Dog.bg Форуми : Бъдете милосърдни - не заплождайте.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бъдете милосърдни - не заплождайте. отново около кварталното развъждане

#61 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2010 - 12:43 PM

Гледам че Нанси е тука тя има женска за развъдна дейност и домашен любимец .Нека ти обясни разликата.

#62 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 12:46 PM

Хора,вие или не четете или не желаете да чуете никой друг освен себе си,както и да е.Нямам нужда никой да ми обяснява разликите.Чау smile.gif
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#63 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 12:49 PM

Цитат(Rinusha @ Jan 20 2010, 12:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Хора,вие или не четете или не желаете да чуете никой друг освен себе си,както и да е.Нямам нужда никой да ми обяснява разликите.Чау smile.gif

Ако нямаше нужда да ви се обясняват разликите нямаше да задавате подобни въпроси. Потомците от вашите скачки също може да са подуене, помислете следващия път когато развивате теориите за домашните любимци.

тъжно е това което чета. само законови наредби за задължителното кастриране и затваряне на тези пазари-магазини, друг изход не виждам. Все ще се намери някой който да ми обяснява как домашния любимец трябва да има скачка.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#64 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 12:51 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 20 2010, 10:49 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Rinusha @ Jan 20 2010, 12:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Хора,вие или не четете или не желаете да чуете никой друг освен себе си,както и да е.Нямам нужда никой да ми обяснява разликите.Чау smile.gif

Ако нямаше нужда да ви се обясняват разликите нямаше да задавате подобни въпроси. Потомците от вашите скачки също може да са подуене, помислете следващия път когато развивате теориите за домашните любимци.

тъжно е това което чета. само законови наредби за задължителното кастриране и затваряне на тези пазари-магазини, друг изход не виждам. Все ще се намери някой който да ми обяснява как домашния любимец трябва да има скачка.

Законите ги има няма ли да го проумеете?Контролът липсва
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#65 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 12:56 PM

Ринуша,

Хуааааа, най-накрая.
Ами айде де, айде. Значи ето го де - да има хора които да ги глобяват тези кварталните ако плодят и размножават. Оставете го това хъски-подобното, моят крокодил също е от зоомагазин от 2003-та, да не би да е пускан на женска? Или да не е обезпаразитен, да не е чипиран, да не е вакциниран или възпитан? Против съм тази система, против съм това кучетата да се закупуват по този начин, куче от там няма да купя и ако мога да разубедя някой човек да го направи - все нещо.
Но като система тези места просто не трябва да има. Тук сме солидарни, нали?

User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#66 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2010 - 12:59 PM

Да бе и къде в закона има задължително кастриране .То трябва и кучето да е чипирано и регистрирано в общината .Когато регистрирах ИЯ от там ми казаха че, че сме единствените в нашата община .Сега със закона за етажната собственост и връщането на домовата книга ,трябва даже и там да се впишат ,заедно с номера на чипа.Ти твоето регистрирала ли си го че говориш за закони .То и по закон всички кучета трябва да се изкарват на повод и да са задържително социолизирани .Ти пускаш ли твоето свободно.Закони ама никой не ги спазва .Съвест трябва .

#67 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 01:07 PM

За това говоря,то няма кой да следи тези неща,а кастрацията кой ще следи.Кучетата нямат чип,ха сега някой да докаже,че са кастрирани,ваксинирани и обезпаразитени.За това мисля,че преди да се въведе кастрацията,трябва да се натиснат стопаните да чипосат и регистрират кучетата си,да се знае всяко куче на кого е,да се глобяват като не чистят след любимците си,пък и до кастрацията ще се стигне.Сега ако кастрацичта стане задължителна,няма да иа никакъв ефект.Средностатистическия стопанин си мисли:Как точно ще ме задължат?
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#68 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 01:22 PM

Кучета от улицата минали приз кастрационен център нямат чип, ама стават за осиновяване. Чипирането в този вид, както е чипиран моя, само доказва че това куче е с номера 9......................, като същата лепенка има във ветеринарния му паспорт. Още не сме стигнали до там в чипа да има името и адреса на стопанина.
Докато заплождането и размножаването - кварталното и неграмотно такова - върви с пълна сила и ще върви и с чип и без чип.
Пак казвам - зооборсите и зоомагазините трябва да са забранени, ако там продават кучета и котки, да се задължат стопаните на животните pet-класа да си кастрират любимците за да няма ей такива пазари. Че гледката и миризмата са... Не говоря за онези животни в багажниците... Вие се изненадохте че мога да се разделя с куче, с което съм изкарала 1 седмица, а аз им се чудя на тези хора как може да ги държат тези кутрета в такива условия, това даже не е безхаберие, истинска тъпа жестокост е.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#69 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2010 - 01:39 PM

Позабавих се за да открия нашият документ за чипа.В него е вписано име на собственик адрес и всички данни .Удостоверението е като акт за собственост на кучето с него се доказва че животното е твое.С този номер се регистрира и се плащат данъци.Да ама българина това го заобикаля.И като има жалба срещу нечии любимец и ако той не го е регистрирал и уведомил държавата за претежанието на това животно ,по никакъв начин не доказва че е негово ,дори да го е гледал 10 години и 20 комшии да му свидетелстват .Може да му отнемат любимеца.Да не говорим че лятото с еколога на общината имахме среща точно по жалба на определени лица срещу питбул който напада и хора и животни.Нали и аз съм люда че ме интресуват бездомните и децките площадки ,та инфото ми е точно и някъде даже имам копие от този закон.Ще го потърся.Та въпросното лице така усилено си търси женска за разплод от неговият свиреп другар ,че даже отхвърли няколко кандидатури на свестни питбулки щот виждаш ли биле социализирани .А сега след милион жалби питайтего дали няма санкция за поведението си .Системата работи много бавно и хората които имат капка здрав разум действат както трябва и спазват закона .Въпроса е колко такива дето спазват закона има ,че точно те имат право на дума .А не такива дето ....е там някакъв закон .... ама тай не е за мен .И като се оплачеш от друго съседско куче никой не ти обръща внимание щот за него твоето не съществува ,не е регистрирано .Та на кратко ,кучето когато е регистрирано си има предимства но защо трябва да даваме и за това някой лев на държавата .......

#70 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 01:51 PM

В чипа ви има данни за стопанин и адреса? В документа за чипа - да, но в самия чип при четящото устройство дали на екрана излиза само номера или цялата информация? Мисля си че само номера, и то не всеки кабинет разполага с четящо устройство.

За питбул - тази прекрасна порода - също не говоря. Имам познати с питовете, кучетата им са толкова възпитани и в ръцете на грамотен стопанен абсолютно управляеми, че като го видях онова питбулче в кашона си дадох ясната сметка че може да попадне ей на такъв кретен, който описваш ти.

Кварталното развъждане е сериозна и болезнена тема. Винаги като питам стопаните ЗАЩО ще заплождат кучето си, като правило смислен отговор няма. Каприз, "искам малки", или "да роди за здраве".
Правилно каза Дог в същата тема във форума "да пазим и развиваме породите" - ние не сме богове (по друг повод, но е правилно казано). Като не сме - да не се правим на такива.
Развъждане на кучета е наука, не напразно за най-хубавите ловни и охранни кучета по-рано е имало цял щат "кучкари" да им подбират двойки и да плодят качествени кучила. А сега всяко второ нещо с куче пуска любимеца си за разплод. Защо? за да се чудим как да намерим дом на половин-чау в темата на "изгубени/търсещи дом" в същия тоя подфорум? Мче нали ще ни отсвирят и ще отидат на подуене или в близкия зоомагазин, или ще бръкнат в обявите в нета...

...животните в тези кашони не са виновни, но хората просто НЕ МИСЛЯТ. И тази възможност да се правят на богове трябва да им се отнеме - да спрат да плодят, освен чрез налагане на задължителната кастрация не виждам как да стане.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#71 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 01:52 PM

Смисълът от чипа все пак е да се докаже,че този паспорт с ваксини,обезпаразитявания,кастрация и т.н. е точно на това куче.Иначе какво,снимка?След малко ще пиша повече,че трябва да отделя внимание на бебешоците(деца,бе,не кучета smile.gif )
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#72 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2010 - 02:01 PM

Той е и документ за собственост, освен доказателство.Е моето дете е голямо но пък аз имам едно момиченце рошаво дето трябва да реша , изкарвам и да и пудря носа, че после излизам на работа .И да вметна, че е на годинка и два месеца доста добре изглежда и има много желаещи да я заплодят .А питай ме дали ще я пусна .За разплод ще си взема женска която да развие породата .Защото нашата вд Бг е много разводнена.

#73 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 02:04 PM

Цитат(Rinusha @ Jan 20 2010, 01:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Смисълът от чипа все пак е да се докаже,че този паспорт с ваксини,обезпаразитявания,кастрация и т.н. е точно на това куче.Иначе какво,снимка?След малко ще пиша повече,че трябва да отделя внимание на бебешоците(деца,бе,не кучета smile.gif )

па ние сме тука, чекаме.

Аз чипирах моят крокодил и заради опасението че ще ми го откраднат и няма как да докажа че това е моето куче. Опитваха се да ми го откраднат - мургавите събратя - ама то има зъби, не щеш ли. Достраша ги.

Но пак опираме до това: идва във форума или по обява човек и търси партньор за разплод (не за себе си, чшшш, знам ви какви ги мислите:-))))
Кучето му НЕ Е чипирано, не е регистрирано, не е в най-добрата си форма, а и да не говорим че много слабо наподобява дадена конкретна порода.
ЗАЩО го прави?
И докато на такива хора не им се изземат възможностите да плодят любимците си все ще сме на тоя хал, и пазарите няма да свършат, и магазините и борсите.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#74 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 02:21 PM

Така,сега ще се опитам да си събера мислите и да кажа какво всъщност имам впредвид
Всичко е на база личния ми опит-работила съм 10г в зоомагазин и смея да твърдя ,че за това време придобих доста добра представа за психологията на стопаните,говоря като цяло.Мисля,че по лесно ще бъде преборен проблема с развъждането,ако на стопаните им се остави възможност за избор,т.е. нека те си мислят,че правят избор за кастрацията на домашния си любимец сами.
Пример:
Стопани на кучета,вие сте длъжни да чипосате,регистрирате,кастрирате,ваксинирате срещу бяс,обезпаразитите и т.н. домашния си любимец.Отговорът ще бъде: Да,бе да.Как ли пък не!
Пример 2:
Стопани на кучета,от дата ..........,влезе в сила новата наредба за отглеждане,притежание и т.н. на домашни любимци,според която вашият домашен любимец трябва да бъде чипосан,което удостоверява,че вие се грижите както трябва за него и здравната книжка отговаря на това.Молим ви в срок от .... месеца да заведете кучето да му поставят чип,да го регистрирате и да платите данъка за него,в противен случай ще бъдете глобени.При повторно нарушение кучето ви ще бъде конфискувано.Тук е мястото да ви припомним,че кучето ви е освободено от годишен данък,ако е кастрирано.
По този начин,ако на човек му се остави право на избор ще е по-сколнен на съдействие.А ако данъкът е висок,мисля,че всичко ще си дойде на мястото.
Стигаме до контрола.Аз точно затова попиах не е ли възможно този контрол да се извършва от доброволци,с правомощия от НВМС.Хем някой ще върши тяхната работа,хем няма да му плащат,би трябвало да са доволни.
За зоомагазините-ако отговарят на изискванията-нека продават,какъв е проблема?
За фермите-ако и при тях се въведат строги мерки,които се контролират,мисля,че сами ще се откажат.
Не претендирам за уникалност,може някои вече да е измислил всичко това,нямам време и желание да чета.Ако има съмишленици-насреща съм за да помогна с каквото мога.Това е.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#75 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 02:28 PM

Ринуша,

Ние сме в такава ситуация в София, България, че вече не става дума за форма, под която ще се задължат стопаните да си кастрират кучетата си. Става дума това да се направи. Ако ще и на китайска коприна със златно мастило да им се пращат фирманите - не ме интересува: това просто трябва да се изпълни от страната на стопанина, за да му се отнеме тази възможност да си заплоди кучето. Аз не виждам друг изход, честно.

Даже съм убедена че тези уж "каракачанки" които снимах на първата страница са от строежните/сервизните (често ги гледат на верига така, без да ги пускат никога, най-много нощем, ако нощния пазач не го е страх) - ето там няма как да влезе еколожката и да поиска кастрация, защото е частна собственост. Някой друг трябва да изисква това, или на общинарите да им дават по един чичко полицай, за да може да го изисква по закон, като власт.

Защото ще станем бетер като в Москва, където породистите ги изхвърлят. Ужасно е това накъдето сме се запътили, защото го отнасят нещастните животни най-много.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#76 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 02:43 PM

Да,стигахме до едно и също мнение,само дето напълнихме темата с глупости.Сега остава да направим нещо.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#77 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 20 January 2010 - 02:54 PM

Цитат(Rinusha @ Jan 20 2010, 02:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Да,стигахме до едно и също мнение,само дето напълнихме темата с глупости.Сега остава да направим нещо.



Мче някои правят - не заплождат. То ние с вас стигнахме до едно и същото мнение, а колко са тези, които ги гледате по градинките и ги събират?
Едно е във форума, където що годе сме съмишленици, а навън? Огледайте се.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#78 Потребителят е офлайн   MickeyYP Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 268
  • Регистрация: 06-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2010 - 03:05 PM

На всеки,обичащ животните и имащ дори най-малка представа как са се появили въпросните животинки по борсите и магазините,и в какъв ад живеят (както те,така и техните майки,раждайки нон-стоп) ще му се скъса сърцето при вида им.И е нормално всеки да иска да ги спаси.Ако не всичките,то поне няколко,или едно ... НО! Хората,ако могат да се нарекат така,продаващи ги,разчитат именно на това-на умилението и съжалението.Това е техният бизнес.И на евентуални,съвсем неинформирани люде,дето решават,че искат куче днес,сега,след 10 мин.Дали ще е наистина породата,за която е обявено,дали ще е здраво,дали ще е на възрастта,която е показана...няма значение.И отиват до най-близкия магазин/борса.Все едно до кварталния супер да си купят дъвка.Това е бизнеса на търгашите на ЖИВОТИ (не е правописна грешка).Парите за всяка закупена от тях невинна душа отиват за лични облаги създаването на следващите такива.Мръсни,дори кървави пари.Ама не им пука на хората...какво толкова,това е някакво си куче/котка.Голяма работа.
От една страна "спасяването" на едно такова животинче е подпомагане и развиване на "бизнеса".От друга - вече родените и невиновни за съдбата си животни ... какво ги правим?Единственото решение на проблема е ЗАБРАНА функционирането на борси,магазини и прочее .Много песимистично съм настроена,че изобщо някога ще се случи.


П.П. Изписали са се 5 поста,докато пусна моя.

#79 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2010 - 03:11 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 20 2010, 12:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Rinusha @ Jan 20 2010, 02:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Да,стигахме до едно и също мнение,само дето напълнихме темата с глупости.Сега остава да направим нещо.



Мче някои правят - не заплождат. То ние с вас стигнахме до едно и същото мнение, а колко са тези, които ги гледате по градинките и ги събират?
Едно е във форума, където що годе сме съмишленици, а навън? Огледайте се.

Аз отдавна правя нещо навън по градинките и парковете,както виждате във форума съм от скоро.А ако си вися тук,не заплождам и размахвам пръст,няма нищо да постигна,в това съм убедена.Така ,че до тук бях.За мен беше удоволствие да си пообщуваме.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#80 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2010 - 03:12 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 20 2010, 02:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Rinusha @ Jan 20 2010, 02:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Да,стигахме до едно и също мнение,само дето напълнихме темата с глупости.Сега остава да направим нещо.



Мче някои правят - не заплождат. То ние с вас стигнахме до едно и същото мнение, а колко са тези, които ги гледате по градинките и ги събират?
Едно е във форума, където що годе сме съмишленици, а навън? Огледайте се.


Доста луди с каишки в ръце.

MickeyYP, и как ще постигнеш тези забрани .Някакви идеи.

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни