Dog.bg Форуми : Изолатор БУРГАС. Надеждата, която познавате!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (19 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор БУРГАС. Надеждата, която познавате! Ограниченият, но свободен огнен дух, на десетки забравени душици!

#61 Потребителят е офлайн   migla Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 23-September 09

Публикувано: 02 February 2010 - 05:52 PM

zz_223.gif Вече имаме кандидат за ротвайлерката!!!! Дано не се размине! Казаха, че била мноооого лоша, да не се доближаваме, а тя милата не спря да плаче и да ни се моли да я гушнем! Как не ни изяде.....?
Стискаме палци, кутрета....де що има!
User's Signature

Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   Sunnyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2010 - 12:19 PM

Цитат(Снуупи @ Jan 31 2010, 12:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>

За този младеж ми е жал много,той е напълно сляп. sad.gif

милотоооо по рождение ли е сляпо? не може ли да му се направи операция rf_011.gif rf_011.gif rf_011.gif
User's Signature

Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   nellidi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1139
  • Регистрация: 06-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Skype:

Публикувано: 03 February 2010 - 12:41 PM

Ротвайлерката и кокерчето вече не се дават за осиновяване...останалите продължават да чакат.
User's Signature

Качена снимка


#64 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 03 February 2010 - 03:37 PM

Цитат(Sunnyy @ Feb 3 2010, 12:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Снуупи @ Jan 31 2010, 12:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>

За този младеж ми е жал много,той е напълно сляп. sad.gif

милотоооо по рождение ли е сляпо? не може ли да му се направи операция rf_011.gif rf_011.gif rf_011.gif

Sunnyy,за съжаление не знаем историята на това куче,защото не е оставен от стопаните си в приюта,е бил заловен от ловците да се скита насам натам,най-вероятно просто е натирен.Имаше проблем с едното око,на някои от старите снимки се вижда полуоотворено,но вече е сляп и с двете очи.Като се минава покрай него не реагира,гледа в друга посока...това е за съжаление.
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#65 Потребителят е офлайн   sarka_bs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 174
  • Регистрация: 05-November 09
  • Gender:Not Telling
  • Location:Бургас

Публикувано: 03 February 2010 - 05:39 PM

Цитат(Снуупи @ Feb 3 2010, 03:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Sunnyy @ Feb 3 2010, 12:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Снуупи @ Jan 31 2010, 12:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>

За този младеж ми е жал много,той е напълно сляп. sad.gif

милотоооо по рождение ли е сляпо? не може ли да му се направи операция rf_011.gif rf_011.gif rf_011.gif

Sunnyy,за съжаление не знаем историята на това куче,защото не е оставен от стопаните си в приюта,е бил заловен от ловците да се скита насам натам,най-вероятно просто е натирен.Имаше проблем с едното око,на някои от старите снимки се вижда полуоотворено,но вече е сляп и с двете очи.Като се минава покрай него не реагира,гледа в друга посока...това е за съжаление.


Дали не по удачно да се съберат парички и кучо да се заведе на лекар, за да се види какво му точно на очичките. Правено ли е лечение на очите му. Преглеждан ли е от лекар. Много е сладък.

#66 Потребителят е офлайн   Sunnyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2010 - 05:52 PM

да ако може да се направи операция да съберем пари с удоволствие бих дала за кученцето mellow.gif
User's Signature

Качена снимка

#67 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2010 - 05:57 PM

То трябва да отиде и в приемен дом, не може да се оперира и после да се върне пак в онази мизерия
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#68 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 03 February 2010 - 06:12 PM

Гледан е само от лекарите на приюта,по думите на гледачката са му "бити инжекции в очите".Знам че трябва да бъде изкаран оттам и да го видят други лекари,знам ама трябва някой да го приюти,а такъв няма засега.Може и да има някакво остатъчно зрение,не съм специалист за да кажа...
Ако искаме да го измъкнем оттам,означава едва ли не да го осиновим,не може само да го заведем на лекар и да го върнем обратно.
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#69 Потребителят е офлайн   butci Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 03 February 2010 - 06:26 PM

В Бургас по мое мнение няма очен специалист,което означава,че кучо ще трябва да ходи евентуално до Сф.....
User's Signature

" Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните." Махатма Ганди

#70 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 04 February 2010 - 10:13 AM

Цитат(taraT @ Jan 13 2010, 09:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(dikari @ Jan 13 2010, 01:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
За Бургас зная, че се работи заедно с немската мисия Феникс. Маргарита е управител, прибира , лекува и се грижи за бездомни кучета и котки. Лично съм видяла в мисията кучетата. Тя работи и има връзка с немската журналистка Кристина, която издава списания, събира помощи и осиновява кучета в Германия. Мислех, че нещата там са наред, тази информация ме изненадва. Не давам втори имена на хората, убягват ми в момента.


По последна моя информация,Бургаския приют, този който е до пода е минал изцяло на общинска издръжка.Ветеринарни клиники съъбират помощи за него.Лично аз там където водя Тара на лекар имат сложена кутия,където може да се остави дарение за приюта.От същата клиника получих информация,че Маргарита и Кристина са започнали изцяло да се занимават с довършването на другия приют в минното селище.Знам ,че Lizata подържашае някакви отношения с Маргарита ,около организирането на изложбата за осиновяване,затова ще я помоля ,ако може да се включи с някаква по-подробна информация ,ако има такава.
п.п.Migla.линка не се отваря.


Мернах си името. Не съм изчела цялата тема, в процес на четене е. ab_041.gif
Относно изложбата ла лукойлската сцена, не можах да присъствам, бях извън града. Доколкото си спомням много кучета бяха осиновени, но не се сещам за имена... dry.gif Яничка беше присъствала, ще я питам.
Веднъж направих грешката да отида до приюта... Отврати ме отношението с което ни посрещнаха... "Не, не може да влезете, тръгвайте си..." Точно тогава дойде Маргарита и ни пуснаха - "Хайде бързо ги разгледайте..." Мислех да снимам, но предвид отношението се отказах. Разказаха ни за всяко от кучетата там- къде били, кога са ги прибрали в приюта, кои очаквали стоите стопани... Честно казано не това ми беше представата за приют, но пак е нещо от нищо.

Сещате ли се за кавказеца Арап, който Маргарита осинови? Умря милата душичка.. от бъбречна недостатъчност... dh_188.gif Беше много добричък, не беше агресивен, обичаше да се натиска да го чешат... Много хубаво кученце...
От кучкарите с които се срещаме имакучовци осиновени точно от този приют. Ако намеря снимки, ще постна.

User's Signature

Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 06 February 2010 - 02:35 PM

Малко снимки и видео от днес.В момента нямам време да пиша,ако има някое от момичетата нека добави коментари,ако ли не ,довечера по-късно ще пиша отново.Линк
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#72 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 06 February 2010 - 03:24 PM

Много бих искала да съм полезна с нещо на приюта в Бургас, но не знам какво точно да направя. Ще се радвам, ако има някой да ми каже какво бих могла да помогна.
User's Signature

Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 06 February 2010 - 03:28 PM

Това е страхотно, че имате интерес. Пишете на migla лично съобщение. Тя ще ви каже как бихте могла да помогнете.

#74 Потребителят е офлайн   nellidi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1139
  • Регистрация: 06-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Skype:

Публикувано: 06 February 2010 - 03:56 PM

Част от нашите нови и стари приятели които все още чакат своя дом:

Едно мило и страшно тъжно момиче с вроден дефект на лапичката.
Прикачена снимка Прикачена снимка

"Губерчето" - социализирано и страшно добро същество.Понякога другите го поступват, а той само ляга по гръб и вдига лапичките:

Прикачена снимка

Хъски-подобно, млад и жизнен в очакване на своя ЧОВЕК:

Прикачена снимка Прикачена снимка

Моето момиче...търсеща постоянно внимание и ласки.Според гледачите агресивна към котки и кучовци...но въпреки всичко все още обичаща всеотдайно хората.
Прикачена снимка

Можете ли да устоите на този поглед?!?
Прикачена снимка

Поредното красиво животно, оставено да гние в клетките...
Прикачена снимка

Едно от новите попълнения - момиченце на не повече от 4-5 месеца.Веднага щом спреш да я гушкаш се крие или свива на кълбо:
Прикачена снимка Прикачена снимка

Помогнете на това момиченце да се превърне в принцеса както своето братче - Марти
Прикачена снимка

И накрая но не на последни място, нашият изтърсак, който след много перипетии живее втори живот...и има нужда от дом: Прикачена снимка






















Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка


#75 Потребителят е офлайн   migla Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 23-September 09

Публикувано: 06 February 2010 - 04:02 PM

Привет от мен! Първо, tara T благодаря за снимките (днес не успях с организацията на моето идване), винаги се радвам на хранещите се кучета!!! Има големи попадения!
Второ, Ch@Rlie, добре дошла! С много усилия, все пак се увеличаваме! От името на всички ab_041.gif ! Винаги има с какво да се помага! Ще ти пиша ЛС, за нашата "програма".
И трето, neofly, (която ме заблуди със снимката на своето куче bm_008.gif , мен всеизвестната кучкарка), мерси, че упътваш хората, да могат лесно да попаднат в мрежите на нашият екип!....(но пък където се сдобиват с горчиво-сладкият привкус на Великите дела, с който никога не се разделят, за щастие на всички четириноги, изпречили се на пътя ни).... какви ги плещя... bo_014.gif
User's Signature

Качена снимка

#76 Guest_Temeuga_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 February 2010 - 05:33 PM

Партньорките ми, от организацията, разполагат с дар-слово, с което аз не мога да се похваля, затова ще допълвам описанията. За момата с дефекта по рождение-който разхожда кучето си в парк "Изгрев", ако не греша, защото Бургас не ми е роден град(парка, който се намира срещу МБАЛ-а), вероятно си я спомня свободно тичаща и търсеща игра с разхожданите любимци. Мисля, че беше есента на миналата година, когато се прибирах през парка и веднъж минах през пътечката, от лявата страна на павилионите за странджанки и закуски, и я видях вързана за повод, от задната страна на павилиона, с паничка вода до нея. Купих ѝ странджанка и докато ѝ се радвах как "мляска" с апетит се показа продавача и ми обясни, че кучето е негово и си го взема докато е на работа, за да не стояло самичко у дома. Скоро след това видях къщичка с одеалце вътре, в която нямаше куче. Декември отново я срещанхме, докато разхождах Чарли и тя, като едно изключително дружелюбно същество, реши да го заиграва, само дето тогава не беше разгонена, за да има основание да ѝ обърне внимание ab_041.gif.
И тази сутрин се ud_009.gif , че я виждам в приюта.
На връщане пак минах по същия маршрут и се оказа, че павилиончето вече не е "негово".

#77 Потребителят е офлайн   мининката Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 07-February 10
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 07 February 2010 - 01:39 PM

Здравейте и от нас искаме да се похвалим че и ние спасихме едно кученце от приюта в Бургас и много съм щастлива. af_089.gif

#78 Потребителят е офлайн   migla Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 23-September 09

Публикувано: 07 February 2010 - 01:58 PM

Пуснете снимки на щастливеца! we_070.gif
User's Signature

Качена снимка

#79 Guest_Temeuga_*

  • Група: Гости

Публикувано: 07 February 2010 - 01:58 PM

ba_025.gif на вас. Ще ни е интересно да ни разкажете повече.

#80 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 13 February 2010 - 11:36 PM

Здравейте и от нас,нали не сте ни забравили?
Малко нова информация-кокерът и пинчероподобното момче са вече в новите си семейства.Има няколко нови обитатели на приюта,включително още 2 майки с малките си.
Главната причина заради която пиша сега обаче се нарича Вихър и е на 2 години.

Ето така изглежда той сега,закъснение с ден или два можеше да му коства живота в онова място.За щастие вече е в сигурни ръце и се възстановява....
Вихър има нужда от вашата подкрепа,ако прецените че искате да помогнете на него или на което и да е друго животинче от приюта,моля свържете се с нас.
Набираме доброволци,имащи възможност да бъдат в ролята на приемно семейство,докато кучетата се възстановяват. dog.gif

User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

  • (19 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни