Dog.bg Форуми : Бъдете милосърдни - не заплождайте

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бъдете милосърдни - не заплождайте отново около кварталното развъждане Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 January 2010 - 04:58 PM

Цитат(Furia_S @ Jan 19 2010, 04:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
dog.bg

Кучета в естествена среда не раждат ВСИЧКИ, престани с тази заблуда. В естествената среда сред и вълците и кучета се заплождат само най-водещите екземпляри. Останалите седят до тях и пускат лиги, ти кучешка сватба не си ли виждал? То и хората имат инстинкт за секс, който ги кара да правят бебета, ама дай да сме като в катуните - следвайки инстинкта да раждаме по 14, които после да се чудим в кой дом да ги натикаме?

Инстинкта е инстинкт, но куче домашно отдавна се селектира от човека, така че той ръководи този процес, и този израз че "на кучето му се иска" просто прикрива неграмотността и алчността. Ми на лабрадорката й се искаше да яде фъшкии/мъртви гълъби и плъхове, с тях ли трябваше да я храня, за да й угодя?

Селекция и развъждане не угаждат на инстинктите на кучето, те имат цел. В дъното на безхаберното заплождане няма мисъл и цел, има само оправдание от страната на собствениците:
- Ми тооооо животното иска.

Ами по същата логика то животното като иска да хапе малките деца - трябва също да му позволим? щото искало било?
Защо тогава едните инстинкти ги озаптваме, а други поощряваме?
Ае моля ви се без демагогия - прави били че трябвало да има сульо-пульо бебета. Нали после аз лекувам такъв резултат.


В свободна среда мъжките качват ВСИЧКИ КУЧКИ, които са разгонени. Случва е и женски да не дават, и това го има ... имаше едно кученце, което не даваше и се чудихме защо, а тя почина след няколко месеца, горката е знаела, че няма да може да износи бебетата си. Виждал съм и мъжко куче, което бе изминало 8 километра, с оплезен език и буквално му се брояха ребрата, само и само да качи разгонена женска, която е в двор и я бяха качвали и други кучета. Ако затвориш едно женско куче с няколко други кучета, ще видиш че не едно, "водещия мъжкар", а и други от останалите ще я качат, виждал съм как женска дава на друго куче няколко часа, след като е била качена.

Инстинкти. Това е кучето - инстинкти, които ние, хората, използваме. Хубаво би било да ги използваме правилно и за негово добро, това е разликата, но това не отрича факта, че кастрацията не е естествено състояние на нито едно куче.

Доколкото до резултатите - има хора, които гледат такива резултати и от породно развъждане. Ние не сме богове и не трябва да се правим на такива, а родословието и породното развъждане не са "гаранция" за здраве, а само за произход.

#42 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2010 - 05:12 PM

Говориш главно за мъжкари и за вече разгонили се кучки. В глутница обаче не се разгонват всички женски. И след като няма разгонена женска, няма и ентусиазиран мъжки. Но понеже говорим за ДИВИ, а не бездомни, дивите кучета, както и вълците са точно на принципа, който е описала Фурия. Разгонват се и правят малки само алфа мъжки и женска, а останалите женски правят фалшива бременност /от там идва и толкова често срещания проблем при домашните кучета с фалшивата бременност/ и така имат мляко и инстинкт да гледат малките на главатараите си.
Отделно хората достатъчно са бръкнали и в генетика, и в поведение и в анатомия на кучетата, че да могат да определят и всичко останало. Не може да си ЗА породите и тяхното развитие /т.е. намеса на човека в начина на размножаване и кой с кого/ а да си против възпирането на всяко живо куче да се плоди....

А родословието ТРЯБВА да е И гаранция за здраве, иначе защо кинолозите ще развъждат? Факт е, че се случва да се роди и болно куче, но това е изключение при кинолозите. Та нали затова се правят всичките изследвания, за да не се раждат болни.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#43 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 19 January 2010 - 05:58 PM

Цитат(samotnata @ Jan 19 2010, 05:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Говориш главно за мъжкари и за вече разгонили се кучки. В глутница обаче не се разгонват всички женски. И след като няма разгонена женска, няма и ентусиазиран мъжки. Но понеже говорим за ДИВИ, а не бездомни, дивите кучета, както и вълците са точно на принципа, който е описала Фурия. Разгонват се и правят малки само алфа мъжки и женска, а останалите женски правят фалшива бременност /от там идва и толкова често срещания проблем при домашните кучета с фалшивата бременност/ и така имат мляко и инстинкт да гледат малките на главатараите си.
Отделно хората достатъчно са бръкнали и в генетика, и в поведение и в анатомия на кучетата, че да могат да определят и всичко останало. Не може да си ЗА породите и тяхното развитие /т.е. намеса на човека в начина на размножаване и кой с кого/ а да си против възпирането на всяко живо куче да се плоди....

А родословието ТРЯБВА да е И гаранция за здраве, иначе защо кинолозите ще развъждат? Факт е, че се случва да се роди и болно куче, но това е изключение при кинолозите. Та нали затова се правят всичките изследвания, за да не се раждат болни.


А, обясни му го, че като почнат с това "инстинкт та инстинкт" и лошо ми става.
Кой къде чел, кой кое чул и не щат да разбират та не щат.

Дори и да се разгони една женска навън, като кучета -парии, бездомните, защо, Дог, си мислиш че тя дава на ВСИЧКИ мъжки? По-опитната женска събира около се бе си цяла сюрия кавалери и чака най-достойния да набие останалите та да го избере. Омега-женска бива изнасилена от мъжкия, това също е факт.
Използвайте ги правилно в развъждането на определена порода тези инстинкти, кой не ви дава? развъждайте ги САМО здрави и САМО отговарящи на стандарта без отклонения към екстрийм или олекотяване. Кой не ви дава? Ама не мътете главите на хората че всяко тяхно нещо си там в двора на верига трябва да дава поколение, щото имало инстинкти. Аз пък имам отровни зъби и раздвоен език, и кво?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#44 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 January 2010 - 07:07 PM

samotnata, родословието никога не е било и няма да бъде гаранция за здраве. Повтарянето на това, че педигрито е гаранция за здраве е погрешно и неправилно и се възприема от незнаещи хора като истина, което всъщност е лъжа и води хората до заблуждение. Вярно е, че намалява риска в пъти, но никога не е било и няма да бъде гаранция за нищо друго, освен за произход. Ясно и точно съм написал - представата, че сме богове и даваме "гаранции" не е истина. Нито сме такива, нито можем да предвидим, можем да направим всичко възможно, за да намалим този риск, но не и да го премахнем.

Furia_S, за кой ли път - кастрацията не е естественото състояние на кучето. За това не кучетата трябва да се кастрират, а да се налагат санкции на хората, които го правят. Кучетата са си кучета и нямат нищо общо с това, че идиоти ги използват. Написъл съм го ясно - да се използва правилно и за негово добро. Няма нищо добро в кастрацията на кучетата или поне аз не виждам добро за самото куче, освен ако не е болно и това е наложително или няма стопани и се скита бездомно. Освен ако човека не мисли, че е по добре да е кастрирано, но това е човешки избор, а не кучешки.

Не искам да коментирам как женската чака някой да набие друг, за да я качи и после как не давала на друг ... мъжкия, горкия, след това главата си не може да вдигне, ляга и спи уморен, женската след не дълго време е готова отново и това е причината, поради която женските се отделят, когато се развъждат, за да се знае от кого са малките, иначе щяхме да си ги пускаме свободно да си обикалят. Никъде не съм написал, че дава на всички мъжки, но си дава и на други без никакви проблеми - не съм го чел, виждал съм го не веднъж.

Доколко аз съм бил за породно развъждане - да, но това не значи че всички останали кучета би трябвало да бъдат кастрирани. По добре да има високи изисквания за това кой може да има куче, а не да натиснем животните и да искаме да ги кастрираме, защото ги въдели. Пак ще ги въдят и нищо няма да ги спре, само животните ще страдат.

За това - санкции за хората, животните не са виновни, те са жертви, а не причинители на това деяние и не трябва да страдат.

#45 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 19 January 2010 - 07:22 PM

Мммм - как точно страдат кастрираните кучета?
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#46 Потребителят е офлайн   Vasko5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 13-October 09

Публикувано: 19 January 2010 - 07:29 PM

Цитат
С развъдна дейност трябва да се занимават лецинзирани развъдници, че вижте какво става.

Ясно че така трябва да е. Ама кой ще определя кой е лицензиран и кой не и по какви критерии xc_049.gif . Няма да е БРФК - просто защото лицензионните режими са за държавни органи, не за организации с нестопанска цел.

#47 Потребителят е офлайн   jacko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 251
  • Регистрация: 29-January 09

Публикувано: 19 January 2010 - 07:30 PM

Цитат(danny @ Jan 19 2010, 06:22 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Мммм - как точно страдат кастрираните кучета?


На теб ако ти отрежат топките, дали няма да страдаш?

#48 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 19 January 2010 - 07:34 PM

Страданието е като при всяка операция-минава.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#49 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 19 January 2010 - 07:34 PM

Цитат(dog.bg @ Jan 19 2010, 07:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
samotnata, родословието никога не е било и няма да бъде гаранция за здраве. Повтарянето на това, че педигрито е гаранция за здраве е погрешно и неправилно и се възприема от незнаещи хора като истина, което всъщност е лъжа и води хората до заблуждение. Вярно е, че намалява риска в пъти, но никога не е било и няма да бъде гаранция за нищо друго, освен за произход. Ясно и точно съм написал - представата, че сме богове и даваме "гаранции" не е истина. Нито сме такива, нито можем да предвидим, можем да направим всичко възможно, за да намалим този риск, но не и да го премахнем.

Furia_S, за кой ли път - кастрацията не е естественото състояние на кучето. За това не кучетата трябва да се кастрират, а да се налагат санкции на хората, които го правят. Кучетата са си кучета и нямат нищо общо с това, че идиоти ги използват. Написъл съм го ясно - да се използва правилно и за негово добро. Няма нищо добро в кастрацията на кучетата или поне аз не виждам добро за самото куче, освен ако не е болно и това е наложително или няма стопани и се скита бездомно. Освен ако човека не мисли, че е по добре да е кастрирано, но това е човешки избор, а не кучешки.

Не искам да коментирам как женската чака някой да набие друг, за да я качи и после как не давала на друг ... мъжкия, горкия, след това главата си не може да вдигне, ляга и спи уморен, женската след не дълго време е готова отново и това е причината, поради която женските се отделят, когато се развъждат, за да се знае от кого са малките, иначе щяхме да си ги пускаме свободно да си обикалят. Никъде не съм написал, че дава на всички мъжки, но си дава и на други без никакви проблеми - не съм го чел, виждал съм го не веднъж.

Доколко аз съм бил за породно развъждане - да, но това не значи че всички останали кучета би трябвало да бъдат кастрирани. По добре да има високи изисквания за това кой може да има куче, а не да натиснем животните и да искаме да ги кастрираме, защото ги въдели. Пак ще ги въдят и нищо няма да ги спре, само животните ще страдат.

За това - санкции за хората, животните не са виновни, те са жертви, а не причинители на това деяние и не трябва да страдат.


На животните им няма НИЩО след кастрацията. Ти колко кастрирани животни си гледал? Аз гледах две.
По твоя логика след като една жена бъде с премахната матка то не бива да осиновява деца, щото инстинктите ще й се нарушат?

Кучетата зависят от хората. Хората НЯМА да спрат да ги заплождат ако имат под ръка нещо което прилича на Чау/самоед/хъски и е способно да дава потомство. Остави ги тези лиготии как не било естествено състояние, емигрирай в някоя западна държава и там бъди месия, нямам нищо против.
Но тук, сега, когато ти вадя документирани факти, очевидни, подкрепени със снимки, да ми продължаваш с логиката "гуци-муци не било естествено" - ей това не го разбирам.

Човек, ние сме в беда. А ти като Мария-Антоанета ми говориш "Като няма хляб, да ядат пасти". Осъзнай се.



User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#50 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2010 - 07:34 PM

Това е друга тема, която се е обсъждала достатъчно пъти в този форум.
Тук никой не иска ВСИЧКИ кучета да са кастрирани, не видях къде съм го написала, че да се обсъжда.
Но е факт, че хората които не могат или не искат да си пазят кучетата трябва да или да нямат кучета или да имат кастрирани кучета, защото от там идва главният проблем и с бездомните и с това, което виждаме по снимките.
А който иска и може да си пази кучетата го прави независимо от това дали е с родословие или не.
Моля ви се, придържайте се към темата, която е за милосърдието и незаплождането, а не кастрацията.

Дог, след тези ти мнения имам следният въпрос към теб - ако не чрез кастрация, то КАК да се контролират хората които по една или друга причина не искат или могат да си опазят кучетата от заплождане? Очевидно сегашното положение НЕ работи. Ти какво предлагаш?
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#51 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 19 January 2010 - 07:35 PM

Цитат(jacko @ Jan 19 2010, 07:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(danny @ Jan 19 2010, 06:22 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Мммм - как точно страдат кастрираните кучета?


На теб ако ти отрежат топките, дали няма да страдаш?

А на вас като ви отрежат яичниците и матката вие ще страдате?))))))))))))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#52 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 January 2010 - 07:51 PM

Темата отива не там, където трябва да бъде и се превръща в за или против кастрацията.
Моля, по темата


Въпроса беше до пазара. В крайна сметка, може ли нещо да се направи реално - писмо до това държавно обединение, че при проблем с кучешката популация в София на пазарите се продават безконтролно и без никакви санитаро - хигиенни условия кученца в кашони, с неустановен произход и собственици ?

Има ли смисъл от такава жалба, ако приложим снимките ?

#53 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 19 January 2010 - 07:56 PM

Какво ще пише в една такава жалба?
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#54 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 January 2010 - 08:06 PM

Цитат(kitana @ Jan 19 2010, 07:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Какво ще пише в една такава жалба?


Че не е нормално, да се продават кучета и котета в кашони ! eg_033.gif

#55 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 19 January 2010 - 08:08 PM

На подуенския пазар повечето от кучетата,които виждам, се продават в клетки.
Не,сериозно,какво би могло да пише в една такава жалба?
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#56 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 January 2010 - 08:13 PM

Че в разрез с всякакви саниторо хигиенни условия се продават кученца без документи, чипове и ваксини на открито, с риск ако има едно болно от тях, да се разнесат вирусни заболявания, чийто изход би бил ясен за по голямата част от тези животни.

Не е това начина да се продават кученца, просто не е ... това си е жива лотария за оцеляване и нищо друго.

Пък дано да има кой да го спре.

#57 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 19 January 2010 - 08:18 PM

Няма никакъв смисъл от една такава псевдо-жалба, защото този пазар ще се измести другаде.

Защо не искаш да го проумееш, Дог? "Докато хората свободно ще ги плодят мъжко/женско, то ще има много животински пазари и зоомагазини."- това се мъча да ти обясня.

А и вие, дето им пълните главата с оправданията за "инстинкта" - подпомагате за обясненията около кварталните запложданията.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#58 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2010 - 08:22 PM

Но все от някде трябва да се почне,нали?Защо да не е от там?Ако стане достатъчно трудно пласирането,пазарът ще замре.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#59 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 19 January 2010 - 08:24 PM

Dog,Ринуша,не е ли по-правилно да се лекува болестта,а не симптома?
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#60 Потребителят е офлайн   jacko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 251
  • Регистрация: 29-January 09

Публикувано: 19 January 2010 - 08:26 PM

Цитат(dog.bg @ Jan 19 2010, 07:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Че в разрез с всякакви саниторо хигиенни условия се продават кученца без документи, чипове и ваксини на открито, с риск ако има едно болно от тях, да се разнесат вирусни заболявания, чийто изход би бил ясен за по голямата част от тези животни.

Не е това начина да се продават кученца, просто не е ... това си е жива лотария за оцеляване и нищо друго.

Пък дано да има кой да го спре.


Вижте ни.. тръгнали сме да роптаем срещу животинските пазари и борси.. Да, не съм съгласен да се продават кученца в кашони, но хора, не това ни е най-големия проблем(и този ще трябва да решим и то САМИ). Не очакваите кмета на София да направи каквото и да било за кучетата по улиците. Докога ще има бездомни кучета? Аз съм за един проект- да се построи приют/кучкарник, в които да се водят всички кучета, които са между блоковете, да се кастрират и да не се пускат пак на свобода. Да има обяви за осиновяването им.. Докога когато някои си разхожда малкото кученце ще го е страх дали зад ъгъла не го дебнат глутница помяри готови да нападнат... По принцип съм ЗА кастрацията не бездомните кучета. Ако си един стопанин които дарява кучето си с любов и внимание и не искаш да си го кастрираш- просто си го пази.. Това да го пуснеш на кварталната кучка си е безотговорно действие.. И така... Не оставаите с впечатлението че мразя кучетата без стопани..просто не са приятни за никого, и са проблем, те стоят в основата на много по-големи проблеми, а за да се отстрани даден проблем- се почва от основата... :)
Поздрави!

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни