Dog.bg Форуми : Бъдете милосърдни - не заплождайте.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бъдете милосърдни - не заплождайте. отново около кварталното развъждане

#1 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 January 2010 - 07:27 PM

Знам че тази тема е дъвкана-предъвкана тук милион пъти и на всеки от по-старите му е писнало да я чете.
Но съм изненадана до каква степен продължаваме да се въртим в кръг в епохата на интернета, 21-век и изобилие от инфо. Мине се не мине някой излиза и пита:"Кога да си пусна кучето за разплод?". И на въпрос "Защо ще го правите?" смислен отговор няма.

В едно студено январско утро ме заведоха на животински пазар. Отидох там с ясна цел - да разбера колко вървят малките там и да направя малки снимки ( от опита си със зоомагазините сигурна бях че гледката ще е трагична).
Още на входа видях тази клетка:
Прикачена снимка
- Каква порода са, господине?
- Каракачанки са - гордо отвръща българин от ромски произход - страхотни пазачи.
- Стават ли за апартамент? Търся куче за синът ми (тази легенда бях подготвила).
- Стааааааавта ма как!? Еее как да не стават?! За апартамент стават! За къща стават.
На 45 дена са кутрета, имат ветеринарен паспорт.

Добре че знам какво е кавказец, САО или БОК, та ми е ясно колко стават за апартамент и "подарък на 13-годишен".

Прикачена снимка

Това са следващите нещастни "каракачанки". Също идеално подхождали за апартамент в подарък на 13-годишен тинейджър срещу 150 лева.

Видях и това, за което дойдох: чау.

Прикачена снимка
350 лева струва това нещастно създание, на четири месеца и половина май беше. Понеже ЗНАМ как трябва да изглежда истинско бебе-чау на тази възраст, нищо не казах, просто отминах. Тази порода ми е като жива рана, там нито разпитвах, нито питах. Помолих за снимка и си тръгнах с тежко сърце.

Померан. Пак за някаква смешна цена, заедно с котката в една клетка.
Прикачена снимка

Сао:
Прикачена снимка

Малиноа и хъски до тях:
Прикачена снимка

НОК:
Прикачена снимка

Кавказски овчарки:
Прикачена снимка

Аз, успешно кокорейки очите и пърхайки с миглите, продължавам да се правя на шаран, балък, идиот и каквото се сетите (обичам я тази роля, хората винаги се хващат) и тръгвам. Вътрешно ми е тегаво, тежко и празно.
Повечето кучета вървят между 150 и 350 лева. Хората, които ги продават, твърдят едно и същото: ми те бяха осем, другите продадени и само тези две-три са останали. Повечето са от провинция или близките села, практически всичките кучета са гледани в двора. Пълни с бълхи и други прелести са тези нещастни създания.

Давате ли си ясна сметка, тези които искате да заплодите поредното си чау, до каква степен нещата са сериозни?

Чакайте, не ви показах върха на дръжката на черешката на върха на сладоледа:
Та-дам!
Прикачена снимка
Заповядайте, насладете се - цял багажник с кутрета най-различни породи: пекинези, мопс, померан, ши-тцу.

ВСИЧКИ тези хора твърдят че гледат кучета "за себе си". Всички тези хора вярват че "кучето трябва да се заплоди поне веднъж за здраве". Почти всички тези стопани на кучета - като изключим стопаните на САО и КО - са ме уверявали че кучетата им са идеални за апартамент и като подарък за 13-годишно момче.
А, без малко да излъжа, имаше един господин с няколко породи в кашона, където каза че черното пит-булче не става за дете. Кутрето струваше 150 лева.

За това, когато питате "Кога да се запложда" по-добре се запитайте "Трябва ли да се запложда изобщо?". Че вижте какво става и до къде сме стигнали: http://forum.dog.bg/...tml#entry749639

С вяра в капка здрав смисъл,
Фурия.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#2 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 19 January 2010 - 09:59 AM

Благодаря за темата! Свива ми се сърцето от всички тези снимки.

Може би същата е добре и да бъде в 'Да пазим и развиваме породите'?


#3 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 19 January 2010 - 10:18 AM

Цитат(Waikikii @ Jan 19 2010, 09:59 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря за темата! Свива ми се сърцето от всички тези снимки.

Може би същата е добре и да бъде в 'Да пазим и развиваме породите'?

ми по-старите (а и на мен) това всичко е ясно, пято-препято сто пъти, но защо, за Бога, все се появяват хора с въпрос: кога да пусна женска на мъжки или "как да си пусна мъжки на женска".

Ще я сложите ли И там? Нищо че ще се дублират. Май повече ще я прочетат там, барем на някой им остане нещо в главата.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#4 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 19 January 2010 - 11:14 AM

Сложи я и там. Нека са дублира, пък а дано някой нов види и прочете.
Мерси предварително!

#5 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 19 January 2010 - 02:14 PM

Трябва да направим някаква обща тема, по-кратка с възможност за "дочитане" от всички хубави постинги като този, в който се обясняват нагледно резултатите от хорската простотия... zz_020.gif
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2010 - 10:07 PM

Да допълня и аз малко снимков матерял от събота .И да уточня ,че този път нямаше много кучета за продан.На Furia_S милата и се стори кошмар всичко, но аз като знам какво е всяка седмица на пазара вътрешно се радвах, сякаш я бяха пощадили.Крайният резултат от нашето проучване беше ,че се наложи да спасим едно от хъскитата защото майка ми която ни беше на гости и аз я бях взела с мен се разплака за него .Тя ги вземаше някой на ръце и ги снимахме , но с него не се раздели лесно.Накрая се наложи да се върнем.Все пак ще и прави компания, нали е сама , а и си беше харесала едно от кварталните малки .Така че, дали от пазара или от бездомните, разликата е само че дадохме пари .То и те са живели в същата мизерия.Най ми беше тъжно, жената с колата и безбройните породи как твърдеше ,че си ги развъжда всичките у тях, та чак си вярваше .Докарани на кило от Унгария, милите не им беше минала упойката даже.Отминах бързо защото нямаше да се стърпя.Други които ме потресоха ще покажа по надолу.

Прикачена снимкаПрикачена снимка
Това е дребосъка ,който замина на бълкана с майка ми.

Прикачена снимка Тези сладури ги влачеха по улицата, защото не можеха да ги носят.

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимкаПрикачена снимка
Това са кутретата внос,за които се твърдеше че са бългърско производство.Като включим и померанчето с котето на Фурия от снимките.

Прикачена снимкаПрикачена снимка
За тези които бяха с дървените дъски най ми стана жал.Изглеждаха много по зле и от мърлявият циганин дето ги продаваше .Освен ,че ги беше натикъл в кашон, незнайно как .Бяха мокри и мръсни сякаш са гледани в обор.

И после пак да отговаря ме на постове от рода
-Какво лошо ,нека поне един път да роди.

Защото драги съфорумци първо не се гледа лесно и качествено женска която е родила .
Защото после като видите на какво сте я подложили и колко трудно се възтановява, ще ви иде да се гръмнете ако поне малко държите на любимката си .
Защото да отгледаш здраво кучило пак не е лесно .И не е шега работа, за кеф, да си начешем крастата и да има с какво да се похвалим.От вас зависи здравето на кученцето изобщо .И като включим наследствените болести за които и престава си нямате ,щот тези преди вас са действали като вас.Е преставете си какво продавате.
АААА и идва момента в който ,малките сладури и добре гледани да предположим, се налага да отлетят от вас.А вашият ангажимент да им намерите отговорни стопани .....къде отива.В безброй обяви и разговори .И какво, продали сте някой и полвината са при вас.И се чудите какво да ги правите, и тъй като вие много ги обичате решавате, че нямате възможност да им осигурите достатъчно грижи и.... хоп при поредният прекупвач....щот той ще им намери дом .Нали му е бизнес и вашата съвест чиста и неговият джоб пълен.
ДА да ама не ,милите ви обичани кутрета се озовават на пазара......



#7 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 19 January 2010 - 10:18 PM

Невероятно..."Много ни стана жал и го купихме".А после-колко са лоши търгашите!
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#8 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2010 - 10:38 PM

kitana, никъде не съм написала че ми е станало жал , а и не сме отишли с тази чел.Съзнавам какво съм купила на майка ми.То е равносилно все едно да го взема от без дом.Тя няма да го пуска за разплод , просто ще и е компания.Поне ще го гледа качествено.А жал ми беше за всички други.Не мисля да оправдавам тази постъпка,целта ми е друга.

#9 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2010 - 10:41 PM

Тук Китана ме е изпреварила,изумях.Определено има разлика между това да купиш куче от пазара и да прибереш бездомно.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#10 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 19 January 2010 - 10:46 PM

Равносилно на това да го вземете от бездом?! Кучето бездомно ли беше?
Цитат
че се наложи да спасим едно от хъскитата защото майка ми която ни беше на гости и аз я бях взела с мен се разплака за него

Наложило се е да го спасите?Ами другите?Какво остава за тях?Докъде ще стигнат"протестите" като тази тема,ако продължаваме да вкарваме пари в джоба на търгашите??

Моля,не съм расла в саксия.Питай майка ми ,тя знае.Окей ,разбирам-харесали сте си кученцето.Ама такива оправдания и "лъжици"...Точно от човек,който говори против това,което сам върши.Това ми е най-неприятното.
Знаеш ли ,че почти всяка събота съм на пазара?Знаеш ли колко кучета искам да взема?Всички.Всяка събота си избирам поне десет.Защо не съм си взела куче от там?
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#11 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2010 - 10:50 PM

Хората които ме познават занаят много добре, че и бездомните не съм оставила .В квартала ми съм кастрирала всичките, преди месец приключих с това.Д а не говорим и за котките на които намерих дом.Ваксинирани, а и от Мила Бобадова се сдобих и с обезпаразитяващи за тях.
И вие изкате да ми кажете че, накрая не продадените кучета от пазара не се озовават на улицата.Ами лъжа ,някой купени даже и като не отговорят на пародата ,което е нормално ,ги натирват навън.Е и това ако не е едно и също .

#12 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 19 January 2010 - 10:52 PM

Не.Не е едно и също.Къде отиват парите,които сте дали за кучето?

User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#13 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2010 - 10:54 PM

Ама имали бол пари хората, дали!
А две кутрета от темите в "Без дом", от последните дни- едното в Бургас, другото във Варна се чудят хората как да опазят и имат крещяща нужда да са в топъл дом, но как се вика "тях кучета ги яли". Мдааааа. За "помиярчетата" (тук нали някои така им викат) хората нямат жал. Предпочитат да подхранват пазара puppy mill.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#14 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2010 - 11:04 PM

Цитат(kitana @ Jan 19 2010, 10:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Не.Не е едно и също.Къде отиват парите,които сте дали за кучето?


Ми където отидоха парите които дадох ме за хващането и престоя на чауто което намерих ме и задомихме. http://forum.dog.bg/-t27798.html
В джоба на някой друг.

#15 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 19 January 2010 - 11:07 PM

Защо изместваш темата?Има ли някакво значение за случая колко кучета сте задомили?Или на всяко юбилейно число на задомено куче се полага купуване на такова от махленска скачка или изключително болезнения курс от Унгария и съседите?
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#16 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2010 - 11:13 PM

Мисля че темата е Бъдете милосърдни - не заплождайте.А и кучето не е купено от тези от Унгария.Ако сте решили по някакъв начин ще тръгна да споря с вас, това няма да стане .Тук в подфорума това не се толерира и точно аз няма да го направя.Лека вечер.

#17 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 19 January 2010 - 11:15 PM

Наистина няма смисъл.Това,което трябваше да се каже,се каза.И нещата са достатъчно ясни и без да се дълбае повече.Просто няма накъде.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#18 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 19 January 2010 - 11:16 PM

kitana

Rinusha

dmm


Айдеееее на новото пресното месо щото някаква си там е спасила пореден бълхар-нещастник.

Предизвиквате у мен умиление, хора.
Защото една жена, явно кастрирала повече бездомници от вас, е посмяла да спаси от този ад едно кутре.

Тази жена не запложда кучетата безразборно, и е по-наясно от вас и мен как са нещата на животинския, и се нахвърляхте да я ръфате, симпатяги.

Не можем да спасим всички там, то е ясно. Но е направила елементарно нещо - спасила едно създание, завела го веднага на ветеринар, обезпаразитила го е и и след време ще го кастрира.

Дай Боже на всяко едно кутре там такъв стопанин.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#19 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 19 January 2010 - 11:20 PM

Дай да ги спасим всички по зоомагазините?Ще си вземем всички по едно.И ще напишем после тема.Ох,както и да е.
А това колко бездомни животни е кастрирала жената/момичето и е задомила.....Мисля няма значение за тази тема.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#20 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 19 January 2010 - 11:23 PM

Цитат(kitana @ Jan 19 2010, 11:20 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Дай да ги спасим всички по зоомагазините?Ще си вземем всички по едно.И ще напишем после тема.Ох,както и да е.
А това колко бездомни животни е кастрирала жената/момичето и е задомила.....Мисля няма значение за тази тема.

не ни е проблема с пазарите и зоомагазините. Проумей го някога. Проблема ни с тези, които ги плодят. Не с тези, които ги кастрират и възпитават. Не ти е врагът Ия или аз, вредата не идва от нас, защото ние не плодим кучета си. До кога ще ти го обеснявам, точно на мен ли ще ми се държиш, като новопосветеното същество? Дето това, което ми пишеш, съм го проумяла преди години?

Моля модераторите да НЕ ТРИЯТ, защото разговора е сериозен и социално значим.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни