Dog.bg Форуми : Легитимни развъдници на немски шпиц в България

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Легитимни развъдници на немски шпиц в България представяне, фотоси, линкове

#1 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Икона за мнението  Публикувано: 18 January 2010 - 10:38 PM

Поради зачестилите въпроси относно информация за развъдници на малък шпиц и померан каня всеки, който има легитимен развъдник на немски шпиц( 5 те разновидности) да представи развъдника си тук.
flagbg.gif

***
КЛУБ ЗА "СЕВЕРНИ КУЧЕТА " БЪЛГАРИЯ

Клубът е основан през 1995 г. от група любители на северните породи (като наследник на основаната още през далечната 1985 г. секция "Северни кучета" към Софийско киноложко дружество и се занимава с породите СИБИРСКО ХЪСКИ, САМОЕД, АЛЯСКИ МАЛАМУТ, ЗАПАДНО-СИБИРСКА ЛАЙКА, РУСКО-ЕВРОПЕЙСКА ЛАЙКА, АКИТА, ЧАУ-ЧАУ, ШПИЦОВЕ и АМЕРИКАНСКА АКИТА. На клубните изложби могат да участват и всички породи от V-та група по класификацията на FCI.

УПРАВИТЕЛЕН СЪВЕТ на БКК СЕВЕРНИ КУЧЕТА
избран на Общото събрание от 14. 12. 2008г.

Иван Димитров - председател

chairman@ndbkc.com GSM- 0888 660 820

Светла Иванова - зам. председател

deputy@ndbkc.com GSM- 0897 389 373

Николина Давидовска- секретар

secretary@ndbkc.com GSM- 0889 291 507

Юлия Велкова - развъдна дейност

breed@ndbkc.com GSM- 0887 405 588

Катя Петрова - касиер

cash@ndbkc.com GSM- 0888 536 893

Ирена Теодосиева - секретар изложби

shows@ndbkc.com GSM- 0898 995 553

Венцислав Радев - племенна книга

book@ndbkc.com GSM- 0898 584 537

http://www.ndbkc.com/

*********
ИСТОРИЯТА НА FCI
www.fci.be


Много често се случва по повод и без повод разни киноложки деятели или участници в изложби и състезания да се позовават на Международната Федерация по кинология FCI.

Но какво знаем за нея всъщност?
Обикновено изключително малко, колкото и жалко да е това.
Или повече, но само официални документи.
А има какво да научим за тази най-мощна в момента световна киноложка организация с вече 93 годишна история.

Международната Федерация по кинология (чиято централа в момента е в гр. Тюен, Белгия) е основана на 22.05.1911г. с цел (тогава) да популяризира кинологията и да съхранява чистопородните кучета със всички възможни подходящи средства.
Страните - основателки са 5 - всяка от тях представлявана от своята национална киноложка и/или ловна организация:
Австрия - Osterreichischer Kynologenverband,
Белгия - Sociйtй Royale Saint-Hubert,
Германия - Kartell fьr das Deutsche Hundewesen en und Die Delegierten Kommission,
Франция - Sociйtй Centrale Canine de France
Холандия - Raad van Beheer op Kynologisch Gebied in Nederland

По време на Първата Световна война амбициозният проект на петте киноложки организации временно е замразен. Работата по него се възстановява през 1921 г. по инициатива на Кралското дружество Свети Хуберт - Белгия и френското киноложко дружество.
Същата година организацията прави своята първа съдебна регистрация като юридическа личност в Белгия въз основа на закона от 25 октомври 1919 г. за Международните асоциации (сдружения) с филантропична, религиозна, научна, артистична и педагогическа цел.

Сегашното си име - Международна федерация по кинология - организацията носи от 05.03.1968г.

Официалните езици на FCI са 4: френски, английски, немски и испански.

FCI има свое списание, което излиза на всеки 3 месеца винаги и на четирите езика в едно книжно тяло.
Редакцията на списанието се намира в Австрия.
Официалната уеб страница www.fci.be предлага информация за дейността на организацията - предстоящи събития, правилници, адреси за контакт и т.н.

Структурата на FCI e следната: Върховният управляващ орган е Генералната Асамблея.
Между нейните заседания дейността на федерацията се ръководи от Организационен комитет и Генерален комитет. Основен елемент от структурата на FCI са комисиите - постоянни и временни.
Много често те имат решаващ глас по обсъжданите теми и спорове.
Това се отнася най-вече за постоянните комисии по стандартите, научната комисия и законодателната комисия, които трябва да изработват общо становища на организацията като се съобразяват с позициите на страните, членуващи в нея.
И понякога това е много сложна задача.
Защото в момента FCI обединява 80 страни по цял свят (всяка от тях представена само от една легитимна през Генералната асамблея организация) и признава общо 311 породи кучета в десет породни групи.

Членовете на федерацията са разпределени в 5 секции: Европа, Азия, Африка, Америките и Кирибите; Океания и Австралия.
Има три нива на членство: редовно, асоциирано и договорно.
В различните секции на FCI картината на членуващите страни е наистина много живописна!
Секция Европа е съставена не точно по географски признак защото FCI разглежда като част от нея Мароко, Малта, Кипър, Израел и Независимата британска територия на Гибралтар заедно с Исландия и Грузия.

За контраст единствен представител на секция "Африка" в момента е Южно-африканската република - нещо до някъде необяснимо при високото ниво на кинологията в страни като Зимбабве и Нигерия например.
Интересна е ситуацията с двете Америки - Северна и Южна.
На практика абсолютно всички държави от Мексико на юг са членове на FCI, но на север територията е напълно забранена за Международната киноложка федерация - там на власт са Аmerican Кennel Club (www.akc.org) и Canadian Кennel Club (www.ckc.ca).
В секция "Азия" най-голямата сила е Японският Кennel Club www.jkc.or.jp, модерната свръх сила Китай не членува в FCI, но като официални членове на федерацията са приети Тайван (любопитен факт е, че организацията, която е приета, е под името Кеnnel Club of the Republic of China!) и Тайланд.
Бахрейн, Хон Конг, Сингапур, Шри Ланка и Индонезия са асоцииарни членове, които обаче развиват сериозна дейност.


Под патронажа и с одобрението на FCI страните - редовни или асоциирани членове организират различни видове международни изложби и състезания, чийто календар може да се види в Интернет на адрес: www.fci.be.


Къде е България в тази пъстра картинка

Тя е асоцииран член от 1981 г. - годината, в която в Пловдив се провежда Световното ловно изложение.

А от 06.10.2009 г.със 52 гласа ЗА от общо 55 Българската републиканска федерация по кинология (БРФК) беше приета за редовен член.

Това е огромен успех за всички кинолози и приятели на кучето в България и международно признание за нашата работа.

#2 Потребителят е офлайн   Laikata Икона

  • MOD
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1629
  • Регистрация: 24-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 18 January 2010 - 10:49 PM

rc_036.gif
User's Signature

ХУКНАЛ ДЖОНИ НАШ ДА ПИТА,КАК ДА СВИКНЕ СЪС ТРУДА,
НО СЕ СПЪНАЛ И ПОЛИТНАЛ,ЗЪРНАЛ МРАВКАТА В ПРАХА.

#3 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 January 2010 - 10:15 AM

Развъдник "FOXY NOSE" - гр.Варна
Развъждаме кученца от породата померански и малък шпиц в оранжев, кремав, черно-подпален цвят и други.
Предлагаме изложбен и домашен клас шпицове.
Кординати и повече информация на адрес:
www.foxynose.com

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#4 Потребителят е офлайн   iva.paula Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 224
  • Регистрация: 20-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Казанлък

Публикувано: 19 January 2010 - 10:30 AM

Развъдник ,,POLIMAR"- гр.Казанлък
Развъжда померански шпиц.
Любителите на тази порода могат да посетят нашият сайт:
www.polimarpom.com

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

www.polimarpom.com

Качена снимка


Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   iveta 2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 952
  • Регистрация: 08-May 06

Публикувано: 25 January 2010 - 11:08 PM

Развъдник "ORCHIDE IN BLOSSOM" град София.
Единствения развъдник в България, специализиран в развъждане на бялата разновидност на малкия немски шпиц.
Моите кучета са доказали своите качества участвайки в многобройни изложби в България и чужбина.
За да научите повече посетете сайта ни:
www.orchide-in-blossom.com

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

WHITE SPITZ KENNEL "ORCHIDE IN BLOSSOM"
http://www.orchide-in-blossom.com

#6 Потребителят е офлайн   merlins_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 06-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 29 January 2010 - 07:36 PM

Нашият развъдник е"Merlin's Pom" -Стара Загора.
Имаме дългогодишен опит в развъждането на померански шпиц.
Повече информация за нас може да откриете на:www.merlinspom.com

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

http://www.merlinspom.com
[url="//https://www.facebook.com/photo.php?fbid=694626657604638&set=pcb.694629704271000&type=3&theater%5B/url]

#7 Потребителят е офлайн   dafney Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female

Публикувано: 30 May 2010 - 06:36 PM

Здравейте!
След всичко прочетено дотук стигнах до извода, че в България няма развъдник, който да предлага среден немски шпиц. Правилно ли съм разбрала или нещо пропускам?
Много ще съм благодарна на всеки, който ми помогне да да се ориентирам и евентуално да намеря мечтаното от мен женско рижо съкровище.
Поздрави!
Дафи

#8 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 30 May 2010 - 07:53 PM

Показване на мнениетоdafney, в 30 May 2010 - 06:41 PM, написа:

Здравейте!
След всичко прочетено дотук стигнах до извода, че в България няма развъдник, който да предлага среден немски шпиц. Правилно ли съм разбрала или нещо пропускам?
Много ще съм благодарна на всеки, който ми помогне да да се ориентирам и евентуално да намеря мечтаното от мен женско рижо съкровище.
Поздрави!
Дафи

Здравейте Дафи!
Правилно сте разбрали.
Към настоящият момент няма действащ, легитимен развъдник член на Клуба за "Северни кучета", регистриран в БРФК и FCI за среден немски шпиц в България.
Моят бъдещ, малък, семеен развъдник ще бъде пуснат в действие след куп условности и изисквания, след поне една година, когато женската ми покрие клубните изисквания и навърши 15 месеца.
Така или иначе, към момента на запитването Ви няма легитимен развъдник за породата тук.
Бихте могли да си внесете рижик от Русия или Чехия.
Искрено съжалявам, че не мога да Ви бъда полезна с повече, но съм радостна, че има интерес към любимата ми породата в родината ми.
И то разумен такъв, поздравявам Ви за решението да не подхранвате нет - борсите и зоомагазините с покупка от там.

Понеже коментирам бъдещ мой развъдник -
прилагам документ на моето запазено в FCI развъдно име, префикс
"Б У Р Е Ш".
Изрязах само пасажа с личните си данни.
В темата за изложбите тук можете да видите първите резултати от изложби на женският ми среден шпиц.
В темата за шампионите на страната можете да видите мъжкият.
Стискам палци да успеете да си внесете едно рижо съкровище!
С уважение:
Дури :rc_036:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#9 Потребителят е офлайн   dafney Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 June 2010 - 12:17 PM

Дури,
Много се радвам, че ми отговорихте!!
Това, което ми казахте,МНОГО МЕ ЗАРАДВА!!! Защото напълно ме устройва - аз всъщност проучвам как стоят нещата и планирам купуване на такова сладурче не по-рано от 6-7 месеца до 1 година. В такъв случай ще мога да си го купя от Вас. Нито ми се разправя с чужбина, нито имам излишни средства за харчене. А и рискът да се случи нещо с душичката по пътя е много голям. Освен това - както в пчеларството, така, предполагам, стоят нещата и при всички останали животни - най-добре е да се вземат от място, което по възможност е най-близо до мястото, където ще се гледат. Така те боледуват по-малко, не е нужен дълъг период за адаптация, а освен това родителите им вече са се сблъсквали с особеностите на характената за страната микрофлора и им предават имунната си памет. Не че това са кой знае какви непреодолими трудности, но .........защо да се върви по трудния път, след като има по-лесен и по-достъпен?
Ще почакам!
Поздрави!!!
Дафи

#10 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 June 2010 - 01:31 PM

"Човек предполага - Бог разполага"
да видим как ще се развие малката, да й направя изследвания, да вземе задължителните си оценки за развъдна дейност и чак тогава ще видим какво ще стане..
Дано имате търпение.
Само едно уточнение: не мога да гарантирам нито бъдещ пол на бъдещо кучило, нито цвят.
Тоест ако няма рижаво женско паленце, каквото Вие бихте желали дали няма да се разочаровате?
Освен това, да си го кажа от сега, запазвам си правото на отказ.
За мен е изключително важно при какви стопани биха попаднали бъдещите паленца, но де е време все е пред нас, да не избързваме.
Каня Ви в говорилнята на подфорума ни там да обсъждаме тези въпроси.

#11 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 18 August 2011 - 12:18 PM

Развъдник за малък немски шпиц "The Small Step" - гр. Асеновград

Качена снимкаКачена снимка
http://thesmallstep-...l.blogspot.com/
User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#12 Потребителят е офлайн   cherrri Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 61
  • Регистрация: 21-June 12
  • Gender:Female
  • Location:Мездра
  • Interests:http://crystalfox.eu - малък немски шпиц и померан

Публикувано: 04 September 2013 - 11:32 AM

Развъдник за малък немски шпиц и померан "Crystal Fox" - гр. Ботевград
Повече информация може да откриете на нашия саит: http://crystalfox.eu

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

kennel "Crystal Fox" - kleinspitz & pomeranian

http://crystalfox.eu

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни