Dog.bg Форуми : Изолатор БУРГАС. Надеждата, която познавате!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (19 Страници) +
  • « Първа
  • 17
  • 18
  • 19
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор БУРГАС. Надеждата, която познавате! Ограниченият, но свободен огнен дух, на десетки забравени душици!

#361 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 09 September 2011 - 09:10 PM

Кучетата са по клетките, но има и такива пуснати свободно, те са дългогодишните обитатели, социални и неагресивни. Често биват премазвани от коли на близкия до приюта оживен път. На същия този разклон между пътя и приюта биват изоставяни домашни животни, "стопаните" им нямат смелост да отидат и да ги изоставят лично в приюта, съответно да погледнат персонала в очите. Най-често гледачките намират кашончета с палета рано сутрин идвайки на работа или кучета вързани за дървета в близката до приюта гора.

Не мисля че кучета се пускат в кв. Крайморие, пускат ги далече от града в гори, където подивели от глад се избиват едно друго или ги пускат в близките села, където ловците ги отстрелват. Програмата кастрирай и върни...каквото се връща е в ромските квартали или в селата където както казах животните биват мишена на местната ловна дружинка. тъжно, но факт..България.

Палето което мислите - никой не може да ви каже какво се е случило с него. Ако имате възможност, отидете и проверете на място в приюта.

" Да се направи нещо по въпроса", " да се погледне каква е работата" са едни кухи фрази, съжалявам, няма кой да направи каквото и да било.
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#362 Потребителят е офлайн   unbreakable_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 26-April 09
  • Gender:Female

Публикувано: 09 September 2011 - 09:25 PM

Съжалявам, само на 17 съм, явно не съм достатъчно зряла, за да мисля като вас. :)

Далеч съм от Бургас и ще ходя чак другото лято, едва ли ще има и помен от него.

#363 Потребителят е офлайн   nellidi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1139
  • Регистрация: 06-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Skype:

Публикувано: 12 September 2011 - 11:01 AM

unbreakable_ , за съжаление нови снимки от приюта няма, явно доброволците не са имали време да го посетят скоро, но можете да се обадите по телефона там, и да разпитате за такова пале. Всяко куче, се записва от кой район е прибрано, на дали има много подобни от Крайморие. Това е телефона на управителя, но по-добре помолете да говорите с гледачките, той не познава и различава така добре кучетата като тях. 0885224743

Въпросът е: дори да е там и да ви кажат ( което е малко вероятно ) - после какво?
User's Signature

Качена снимка


#364 Потребителят е офлайн   AXE Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 30-July 11

Публикувано: 30 September 2011 - 10:58 AM

Здрасти, пичове! И дами! :D
Някой от вас дали може да помогне по тоя случай:

Цитат

БОЛНО КУЧЕНЦЕ СЕ НУЖДАЕ СПЕШНО ОТ ПОМОЩ В БУРГАС. Отивайки на работа около 7.30 тази сутрин зад трафопоста в ж.к. "Бр.Миладинови" бл.93 видях кученце, което прилича на пинчер, но по-едро, което лежи безпомощно зад трафопоста. Кучето трепереше и едва успя да вдигне главата си.Според жената която мина покрай нас каза, че е тук от 3 дни.Кучето има каишка на врата.Моля някой да помогне. Ветеринарна клиника Анимо е в непосредствена близост. Ще мога да кача снимки на кучето най-рано след 17.00 часа. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!!!
Ако някой се нуждае от повече информация да ми пише лично съобщение или да ми звънне на този телефон 0889995506 Фатима.


Аз само препращам, така че за всякаква информация търсете момичето по телефона.

#365 Потребителят е офлайн   Amigo's Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 30 September 2011 - 12:02 PM

Благодарим за загрижеността, знаем за този сигнал и макар че този случай не е за темата Изолатор Бургас, ще напишем подробности:
Един пич :md_064: - доброволец на Приятели на животните Бургас вече взе кученцето и то в момента е в клиника. Нарекохме го Блеки, не е слаб, даже по-скоро е охранен, има противопаразитен нашийник...
Блеки има огромен отток на крака! След прегледа в клиниката и направените ренгенови снимки, беше констатирано, че е с много лошо счупване на предния крак. Това прави невъзможно придвижването му сам.
Блеки се нуждае от добри хора, които да поемат лечението му, както и от временен и постоянен дом.
Блеки ще трябва да бъде опериран. Поради лошото счупване на крака ще се наложи да се поставят пирони. Моля Ви, помогнете! Себестойността на операцията по ценоразпис е 250-300 лева.. Въпреки, че получаваме отстъпка сумата е непосилна за нас! Можете да дарите в клиниката, като подчертавате, че е за Блеки и задължително кажете своето име.
Имаме подозрения, че е изхвърлен заради скъпата операция... ! :eg_033:

Прикачена снимка
Прикачена снимка

Притиснати сме и много притеснени от растящата в клиниката ни сметка, с която е непосилно да се справим, въпреки всички усилия! Моля помагайте!
User's Signature

Човешките същества, които не оставят след себе си велики постижения, а само низ от малки добрини, не са пропилели живота си.

Качена снимка

#366 Потребителят е офлайн   Amigo's Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 30 September 2011 - 12:17 PM

А сега да разкажем за поредното ни посещение в Общински Приют Бургас...
То бе в дъждовен ден и повечето му обитатели се бяха сгушили някъде. Пек, дъжд, сняг…кучетата са социални същества и винаги търсят контакт с хората. Така, че не се разминахме и този път, отново имаше вперени любопитни очи и наврени муцуни в донесените подаръци… ами, че как…те са си техни…

Прикачена снимка

Прикачена снимка
Прикачена снимка
Обяснихме прилежно, че храната им я е купила Елена Бонджова, а топлите завивки са изпратени от Велина Тодорова. Част от тях не разбраха защо завивките са „топли”, поради малката си възраст, но има време.

Прикачена снимка
Отново бебета.... и отново натирени породисти…

Няма край, но има надежда…! Тя идва от тези хора, които все още вярват, че да дариш храна или да се лишиш от едно кафе дневно, си струва, защото ще направи живота на някое страдалче малко по-добър или ще спаси живота му…
Ако въпреки всичко, което ни заобикаля, успеем да отгледаме децата си с добрина и ги научим на отговорност, може би утре няма да има места като тези, в които са затворени десетки несправедливо обречени създания… Може би… От нас зависи! Винаги имаме избор, защото пътя не е само един…
Разгледайте снимките и познайте своето куче… То ви чака...

Прикачена снимка
Женско, ловно, кастрирано
Прикачена снимка
Женска, осиновена преди година от един дядо, но къщата му се срутила и вече нямало къде да я гледа, затова я върнал отново в приюта
Прикачена снимка
Женско изоставено кученце, стопанката е получила удар и не може да се грижи повече за нея...
Прикачена снимка
Черното е временно настанено за кастрация, след това дядото щял да си я прибере. Болонко-подобното е изоставено, мъжко.
Прикачена снимка
Подобно на хъски момче с различни цветове очи - едното синьо,а другото кафяво, набедено от гледачките за лошо...в началото показа характер, но много бързо се кротна!
Прикачена снимка
Женската НОК, която дълго време беше лекувана от краста. Жената, която осигури лечението ще я осинови.
Прикачена снимка
Мъжки курцхаар в лошо състояние - с възпалена кастрация, много слаб и на места без козина. Лае по всички.
Прикачена снимка
Женски шарпей, в приюта е от 3 дни, намерена е на улицата. Има съмнения за краста, но все още не е преглеждана от лекар. Кучето е видимо стресирано, облайва всички, не ни допусна да я погалим. (тя вече има отделна тема благодарение на Nickey) :rc_036: PS кучето вече е при стопаните си!!! :wb_052:

Всички снимки
User's Signature

Човешките същества, които не оставят след себе си велики постижения, а само низ от малки добрини, не са пропилели живота си.

Качена снимка

#367 Потребителят е офлайн   nellidi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1139
  • Регистрация: 06-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Skype:

Публикувано: 02 November 2011 - 02:19 AM

Показване на мнениетоСнуупи, в 03 April 2011 - 02:37 PM, написа:


След като снимката на ловното кученце с криви крачета трогна много хора във фейсбук групата ни, с нас се свързаха нашите приятели - доброволците от Animal Help Varna.Качена снимка

Качена снимка Качена снимка
Четири момичета не се изплашиха от 200те километра между Варна и Бургас...и днес под проливния дъжд заедно с нас ИЗМЪКНАХА момчето от приюта! За него в дома си във Варна, ще се грижи Нася Мугрева. Тя покри сметката за първоначалните изследвания на Лео - кръвни, тест за дирофилария и гана. Само хора с големи сърце биха сторили това, което момичетата направиха за Лео. Благодарим Ви!
Качена снимка Последна снимка пред приюта
Качена снимка Качена снимка


и днес :

(както е модерно, останал е при приемната си мама Качена снимка )

Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка


#368 Потребителят е офлайн   nellidi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1139
  • Регистрация: 06-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Skype:

Публикувано: 05 February 2012 - 12:47 AM

Позволявам си, въпреки, че от много време не съм в Бургас и част от Приятели на животните, да кача тук снимки от посещението им днес. Качена снимка

Има страшно много хубави, породоподобни, напълно осиновяеми кучета. Колкото повече хора ги видят - толкова по-добре.

Ако момичетата имат възможност или интерес към конкретно куче - да се включат с повече информация.

Прикачена снимка това е толкова чисто и поддържано, чудя се как някой още не го е грабнал

Прикачена снимка поредната, раждала е наскоро, на друга снимка се вижда, много слаба..

Прикачена снимка

Прикачена снимка маламутоподобно

Прикачена снимка

Прикачена снимка порода със сигурност няма, но изглежда толкова добъъъъъър Качена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка много хубав и една голяма глава..

Прикачена снимка яде от извора Качена снимка

п.п. Половете си ги решавам аз, дали са такива не знам.

всички снимки
User's Signature

Качена снимка


#369 Потребителят е офлайн   biba_2000 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 07-February 11

Публикувано: 21 July 2012 - 08:56 AM

!!Ето и тяхната история!!

Лорка (сивото) и Чарли (оранжевото)

19.06.12
Както си карам колело с една моя приятелка в морската аз дочух мяукане. Набих рязко спирачки и подпрях колелото на бордюра. Влязох в храстите.А там две котета.Едното оранжево котенце щъка между храстите. Отначало не забелязах сивото.То се бе сляло с пръста. Горкичкото имаше вирус на очите и не можеше да вижда. Луташе се напред назад, буташе се в другото и влизаше в една керамична чиника която "грижовния" стопанин беше оставил. С Доби (това е моята приятелка) взехме едно кашонче от близкия капан и се запътихме към вет.клиниката на родителите ми ("Бивет") а тя е на Хан Крум 44. С мъчение стигнахме. Тати проми очите на сивото (женското). Оказа се че още нямат зъби и сега са на сухо котешко мляко.

7.07.12
Котетата са добре. Вече ядат меки консерви, но със спринцовка.Днес за първи път ще им слагаме котешка тоалетна. Играят си.Вече отговарят на имената си.

13.07.12
Котетата имат вече изградени хигиени навици.Ядат котешки пастети направо от кутиката.От понеделник са на накиснати бебешки гранули.Разбират се с безпородното ми куче Мечи (тя е малка на размер), но зависи и от кучето.Лора е по-фотогенична от Чарли : )

!!!!!!!!!!!!!! СПЕШНО СИ ТЪРСЯТ ДОМ ДО НАЧАЛОТО НА АВГУСТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
МОЖЕ И ПРИЕМЕН ДОМ

ВСЯКО КОТЕ ЩЕ ПОЛУЧИ БЕЗПЛАТНО 1 ВАКСИНА В ВЕТ.КЛИНИКА "БИВЕТ"

за контакти тел. : 056-81-40-67
0887-907-344

http://www.koi-me-is...shno-tarsqt-dom
http://www.facebook....87975147&type=1
User's Signature

Моето коте Сузи на :

Качена снимка

Качена снимка

  • (19 Страници) +
  • « Първа
  • 17
  • 18
  • 19
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни