Dog.bg Форуми : Изолатор БУРГАС. Надеждата, която познавате!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (19 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор БУРГАС. Надеждата, която познавате! Ограниченият, но свободен огнен дух, на десетки забравени душици!

#1 Потребителят е офлайн   migla Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 23-September 09

Икона за мнението  Публикувано: 12 January 2010 - 06:59 PM

Много дълго отлагах публикуването на тази тема. Но ето ни и нас- от Бургас! Учудващо, но е факт, че има хора, които все още не подозират съществуването на подобно място, така нареченият приют! Надявам се с цялото си сърце, че някои от чакащите(оцелели) красавци и красавици, ще се превърне в радостта на нечий живот, може би точно на тези, неподозиращите този "удар под кръста" от моя страна Качена снимка ! Нечие дете, мечтаещо за верен приятел; някой самотник, на който дните ще са пълни; възрастна дама, нуждаеща се от компаньон за обсъждането на любимият сериал; отговорен младеж, най-накрая открил с кой да тича по плажа; а защо не и някой, подаряващ другарче на своя първи любимец!( От опит казвам, забавленията започват от 2 бройки нагоре Качена снимка ! ) Моля всеки който се е разпознал да не се услушва! Качена снимка
Чудех се как точно да поставя темата! Излишно е да има още една тема изпълнена с тъга. От това няма как да се отървем...., но ще се опитам във всеки следващ пост да бъда позитивна! В крайна сметка, знам колко трудно е за всички в този форум. Знам как всеки ден сърцата ви се свиват, при поредната гадост, как ругаете, наум или на яве(прилично или не до там) и колко малко ни трябва понякога(макар постигнато с много), за да се усмихнем, събрали мъничко енерция за следващото нагорнище. Не за друго, ами защото им го дължим, на тези дето нямат глас и не могат да се защитят, тези в чийто поглед виждаме всичко! За нас техните думи са излишни, но за тях нашите са всичко!
Уважаема аудитория, представям Ви една дама, дедите на която са се подвизавали чак в Ирландия! Лошото е, че според доктора в приюта, тя се е "сдобила" с епилепсия, което не е сигурно, обаче!
Нека наддаването да започне сега! Начално вложение- малко желание!


Как да ни намерите:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  Doc3.doc (141K)
    Брой сваляния: 546

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 12 January 2010 - 07:32 PM

Здравейте и от мен,аз само ще добавя малко по ясни снимки на момичето


Тя е прекрасна,млада и много жизнена...за съжаление и доста тъжна.Чака своите човеци.
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   migla Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 23-September 09

Публикувано: 12 January 2010 - 08:06 PM

За една по-обща представа каква е ситуацията:
Приюта.
Дано си харесате някой! ha_081.gif
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 January 2010 - 08:22 PM

3дравейте!
Този "приют" се стопанисва само от общината, така ли?
Аз лятото видях по пътя "Бургас-Созопол", малко след Бургас - една табела "Приют за кучета", но май ставаше въпрос за някакъв немски приют.
Колко приюта има действащи там?

Разгледах снимките - има легълца и одеала за някои животни, има и някакво вътрешно помещение с печки, където са малките кученца, което е добре. Кой ги слага тези неща?
А и навън има доста пуснати кучета.
Иначе като цяло доста мизерно изглежда.
Грижат ли се за животните там?

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#5 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 12 January 2010 - 08:35 PM

Кристина,приюта за който си видяла табелата е само един,в момента се стопанисва от общината.Намира се в местноста Пода,добре че поставиха малко по-голяма и нова табела....не че и сега много хора знаят къде се намира dry.gif
Мизерно изглежда наистина,отдалече прилича на цигански катун.За животните се грижат две жени(гледачки).
Има кучета които се пускат да обикалят из двора,но това са по-социализираните и тези които са отдавна там.
Обстановката и във вътрешните помещения е мизерна.Може да видите на някой от снимките тук.
Линк
Ние ходим често,носим храна,носим завивки...за съжаление почти винаги ни посрещат "на нож".
Малките кученца не оцеляват за дълго там,всеки път няколко кучета липсват,мистеризно "изчезват"...къде ли? eg_033.gif
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Публикувано: 12 January 2010 - 08:41 PM

Оффтопик:
В този приют баба ми изпрати кучето си Надя.Беше на 8 години.Имаше хора,които я искаха,но баба ми избърза.Да сте виждали там миналата или тази година женски тигров боксер?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 12 January 2010 - 08:48 PM

Цитат(gngpaint @ Jan 12 2010, 08:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Оффтопик:
В този приют баба ми изпрати кучето си Надя.Беше на 8 години.Имаше хора,които я искаха,но баба ми избърза.Да сте виждали там миналата или тази година женски тигров боксер?


gngpaint,в момента там няма тигров боксер,със сигурност,надявам се да е била осиновена ae_085.gif
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   gngpaint Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 652
  • Регистрация: 29-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Рисуване
  • Skype:

Публикувано: 12 January 2010 - 09:08 PM

Дано.Тя никога не е хапала.Чистокръвна,с родословие,внесена от Румъния.Като малка някой я беше забравил на терасата и се беше нагълтала със сол.Много време отне за да се оправи,но вече не можеше да има поколение.Дядо ми получи инсулт и баба ми вече не можеше да се грижи за Надя.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 13 January 2010 - 10:11 AM

Цитат(Снуупи @ Jan 12 2010, 08:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
за съжаление почти винаги ни посрещат "на нож".

Защо?

и грижат ли се поне добре за кучетата
гладни, жадни?
Ирландсаката дама как епопаднала там
проверена ли е за чип
колко е годишна (приблизително)?



#10 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 13 January 2010 - 11:56 AM

Определено не са доволни да ни виждат често там,без значение че се уговаряме с управителя на приюта дни преди да отидем,съответно те са подготвени...всичко измито,оправено.Последният път имаше някаква жена която ни заяви да оставяме храната и да се махаме...стана скандала,но като не става с добро.Някой кучета са слаби,други не.Хлебозавода ги снабдява със останал,стар хляб.....който се бърка с ориз и това им е храната.Когато им носим гранули кучетата доста им се радват.Сетерката не съм сигурна дали е заловена на улицата или е оставена в приюта.И в двата случая причината е заболяването което има.Кучето е отдавна там и ако е изгубено досега все някой щеше да я потърси.Възрастта и е на около 3г.-5г. по МОЯ преценка.
Преди седмици я взе семейство,но малко след това я върна...получавала припадъци....и така хубаво куче си стои и чака.Това не е единственото породисто животно там...има няколко овчарки,един шпаньол и няколко питоподобни.Хората продължават да си натирят домашните любимци,други директно ги водят и оставят в приюта.
Факт е, много от кучета които сме видели от предното ни посещение сега липсват.Ако попитаме къде е еди кое си куче отговора е винаги-ааааа те я/го взеха,осиновен/а е.Разглеждайки старите ни снимки от първите ни посещения в приюта,аз лично не виждам поне 10 от кучетата.
Иначе проблем за снимане не правят.
Така е в Бургас,няма кучета по улиците съответно няма проблем.....така мислят повечето ни съграждани...а какво става с тези в приюта никой не го е грижа.
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 January 2010 - 12:10 PM

Тия общински служители по изолаторите са цяла мафия!
И в русенския изолатор редовната им реплика като питаш къде е някое животно е "Аааа те го осиновиха". А пък повечето хора хабер си нямат къде е тоя изолатор.
Големи осиновявания, голямо нещо.

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#12 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 January 2010 - 12:16 PM

Добре де, те не са ли длъжни да водят документация за осиновяванията?!
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 13 January 2010 - 12:21 PM

Имате ли копие на "Общинска програма за овладяване популацията на безстопанствени кучета 2008-2011 г."?
Не мога да я намеря в интернет. Искам само да вмъкна, че програмите за отделните общини са съвсем различни.

От отчета на община Бургас за период 2008 - Годишен отчет за изпълнение на програмата управлениие на мандата 2007-2011г., се вижда:

"V. Други дейности за ООС
- Дейност на Приюта за безстопанствени кучета с цел намаляване популацията на безстопанствените кучета и намаляване на риска за здравето на хората от нападения и ухапвания от кучета, както и пренасянето на зарази
В изпълнение на приета от Общинския съвет Бургас, по т.13 "Общинска програма за овладяване популацията на безстопанствени кучета 2008-2011 г.", Община Бургас приведе дейността на Приюта за безстопанствени кучета в съответствие с изискванията на Закона за защита на животните, вкл. е осигурено ветеринарномедицинско обслужване на животните; кучетата се ваксинират, обезпаразитяват, кастрират и маркират; екипът, работещ в Приюта е преминал задължителният обучителен курс за хуманно отношение към животните; организирана е информационна и разяснителна кампания сред населението съвместно с Областната колегия на Ветеринарен съюз Бургас - изготвена и отпечатана е дипляна, предстои разпространението й."

Как бихте коментирали отчета за приюта за 2008?



#14 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 13 January 2010 - 12:35 PM

Цитат(neofly @ Jan 13 2010, 12:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Имате ли копие на "Общинска програма за овладяване популацията на безстопанствени кучета 2008-2011 г."?
Не мога да я намеря в интернет. Искам само да вмъкна, че програмите за отделните общини са съвсем различни.

От отчета на община Бургас за период 2008 - Годишен отчет за изпълнение на програмата управлениие на мандата 2007-2011г., се вижда:

"V. Други дейности за ООС
- Дейност на Приюта за безстопанствени кучета с цел намаляване популацията на безстопанствените кучета и намаляване на риска за здравето на хората от нападения и ухапвания от кучета, както и пренасянето на зарази
В изпълнение на приета от Общинския съвет Бургас, по т.13 "Общинска програма за овладяване популацията на безстопанствени кучета 2008-2011 г.", Община Бургас приведе дейността на Приюта за безстопанствени кучета в съответствие с изискванията на Закона за защита на животните, вкл. е осигурено ветеринарномедицинско обслужване на животните; кучетата се ваксинират, обезпаразитяват, кастрират и маркират; екипът, работещ в Приюта е преминал задължителният обучителен курс за хуманно отношение към животните; организирана е информационна и разяснителна кампания сред населението съвместно с Областната колегия на Ветеринарен съюз Бургас - изготвена и отпечатана е дипляна, предстои разпространението й."

Как бихте коментирали отчета за приюта за 2008?


Да,това и аз го четох на сайта на община Бургас,нямаме копие от тази програма...на думи много хубаво,ама на дела...къде са ги раздавали тези дипляни?Обезпаразитените кучета защо не спират да се чешат?Малките кученца защо намаляват със всеки изминал път?Кастрират женските кучета,да.Само че аз 2 от тези пряснокастрираните миналата седмица не ги видях.Къде ли изчезнаха?Отоговора беше че се разхождали наоколо!!!
Докторите идват 3 пъти седмично,съответно нас не ни допускат през тези дни.Когато ние ходим са само двете гледачки...информация за животните само от тях.На едната от тях кучетата се радват,на другата не.....защо ли е така?
До документи нямаме достъп,иначе знам че за всяко осиновяване трябва да има такива.
Изобщо....допускат ни до периферията на нещата.
В най-скоро време планираме разговор с кмета.

User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 13 January 2010 - 12:38 PM

Ами да намерим първо програмата предлагам аз.

#16 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 January 2010 - 01:10 PM

Здравейте и на Бургас !

В този приют не дават да се снима. Миналата година се опитах да снимам кучетата там, за съжаление стана разправия и беше неприятно преживяване. Така и не разбрах чие нареждане бе да не може да се снима, лудост някаква - не може и това е ...

Вече може ли ? Легално ли снимате или не сте им казали, че го правите ?

#17 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 January 2010 - 01:13 PM

Те доколкото виждам са регистрирано НПО и имат право на обществен контрол, който включва и снимки.

User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#18 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 13 January 2010 - 01:23 PM

За Бургас зная, че се работи заедно с немската мисия Феникс. Маргарита е управител, прибира , лекува и се грижи за бездомни кучета и котки. Лично съм видяла в мисията кучетата. Тя работи и има връзка с немската журналистка Кристина, която издава списания, събира помощи и осиновява кучета в Германия. Мислех, че нещата там са наред, тази информация ме изненадва. Не давам втори имена на хората, убягват ми в момента.
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Снуупи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 485
  • Регистрация: 18-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:Кучета,Дизайн,Туризъм,Фотография
  • Skype:

Публикувано: 13 January 2010 - 01:36 PM

Цитат(Кристина @ Jan 13 2010, 01:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Те доколкото виждам са регистрирано НПО и имат право на обществен контрол, който включва и снимки.



Документите на организацията още не са готови доколкото знам,migla може да даде по-подробна информация за това защото тя движи нещата.
Относно снимането,не е проблем,всички тези снимки от линковете са мое дело.Виждат ме че снимам,нищо не казват.Учудих се даже като ни пуснаха вътре в помещенията да разгледаме.
Не знам къде им е операционната обаче...може би в тези мизерни вани?
Надявам се скоро да имаме достъп до документите им,като регистрирана неправителствена организация.
Все още има два индивида, които са пазача и жена му,които не желаят да ни допускат въпреки че сме уведомили управителя че ще ходим съответния ден.
При въпрос от наша страна за името му и дали може да го снимаме,той побърза да си влезе в къщурката където живее.(съседна на помещенията с кучетата).

Dikari,така е права си,но тази германка май е изоставила дейността си тук.Искам да знам колко кучета са били осиновени в Германия или където и да било в чужбина...да кажем за последните 2 години?За г-жата която е неин помощник тук в България,аз лично нищо не мога да кажа,нямам мнение,не сме я и засичали в приюта никога,въпреки че ходим почти всяка седмица.
User's Signature

Липсваш ми момченце, никога няма да те забравя....спи спокойно и ме чакай...там някъде пак ще се срещнем. Чарли - (27.06.1995г - 26.12.2009г)
* АЗ ПОДКРЕПЯМ *
Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 13 January 2010 - 01:57 PM

Тогава се свържете с Маргарита на ул Славянска 15. Говорете с нея, за да се осведомите кой е точно управителят по документи, да работите заедно, не е нужно да има конфронтация. Германката не е отказала, октомври щеше да взима кучето оттам. Първо проучете кой какъв е и какво точно става, така е по-лесно да се работи.
User's Signature

Качена снимка

  • (19 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни