с верига или със сезал..резултата-огромна рана около шията.

Качена снимка

Това малко пухкаво топче е със изкривена лапа - дали по рождение или счупен и нелекуван крак...кой знае.

Качена снимка

Посещаваме общинския приют почти всяка събота или неделя. Не чакайте нас, отидете сами..погалете, разходете...осиновете! Благодарим на Даниел, Яна и нейният приятел, Пламена, Павлина, Галина и Стелиана, че бяха заедно с нас днес.Качена снимка

ВСИЧКИ СНИМКИ

User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#353 Потребителят е офлайн   Amigo's Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 11 August 2011 - 09:42 AM

07.08.2011г.

В неделя отново посетихме нашите четириноги приятели в Приют Бургас. Въпреки, че бяхме в намален състав, успяхме да разходим кучовците и намачкаме бебета. Вижте ги! Може би някой ще си намери домашен любимец сред тях!
Започваме с познатите обитатели, които все още чакат...
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Помните ли глухото изоставено момче? Още е там, още чака, а е толкова пухкав, кротък и игрив.

Прикачена снимка НОК - почти излекувано от краста. Намерена да се скита из кв. Меден Рудник, състоянието и е било още по-лошо, но добра жена поема лечението на кучето докато е в приюта..увериха ни, че ако се появи надежден осиновител, кучето ще бъде дадено.

Прикачена снимка Прикачена снимка Госпожица на 3-4 години. Била намерена в лошо състояния с метална верига впита във врата. Резултата дълбока рана. Сега изглежда по-добре. Много е послушна - върви на повод без да дърпа. Кротка е!

Прикачена снимка Женско куче - ловна порода. На около 5-6 години. Намерена е да се скита в гората. От доста време е в приюта. Най-вероятно е използвана за разплод. Кротка е, ходи на повод.

Прикачена снимка Младо женско куче. Израстнала е от бебе в приюта. Много е страхлива. При най-малкото движение ляга на земята. Беше трудно, но успяхме да я разходим и да я успокоим малко.

Прикачена снимка В приюта има 2 бебета, които са на възраст около 30 дни. Прекалено са малки за първата ваксина. /Имаме останали две ваксини от дарението на Даниел Йорданов и още един човек, пожелал да остане анонимен/. Подробности може да прочетете тук. Другата седмица, ако са още там, ще ги ваксинираме.

Прикачена снимка Благодарим на нашата най-нова доброволка Габи, която с включи с разходки и гушкане! Габи, очакваме те отново!

Има още много кучета и всички те чакат търпеливо своя шанс - всички снимки може да разгледате в нашата галерия.
User's Signature

Човешките същества, които не оставят след себе си велики постижения, а само низ от малки добрини, не са пропилели живота си.

Качена снимка

#354 Потребителят е офлайн   unbreakable_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Female

Публикувано: 09 September 2011 - 05:00 PM

Не знам дали нарочно ги пускат или сами бягат, не знам дали изобщо са от приюта, но в близкия квартал Крайморие постоянно се появяват улични кучета за по няколко дена и изчезват, някои дори пак се връщат. Баба ми живее там, всяко лято ходя и откакто се помня знам, че няма безстопанствени кучета, от 2-3 години обаче се появяват и изчезват. Последно имаше 3-4 големи, сред които и НОК подобно, но със повече сиво. Много от кучетата са маркирани, не са ме ръмжали, когато минавам покрай тях. Конкретно искам да попитам за малко кученце, може би на около 2 месеца, кафяво, прилича на ловна порода, беше в ужасно състояние - слабо, с опадаа на места козинка и ужасни петна по муцунката и лапите, не съм сигурна, но мисля, че е краста. Почиващите му хвърляха по нещо, веднъж му дадох цял кремвирш и буквално яде без да дъвче. Беше много наплашено, сигурно защото заради състоянието му всички го гонеха. Изчезна за няколко дни, после пак дойде, но през последните дни не го виждах, а и вече не съм там. Ако някой е ходил в приюта виждал ли е такова мъниче? Страх ме е да не са го убили или да го е блъснала кола, предвид, че е болно... мал шанс да са го взели. Ако кучетата наистина са от приюта, трябва да се вземат по-сериозни мерки, най-малкото заради безопасността на животинките + че повечето хора там имат домашни любимци и когато ги извеждат може да стане някоя беля...

#355 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 September 2011 - 05:19 PM

Независимо дали са от приюта или от другаде, щом не се задържат е ясно какво се вихри там. И то не е че на кучетата не им харесва квартала... :eg_033:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#356 Потребителят е офлайн   unbreakable_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Female

Публикувано: 09 September 2011 - 05:23 PM

Не знам дали ги убиват или ги прибират пак в приюта, но някои кучета съм ги виждала отново след 1-2 седмици, след като са изчезнали, кварталът е малък, няма как да не се забележат, при положение, че кучета има само в дворовете. Пак казвам - ако са от приюта - да се вземат мерки, за тяхно добро е, ако отиват и към пътя посока Созопол... със сигурност ще има и блъснати животинки... :/

#357 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 September 2011 - 05:32 PM

Какви мерки по-точно предлагате? Не схващам идеята честно казано.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#358 Потребителят е офлайн   unbreakable_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Female

Публикувано: 09 September 2011 - 07:31 PM

Ами да се наблюдават кучетата и да се внимава да не избягат, за да не се стига до най-лошото - я от кола, я от човек. Просто потребителите, които ходят да хранят кучетата, да разберат дали бягат от там и съответно да се направи нещо по въпроса. Извинявам се, ако мненията ми са излишни, не знам дали това е мястото, където да споделя притесненията си, но все пак нека се погледне каква е работата...

#359 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 09 September 2011 - 08:15 PM

В България има свръхпопулация на кучета. В такива ситуации се кастрират и връщат по местата откъдето са взети. Законът за защита на животните го изисква. Няма такива огромни приюти, където да се поберат всички. Нови ще дойдат от къщите, развъдени и натирени от стопаните си. Кучетата бродят и си търсят място, затова ходят и се връщат А обикновено от общините не ги връщат по места, а ги хвърлят в крайните квартали. Надявам се, че разбрахте.
И приютите не са приюти, а са адови места, където животните умират Вижте по-нагоре какво пишат хората.
User's Signature

Качена снимка

#360 Потребителят е офлайн   unbreakable_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Female

Публикувано: 09 September 2011 - 08:55 PM

Дано е така и не излизат от там, но съм съгласна, че българските приюти са последното място, където бих пратила куче. А това, че от общината ги хвърлят в кварталите - напълно възможно, няма да се учудя. Спирам да пиша, ако някой реши да види, за по-сигурно - добре. :)

Още го мисля онова мъниче, ако изобщо е живо... :/

  • (19 Страници) +
  • « Първа
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни