Dog.bg Форуми : Как трябва да се обявява клубно кучило

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как трябва да се обявява клубно кучило възникнали въпроси и спорове

#21 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 13 January 2010 - 03:10 PM

Цитат(MagDeIv @ Jan 13 2010, 01:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Сърбите слагат по едно име с JR XXXX Fb номер и това е!
Кой познава SARA,CUNE,BRENDA и т.н.

Точно защото никой не ги познава ,разчитаме на информация от Вас-снимки поне!
И това само със сръбския номер не е точно така , иначе нямаше да има регистрирани сръбски развъдници- като ROYAL LASZATTI ,SIRMIUM KIDS , NIMINI HOUSE и др. Едни регистрират,други не (мога само да предполагам, защо)

Цитат(MagDeIv @ Jan 13 2010, 01:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Това,че следите развъдната ми дейност значи ли,че представлявам интерес за Вас и че един ден можем да работим заедно върху породата фр.булдог?

Всичко, що е френски булдог , представлява интерес за нас!При толкова малка популация е нормално да се интересуваме ,но наистина се интересуваме от реална такава(!), за това какво седи зад тях,какви са ,пък и какви са били и бабите им,ако щете ,какво поколение оставят след себе си и т.н.Не ме интересува ,само да се напише , че е клубно ea_103.gif , а всичко останало ,което седи зад тази думичка.
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 January 2010 - 03:14 PM

Ти май нищо не си разбрал от всичко изписано ab_041.gif
Никой с нищо не те е нападал,единствено е проявен интерес към кученцето и нормално да
искаме повече инфо smile.gif
Естествено,че трябва да се потдържаме,нали всички имаме една цел и кауза......А именно да
развиваме породата френски булдог

#23 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 13 January 2010 - 03:43 PM

Цитат(MagDeIv @ Jan 13 2010, 09:36 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Въпреки,че Вие сте професионалисти в представянето и рекламата,има хора,които и във Вас намират некоректност и опит за заблуда..........

....При мен няма заблуда-предоставям на място всичко в оригинал,за да не получавам такива писма от недоволни евентуални клиенти-любители на породата.....


MagDeIv, все още очаквам разяснение или извинение за това ,че обидихте развъдника ни и неговата дейност и на "негов гръб" се опитахте да манипулирате,защото аз твърдо стоя зад името му и не само аз!
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   dilqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 17-November 08
  • Gender:Male
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 13 January 2010 - 04:46 PM

ай колко странно се получи ab_041.gif
относо представянето може да видиш при колегите от бултериер как си представят кучетата снимки на майката с родословие снимки на бащата с родословие и всички малко едно по едно снимани и така нататака.аз попитах за снимки на родителите защото помислих че това ще е най естестевеното което може да направите.
така представено кученцето мисля че е некоректно и аз ако бях бъдещ сабственик никога нямаще да ми направи впечатление вашето кученце като няма ДОРИ И СНИМКИ НА РОДИТЕЛИТЕ което е най малкото.
а за chiita какво и е на цената 1500 евро аз не виждам нещо притеснително прии положение че е ходила до италия да я заполодила и то с едно неверояно куче,и сами се обеждаваме сега като порастват кученцата са невероятни и си заслужават парите.да не би другите развъдници в чужбина или в русия да са по евтини и с какво те са по хубави от наще ae_085.gif
а относни класовете ти като раззбираш кажи кое е pet клас? или breed клас?

#25 Потребителят е офлайн   MagDeIv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 198
  • Регистрация: 05-March 08
  • Gender:Male
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 13 January 2010 - 05:31 PM

Цитат(Chiita @ Jan 13 2010, 03:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(MagDeIv @ Jan 13 2010, 09:36 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Въпреки,че Вие сте професионалисти в представянето и рекламата,има хора,които и във Вас намират некоректност и опит за заблуда..........

....При мен няма заблуда-предоставям на място всичко в оригинал,за да не получавам такива писма от недоволни евентуални клиенти-любители на породата.....


MagDeIv, все още очаквам разяснение или извинение за това ,че обидихте развъдника ни и неговата дейност и на "негов гръб" се опитахте да манипулирате,защото аз твърдо стоя зад името му и не само аз!

Не съм обидил никого.Не говорим за дейността на развъдника,а за оплакване,че човека е тръгнал от Варна до Пловдив да си купува кученце,а там го посреща страшна цена/за него е страшна-не по-принцип/.Всеки има право да си определя цена.Просто клиента трябва предварително да е подготвен за цена,която може да се договаря надолу,а не нагоре.
Няма манипулации,няма и обиди--следва да е излишно да се извинявам за каквото и да е било.
Това е разяснението.
Ако отново ме заплашвате"защото аз твърдо стоя зад името му и не само аз!"-изпълнете си замисъла-всички заедно си отмъстете по най-лошия възможен начин-ако трябва,за да Ви олекне.
Пожелавам Ви успех в развъдната дейност!!! dog.gif


#26 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 13 January 2010 - 05:45 PM

Защо си измисляш ,не мога да разбера!
Кой е тръгнал и кой сме посрещнали със страшната новина?Ами зачети се малко в поста ,който цитираш и ще установиш , че цена си има ,който не го устройва да не тръгва ,за никьде, а и да те осветля ,никой не е тръгвал без нужната му информация!И пак ти казвам ,не говори на базата на пост ,пуснат от разочарована девойка,имаш си собствен опит , въпреки , че не стигна до мен.
И не , не те заплашвам с нищо , а изразявам позицията и отношението (моята и на колегата ми) към регистрираното име! Дразня се от опитите ти да манипулираш и го считам за изключително некоректно!
Относно "заблудата" нещо реално като пример :
1, Според изкараното поколение ,и двете ви кучетата имат пясьчен ген?
Кой от дядовците и бабите им е пясьчен?
При тигрова майка и бяло-тигров баща ,кои са пясьчните баби и дядовци?
Не мога да си представя , че не сте се интересували от родителите на своите кучета, не сте ги виждали или нямате техни снимки?!
Ние да предположим ,че не знаем родословията , но те са пред вас,така , че отговора едва ли ще ви затрудни...
2.Хипотетична ситуация:
Не желаете да оповестявате родословието на кученцето,защото не искате да ги представяте по шаблон и всичко ще показвате на място(както пишете в по-предни постове)! Аз ,примерно го харесвам по снимка и ме устройва цената ,тръгвам от София за Добрич и хоп отивам на място ,но не сьм възхитена от родителите и още по-лошо(страшна новина!)установявам, че моята сръбска кучка е сестра на бащата или майката на кученцето!?
Ама какво да се прави ,предоставяте всичко само на място...
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 January 2010 - 05:50 PM

Цитат(MagDeIv @ Jan 13 2010, 04:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ако отново ме заплашвате"защото аз твърдо стоя зад името му и не само аз!"-изпълнете си замисъла-всички заедно си отмъстете по най-лошия възможен начин-ако трябва,за да Ви олекне.


ic_133.gif bo_014.gif vh_178.gif

#28 Потребителят е офлайн   MagDeIv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 198
  • Регистрация: 05-March 08
  • Gender:Male
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 13 January 2010 - 06:05 PM

smile.gif

#29 Потребителят е офлайн   elia123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 623
  • Регистрация: 10-February 08
  • Gender:Female
  • Location:ПЛОВДИВ
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 17 January 2010 - 03:42 PM

леле ,пак съм изпуснала интересни полемики.....
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 17 January 2010 - 07:52 PM

И аз и аз ab_041.gif .Започвам да следя. Продължавайте !

#31 Потребителят е офлайн   MagDeIv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 198
  • Регистрация: 05-March 08
  • Gender:Male
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 27 August 2011 - 07:30 AM

Показване на мнениетоkara and cveti, в 26 August 2011 - 03:24 PM, написа:

Свободни за продажба - мъжки и женски френски булдог с изложбен потенциал
Родословие




Интересно ми е кой определи класа / ШОУ КЛАС / на тези кученца ????

Постовете са преместени от тема "Клубни кучила"-Отново след година и половина почивка :tb_195:
МОД


#32 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 August 2011 - 10:10 AM

Собственика им! Вие на ясно ли сте господин MagDeIv по какво се определя потенциала на едно кученце? Познавам добре стандарта на породата и смятам, че имам достатъчно изложбена практика, за да мога да преценя кое кученце е шоу клас и кое пет! :smile:

#33 Потребителят е офлайн   MagDeIv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 198
  • Регистрация: 05-March 08
  • Gender:Male
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 27 August 2011 - 01:00 PM

Показване на мнениетоkara and cveti, в 27 August 2011 - 10:10 AM, написа:

Собственика им! Вие на ясно ли сте господин MagDeIv по какво се определя потенциала на едно кученце? Познавам добре стандарта на породата и смятам, че имам достатъчно изложбена практика, за да мога да преценя кое кученце е шоу клас и кое пет! :smile:


Нямах впредвид потенциала на "едно кученце",а специално за породата френски булдог !!! Въпреки злобните Ви риторични въпроси - разбира се ,че зная как се определя класа на френски булдог,но това от снимката ми прилича на зоомагазинско - то си има и лого на такъв /зоомагазин/ !!! Пишете,че продавате кученца с родословия , но не се изхвърляйте чак с "ШОУ КЛАС" !!! Много Ви се е навирило носленцето... :smile: и се помислихте за кинолог може би...

#34 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 August 2011 - 01:16 PM

Хаха, занимавам се с породата от доста време и то професионално за разлика от вас! Точно вие да правите такава забележка.... струва ми се неуместно имайки в предвид фермерското ви развъждане! Аз може да не съм кинолог, но за разлика от вас ежемесечно се явявам на киноложки изложби, където добре се вижда какъв клас са кучетата които притежавам! Развъждам кучета с отлична кръв и доказан произход, отново за разлика от вас!
Злобните ви коментари ме карат да се усмихвам :smile: :smile: :smile:
Ако поне малко разбирахте от породата щяхте да забележите, че кученцата не само притежават родословие, а да обърнете внимание и на съдържанието в него! Ето тук е разликата между хора работещи за породата и ФЕРМЕРИ (какъвто сте вие) :ab_041:

Относно снимките - да, правени са от екипа на въпросния зоомагазин и за това носят логото им, но кученцата не се продават в него :mg_062: Мога само да кажа, че хората снимат и по киноложките изложби, интересуват се от лицензирани развъдници, селективно развъждане и са наистина големи професионалисти!

И господине, не разбрах какво точно имате в предвид специално за породата щом не е потенциала?! Аз дори се замислям вие дали изобщо сте наясно какво точно означава ШОУ КЛАС :wa_048:

#35 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 27 August 2011 - 02:08 PM

Потенциала на едно куче се определя от развъдчика му.И въпреки че тези кученца са минали и оглед от съдия ,крайната дума за момента има този ,които е произвел кучилото.
И защото всеки иска и пита за пет -клас, може би ,някой трябва да обясни как се определя едно куче че е пет?Или още по лесно всеки да си прочете стандарта и да наблегне на дискфалифициращи недостатъци и пороци!?
Някой хора не изневеряват на сьщността си ...влизат тук и пишат само когато имат да продават кучета или когато трябва да се заядат с някой ,по неизвестни на никой причини.Ако влагаха толкова малко енергия и в комуникация със собствениците на произведени от тях кученца , нямаше да се налага тези същите собственици да търсят информация от други развъдчици.
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   MagDeIv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 198
  • Регистрация: 05-March 08
  • Gender:Male
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 28 August 2011 - 07:32 AM

Показване на мнениетоkara and cveti, в 27 August 2011 - 01:16 PM, написа:

Хаха, занимавам се с породата от доста време и то професионално за разлика от вас! Точно вие да правите такава забележка.... струва ми се неуместно имайки в предвид фермерското ви развъждане! Аз може да не съм кинолог, но за разлика от вас ежемесечно се явявам на киноложки изложби, където добре се вижда какъв клас са кучетата които притежавам! Развъждам кучета с отлична кръв и доказан произход, отново за разлика от вас!
Злобните ви коментари ме карат да се усмихвам :smile: :smile: :smile:
Ако поне малко разбирахте от породата щяхте да забележите, че кученцата не само притежават родословие, а да обърнете внимание и на съдържанието в него! Ето тук е разликата между хора работещи за породата и ФЕРМЕРИ (какъвто сте вие) :ab_041:

Относно снимките - да, правени са от екипа на въпросния зоомагазин и за това носят логото им, но кученцата не се продават в него :mg_062: Мога само да кажа, че хората снимат и по киноложките изложби, интересуват се от лицензирани развъдници, селективно развъждане и са наистина големи професионалисти!

И господине, не разбрах какво точно имате в предвид специално за породата щом не е потенциала?! Аз дори се замислям вие дали изобщо сте наясно какво точно означава ШОУ КЛАС :wa_048:

Точно "професионалното Ви занимание" ме навежда на мисълта,че фермерката сте точно Вие.При мен е хоби !!! Обявявате кученцата за продажба още от едноседмичната им възраст - това професионализъм ли го наричате или комерсиално развъждане ????? Не знам какво имате впредвид "отлична кръв" и "доказан произход" , но виждам подобията,които предлагате на наивните и нищо неразбиращи любители на породата.С тези дълги муцуни не знам как ги оприличавате на породата Френски Булдог,че и Шоу Клас ???!!! И само да уточня,че моите френски булдози не са дисквалифицирани на киноложка изложба за разлика от куче на някой от заядливите и всичко разбиращи личности във форума !!!! Нелепо е едно хлапе с мляко около устата да обижда човек с над 20 годишен опит в отглеждането на кучета,а и още повече когато извършва фермерска дейност,а иска да го препише на друг ......Заплождане с цел забогатяване не говори добре за вас.Само една молба и приключвам безмислената словесна борба с едно недорасло и недоузряло дете,помислило се за кинолог или развъдчик,но всъщност е фен на бързата печалба и лесното забогатяване на гърба на кучетата,а и изпълнено с много злоба,особено щом го разкрият -не лъжете хората - за тази баснословна цена поне не лъжете за потенциала на кучетата....

#37 Потребителят е офлайн   MagDeIv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 198
  • Регистрация: 05-March 08
  • Gender:Male
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 28 August 2011 - 07:59 AM

Показване на мнениетоChiita, в 27 August 2011 - 02:08 PM, написа:

Потенциала на едно куче се определя от развъдчика му.И въпреки че тези кученца са минали и оглед от съдия ,крайната дума за момента има този ,които е произвел кучилото.
И защото всеки иска и пита за пет -клас, може би ,някой трябва да обясни как се определя едно куче че е пет?Или още по лесно всеки да си прочете стандарта и да наблегне на дискфалифициращи недостатъци и пороци!?
Някой хора не изневеряват на сьщността си ...влизат тук и пишат само когато имат да продават кучета или когато трябва да се заядат с някой ,по неизвестни на никой причини.Ако влагаха толкова малко енергия и в комуникация със собствениците на произведени от тях кученца , нямаше да се налага тези същите собственици да търсят информация от други развъдчици.


Не съм си и помислил,че сте ми се размине без вашата намеса....Много,много,много обидени хора ми се оплакват от грубостта Ви ,особено ако не им е по джоба и стандарта да си позволят родословно куче...Оплакват се и от някаква жена - пияница ,много вулгарна,но не зная от кой град е и за кого става въпрос.Вижда се и отношението Ви към любителите на породата,които не могат да си позволят клубно - родословно куче и си купуват от нерегламентирани заплождания или от зоомагазини.Хората обичат животните и като не могат да си позволят клубно си купуват нещо подобно на Френски Булдог,но това не означва,че трябва да ги нападате и обиждате,защото тези хора си обичат кучето такова,каквото е !!! Това е истинската любов !!! Хората също си обичат рожбите,дори и да са с недъг или някое друго отклонение.....
Аз просто попитах кой оцени потенциала на кученцата,а онова комерсиало и злобно момиченце се опита да се изкара развъдчик и кинолог,последваха обиди /може би копира от някой / и спора се разрастна.Докато се професионализира и да определя потенциала на кучилата в тази крехка възраст има още доста млекце да бозае от мама...
Тази злоба в никакъв случай не допринася за развитието на клуб Френски Булдог,напротив !!!! Обричате го на гибел ,скъпи "развъдчици"....На мен това ми е хоби,обичам си животните - не зная за другите какво е....
Господа,госпожи и госпожици - уважавайте животните и хората !!!!
Кой ще иска да членува в клуб,където всичко е печалбарство и надувки ???
Толкова от мен - не държа на отговор ,за да си спестя огромната жлъч,/а и на всички,които четат форума/която най-вероятно ще изригнете - това умееете най-добре !!!!
Останете си със здраве и започнете да уважавате хората малко повече !!!

#38 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 28 August 2011 - 09:14 AM

Да, отново освен , че показахте , че сте отличен манипулатор и умеете да измествате темата ,какво друго се опитахте да кажете?
Че при Вас има "Книга за оплаквания "?
Казах Ви и преди 2 години ,казвам и сега ,когато лично контактувате с мен и аз нагрубя и се дьржа надменно , тогава пишете от личен опит!Ще се постарая да отговоря на очакванията Ви.
За две години никакво развитие и отново Ви тормози "Цената" и отново се опитвате да наберете позитиви на чужд гръб.
Е ,успех с това , явно ви е нужно!
ПС:Мненията ще бъдат преместени в подходящата тема ,която преди 2 години беше създадена ,почти по същия повод.
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   MagDeIv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 198
  • Регистрация: 05-March 08
  • Gender:Male
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 28 August 2011 - 09:46 AM

Показване на мнениетоChiita, в 28 August 2011 - 09:14 AM, написа:

Да, отново освен , че показахте , че сте отличен манипулатор и умеете да измествате темата ,какво друго се опитахте да кажете?
Че при Вас има "Книга за оплаквания "?
Казах Ви и преди 2 години ,казвам и сега ,когато лично контактувате с мен и аз нагрубя и се дьржа надменно , тогава пишете от личен опит!Ще се постарая да отговоря на очакванията Ви.
За две години никакво развитие и отново Ви тормози "Цената" и отново се опитвате да наберете позитиви на чужд гръб.
Е ,успех с това , явно ви е нужно!
ПС:Мненията ще бъдат преместени в подходящата тема ,която преди 2 години беше създадена ,почти по същия повод.


Именно за това избягвам да комуникирам лично с Вас,заради надменното държание и обидите към повечето посетители във форума.Само големи ,надути и празни думи,включително обидни.Въобще не ме тормози цената,а измамното определяне на "ШОУ КЛАС".Не бива "МАТЕМАТИКАТА" да е на първо място , а любовта към породата,собствените кучета и животните въобще.Опитайте се да помагате на хората да се грижат правилно за домашните си любимци - без обиди и полети в небесата!!! Естествено,че ще преместите мненията в най-тъмната дупка,за да се скрият от хората разкритията за некоректното отношение и непрофесионалното определяне на потенциала на кученцата на Цветелина - "Професионалния развъдчик и кинолог" с поколение подходящо за зоомагазин и наглост до небесата.Не е при мен книгата за оплаквания,но всеки прочел писанията Ви във форума - отказва на предложението ми да членува във клуба - никой не иска да комуникира с ........ хора.

#40 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 28 August 2011 - 09:53 AM

Продължавате с обидите и не се усещате , че вие обиждате , а не някой Вас!Но много точно написано , може да се прочете :smile:

Цитат

Опитайте се да помагате на хората да се грижат правилно за домашните си любимци - без обиди и полети в небесата!!!
:smile:
Уникално!!!
Къде сте вие с вашите съвети към хората и техните любимци?
Както по-горе написах -развъдчика си определя потенциала за момента и той носи отговорност за това!
User's Signature

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни