Dog.bg Форуми : Бъдете милосърдни - не заплождайте.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бъдете милосърдни - не заплождайте. отново около кварталното развъждане

#121 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 November 2011 - 01:29 PM

dog.bg
Ужас...
И после се чудим откъде идват тия нещастни в Богров, като усиновената от моята приятелка демодекозната Лори...Че с какво е по-различна подобна дейност от кварталното размножаване? Диплома и аз мога да си нарисувам и после да омайвам балъците че моето куче е шампион, видите ли...

Тъжно и грозно е това.

Поне да се бяха поинтересували от окраската на породата - "бяло" чау-чау не съществува, в нашата порода има само окраска КРЕМ.

Няма нищо по-ужасяващо и вредно за една порода, когато с развъждането й се захващат неграмотници.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#122 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 November 2011 - 01:44 PM

Ами в изолатор може да попадне всяко куче, независимо как и защо е развъдено ... въпрос на хора, не на кучета. Дори и някое без порода с свестен стопанин няма да отиде там, а ако човека не е човечен - и най големия шампион пак може да попадне.

Хора, кучетата нямат нищо общо с цялата работа. И защото нямат нищо общо, има и такава "федарация" - признават нови породи, признават породност без родословия, издават такива, които се признават само от тях обаче, не от FCI.

Иначе естествено "признават" всички FCI родословия ... Качена снимка

Изложби да има, сертификати, титли - всеки иска парче от този бизнес, който всъщност не би трябвало да е бизнес, а благородно начинание и помощ при развъден процес.

#123 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 November 2011 - 05:11 PM

dog.bg

Извинявай, но не мога да се съглася - живяла съм в обществото където нямаше такова безобразно размножаване на породоподобни и толкова организации, имитиращи дейност на породно развъждане и селекция.
И тогава породисти или породоподобни кучета се брояха на пръсти в един район, а който не можеше да си позволи породисто - задължително взето чрез клуб! - си взимаше улично. Самата аз съм израснала с чистокръвни тротоарни превъзходни, никога не сме се срамували в двора един пред друг от факта че кучето ти е абсолютно безпородно. Породистите и породоподобните се ценяха и бяха изключително възпитани, предизвикваха възхищение и уважение от страна на случайните минувачи.
А не като сега - всичко дето шава го пускат/предлагат за разплод и кучетата масово попадат в ръцете на купувачи, които си взимат четирикрако с цел да им доукраси аксесуарите. И като видят че това нещо яде-ака-хапе-дърпа и боледува отгоре на всичко - най-спокойно го пускат на улицата, защото са се наиграли.

Масово явление е това. Тези нещастни породоподобни, които валят вече като градушка, метеоритен дъжд ли ни го внася? Вече говорим за социален феномен, когато кучетата от всяка една порода са толкова леснодостъпни за безотговорен потребител, че резултатите сами ги виждаме.

А за кварталното размножаване мнението ми го знаеш - нагледах се на резултата му на животинския пазар и по зоомагазините. Колкото и да агитираш хората да не купуват от там - те пак ще купуват, но пък как ли да се спре кранчето на пупи-милове и ей такива като Ch1L1K@, който върти суче че не било кучето да се пуска за разплод, когато обявите говорят друго - идея си нямам...

Горката ни порода...
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#124 Потребителят е офлайн   ar4i_09 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 04-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 November 2011 - 07:55 PM

"Няма нищо по-ужасяващо и вредно за една порода, когато с развъждането й се захващат неграмотници. "


Да, донякъде е така, но непрекъснатото налагане на друго мнение няма да промени нищо, а само ще направи този форум още по-непосещаем от потребителите. Който си е решил да развъжда кучета, никой не може да го спре!

А пък аз недоумявам как може да има българи, които да пишат Усиновявам и аксесУари. Хора, знам, че сте много компетентни, но поне се изразявайте грамотно!

#125 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 02 November 2011 - 09:05 PM

Дори не смятам за необходимо да коменитирам такъв пост. Само ще цитирам част от правилника и по точно, част от точка 6.

б) обяви за търсене на партньори за нерегламентирано развъждане;
в) обяви за продажби на извънклубни кучила;
д) реклами на зооборси и ферми за кученца



Пък да влиза който ще във форума. Тук има правила- Не се толерира без породно развъждане.
Погледнете дори подфорума на Самоедите.Там темите са разделени на Самоеди и на Домашни любимци, приличащи на породата.
Всяко куче което няма родословие ,винаги си остава приличащо- та дори и с 5 експерти оценки и то от FCI, чиито член е БРФК, а не някаква измислена алтернативна организация като ДБРКС, например.Точно и за това казах на Ch1L1K@ да не ходи на тази изложба .Един път да те видят, дори като наблюдател ,после и да искаш да влезеш в правият път.......нък
ТоноВсяко кщоДомашни любимци, приличащи на породатамашни любимци, приличащи на породата

#126 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 November 2011 - 09:30 PM

Показване на мнениетоar4i_09, в 02 November 2011 - 05:55 PM, написа:

"Няма нищо по-ужасяващо и вредно за една порода, когато с развъждането й се захващат неграмотници. "


Да, донякъде е така, но непрекъснатото налагане на друго мнение няма да промени нищо, а само ще направи този форум още по-непосещаем от потребителите. Който си е решил да развъжда кучета, никой не може да го спре!

А пък аз недоумявам как може да има българи, които да пишат Усиновявам и аксесУари. Хора, знам, че сте много компетентни, но поне се изразявайте грамотно!



Пука ми кой ще влиза във форума - ако се налага със супер грамотните размножаващи да общувам точно тук, колкото "грамотно" и да пишете без кривописни и правописни грешки - злото причинено на една порода ще го гледам по витрините на зоомагазина.
Ти пък намери с какво да се захванеш, с думите изписани с У, точно ти ли, дето ми обясняваше че петнистите чау-чау били чистопородни.

Щом ще си размножавате квартално все нови и нови нещастници, поне имайте съвест да не се фукате с гадостите които вършите.

И пак повтарям: най-голямата отговорност за кварталното размножаване имат точно собствениците на мъжките кучета. Защото безотговорен неграмотник стопанин на женската ако веднъж се види в приключение що е то да отгледаш едно кучило, то стопаните на мъжките пускат своите любимци на всичко живо дето шава и допринасят за производство на тези никому вече ненужни нещастни, защото видете ли "няма да се мъчи моето куче".
Отвратителна гледка е това. Отвратителна човешка простотия и алчност наблюдавам от години насам. Вече дори ромите дето метат по улиците притежават чау-подобни, до там сме стигнали.

Пък ако ще и през О и през Ъ си го напишете, картинката няма да се промени.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#127 Потребителят е офлайн   ar4i_09 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 04-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 November 2011 - 09:49 PM

Пак запалихте фитила :D Съвсем не толерирам безразборното заплождане, а пък думата "чистопородни" за петнистите изобщо не съм я използвала. Но е факт, че пишеш неграмотно и не ми казвай, че не е от значение, защото е смешно.

#128 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 November 2011 - 09:56 PM

Показване на мнениетоar4i_09, в 02 November 2011 - 07:49 PM, написа:

Пак запалихте фитила :D Съвсем не толерирам безразборното заплождане, а пък думата "чистопородни" за петнистите изобщо не съм я използвала. Но е факт, че пишеш неграмотно и не ми казвай, че не е от значение, защото е смешно.



Смей се , сочи с пръст, забавлявай се, дреме ми на пУловера. Аз моите знания троха по троха от опитните хора съм ги събирала с години, за да се разплача за едното У или О. За разлика от теб повече се впечатлявам от постъпките на хората, както от тази на моя приятелка, взела чау от приюта в Богров, отколкото от това как ще бъде написано.

Из цялата тази история единствено което ти е направило впечатление е моя кривопис и как нямало да влизат хора в този подфорум.
Много показателно.

Да продължим по темата: алооооо, многото правилно и безгрешно пишещите, поне не си пускайте своите любимци за скачка, погледнете снимките на породоподобните в Богров и се спрете.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#129 Потребителят е офлайн   Мечонка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 11-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 03 April 2012 - 10:23 AM

Ако някой изобщо влиза в този форум, нека наистина види и тази тема.
Това, че кучето е красиво, умно и т.н. и т.н. не значи, че трябва да има поколение. Аз имам породоподобно куче и се опитвам да обясня на хората, защо не трябва да се развъждат такива кучета - Наистина ми пука, че не знам дали бебета ще са здрави, че ще ги вземат хора, които ще развъдят и тях и така до безкрай! Ходила съм и аз на животинския пазар, за който Фурия е писала в началото със същата цел - исках да видя как стоят нещата там, какви хора има там, лъжите им се сипеха една след друга. Поисках телефона на човек, който ме убеждаваше, че си гледа сам чау-чау от години и много се грижи за тях и т.н. - написах телефонният му номер в една търсачка и познайте - "изкупувам кученца всякакви породи, целогодишно, много изгодно" . Писна ми да ме тормозят и да ме убеждават да не кастрирам кучето си, да роди за здраве, че ТЕ имали много красив мъжки и т.н. Да, кучето ми няма родословие, плод на междусъседско развъждане е! Но това, че съм го взела, не значи че и аз ще допусна същата грешка - аз нося отговорността за действията си и няма да повторя това - и го правя САМО защото не искам да се родят евентуално болни кученца и НАЙ-вече защото от хората, които ще ги вземат, ще има поне 1-2ма, които ще ги размножат и както казах - така до безкрай!
Онзи ден си говорих с един човек с мъжко чау - имало родословие! От къде е? Ами от зоомагазин! Жалко, че има родословие - ми казва - а пък има дисплазия! (изглеждаше ужасяващо)..........
Не бих искала заради мен някой да гледа болно куче или да го изхвърли. Колко хора срещам с различни кучета и ми казват "Не ти ли писва? На мен ми писна вече, НАИГРАХ МУ СЕ"...
Сложна е тази тема наистина! Аз лично не исках родословно куче - исках куче, което да НЕ водя по изложби, да НЕ "развъждам", а да си го кастрирам и да е просто моят домашен любимец! Какво трябва да направят хората като мен?
Безпородно куче е добър вариянт, от приют, но и това крие своите рискове. Нямаш наблюдение върху родителите, не знаеш какъв ще е нрава му, дали ще ти пасне, дали ще си способен да откликнеш на неговите нужди? Да не говорим, че по-рядко там се появяват бебета, (поне когато аз се интересувах нямаше с месеци) а голямо, пораснало куче, не бих взела.
Дори да няма междусъседско развъждане, ще има винаги зоомагазини с "родословни" кучета, макар, че за 800-900лв. родословно ЧАУ от чужбина от "много елитен развъдник" не знам как се взима от тези зоомагазини. Това е тъжната истина.
Замислете се моля ви - поне за здравето на кученцата! Дори да сте взели породоподобно - не го "пускайте" да има малки, защо го правите? Освен за пари, аз друг отговор не виждам!
Може би не съм аз човекът, който да напише тези неща, но единствено искам хората да се замислят. А и това е моята позиция и аз я споделям с вас!
User's Signature

Ако искаш ИСТИНСКИ приятел - вземи си КУЧЕ!



#130 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 03 April 2012 - 11:41 AM

Добре де ама сама си противоречите.Хем не искате да вземете пораснало куче,хем не заплождайте,хем не искате да водите по изложби.........И хората ,които мислят като Вас какво им остава от къде да си купят кученце-пак от търгаши и зооборси.Като искахте домашен любимец що не си взехте пет клас от развъдник-щото струва пари.По прищтите има достатъчно нещастници ама не те са вече големи-не знаем родителите им,а на вашето куче от междусъседско развъждане знаете ли родителите му,знаете ли дали не страдат от наследствени заболявания?
Нищо лично към Вас просто си размишлявам на глас....
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#131 Потребителят е офлайн   Мечонка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 11-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 03 April 2012 - 01:16 PM

Права сте, ShiBumi_GirL, а аз какво съм написала, видяхте ли?

Сложна е тази тема наистина! Аз лично не исках родословно куче - исках куче, което да НЕ водя по изложби, да НЕ "развъждам", а да си го кастрирам и да е просто моят домашен любимец! Какво трябва да направят хората като мен?

Е? Това питам и аз. (Видях това за пет-класа, но не всички можем да си го позволим, аз съм на 19 години, мислите че си сама мога да си купя такова куче? - не ми отговаряйте, знам, че и моята позиция е грешна - като не мога да си го позволя, да не си взимам куче.)

Да, виждала съм родителите на моето куче, няколко пъти. Едва ли щях да си противореча толкова жестоко - хем тези в приюта не съм виждала, хем на моето куче. Но хубаво, че си вадите предварителни изводи... Майката на моята е на 4г, баща и на 6г. засега нямат никакви заболявания, даже и паспортите съм им виждала - до колко са истински не знам. Затова казах - НОСЯ СИ ОТГОВОРНОСТТА! Ама не всички са като мен да им пука и плодят наред! Съжалявам, явно не съм разбрана, не знам вече и аз какво да напиша!

ПОВТАРЯМ:
Може би не съм аз човекът, който да напише тези неща, но единствено искам хората да се замислят. А и това е моята позиция и аз я споделям с вас!

Ясно ми е, че съм подкрепила това, което е най-лошото, което може да се причини на кучетата! Спирам да коментирам тази тема, казах, каквото имах да казвам - апел към хората, които така или иначе имат породоподобни да не заплождат заради някои лев отгоре!.......
User's Signature

Ако искаш ИСТИНСКИ приятел - вземи си КУЧЕ!



#132 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 03 April 2012 - 04:06 PM

ShiBumi_GirL , нека да не нападаме човек, който все пак за много кратко време и на възраст която не се очаква да се замисля сериозно на тези неща, е взел супер адекватно решение. И разсъждава по въпрос,на който отглеждащите с години кучета и на сериозна възраст хора,не обръщат никакво внимание.Чест и прави, че търси информация да се образова подобаващо. За да не се срамува после. Аз точно на такъв човек бих дала мое бебе.


За мен кучето на Мечонка има уникалният късмет с такава стопанка. Ако питаш мен даже го смятам за спасено от постоянни заплождания докато го скапят, ако беше попаднало при други хора. Всеки от нас в определен период от живота си е имал противоречия по дадени въпроси. Важна е позицията която ще заемеш. И това според мен трябва да се толерира.


Мечонка, за мен не само породоподобни не трябва да се заплождат, ами и доста родословни. Аз съм вече с четири женски.Една от които е кастрирана.Но и за другите не планирам развъждане преди да съм сто процента сигурна,че са здрави. Да минат всички тестове и тогава евентуално ако сметна,че си заслужава, а и то има доста време.Фей за сега от не кастрираните ми е по голяма и здрава. Мина доста тестове и изследвания и като навърши вече определена възраст за окончателни,ще я мисля.Имам желаещи и от БГ и от чужбина за нейни бебета. И пак се замислям, като знам едно раждане какво коства на една женска.


#133 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 04 April 2012 - 06:56 AM

Показване на мнениетоIA---, в 03 April 2012 - 02:06 PM, написа:

ShiBumi_GirL , нека да не нападаме човек, който все пак за много кратко време и на възраст която не се очаква да се замисля сериозно на тези неща, е взел супер адекватно решение. И разсъждава по въпрос,на който отглеждащите с години кучета и на сериозна възраст хора,не обръщат никакво внимание.Чест и прави, че търси информация да се образова подобаващо. За да не се срамува после. Аз точно на такъв човек бих дала мое бебе.


За мен кучето на Мечонка има уникалният късмет с такава стопанка. Ако питаш мен даже го смятам за спасено от постоянни заплождания докато го скапят, ако беше попаднало при други хора. Всеки от нас в определен период от живота си е имал противоречия по дадени въпроси. Важна е позицията която ще заемеш. И това според мен трябва да се толерира.


Мечонка, за мен не само породоподобни не трябва да се заплождат, ами и доста родословни. Аз съм вече с четири женски.Една от които е кастрирана.Но и за другите не планирам развъждане преди да съм сто процента сигурна,че са здрави. Да минат всички тестове и тогава евентуално ако сметна,че си заслужава, а и то има доста време.Фей за сега от не кастрираните ми е по голяма и здрава. Мина доста тестове и изследвания и като навърши вече определена възраст за окончателни,ще я мисля.Имам желаещи и от БГ и от чужбина за нейни бебета. И пак се замислям, като знам едно раждане какво коства на една женска.


О, не изобщо моля поста ми да не се смята като ''нападение''. Просто са въпроси възникващи от написаното по горе.А за пет класа куче не е задължително да си купиш кучето веднага когато ти скимне.Искам куче,ама искам го сега.Пестиш докато събереш необходимата сума.Имам познати и приятели с кастрирани родословни кучета,които също не желаят да ходят по изложби,а кучетата не са им пет клас.Така,че варианти има.
Аз подкрепям с две ръце това,което е казала Мечонка,че не бива да се запложда ей така за кеф и разнообразие.
Като цяло годините не са оправдание.А относно това за родителите,че сте ги видели има много заболявания ,които се предават в поколение,през поколение,но като няма родословие не можете да знаете какво може да излезе.
:ae_085:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни