Dog.bg Форуми : Бъдете милосърдни - не заплождайте.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бъдете милосърдни - не заплождайте. отново около кварталното развъждане

#101 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 May 2011 - 10:27 AM

Днес ме спря един младеж на разходката и честно казано останах без думи от чутото.
Разгонила му се е женската (естествено без документи) и утре ще я кара в Хасково при "бял" (кремав) баща, шампион.

Искам да ви питам, стопани на мъжки с документи: какво правите? Защо го правите? Парите ли са ви в главата, че да позволявате скачки на вашите мъжки с всяко нещо дето шава? Бре за какви пари може да става дума, за какви алиментни бебета - колко ще вземете за скачка, колко ще вземете за това нещастно алиментно бебе че да позволявате подобно безумие (или малоумие да го нарека).
Какво ви движи вас - алчност или безотговорност? Или и двете?

Не проумявам мотивите, честно, на фона ето на това:
Прикачена снимка

http://arsofia.org/b...incher-dalmatin

Изоставено защото някой някъде е нацвъкал кучило, а после хората просто са го зае... тъй де... зарязали де, като видяли че кучето има нужда от скъпо и дълго лечение, вие плодите все нови и нови никому ненужни нещастници.

Не се обръщам конкретно към никого, и не упреквам конкретни хора, защото казаното на улицата си е жива клюка и нищо повече. Но като явление си го има: Аз ще си пусна моето момче 5-7 пъти на женска и ще си оставя най-хубавото бебе за мен, а пък другите да му мислят, що се косиш, нали няма твоето куче да се мъчи с раждане, стопаните на женските да му мислят, да си направи кефа момчето.


Бре какво правите бре хора? Изхвърлят ги и ги подаряват възрастни и с проблеми, а вие ги плодите и преумножавате.

Защо?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#102 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 27 May 2011 - 11:16 AM

Адмираций на Фурия за темата , ( най -добрата и смислена тема от целият форум сигурно ) снимките и всичко .

Дани Господ ако има друга вселена и свят да направи тези развъждачи
с формата и видът на кучето от горната снимка . :af_089:

( Изчезвам докато не съм скапал и тази тема :dog: :ab_041: )

#103 Потребителят е офлайн   Имаме мечка вкъщи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 24-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia, Bulgaria
  • Interests:чау-чау , пътешествия , кулинария и др.

Публикувано: 27 May 2011 - 11:18 AM

Дано не става въпрос за този , който си мисля, би било много тъпо, ако е така....????
User's Signature

Качена снимка

#104 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 May 2011 - 11:30 AM

Показване на мнениетоИмаме мечка вкъщи, в 27 May 2011 - 09:18 AM, написа:

Дано не става въпрос за този , който си мисля, би било много тъпо, ако е така....????


Аз за това отварям кавичките - не нападам и не коментирам конкретно никого, защото казаното на улицата си е клюка, една жена каза, бла-бла, дрън-дрън ярини.

Но на фона на това, че вчера или оня ден тук беше изтрита темата за току-що разгонена женска, където търсиха "бял" баща ми станаха много съвпъдъците.

Не, нямам право да посоча някого с пръст директно и да заявя "Ти заплождаш с твоя мъжки всичко дето шава".

Постинга ми не е отправен към конкретен човек. Той е най-вече вик на отчаяние.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#105 Потребителят е офлайн   Имаме мечка вкъщи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 24-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia, Bulgaria
  • Interests:чау-чау , пътешествия , кулинария и др.

Публикувано: 27 May 2011 - 11:45 AM

Във вторник бяхме с приятели на 1 хижа на Витоша за по бира и картофки...2 от мом4етата имат бийгъл и Джак Ръсел и 2те от зоомагазини. Изведнъж собственика (мисля че беше собственика) на хижата изкочи и каза "ейй и аз имам женски бийгъл, хайде да ги заплодим" и си менкаха телефони. По съшото време на съседната маса имаше 2 жени с 2 деца, баба, майка и малките и с тях беше и едно пудело-булонкоподобно...което не спря да ближе Аури отзад и я гонеше постоянно...аз само го бутах и го гонех, тъй като и на мен и видимо на нея не и беше приятно. Предложих на собствениците му да си го гледат, да го извикат , да го завържат , ако щат на което те ми отговориха (на първите ми забележки не обърнаха никакво внимание) " ами тя щом не е разгонена, нека си се ближат , какъв е проблема, те се сприятеляват, плюс това Еди-кой си е послушен и нямаме повод (кучето нямаше и каишка даже).Но те не са първитес мъжко куче, които срещаме, дето си мислят, че щом имат мъжко се изключва автоматично всякйаква отговорност...пускат си ги свободно в парка без да ги гледат, Аури е на повод всеки ден когато беше разгонена. Мъжките се нахвърлят по 3-4 ние неможем да ги удържаме..а собствениците им когато дойдат след 10 минути едва ли не ни се карат как така разхождаме разгонена женска!!! Е извинявайте!!!Та да се върна на познатите с бийгъла....започнах да задавам неудобните въпроси "защо аджеба е нужно сега да ги заплождате тия животни?" Борко изследван ли е за болести?""Та вие дори не сте виждали още женската, как така се навихте веднага" А изпуснах да кажа, че те много ми се издразниха на скандала с собствениците на бялото пуделоподобно. Опитах се да им обясня ,че чрез слюнка се предават доста болести, за които кучетата не се ваксинират, а най -малкото просто не ме кефеше кучето ми да бъде лизано постоянно от това куче.както и да е в крайна сметка тия момчета се опитаха да ме оборят, оносно заплождането, че всичко дето се е родило е дар от природата....ъъъъъъъъъъ...просто станах и си заминахме, май няма да се видим повече...
User's Signature

Качена снимка

#106 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 May 2011 - 12:33 PM

Уважавам хората с препотентни мъжкари, доказани производители и шампиони, които отговарят на стопаните на поредната женска:
- Тази скачка не ме интересува.

И затварят вратата.

Ма няма пари, ма няма алиментни бебета.
Отговорност за създанен живот е над парите.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#107 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 May 2011 - 12:37 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 27 May 2011 - 12:33 PM, написа:

Уважавам хората с препотентни мъжкари, доказани производители и шампиони, които отговарят на стопаните на поредната женска:
- Тази скачка не ме интересува.

И затварят вратата.

Ма няма пари, ма няма алиментни бебета.
Отговорност за създанен живот е над парите.


Качена снимка

#108 Потребителят е офлайн   tornado Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 27 May 2011 - 03:04 PM

Привет!
Можете да бъдете спокойни, Торнадо не е заплождал женска без родословие, нито вчера, нито днес, нито в последните 4 години.Правил го е 1 път преди повече от 4 години и това беше единствената грешка.В Хасково има поне още 3-4 кремави мъжки чау-та, чийто собственици дори не познавам, но съм ги виждал по улиците, също ветеринарният доктор, чийто услуги ползвам ми е разказвал за тях.Внесени са от Унгария и от Словакия, кучета тип "Зоомагазин". Освен това в Хасково има една голяма фирма, която се занимава
с непрестанен внос на кучета със специализирани микробуси, работят на конвеир и бълват яко кучета.Тях също не ги познавам.
Паричките от едно потенциално заплождане изобщо не ме касаят, защото просто това е една смешна сума, да не говорим за принципите, които отдавна съм си изградил за развъждане на родословни кучета.
Съвсем друг момент е и появяването на снимки на Торнадо и Лаурентина в обяви за малки кучета в какви ли не сайтове за обяви,от кой ли не град...Как да спра кражбите на снимки?
Предлагам ви следното.Звъннете ми днес -утре, след месец- два или година - две и ме питайте "Абе имам една страшна женска разгонена дай да я заплодим с твоя мъжки, да изкараме някой лев" пък ми чуйте отговора.
Това е накратко.
User's Signature

www.chowchowbg.com
Kennel "Realnature", FCI 53/07

#109 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 May 2011 - 03:11 PM

Показване на мнениетоtornado, в 27 May 2011 - 03:04 PM, написа:

Предлагам ви следното.Звъннете ми днес -утре, след месец- два или година - две и ме питайте "Абе имам една страшна женска разгонена дай да я заплодим с твоя мъжки, да изкараме някой лев" пък ми чуйте отговора.
Това е накратко.


Качена снимка Качена снимка

#110 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 May 2011 - 03:19 PM

Показване на мнениетоtornado, в 27 May 2011 - 01:04 PM, написа:

Привет!
Можете да бъдете спокойни, Торнадо не е заплождал женска без родословие, нито вчера, нито днес, нито в последните 4 години.Правил го е 1 път преди повече от 4 години и това беше единствената грешка.В Хасково има поне още 3-4 кремави мъжки чау-та, чийто собственици дори не познавам, но съм ги виждал по улиците, също ветеринарният доктор, чийто услуги ползвам ми е разказвал за тях.Внесени са от Унгария и от Словакия, кучета тип "Зоомагазин". Освен това в Хасково има една голяма фирма, която се занимава
с непрестанен внос на кучета със специализирани микробуси, работят на конвеир и бълват яко кучета.Тях също не ги познавам.
Паричките от едно потенциално заплождане изобщо не ме касаят, защото просто това е една смешна сума, да не говорим за принципите, които отдавна съм си изградил за развъждане на родословни кучета.
Съвсем друг момент е и появяването на снимки на Торнадо и Лаурентина в обяви за малки кучета в какви ли не сайтове за обяви,от кой ли не град...Как да спра кражбите на снимки?
Предлагам ви следното.Звъннете ми днес -утре, след месец- два или година - две и ме питайте "Абе имам една страшна женска разгонена дай да я заплодим с твоя мъжки, да изкараме някой лев" пък ми чуйте отговора.
Това е накратко.


Предположих че вашето име го използват, и то точно фермерите.

Благодаря за уточнението.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#111 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2011 - 03:22 PM

Хайде и аз да се включа тук на седянката с една история, от която ми се изправиха косите.

Имаме нови съседи на вилата - от града са, идват там с домашния си любимец мъжки НОК. Още първия ден го изпуснаха и той избяга от двора им по пътя и се завря при един комшии, а те цялата фамилия хукнаха да го гонят да си го приберат. Ние с Линда ги зяпахме от нашия двор, а аз се кикотех - егати НОК-а, даже моята хубостница е по-послушна! :ab_041:

Е, ама като ме заприказва новата ни съседка и ми разказа за кучето си - вече не ми беше до смях.

Та според стопанката кучето й, вече на 5 години, се оказало по характер супер агресивно - към хора не, но други кучета нападало наред, просто си бил такъв.
Това ме притесни, защото там оградите на дворовете не са сериозни препятствия, но се успокоих с мисълта, че моята е женска и досега никога не са я нападали даже най-агресивните мъжкари, дори не са я ръмжали. Споделих това с новата съседка, а тя ме изгледа малко странно и разказа, че преди време завели техния при женска НОК за заплождане. Свършили кучетата работата, ама после женската, кой знае защо, го изръмжала.
И какво мислите направил младоженецът?
Ами сдавил я и я убил - там, на място! :ud_009:

Тръгна си жената, аз така си и останах - като гръмната!
Ума ми не го побира - с какъв акъл са искали да го развъждат това куче, като то не е просто агресивно, ами си е абсолютен психопат? Дават ли си сметка какви кученца ще се родят, какъв характер евентуално ще наследят от баща си? Колко проблеми ще създадат на стопаните си, пък и на други хора и кучета, преди да се отзоват на верига в някой двор или просто ги гръмнат?
:eg_033:
А стопаните на "булката", дето са искали кученца от тоя красавец, са си останали ... и без кученца, и без куче!

Та така - инфо за размишление за тези, дето се "сватосват" кой с кого свари.
Да си правят сметката и стопаните на женски - какво може да им се случи...

#112 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2011 - 03:38 PM

Ние се борим с кражбите на снимки така

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#113 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 27 May 2011 - 03:40 PM

и просто ей така и повярвахте? :ud_009: И те през това време са седяли и гледали как убива другото куче,да бе да :dry: Две такива големи кучета трудно ще се убият едно друго толкова бързо.Имам 2 НОК и са се сбивали жестоко(две доминантни женски,вече отраснали не понасящи други женски кучета)и при най-голеите им сбивания пораженията са били олигавени и разхвърчани козини.При все,че и сама съм ги разтървавала.И в крайна сметка от две агресивни женски,невзпитани и необучени когато ги взех за 2 месеца вече са дружки и не могат една без друга.Та отплеснах се,но мисълта ми е,че не е толкова лесно да се сдави до смърт.Всъщност мого хора лъжат така,защото са комплексари,че кучето им едва ли не е Баскервилското куче,защото изпитват особен вид задоволство как другите хора се страхуват от техния звяр едва ли не.Имах и подобен случай с пуснато куче(което уж е агресивно много пък го пускат свободно)докато стопанката му крещи колко е агресивно и да бягам надалече и докато дойде да си го вземе то взе че се заигра милото,а тя го дърпа от нас :dry:
Просто ги посъветвайте тез ваште комшии да потърсят специалист и да коригират поведението му.Да вземат мерки сега,като не са го направили като е било време,а не да се вайкат къв особен екземпляр си имат и че той си бил такъ,НЕ те са си го направили такова животното волно или неволно.
Поздрави и сори за спама,ама не се сдържах :rc_036:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#114 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2011 - 03:48 PM

Ами не мога да знам дали е истина тази история.
:md_064:
Но не е нормално мъжко куче да напада женско - това е знак, че нещо сбъркано има в инстиктите му, защото природата се е погрижила да се запазят тези, които продължават рода.
Обратното не е вярно - жените си се бият, пък и на мъжки налитат! :ab_041:

Това, което ме шашна, е че куче с такива "сбъркани инстинкти" са тръгнали да го плодят...
:eg_033:

#115 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 27 May 2011 - 03:54 PM

хората не гледат характер,не гледат и изследвания,дори знаейки за наличието на някои от тях(познати плодиха куче с крипторхит впреки,че знаеха.Голяма работа една топка по малко)Хората гледат екстериора,как изглежда.А и разчитат,че докато е малко хората няма да разберат на какво точно прилича :dry:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#116 Потребителят е офлайн   pretty girl Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 01-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 16 June 2011 - 03:30 PM

Да си кажа мнението и аз - нали затова създаваме акаунти. И моето куче е внос от Унгария, не виждам, защо се драматизира това? И поръчано от зоомагазин. А къде да го купя иначе? Да ходя аз до Унгария? Защо? Хората си имат бизнес - търгуват с животни и всичко за тях. Кучето е от развъдник. Къде е драмата? При положение, че в България развъдник на чаутата няма, или не ми е известен такъв. В темата "родословни чаута" има две-три кучета само, ако не греша. Що така? Унгарските развъдници по нищо не отстъпват на тези от Италия или Испания, Русия и прочие, - просто зоомагазините гледат да докарат кучето от комшии - да не го тормозят при транспортирането му допълнително. Вижте, ако кучето се внася с цел племенно развъждане и струва хиляди е едно, но ние не говорим за такова. Говорим за кучета с родословие, където се виждат предците до 5 коляно. Не виждам защо да не се развъждат те. Не всеки човек иска племенно изложбено куче - такива хора са единици и цените за дадените кучета са много високи. Повечето хора искат домашен любимец с ясно потекло, а и самите собственници трябва да са наясно какво правят, като заплождат своите любимци - да се видят вносните родословия да няма общи предци. Но и при племенно развъждане пак се раждат кучета с дефекти и то често. За зоомагазините е ясно, че не всичко им е "цъфнало", но и аз да отида в ресторант да ям - има вероятност да се натровя , нали? Бизнес си е бизнес. Живях 3 години в САЩ - родината на puppy mills. Какви ли не кръстоски има там! Кошмарно е! За чаутата особенно. И с немска овчарка, и с пит бул, и с ретривер - какво ли не съм видяла. И нищо, живеят си хората и се радват на домашните си любимци и гордо го наричат "моето чау-чау". Единственното, което е забранено - в зоомагазините се продават кастрирани животни. Възможно, това правило трябва да се приложи и тук за неродословни животни. Но, очевидно и в САЩ законите са различни и миксове на породите са нещо обикновенно. Между другото, в темата за японски акити хората съвсем дружелюбно си запознават кучетата и ги заплождат без много да питат може или не. Просто го правят. Защо не? И те са купени от зоомагазините или докарани по поръчка, така че не виждам трагедия. Пак повтарям, можеш да си докараш куче лично и от Луна, с три родословия, но то ще развие дисплазия, кожни проблеми, рак, какво ли не - гаранция няма. А и всяко породно куче без родословие може да отиде на изложба и да получи съответни оценки от съдията, позволяващи му да започне родословие.

#117 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 17 June 2011 - 01:13 AM

Направо ме убиКачена снимка

#118 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 June 2011 - 11:06 AM

pretty girl
Точно благодарение на тази гледна точка относно размножаването ( да не се бърка с развъждането) вече в последните години има такова страшно засилване на породоподобни кучета от всякакъв калибър и вид, които се зарязват навън. Разгледай внимателно снимките в този ресурс http://arsofia.com/b...incher-dalmatin

Според теб кучетата там са с татуировка и чип от истински развъдник да не би? Разбира се че са плод на пореден безотговорен махленски размноженец, който "искаше да си остави едно за себе си" а другите нещастни животни - майната им, да гният на улицата.

Да не говоря за хъските и техните миксове с маламути, потърси темите в подфорума на хъскита колко нещастни кучета просто ги изхвърляха защото се наиграха. И те не са били от развъдник.

Дано достъпно обясних защо съм против безхаберното махленско размножаване.

Цитат

Къде е драмата?
- отговарям. Тя е на улицата при изхвърлени или пускани сами да се разхождат кучета, които ако не намерят отговорен стопанин ще загинат навън.
Я питай IA колко е тъжна гледката да гледаш един чау, бил 2 месеца навънка, изхвърлен от роднини на починалия му стопанин.
Кварталното размножаване освен че деградира породата, то допринася за наплива на бездомните породоподобни по улиците и приюти.

P.S. Да не говорим че в следствие на тотално неграмотно размножаване все повече виждам кучета които вече не приличат на породата ни. Гледаш го - задните лапи му са като на кенгуру, на горкото, вече няма и помен от задължителната изправена скакателната става, която да осигури прочутата скована походка на чау. А пигментация? Скоро съвсем ще се изгуби уникалния тъмно-син език на чау, колко ги има вече с розови петна по езика. А порочната психика, когато животното е страхливо-агресивно вместо да има типичен уравновесено-недоверчив характер?

За здравето да не говоря. Преди години имаше тема за едно кремаво чау на 8 месеца, което го подаряваха с куп наследствени кожни проблеми - на стопаните им омръзна да го лекуват.
Няма откъде да се намерят за всички тези животни отговорни стопани, готови да дават луди пари по лекари. Просто защото те прииждат все повече и се множат в геометрична прогресия, няма откъде да се намерят добри ръце за всяко едно от тях.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#119 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 November 2011 - 08:12 AM

Показване на мнениетоCh1L1K@, в 29 October 2011 - 04:54 PM, написа:

Днес майка ми и баща ми ходиха за първи път на експертна оценка.И не сме решили да го пускаме за разплод.А що се отнася до изложбата Рекси е получил отлична оценка без никакви забележки и отклонения от стандарта на породата.


Извинявайте, а в тази организация е позволено да се дава ОЦЕНКА на кучето без родословие, дошло за експертно описание?


А това тук не е ли вашия Рекси, предлаган за разплод в тази обява?
"Предлагам мъжко бяло чау-чау за разплод": http://www.topobiavi...adno194102.html

?????


Дори снимката е същата като на аватара ви.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#120 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 November 2011 - 01:12 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 02 November 2011 - 08:12 AM, написа:

Показване на мнениетоCh1L1K@, в 29 October 2011 - 04:54 PM, написа:

Днес майка ми и баща ми ходиха за първи път на експертна оценка.И не сме решили да го пускаме за разплод.А що се отнася до изложбата Рекси е получил отлична оценка без никакви забележки и отклонения от стандарта на породата.


Извинявайте, а в тази организация е позволено да се дава ОЦЕНКА на кучето без родословие, дошло за експертно описание?


А това тук не е ли вашия Рекси, предлаган за разплод в тази обява?
"Предлагам мъжко бяло чау-чау за разплод": http://www.topobiavi...adno194102.html

?????


Дори снимката е същата като на аватара ви.


Да, дават. И "родословия" издават. Имат си и "САС", "CACIB" ... И признават и "нови" породи ... като например породата "сармат" в въпросната федерация.

А кучето на аватара е това на обявата.

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни