Dog.bg Форуми : Бъдете милосърдни - не заплождайте.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бъдете милосърдни - не заплождайте. отново около кварталното развъждане

#41 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 12:08 PM

Бях тръгнала да я връщам малката на "развъдчицата" й. Хората, с които пътувах от Москва до София, вече я познаваха и много я харесваха, когато разбраха че връщам кутрето на "развъдчицата", плодяща болни, ми се примолиха и предлагаха пари (родословно женско кутре с родители-шампиони не струват малко, както вие самата разбирате), но аз пари не исках - с болни животни не търгувам и не ги плодя, и без това в нашата порода ужаса е пълен. Подарих им го с условие никога да не дава поколение. Бяха наясно с диагнозите поради които я бях тръгнала да връщам, вече имаха едно женско кастрирано чау, сега това куче е обикновен щастлив домашен любимец, не е давала поколение, подчертавам.

Вие, дето плодите вашите, няма как да разберете, то е ясно.


User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#42 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2010 - 12:12 PM

Rinusha, нормално е Фурия да подари женската ,забележи не да продаде а да подари .Защото дълго време я е търсила с цел развъждане и обогатяване на породата точно в България .И няма кучето с което стартира дейноста да е с тежка форма на демодекоза .Къде и отива името .

#43 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 20 January 2010 - 12:15 PM

Цитат
Вие, дето плодите вашите, няма как да разберете, то е ясно.

Хм,поне не ги е продала на Подуенския пазар.Е,все щеше да се намери милосърден човек да ги купи.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#44 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 12:18 PM

Всичко разбрах,но аз лично,независимо с каква цел съм взела едно куче, то е най-вече домашен любимец,няма значение диагнозата,не бих го върнала,в момента,в който е стъпило в къщи,нищо друго няма значение.Слава богу познавам и такива хора,които са внесли куче,родословно,от шампиони и въпреки целта им,и въпреки тежката диагноза не я върнаха.Това е.Иначе много добре разбирам,не ме подценявайте
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#45 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 12:18 PM

Цитат(kitana @ Jan 20 2010, 12:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат
Вие, дето плодите вашите, няма как да разберете, то е ясно.

Хм,поне не ги е продала на Подуенския пазар.Е,все щеше да се намери милосърден човек да ги купи.


А смисъл че Ринуша не ги е продала на Подуенския пазар? Какъв е смисъла от това че е продала малките от двете скачки на женската си не на пазар, а на комшиите отсреща? Тя може ли да гарантира че те после не са заплодили животните си и не са излязли на пазара?
Тоест, вие не виждате разликата между подуенския пазар и кварталното размножаване? Интересно.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#46 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 12:20 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 20 2010, 10:18 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Тя може ли да гарантира че те после не са заплодили животните си и не са излязли на пазара?

Да

User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#47 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 20 January 2010 - 12:20 PM

Понеже на подуенския пазар всичките са родословни...Интересен факт,че някои от продавачите стоят и с големите си кучета(някой от родителите,най-често майката) зад щайгата с малките.В резултат на какво са тогава тези в щайгите?
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#48 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 12:23 PM

Цитат(Rinusha @ Jan 20 2010, 12:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Всичко разбрах,но аз лично,независимо с каква цел съм взела едно куче, то е най-вече домашен любимец,няма значение диагнозата,не бих го върнала,в момента,в който е стъпило в къщи,нищо друго няма значение.Слава богу познавам и такива хора,които са внесли куче,родословно,от шампиони и въпреки целта им,и въпреки тежката диагноза не я върнаха.Това е.Иначе много добре разбирам,не ме подценявайте

Ауч, какви думи, "не ме подценявайте"))))
Нямам такава цел. Вие сте тази, която закача етикети и съди. Аз имам време, пространство, пари и грижи само за още едно куче. И когато търся куче с цел развъдна дейност, то кучето трябва да е ЗДРАВО, а не да го донеса в България на1 март а на 8-ми вече да го връщам. Така че недейте с тези емоции и сериални изблици, удома да правя кучкарник с инвалиди щото развъдчика се ръководи от пари? Защо?

И тук любопитно се противоречите - осъждате Ия заради онава нещастно хъски задето го е взела и ще го гледа майка й, при това качествено и правилно, осъждате и мен, задето справедливо исках да върна едно болно животно, продадено на мен като основа на развъдник. Нещо не ми се връзва тази логика. Или вече спорите заради самият спор?))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#49 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 12:25 PM

Моля,моля,никого не осъждам,само констатирам.И нямам за цел да обиждам никого,да споря с никого,просто се опитвам да разбера логиката ви.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#50 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 12:25 PM

Цитат(kitana @ Jan 20 2010, 12:20 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Понеже на подуенския пазар всичките са родословни...Интересен факт,че някои от продавачите стоят и с големите си кучета(някой от родителите,най-често майката) зад щайгата с малките.В резултат на какво са тогава тези в щайгите?

Можете ли да се абстрахирате от пазара и да се върнем към темата - "НЕ заплождайте"?
Фалшиви родословия там ясно кой им ги издава - ксерокса зад ъгъла.

Сега, че не на всичките развъдници им е чиста работата - то е факт, но там поне нещата са по-лесни, развъдниците поне има как да ги проследиш, ей като ме пита някой от кой развъдник да НЕ взимам чау - вече знам от тъжен личен опит какво да кажа:-)))

Но тези там, кварталните, съседските - то е ужас и безумие.

Китана, или с това също ще поспорите?))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#51 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 20 January 2010 - 12:28 PM

Как да се абстрахираме от пазара,след като темата започва точно с фоторепортаж от там?

Окей.Ще хвана и аз да си взема куче оттам.Вече ме убедихте,че не е неправилно.Не е важно какво има в джоба на търгаша и дали е пълен,важното е кучето да си намери собственика.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#52 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2010 - 12:28 PM

Цитат(kitana @ Jan 20 2010, 12:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат
Вие, дето плодите вашите, няма как да разберете, то е ясно.

Хм,поне не ги е продала на Подуенския пазар.Е,все щеше да се намери милосърден човек да ги купи.


И какво ,мислиш че проблема съм аз.Не ставай смешна.И не е важно кой ги е купил а с какви намерения и дали после ще ги развъжда та да допълва Подуенският пазар.Защо това което не се продаде отива на улицата и добросъвесни хора го подритват .А някой луди ,визирам и себеси , ги кастрирват, хранят ,правят им послон , обезпаразитяват .За което получават доста упреци дори от блиски хора .И повярвай ми ако трябваше наистина за всяко бездомно да си копувам от пазара ,както беше казано снощи ,е няма къде да ги събера ,не че не ми стигат сретствата да ги гледам качествено.Я питай Фурия дали е съгласна с мен ,че трябва да се хранят бездомните .И пак ти казвам за мен това хъски- подобно е все едно, че съм го взела от улицата с едната разлика че някой си си сложи пари в джоба .То както е известно на всички ни рядко има развъдник дето да е читав и да държи на името си .За мое удоволствие познавам такъв в Банкя ,развъждат йорки и съм очарована от тях.Списъка обаче с нетолетантни развъдчици ми е по голям .И къде отиват тяхните бракове на пазара и и от тях в повечето случай пак има поколение.

И като не може да се абстрахирате от пазара , прочетете заглавието .

#53 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 12:29 PM

Цитат(Rinusha @ Jan 20 2010, 12:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Моля,моля,никого не осъждам,само констатирам.И нямам за цел да обиждам никого,да споря с никого,просто се опитвам да разбера логиката ви.


Аз домашен любимец имам - той е в профила и на аватара ми. Следващото куче, което купих - бе от развъдник с цел РАЗВЪДНА ДЕЙНОСТ, не съм купувала следващ пореден инвалид, когото да лекувам до края на дните му, а основа за бъдещ развъдник. Въпреки уверения на "развъдчицата" че ако си затрая и никому не кажа за диагнозата спокойно мога до го поизлекувам кучето и да плодя, аз отказах този вариант. Ето ви и логиката.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#54 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 20 January 2010 - 12:31 PM

Наистина е итересно заглавието.Но пък как да се абстрахираме от първия пост след него?Нямат ли някаква връзка помежду си?Или ?
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#55 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 12:34 PM

Цитат(kitana @ Jan 20 2010, 12:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Наистина е итересно заглавието.Но пък как да се абстрахираме от първия пост след него?Нямат ли някаква връзка помежду си?Или ?

Тази връзка не я виждате единствено вие, защото сте се захванала с хъски-подобното на Ия, а не със самият тъжен и страшен факт от съществуването на пупи-милове/зооборси/зоомагазини/кварталното заплождане.

Темата е била с цел да се замислят тези, които влизат тук и питат "кога да пуснем чау-то за разплод", вие я изместихте и изкривихте с личностни нападки спрямо друг участник.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#56 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2010 - 12:36 PM

Май се чудиш за какво да се хванеш .Нямаш ли си друга работа освен да търсиш под вола теле.
Интересно нашият тих форум колко посещаван стана ab_041.gif

ААА има връзка дълго търсих с какво да я свържа и от нямане на работа реших да купя куче със сини очи и за това е виновна моята ветка щот когато и исках едно бездомно със същите очи ,тя го изпрати за осиновяване в чужбина .Е Мила пак ти си виновна ,няма начин ab_041.gif

#57 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 12:38 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 20 2010, 10:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз имам време, пространство, пари и грижи само за още едно куче.


Цитат(Furia_S @ Jan 20 2010, 10:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз домашен любимец имам - той е в профила и на аватара ми. Следващото куче, което купих - бе от развъдник с цел РАЗВЪДНА ДЕЙНОСТ, не съм купувала следващ пореден инвалид, когото да лекувам до края на дните му, а основа за бъдещ развъдник.

И в този бъдещ развъдник няма място за още един домашен любимец?
Толкова от мен
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#58 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2010 - 12:41 PM

Ами нали идеята е да не заплождаме домашните си любимци.За какъв развъдник говорим тогава.

#59 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 12:41 PM

Цитат(Rinusha @ Jan 20 2010, 12:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Furia_S @ Jan 20 2010, 10:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз имам време, пространство, пари и грижи само за още едно куче.


Цитат(Furia_S @ Jan 20 2010, 10:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз домашен любимец имам - той е в профила и на аватара ми. Следващото куче, което купих - бе от развъдник с цел РАЗВЪДНА ДЕЙНОСТ, не съм купувала следващ пореден инвалид, когото да лекувам до края на дните му, а основа за бъдещ развъдник.

И в този бъдещ развъдник няма място за още един домашен любимец?
Толкова от мен


не съм купувала домашен любимец, вие дето правихте заплождания не сте тази която ще ме съди.
Кучето изкара с мен 1 седмица, седем дена - добре че диагнозата се разбра веднага. Реално преценявам силите си и пълен апартамент с кучета, като лудите бабички с по 30 бройки няма да правя, мерси. Кучето което ще дойде тук ще има пълноценни грижи, а не сълзи и сополи от турските сериали.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#60 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 12:43 PM

Цитат(IA--- @ Jan 20 2010, 12:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ами нали идеята е да не заплождаме домашните си любимци.

Боя се че нашите събеседнички не са тук за идеята ДА НЕ СЕ запложда))))))))

което е още по-тъжно и показателно. Как ще му обяснявам на кварталния да не запложда, след като ей ги, защитниците на подобна идея дори и тук.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни