Dog.bg Форуми : Бъдете милосърдни - не заплождайте

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бъдете милосърдни - не заплождайте отново около кварталното развъждане Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2010 - 03:01 PM

Мод: В друга тема вече бяха сложени тези снимки.

В коя тема са?? Пречат ли тук?? НЕКА СЕ ВИДЯТ! Аз много държа на това!!!
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   ro6ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 06-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2010 - 03:03 PM

Въртим и сучем и пак стигаме до това ,че не е луд този, който яде баницата...а този , който му я дава.

Докато има кой да купува тези кученца, ще има и кой да ги продава.

С трениране на пръстите и писане по форумите обаче, нищо не правим zz_020.gif

#23 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 19 January 2010 - 03:07 PM

Цитат(ro6ko @ Jan 19 2010, 03:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Въртим и сучем и пак стигаме до това ,че не е луд този, който яде баницата...а този , който му я дава.

Докато има кой да купува тези кученца, ще има и кой да ги продава.

С трениране на пръстите и писане по форумите обаче, нищо не правим zz_020.gif

достатъчно правим с това че не позволяваме нашите без родословие да дават поколение. На моят крокодил като го гледам не му тежи че не е пускан на женска, обичам си го, реша го, къпя го, гледам си го и не съм се засилила да има малки, макар че по градинките са ми го искали за разплод сто пъти. А и поне като прочете някой - барем му остане нещо в главата.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#24 Потребителят е офлайн   ro6ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 06-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2010 - 03:11 PM

Не вярвам на тези, които трябва да им остане нещо в глава да следят написаното тук и да им пука от това.



#25 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2010 - 03:11 PM

Все си мисля, че медиите трябва сериозно да се намесят- НЯМА КАК ИНАЧЕ! Информацията която отива до хората които не се занимават с кинология и въобще с животни е толко минимална, че направо липсва. И не само онези скучни предавания за животни, ами репортажи, които не са само "Куче захапа дете" и т.н. ами да се разкаже за всичките изстрадали душици по улицата, за продажбите в зоомагазините, от къде идват те, за СВОБОДНАТА продажба на животни по борси, къщи и пазари... Да видят разликата межу това как СЕ ГЛЕДА НАИСТИНА КУЧЕ (и не само!) и как хора измъчват животни, като не подсигуряжат даже и минимални условия! blink.gif
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 19 January 2010 - 03:13 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 19 2010, 02:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(ro6ko @ Jan 19 2010, 03:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Въртим и сучем и пак стигаме до това ,че не е луд този, който яде баницата...а този , който му я дава.

Докато има кой да купува тези кученца, ще има и кой да ги продава.

С трениране на пръстите и писане по форумите обаче, нищо не правим zz_020.gif

достатъчно правим с това че не позволяваме нашите без родословие да дават поколение. На моят крокодил като го гледам не му тежи че не е пускан на женска, обичам си го, реша го, къпя го, гледам си го и не съм се засилила да има малки, макар че по градинките са ми го искали за разплод сто пъти. А и поне като прочете някой - барем му остане нещо в главата.


На повечето нищо няма да им остане в главата. Пиша и по други форуми и всеки ден се намира някой, на който всичко това му се обяснява и се дъвче по сто пъти и въпреки това същия този човек отива и си купува куче от магазина или съседа или от някаква обявя и след седмица кучето умира или разбира, че има епилепсия или друга страшна болест. Вече започвам да си мисля, че явно трябва всеки да се опари и чак тогава ще разбере това което му се налива в главата от нас.

#27 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2010 - 03:13 PM

Цитат(dog.bg @ Jan 19 2010, 12:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Но също така знае и че няма кой да го хване, както и че няма НИКАКВИ САНКЦИИ.

Ето това е най-страшното в милата ни България и е причината и за много други проблеми - усещането за безнаказаност dh_188.gif
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#28 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2010 - 03:19 PM

И да се опари пак явно не му влиза в главата. Оня ден бях свидетелка как семейство с малко дете търсеха куче в зоомагазин. Обясняваха, че скоро си взели мопс от зоомагазин, оказало се болно и го върнали и ПАК търсеха куче в зоомагазин! Обясни им се, че докато си търсят куче в зоомагазин все така ще се получава, ама съм убедена, че през едното ухо влезнало, през другото излезнало.... zz_020.gif
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#29 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 19 January 2010 - 03:35 PM

Цитат(samotnata @ Jan 19 2010, 03:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
И да се опари пак явно не му влиза в главата. Оня ден бях свидетелка как семейство с малко дете търсеха куче в зоомагазин. Обясняваха, че скоро си взели мопс от зоомагазин, оказало се болно и го върнали и ПАК търсеха куче в зоомагазин! Обясни им се, че докато си търсят куче в зоомагазин все така ще се получава, ама съм убедена, че през едното ухо влезнало, през другото излезнало.... zz_020.gif


Именно за това трябва да има задължителна кастрация на кучета pet-класа. Ловни, работни, водачи, брийд и шоу да имат някаква такса, но останалите да се кастрират.
Няма да им дойде акъла на хората. И не става дума за пари - не винаги (макар че съм убедена че на животинския има и прекупвачи) но ги видях тези хора, най-често става дума за елементарната неграмотност и онази вредна и опасна заблуда че "всяко животно трябва да има малки".
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#30 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2010 - 03:47 PM

Сигурно е обсъждано вече,но не намирам - какъв е в момента закона за отглеждане,продажба,размножаване на кучета.Не може ли да се направи отряд доброволци,които да следят спазването на закона,да ходят на пазара,ако щете в парка дори и да следят кучето има ли чип,регистрирано ли е,ваксинирано ли е,кастрирано ли е,да дават предписания и срок за изпълнение и да налагат глоби съответно.Това трябва да стане с правомощия от НВМС,или общината?
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#31 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 19 January 2010 - 03:51 PM

Цитат(Rinusha @ Jan 19 2010, 03:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Сигурно е обсъждано вече,но не намирам - какъв е в момента закона за отглеждане,продажба,размножаване на кучета.Не може ли да се направи отряд доброволци,които да следят спазването на закона,да ходят на пазара,ако щете в парка дори и да следят кучето има ли чип,регистрирано ли е,ваксинирано ли е,кастрирано ли е,да дават предписания и срок за изпълнение и да налагат глоби съответно.Това трябва да стане с правомощия от НВМС,или общината?



Няма такъв общ закон. Забрана да си заплодиш кучето ако ще и на всяко разгонване - няма.
Абсолютно задължение за домашен любимец за кастрация няма също.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#32 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 January 2010 - 03:55 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 19 2010, 03:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(samotnata @ Jan 19 2010, 03:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
И да се опари пак явно не му влиза в главата. Оня ден бях свидетелка как семейство с малко дете търсеха куче в зоомагазин. Обясняваха, че скоро си взели мопс от зоомагазин, оказало се болно и го върнали и ПАК търсеха куче в зоомагазин! Обясни им се, че докато си търсят куче в зоомагазин все така ще се получава, ама съм убедена, че през едното ухо влезнало, през другото излезнало.... zz_020.gif


Именно за това трябва да има задължителна кастрация на кучета pet-класа. Ловни, работни, водачи, брийд и шоу да имат някаква такса, но останалите да се кастрират.
Няма да им дойде акъла на хората. И не става дума за пари - не винаги (макар че съм убедена че на животинския има и прекупвачи) но ги видях тези хора, най-често става дума за елементарната неграмотност и онази вредна и опасна заблуда че "всяко животно трябва да има малки".


По принцип са прави - всяко животно има нужда от инстинкти за продължаване на рода, това е най силния инстинкт, а кастрацията не е нормалното състояние на едно куче, но е наложителна в случая поради факта, че размножаването е с цел търговия и не е за доброто на животното, напротив - този инстинкт се използва, за да може женските да разждат на всяко разгонване.

#33 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2010 - 03:58 PM

Със сигурност има изисквания за продажбата на кучета в зоомагазините,така че не ми се вярва подуенския пазар да е законен.Освен това могат да се пообразоват стопаните по паркове и градинки,че кастрацията е желателна,но от позицията на закона-кучето ти няма чип,не е кастрирано и не е платен данък за него,не почистваш изпражненията му-следва предписание и после глоба.Малко трябва да бъдат притиснати,ама не само на думи и с думи
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#34 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2010 - 04:00 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 19 2010, 03:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Няма такъв общ закон. Забрана да си заплодиш кучето ако ще и на всяко разгонване - няма.
Абсолютно задължение за домашен любимец за кастрация няма също.

Но пък има част в закона, където пише, че ако не си член на клуб и нямаш регистриран развъдник дължиш такса ако си размножаваш кучето, като за София тя е 1 000 лв. Някой да знае за човек, на който са му взели тази такса? И ако му я бяха взели, а парите от продажбата на кученцата са по-малко дали би заплодил втори път, знаейки, че няма да е на печалба?
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#35 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 19 January 2010 - 04:02 PM

dog.bg

Кучета в естествена среда не раждат ВСИЧКИ, престани с тази заблуда. В естествената среда сред и вълците и кучета се заплождат само най-водещите екземпляри. Останалите седят до тях и пускат лиги, ти кучешка сватба не си ли виждал? То и хората имат инстинкт за секс, който ги кара да правят бебета, ама дай да сме като в катуните - следвайки инстинкта да раждаме по 14, които после да се чудим в кой дом да ги натикаме?

Инстинкта е инстинкт, но куче домашно отдавна се селектира от човека, така че той ръководи този процес, и този израз че "на кучето му се иска" просто прикрива неграмотността и алчността. Ми на лабрадорката й се искаше да яде фъшкии/мъртви гълъби и плъхове, с тях ли трябваше да я храня, за да й угодя?

Селекция и развъждане не угаждат на инстинктите на кучето, те имат цел. В дъното на безхаберното заплождане няма мисъл и цел, има само оправдание от страната на собствениците:
- Ми тооооо животното иска.

Ами по същата логика то животното като иска да хапе малките деца - трябва също да му позволим? щото искало било?
Защо тогава едните инстинкти ги озаптваме, а други поощряваме?
Ае моля ви се без демагогия - прави били че трябвало да има сульо-пульо бебета. Нали после аз лекувам такъв резултат.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#36 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2010 - 04:03 PM

Цитат(Rinusha @ Jan 19 2010, 03:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Малко трябва да бъдат притиснати,ама не само на думи и с думи

И пак се връщаме на споменатите вече РВМС, които са КОНТРОЛНИЯТ ОРГАН задължен да следи за спазването на тези закони, наредби и задължения и да "притиска" не само на думи. Ама там няма никой...
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#37 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2010 - 04:04 PM

Цитат(samotnata @ Jan 19 2010, 02:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Furia_S @ Jan 19 2010, 03:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Няма такъв общ закон. Забрана да си заплодиш кучето ако ще и на всяко разгонване - няма.
Абсолютно задължение за домашен любимец за кастрация няма също.

Но пък има част в закона, където пише, че ако не си член на клуб и нямаш регистриран развъдник дължиш такса ако си размножаваш кучето, като за София тя е 1 000 лв. Някой да знае за човек, на който са му взели тази такса? И ако му я бяха взели, а парите от продажбата на кученцата са по-малко дали би заплодил втори път, знаейки, че няма да е на печалба?

Точно това имах впредвид.Ако има вариант това да се контролира от доброволци мисля че позлзата ще е в пъти по-голяма от теми като тази.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#38 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2010 - 04:05 PM

Цитат(samotnata @ Jan 19 2010, 02:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Rinusha @ Jan 19 2010, 03:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Малко трябва да бъдат притиснати,ама не само на думи и с думи

И пак се връщаме на споменатите вече РВМС, които са КОНТРОЛНИЯТ ОРГАН задължен да следи за спазването на тези закони, наредби и задължения и да "притиска" не само на думи. Ама там няма никой...

А ако им бъде предложено някой да върши тяхната работа безплатно стига да му дадат правомощия?
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#39 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 19 January 2010 - 04:11 PM

Цитат(samotnata @ Jan 19 2010, 04:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Furia_S @ Jan 19 2010, 03:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Няма такъв общ закон. Забрана да си заплодиш кучето ако ще и на всяко разгонване - няма.
Абсолютно задължение за домашен любимец за кастрация няма също.

Но пък има част в закона, където пише, че ако не си член на клуб и нямаш регистриран развъдник дължиш такса ако си размножаваш кучето, като за София тя е 1 000 лв. Някой да знае за човек, на който са му взели тази такса? И ако му я бяха взели, а парите от продажбата на кученцата са по-малко дали би заплодил втори път, знаейки, че няма да е на печалба?


Част от закона, но не закон като цяло. И като резултат ги виждам онези бълхясали ужасени кутрета на животинския.
И да го затворят - той ще се премести другаде. Трябва изначално да се забрани на идиотите "нашето момиче да си роди за здраве" или "На момчето му се иска". Няма друг начин. поне аз не виждам.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#40 Потребителят е офлайн   radoslava Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 179
  • Регистрация: 03-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Skype:

Икона за мнението  Публикувано: 19 January 2010 - 04:46 PM

Хората нямат нужната информация а и да я имат май не я разбират.Аз добре,че намерих този форум,че вече щеше да има поколение и женска му бяхме намерили.Ако знаех откъде се взима куче,нямаше да се боря с демодекоза 3 месеца и още куп болести.
Лошото е ,че и никой не се интересува,човек иска куче и си казва- "А много пари са от равъдник,дай да разгледам обявите в интернет" и там е пълно със сладки кученца на символична цена.Купуват и ако оживее след купа болести с които е продадено,хората почват да парадират с породата му,колко било красиво и как трябва да има поколение.Знаете ли по колко форуми съм обяснявала на хората това,което се пише тук и знаете ли,че на мое мнение са един,двама.И никой от тези,заплождащите не си променя мнението а се обижда,че кучето му представи си не боло мопс,казвам -еми хайде докажи ми,че е де,а представете си те били видели майката,глупости eg_033.gif Хората не са дорасли да разберат що е то чистопородно развъждане,как хората занимаващи се с него се борят да опазят любимата ни порода и че ако не са те един мопс в България(примерно) ще прилича на пинчер,виждала съм подобно нещо zz_020.gif и хората спореха с мен,че било мопс ud_009.gif После се оплакваме,че имало бездомни кучета ама всичко си го правим ние,защо ли му трябва на човек да плоди животинката си?
Просълзих се като гледах снимките тук,ама това е човешката простотия и от нея страдат само животните!
User's Signature

Качена снимка

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни