Dog.bg Форуми : Бъдете милосърдни - не заплождайте

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бъдете милосърдни - не заплождайте отново около кварталното развъждане Оцени темата: -----

#121 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 20 January 2010 - 04:46 PM

Цитат(mikivt @ Jan 20 2010, 02:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
което може да стигне и до зоомагазин.И ако истински искаме да популяризираме породите и родословното развъждане не би следвало да сме против,нали?!

Би.

#122 Потребителят е офлайн   rainbow4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 September 2010 - 01:10 PM

Някой може ли да ми каже дали кастрациите на дворни кучета също са безплатни като на бездомните(ако да-къде)?
Ако не са можете ли да ми дадете някаква приблизителна цена за кастрация на женска кавказка овчарка и да ми кажете дали има някакви изисквания за възрастта, за времето, минало след ваксинациите или оставащо преди тях.
Също така ще съм благодарна и за информация от къде мога да извадя здравна книжка и паспорт на кученцето, тъй като я взех съвсем скоро, току що й бих първата ваксина, и съм напълно незапозната с тези неща.(Винаги съм си взимала кучетата малко по-голями и с направени всички ваксинации, с паспорт и тн.)

#123 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 16 September 2010 - 01:19 PM

Вижте темите тук - http://forum.dog.bg/...кабинет/

#124 Потребителят е офлайн   sickdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 11-September 09
  • Gender:Male
  • Location:SOFIA
  • Skype:

Публикувано: 22 June 2011 - 11:31 AM

Темата е много интересна и я прочетох с интерес.
Мойто куче го купих спонтанно от един двор (без родословие).
Чак сега разбирам колко голям късмет съм извадил. Човека беше ветеринар
Кучето е здраво като бик, енергично,умно и с тегав характер ( характерен за джак ръселите). :dog:
Вече е на 2 години и мисля да го кастрирам ,въпреки че бих искал да роди (не за здраве или пари ами просто защото мисля че кученцата ще са много хубави и луди като мама).

Колкото и да пишеме и да се тюхкаме истината е че държавицата ни за съжеление е под сякаква КРИТИКА!
С тази култура и манталитет какво отношение очаквате към животните?



"Не приемайте искрената любов на кучето си за доказателство, че сте чудесен човек" - Ан Лендърс


:dog: :dog: :dog:
User's Signature

Качена снимка

#125 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 21 July 2011 - 07:14 PM

Пиша тук, защото сметнах, че ще получа най- бърз отговор на въпроса си!
Та днес от общината прибраха моите `питомци` за кастрация! Много ми е притеснено дали ще ги върнат на същите места от където са ги взели, защото повечето са доста плашливи... абе всяко си има своите проблеми. Та след колко дена да ги очаквам? Някой може ли да ми каже след колко дена ги връщат по местата им?

#126 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 July 2011 - 07:49 PM

Най-добре се обади на службата (коя е тя), питай кога ще ги върнат, искай да присъстваш на връщането. Не знам как е при вас, но в София това помага. Иначе ще се озоват неясно къде.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#127 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 21 July 2011 - 07:56 PM

Благодаря!

#128 Потребителят е офлайн   PERO78 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 09-November 09

Публикувано: 20 November 2011 - 11:16 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 19 January 2010 - 01:44 PM, написа:

Дог, аз бях сигурна че ако тръгна да се пазаря и извадя пари в кеш щяха да ми продадат и питбула, и каракачанките, и кавказците. Хората полудяват като видят кеш-в брой- на ръка. Знаеш го.
И после? И после оле-мале.
За състоянието на кутрета не говоря - то е без коментар.

Ринуша,
Кое му е абсурдното - ако се ЗАДЪЛЖАТ кастрациите то откъде ще го развъждат? Няма непорочно зачатие при кучета, без матка и яичници женска не ражда, без семенниците си мъжкия не прави бебета.


Хората си размножават кучета от както съществуват ,кои сте вие че да кажете как да се размножават - а за кастрацията ,що не вземете вие да си се кастрирате А ? човек сам решава дали да си кастрира кучето а не ВИЕ




#129 Потребителят е офлайн   Самотно КУЧЕ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 11-February 13
  • Gender:Male

Публикувано: 28 April 2013 - 07:15 PM

Хората си размножават кучета от както съществуват ,кои сте вие че да кажете как да се размножават - а за кастрацията ,що не вземете вие да си се кастрирате А ? човек сам решава дали да си кастрира кучето а не ВИЕ
[/quote]
:fc_026: :dog: :beer: :friends: :dog:
User's Signature

Ако обичаш едно цвете, което съществува само в един екземпляр сред милионите и милиони звезди, стига ти да погледнеш звездите, за да бъдеш щастлив... Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.Ще се грижиш ли за мен..страх ме е...маничка съм а мама я няма ". Смешно е, но и аз не вярвах че един поглед на едно такова малко животно може да породи такива безкрайни емоции Липсваш ми момиченце никога няма да те забравя спи спокойно и ме чакай пак ще се срещнем. Няма я вече малката принцеса ДЖУДИ 05.06.2005-07.01.2013г"Истинската любов няма Happy End, защото тя никога не свършва!!!! .Аз никога няма да я забравя.Защото тя беше моето куче.
Аз не успях да съм нейния човек ...Качена снимка

#130 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 April 2013 - 08:44 PM

А ти що не вземеш първо малко да се образоваш,а после да раздаваш акъли и да ръсиш глупости?
Я се огледай наоколо колко породоподобни има по улиците и по приютите?
Я слез малко по долу в раздела Без Дом да ''хвърлиш'' едно око!
То всеки дето има мъжко и жеснко и айде давай да плоди ама защо и как не знае? :zz_020:
Че вече почнаха и по градинките да ги плодят,ей така докато са на разходка да ''свършат' и работата.
Пък да не говорим за идиотите дето кръстосват 2 породи-виждала съм голдън с лаб,''черни'' голдъни и какви ли не измишльотини и простотии на хората само за да изкарат някое друго левче щото нали малко да си избият разходите по отглеждането на тоя пес дето го гледат и не дава ни месо,ни мляко,ни вълна,а само с*ре и яде. :zz_020:
На мен са ми предлагали да си заплождам женските НОК с хъски :ud_009: и кви яки кученца щели да излязат,мъжкия ми рот са го искали за женска НОК и там излизат ''страшни красоти''.На въпроса ми кво ще ги правим после-еее как едни 100лв на парче все ще можеш да им вземеш :zz_020:
А случаите на заплождане на болни кучета няма да коментирам с болни стави или други наследствени заболявания-криптори,епилептици и др.
А най-фрапантния случай на едни идиоти дето решили да заплождат брат и сестра ама те де да знаят хората кво ще се роди от такъв близък инбридинг :eg_033:
Искаш да имаш родословно куче,поне така си писал в нашия подфорум за рот.Знаеш ли какви са мин изисквания за да бъде допуснато евентуално закупеното от теб родословно куче в разплод?
Или ти ще си от тарикатите дето ще си заплождат на някой мелез и ще пишат в обявите от ''родословни'' родители?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#131 Потребителят е офлайн   Самотно КУЧЕ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 11-February 13
  • Gender:Male

Публикувано: 28 April 2013 - 10:32 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 28 April 2013 - 08:44 PM, написа:

А ти що не вземеш първо малко да се образоваш,а после да раздаваш акъли и да ръсиш глупости?
Я се огледай наоколо колко породоподобни има по улиците и по приютите?
Я слез малко по долу в раздела Без Дом да ''хвърлиш'' едно око!
То всеки дето има мъжко и жеснко и айде давай да плоди ама защо и как не знае? :zz_020:
Че вече почнаха и по градинките да ги плодят,ей така докато са на разходка да ''свършат' и работата.
Пък да не говорим за идиотите дето кръстосват 2 породи-виждала съм голдън с лаб,''черни'' голдъни и какви ли не измишльотини и простотии на хората само за да изкарат някое друго левче щото нали малко да си избият разходите по отглеждането на тоя пес дето го гледат и не дава ни месо,ни мляко,ни вълна,а само с*ре и яде. :zz_020:
На мен са ми предлагали да си заплождам женските НОК с хъски :ud_009: и кви яки кученца щели да излязат,мъжкия ми рот са го искали за женска НОК и там излизат ''страшни красоти''.На въпроса ми кво ще ги правим после-еее как едни 100лв на парче все ще можеш да им вземеш :zz_020:
А случаите на заплождане на болни кучета няма да коментирам с болни стави или други наследствени заболявания-криптори,епилептици и др.
А най-фрапантния случай на едни идиоти дето решили да заплождат брат и сестра ама те де да знаят хората кво ще се роди от такъв близък инбридинг :eg_033:
Искаш да имаш родословно куче,поне така си писал в нашия подфорум за рот.Знаеш ли какви са мин изисквания за да бъде допуснато евентуално закупеното от теб родословно куче в разплод?
Или ти ще си от тарикатите дето ще си заплождат на някой мелез и ще пишат в обявите от ''родословни'' родители?

Няма да подражавам на повечето от вас.Само да попитам от коя година е тази тема?Но съм длъжен да се защитя за последните ви нападки.Имах куче с родословие бях молен от два развъдника които бяха запознати с неиното родословие.Но аз отказах.Защото тази порода трудно ражда А тя бе по ценна от каквато и да е сума.И не на последно нямаше да мога да и взема малките,да ги продавам или подарявам,не бих и ги отнел.Със следните нападки(Искаш да имаш родословно куче,поне така си писал в нашия подфорум за рот.Знаеш ли какви са мин изисквания за да бъде допуснато евентуално закупеното от теб родословно куче в разплод?
Или ти ще си от тарикатите дето ще си заплождат на някой мелез и ще пишат в обявите от ''родословни'' родители?
)явно говорите за някои друг!!!Мисля че ви отговорих.А и не искам да се правя както се изразих те на тарикат.Не се меся в бизнеса ви :ea_103:
User's Signature

Ако обичаш едно цвете, което съществува само в един екземпляр сред милионите и милиони звезди, стига ти да погледнеш звездите, за да бъдеш щастлив... Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.Ще се грижиш ли за мен..страх ме е...маничка съм а мама я няма ". Смешно е, но и аз не вярвах че един поглед на едно такова малко животно може да породи такива безкрайни емоции Липсваш ми момиченце никога няма да те забравя спи спокойно и ме чакай пак ще се срещнем. Няма я вече малката принцеса ДЖУДИ 05.06.2005-07.01.2013г"Истинската любов няма Happy End, защото тя никога не свършва!!!! .Аз никога няма да я забравя.Защото тя беше моето куче.
Аз не успях да съм нейния човек ...Качена снимка

#132 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 April 2013 - 12:46 AM

Цитат

Не се меся в бизнеса ви :ea_103:


За какъв бизнес говорим?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#133 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 02 May 2013 - 07:13 AM

Oще едно потвърждение, че светът е едно голямо село...
Познати проблеми: http://www.thedogpre...y-Romeo-134.asp
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#134 Потребителят е офлайн   Aleksandra Tomova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 11-March 14

Публикувано: 13 March 2014 - 02:49 AM

Здравейте ,бих искала да изкажа своето мнение без да го натрапвам на никой,а просто изхождайки от личен опит.Аз имам 1 безпородно куче осиновено от приют (кастрирано ) ,1 неродословно куче закупено от Vip Puppy -Ели Спасова(кастрирано) и 4 родословни Чихуахуа,1 женско Чихуахуа от тях е кастрирано като и нейното бебе ,тъй като е с ингвинален крипторхизъм. Аз лично смятам,че за намаляване на безразборното плодене и създаване на нещастни породоподобни кученца,които на по късен етап ще бъдат продавани по пазари ,зооборси,магазини и подобни неподходящи места ако имат шанса да оцелет разбира се всички развъдчици би било редно да продават своите ПET КЛАС любимци кастрирани. Така няма да има възможност за :„ плодене за здраве","защото на моето куче му се иска","за едни бързи 100 лв да изкарам" и т.н. Преди време се замислих защо не се случва това -кучетата PET CLASS да излизат още от развъдниците кастрирани и извода до който стигнах е ,че то ще остане дълго време при вас а може би и завинаги ..... При мен се роди въпросното кученце Чихуахуа,което има много добра костна система , добра психика ,типична за породата глава и всичко останало .Аз разбира се го задържах за наблюдение до 6 месечна възраст,исках да видя как ще се развива и т.н ,но за съжаление след навършване на 6 месечна възраст се потвърди че страда от крипторхизъм . Аз кастрирах кучето,както и неговата майка . Писах на развъдника от който закупих женското Чихуаху и следователно на рзвъдника от,който бях ползвала мъжкият за скачката за да ги уведомя,като си мислех ,че това би ги интересувало ...Уви... Реших,да продам въпросното кученце ,на по-нормална цена но да бъде отглеждано от любящи стопани .Пуснах обява със снимка на кучето и написах инфо ,както и ,че се продава в качеството си на домашен любимец на цена 700 лв.,при положение че разходите ми за скачката(1500 лв. заплатих за ползване на мъжкото куче) ,медикаменти и прегледи преди ,след и по време на бременността, лекарски услуги при раждането,ваксиниране,чипиране,кастриране (над 650 лв ) надхвърлят тази сума . Кучето е много красиво и започнаха да ми пишат хора ,които настояваха ,че го искат за себе си,въпреки че е с крипторхизъм ,не за развъдна дейност ,само да си го обичат и т.н ,но в момента в който им напишех,че е кастрирано всичко свършваше. След което намалих цената за него на 400лв ,но резултата бе същият.Той все още е при мен и вече не смятам да го дам на който и да е. Та хората масово не искат кастриран породист домашен любимец,Извода е ,че се намериха много желаещи да купят евтино породисто куче ,без значение ,че има генетични обременености или тежки недостатъци с цел да го плодят и да създават още нещастни кученца.
Кой е виновен за ситуацията?Развъдчика,който знае какво е развъдил ,но въпреки това не желае да кастрира куче ,което не бива да бъде развъждано защото ще остане дълго време в развъдника (няма да може да му намери подходящ дом или не би "избил"разходите си ) ,или хората които купуват и в последствие заплождат и продават поколенията от подобни некастрирани кучета с търговска цел ? Всеки носи своята вина , а тя е в начина ни на мислене .Ако всяко куче от развъдниците проявило тежък недостатък или генетична обремененост бива кастрирано преди напускане на развъдника то ситуацията ще бъде по-различна....Нямаше да има толкова много болни кученца,толкова търговци на животни ,борси и кученца в кашони ,нямаше да ни гледат малки и тъжни очички от аквариумите в зоомагазините...
Извинявам се за дългия пост.

#135 Потребителят е офлайн   chykitto Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 13-March 14

Публикувано: 13 March 2014 - 04:55 PM

Браво дано да има повече хора като теб :)

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни